ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
com. Bucov, sat Pleasa, T 38, Parcela A1588/13, 1588/14
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea formulată de către debitoarea ADALEX MECHANIK S.R.L. În temeiul art. 71 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolven?ei ?i de insolven?ă, dispune deschiderea procedurii generale a insolven?ei fa?ă de debitoarea ADALEX MECHANIK S.R.L În temeiul art. 73 din lege desemnează administrator judiciar provizoriu pe practicianul în insolven?ă CII TUDOR CĂTĂLIN GEORGE, ce va îndeplini atribu?iile prevăzute de art. 58 din lege, cu o remunera?ie provizorie de 4.000 lei. În temeiul art. 99 din lege, dispune notificarea deschiderii procedurii debitoarei tuturor creditorilor indica?i de aceasta ?i Oficiului Registrului Comer?ului în vederea efectuării men?iunii ?i prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolven?ă ?i într-un ziar de largă circula?ie. În temeiul dispozi?iilor art. 71 alin.2 din lege dispune ca administratorul judiciar să efectueze notificările prevăzute de dispozi?iile art. 100 din lege. Fixează următoarele termene: 1) 07.07.2026, termen pentru depunerea de către administratorul judiciar a raportului privind cauzele ?i împrejurările care au dus la apari?ia insolven?ei cu men?ionarea persoanelor cărora le-ar fi imputabilă, conform art. 97 alin. 1 din lege. 2) 10 zile de la primirea notificării reprezentând termenul limită pentru depunerea de către creditori a opozi?iilor ?i termenul de solu?ionare a opozi?iilor de 10 zile după formularea acestora conform art. 100 alin. 1 lit. a) din lege; 3) 12.07.2026, termen limită pentru înregistrarea cererilor de admitere a crean?elor asupra averii debitoarei, conform art. 100 alin. 1 lit. b) din lege; 4) 01.08.2026, termen limită pentru verificarea crean?elor, întocmirea, afi?area ?i comunicarea tabelului preliminar al crean?elor, potrivit art. 100 alin. 1 lit. c) din lege; 5) 26.08.2026, termen limită pentru definitivarea tabelului crean?elor conform art. 100 alin. 1 lit. d) din lege. 6) 06.08.2026 data ?edin?ei adunării creditorilor, ora ?i locul urmând a fi stabilite de administratorul judiciar provizoriu, care va convoca to?i creditorii debitoarei, conform art. 100 alin. 1 lit. e) din lege. Administratorul judiciar va dispune efectuarea notificărilor prevăzute de art. 99 din lege către to?i creditorii indica?i de debitoare în lista depusă conform art. 67 alin. 1 lit. c) din lege. Dispune deschiderea de către administratorul judiciar a unui cont bancar la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, conform art. 39 alin. 3 din lege. Pune în vedere administratorului judiciar să comunice prezenta încheiere tuturor instan?elor în a căror circumscrip?ie î?i are sediul debitoarea, precum ?i băncilor la care aceasta are deschise conturi bancare, în vederea suspendării tuturor ac?iunilor judiciare sau extrajudiciare pentru realizarea crean?elor împotriva debitoarei sau a bunurilor acesteia. Fixează termen la 14.10.2026, ora 11:00 ?i pune în vedere administratorului judiciar să întocmească raport lunar cuprinzând descrierea modului în care ?i-a îndeplinit atribu?iile conform art. 59 din lege. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, ce se depune la Tribunalul Prahova. Pronun?ată astăzi, 28.05.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 34.047.717 RON | 7.129.878 RON | 9.908.337 RON | 8.110.584 RON | 11.236.425 RON | 9.031.482 RON | 37 |
