ACTIV CONSULTING ONE SERVICES S.R.L.
- ACTIV CONSULTING ONE S.R.L.documentat pana in 2020
- J40/15525/2004BUCURESTIdin 28.09.2004
- J29/2419/2021PRAHOVAdin 30.09.2021
- J40/15485/2023BUCURESTIdin 22.08.2023in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
etaj 1, sectorul 1
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 499.516 RON | 1.911 RON | 189.664 RON | 619.656 RON | 228.887 RON | 658.879 RON | 1 |
| 2024 | 397.863 RON | 42.564 RON | 199.532 RON | 603.528 RON | 282.046 RON | 692.931 RON | 1 |
| 2023 | 525.581 RON | 137.147 RON | 209.549 RON | 678.544 RON | 252.002 RON | 727.886 RON | 1 |
| 2022 | 638.522 RON | 200.439 RON | 206.335 RON | 576.715 RON | 270.359 RON | 640.739 RON | 2 |
| 2021 | 378.127 RON | 128.104 RON | 259.746 RON | 437.684 RON | 317.661 RON | 508.414 RON | 1 |
| 2020 | 491.718 RON | 51.415 RON | 58.005 RON | 284.876 RON | 199.119 RON | 438.805 RON | 1 |
| 2019 | 763.939 RON | 234.185 RON | 91.398 RON | 290.456 RON | 216.622 RON | 428.495 RON | 2 |
| 2018 | 893.361 RON | 59.101 RON | 91.496 RON | 106.361 RON | 229.345 RON | 244.210 RON | 3 |
| 2017 | 1.012.825 RON | 151.677 RON | 160.884 RON | 241.451 RON | 151.911 RON | 232.478 RON | 3 |
| 2016 | 569.403 RON | -23.466 RON | 205.274 RON | 319.931 RON | 176.671 RON | 291.328 RON | 3 |
| 2015 | 627.267 RON | 5.715 RON | 226.713 RON | 401.979 RON | 139.527 RON | 314.793 RON | 2 |
| 2014 | 473.300 RON | -53.984 RON | 321.092 RON | 468.011 RON | 162.159 RON | 309.078 RON | 2 |
| 2013 | 637.492 RON | 38.202 RON | 166.330 RON | 396.758 RON | 132.634 RON | 363.062 RON | 2 |
| 2012 | 882.403 RON | 58.109 RON | 137.796 RON | 256.894 RON | 205.762 RON | 324.860 RON | 2 |
| 2011 | 561.757 RON | -11.162 RON | 76.555 RON | 60.926 RON | 282.380 RON | 266.751 RON | 1 |
| 2010 | 351.031 RON | 4.518 RON | 250.842 RON | 86.108 RON | 442.349 RON | 277.914 RON | 1 |
| 2009 | 544.530 RON | 14.689 RON | 83.187 RON | 143.161 RON | 213.421 RON | 273.395 RON | — |
| 2008 | 653.017 RON | 133.805 RON | 74.869 RON | 88.151 RON | 244.710 RON | 258.706 RON | 5 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 499.516 RON | 397.863 RON | 525.581 RON | 638.522 RON | 378.127 RON | 491.718 RON | 763.939 RON | 893.361 RON | 1.012.825 RON | 569.403 RON | 627.267 RON | 473.300 RON | 637.492 RON | 882.403 RON | 561.757 RON | 351.031 RON | 544.530 RON | 653.017 RON |
| Venituri totale | 500.533 RON | 399.079 RON | 564.846 RON | 700.262 RON | 496.151 RON | 509.482 RON | 880.751 RON | 893.683 RON | 1.104.133 RON | 609.773 RON | 632.543 RON | 475.822 RON | 654.063 RON | 886.698 RON | 569.291 RON | 365.497 RON | 546.334 RON | 670.992 RON |
| Cheltuieli totale | 488.882 RON | 350.716 RON | 422.926 RON | 494.267 RON | 364.338 RON | 453.166 RON | 637.758 RON | 825.645 RON | 942.527 RON | 615.293 RON | 601.393 RON | 524.725 RON | 596.088 RON | 805.073 RON | 575.170 RON | 352.899 RON | 520.107 RON | 511.481 RON |
| Profit brut | 11.651 RON | 48.363 RON | 141.920 RON | 205.995 RON | 131.813 RON | 56.316 RON | 242.993 RON | 68.038 RON | 161.606 RON | 0 RON | 31.150 RON | 0 RON | 57.975 RON | 81.625 RON | 0 RON | 12.598 RON | 26.227 RON | 159.511 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 5.520 RON | — | 48.903 RON | 0 RON | 0 RON | 5.879 RON | — | — | — |
| Profit net | 1.911 RON | 42.564 RON | 137.147 RON | 200.439 RON | 128.104 RON | 51.415 RON | 234.185 RON | 59.101 RON | 151.677 RON | 0 RON | 5.715 RON | 0 RON | 38.202 RON | 58.109 RON | 0 RON | 4.518 RON | 14.689 RON | 133.805 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 23.466 RON | 0 RON | 53.984 RON | 0 RON | 0 RON | 11.162 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 619.656 RON | 603.528 RON | 678.544 RON | 576.715 RON | 437.684 RON | 284.876 RON | 290.456 RON | 106.361 RON | 241.451 RON | 319.931 RON | 401.979 RON | 468.011 RON | 396.758 RON | 256.894 RON | 60.926 RON | 86.108 RON | 143.161 RON | 88.151 RON |
| Active circulante | 228.887 RON | 282.046 RON | 252.002 RON | 270.359 RON | 317.661 RON | 199.119 RON | 216.622 RON | 229.345 RON | 151.911 RON | 176.671 RON | 139.527 RON | 162.159 RON | 132.634 RON | 205.762 RON | 282.380 RON | 442.349 RON | 213.421 RON | 244.710 RON |
| Stocuri | 66.653 RON | 105.282 RON | 91.470 RON | 91.646 RON | 69.750 RON | 56.621 RON | 53.783 RON | 65.346 RON | 52.714 RON | 51.228 RON | 47.531 RON | 59.392 RON | 52.091 RON | 62.711 RON | 84.448 RON | 87.933 RON | 78.302 RON | 74.843 RON |
| Creante | 76.975 RON | 72.873 RON | 83.578 RON | 80.654 RON | 173.745 RON | 117.792 RON | 132.046 RON | 110.106 RON | 49.815 RON | 33.378 RON | 28.872 RON | 54.744 RON | 37.960 RON | 33.346 RON | 107.646 RON | 143.034 RON | 91.228 RON | 118.221 RON |
| Casa si conturi la banci | 85.259 RON | 103.891 RON | 76.954 RON | 98.059 RON | 74.166 RON | 24.706 RON | 30.793 RON | 53.893 RON | 49.382 RON | 92.065 RON | 63.124 RON