| 2024 | 31.083.965 RON | 6.270.107 RON | 10.285.904 RON | 6.648.083 RON | 10.692.469 RON | 7.049.836 RON | 32 |
| 2023 | 21.844.615 RON | 2.847.700 RON | 7.583.730 RON | 6.751.827 RON | 4.428.954 RON | 3.560.773 RON | 26 |
| 2022 | 18.287.730 RON | 2.004.262 RON | 6.183.982 RON | 5.250.679 RON | 3.452.310 RON | 2.408.004 RON | 29 |
| 2021 | 13.168.736 RON | 2.084.185 RON | 4.597.146 RON | 5.160.951 RON | 3.323.883 RON | 3.717.058 RON | 30 |
| 2020 | 10.631.982 RON | 964.573 RON | 3.139.367 RON | 4.791.395 RON | 2.261.082 RON | 3.772.890 RON | 39 |
| 2019 | 8.759.513 RON | 630.998 RON | 4.630.379 RON | 5.765.257 RON | 4.692.857 RON | 5.608.564 RON | 33 |
| 2018 | 11.895.142 RON | 2.577.959 RON | 4.375.616 RON | 6.735.378 RON | 5.337.520 RON | 7.374.616 RON | 31 |
| 2017 | 12.874.719 RON | 3.908.528 RON | 2.151.799 RON | 4.891.992 RON | 3.578.300 RON | 5.864.593 RON | 34 |
| 2016 | 7.809.606 RON | 3.008.744 RON | 3.907.602 RON | 4.618.761 RON | 5.618.062 RON | 5.748.583 RON | 26 |
| 2015 | 5.678.594 RON | 1.073.791 RON | 2.385.792 RON | 3.999.927 RON | 3.239.341 RON | 4.138.724 RON | 23 |
| 2014 | 7.150.502 RON | 2.383.675 RON | 3.766.287 RON | 4.510.377 RON | 4.380.041 RON | 4.148.050 RON | 21 |
| 2013 | 3.850.893 RON | 178.458 RON | 2.808.858 RON | 3.911.660 RON | 2.236.244 RON | 2.821.598 RON | 20 |
| 2012 | 4.804.303 RON | 857.945 RON | 1.972.379 RON | 4.691.387 RON | 1.311.051 RON | 3.428.853 RON | 19 |
| 2011 | 8.386.736 RON | 1.670.722 RON | 3.773.855 RON | 4.851.255 RON | 4.247.523 RON | 4.556.506 RON | 21 |
| 2010 | 5.667.133 RON | 544.759 RON | 2.665.142 RON | 4.339.828 RON | 3.315.123 RON | 3.762.716 RON | 18 |
| 2009 | 5.453.229 RON | 858.206 RON | 2.314.413 RON | 3.957.878 RON | 3.645.520 RON | 3.844.106 RON | 18 |
| 2008 | 10.284.605 RON | 2.045.925 RON | 2.705.529 RON | 2.118.348 RON | 5.143.817 RON | 3.396.619 RON | 18 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 34.047.717 RON | 31.083.965 RON | 21.844.615 RON | 18.287.730 RON | 13.168.736 RON | 10.631.982 RON | 8.759.513 RON | 11.895.142 RON | 12.874.719 RON | 7.809.606 RON | 5.678.594 RON | 7.150.502 RON | 3.850.893 RON | 4.804.303 RON | 8.386.736 RON | 5.667.133 RON | 5.453.229 RON | 10.284.605 RON |
| Venituri totale | 34.384.954 RON | 32.717.173 RON | 22.038.051 RON | 18.887.459 RON | 14.095.178 RON | 12.065.149 RON | 9.646.381 RON | 13.044.396 RON | 12.981.083 RON | 9.252.333 RON | 6.020.342 RON | 7.808.451 RON | 4.097.261 RON | 5.391.056 RON | 8.717.653 RON | 5.837.364 RON | 5.797.059 RON | 10.456.906 RON |
| Cheltuieli totale | 26.304.125 RON | 25.360.861 RON | 18.573.110 RON | 16.599.617 RON | 11.685.604 RON | 10.918.589 RON | 8.825.753 RON | 10.147.505 RON | 8.321.754 RON | 5.614.752 RON | 4.684.261 RON | 4.957.682 RON | 3.802.365 RON | 4.283.061 RON | 6.749.065 RON | 5.128.555 RON | 4.812.077 RON | 8.025.431 RON |
| Profit brut | 8.080.829 RON | 7.356.312 RON | 3.464.941 RON | 2.287.842 RON | 2.409.574 RON | 1.146.560 RON | 820.628 RON | 2.896.891 RON | 4.659.329 RON | 3.637.581 RON | 1.336.081 RON | 2.850.769 RON | 294.896 RON | 1.107.995 RON | 1.968.588 RON | 708.809 RON | 984.982 RON | 2.431.475 RON |
| Profit net | 7.129.878 RON | 6.270.107 RON | 2.847.700 RON | 2.004.262 RON | 2.084.185 RON | 964.573 RON | 630.998 RON | 2.577.959 RON | 3.908.528 RON | 3.008.744 RON | 1.073.791 RON | 2.383.675 RON | 178.458 RON | 857.945 RON | 1.670.722 RON | 544.759 RON | 858.206 RON | 2.045.925 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 8.110.584 RON | 6.648.083 RON | 6.751.827 RON | 5.250.679 RON | 5.160.951 RON | 4.791.395 RON | 5.765.257 RON | 6.735.378 RON | 4.891.992 RON | 4.618.761 RON | 3.999.927 RON | 4.510.377 RON | 3.911.660 RON | 4.691.387 RON | 4.851.255 RON | 4.339.828 RON | 3.957.878 RON | 2.118.348 RON |
| Active circulante | 11.236.425 RON | 10.692.469 RON | 4.428.954 RON | 3.452.310 RON | 3.323.883 RON | 2.261.082 RON | 4.692.857 RON | 5.337.520 RON | 3.578.300 RON | 5.618.062 RON | 3.239.341 RON | 4.380.041 RON | 2.236.244 RON | 1.311.051 RON | 4.247.523 RON | 3.315.123 RON | 3.645.520 RON | 5.143.817 RON |
| Stocuri | 2.614.490 RON | 1.769.044 RON | 882.900 RON | 777.863 RON | 327.095 RON | 175.370 RON | 496.486 RON | 213.778 RON | 228.771 RON | 457.310 RON | 132.499 RON | 201.346 RON | 211.010 RON | 290.085 RON | 200.213 RON | 141.774 RON | 478.740 RON | 107.171 RON |
| Creante | 8.605.347 RON | 8.912.605 RON | 3.498.062 RON | 2.055.069 RON | 2.126.572 RON | 2.066.697 RON | 3.928.441 RON | 4.628.162 RON | 1.861.979 RON | 3.420.126 RON | 1.222.792 RON | 2.024.563 RON | 912.740 RON | 408.177 RON | 2.623.073 RON | 2.621.214 RON | 2.835.094 RON | 2.074.642 RON |
| Casa si conturi la banci | 16.588 RON | 10.820 RON | 47.992 RON | 619.378 RON | 870.216 RON | 19.015 RON | 267.930 RON | 495.580 RON | 1.487.550 RON | 1.740.626 RON | 1.884.050 RON | 2.048.421 RON | 712.494 RON | 612.789 RON | 1.424.237 RON | 552.135 RON | 331.686 RON | 2.962.004 RON |
| Cheltuieli in avans | 21.950 RON | 18.742 RON | 14.947 RON | 5.193 RON | 6.685 RON | 5.493 RON | 8.892 RON | 15.933 RON | 9.007 RON | 9.949 RON | 3.824 RON | 3.215 RON | 2.231 RON | 440 RON | 31.307 RON | 89.403 RON | — | 314.214 RON |
| Datorii totale | 9.908.337 RON | 10.285.904 RON | 7.583.730 RON | 6.183.982 RON | 4.597.146 RON | 3.139.367 RON | 4.630.379 RON | 4.375.616 RON | 2.151.799 RON | 3.907.602 RON | 2.385.792 RON | 3.766.287 RON | 2.808.858 RON | 1.972.379 RON | 3.773.855 RON | 2.665.142 RON | 2.314.413 RON | 2.705.529 RON |
| Venituri in avans | 429.140 RON | 23.554 RON | 51.225 RON | 116.196 RON | 177.315 RON | 145.713 RON | 228.063 RON | 338.599 RON | 462.907 RON | 590.587 RON | 718.576 RON | 979.296 RON | 519.679 RON | 601.646 RON | 799.724 RON | 1.316.496 RON | 1.444.879 RON | 1.474.231 RON |
| Capitaluri proprii | 9.031.482 RON | 7.049.836 RON | 3.560.773 RON | 2.408.004 RON | 3.717.058 RON | 3.772.890 RON | 5.608.564 RON | 7.374.616 RON | 5.864.593 RON | 5.748.583 RON | 4.138.724 RON | 4.148.050 RON | 2.821.598 RON | 3.428.853 RON | 4.556.506 RON | 3.762.716 RON | 3.844.106 RON | 3.396.619 RON |
| Capital subscris varsat | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON |
| Nr. mediu salariati | 37 | 32 | 26 | 29 | 30 | 39 | 33 | 31 | 34 | 26 | 23 | 21 | 20 | 19 | 21 | 18 | 18 | 18 |
1 contract atribuit, in valoare de 115.585 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
115.585 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 12:33).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.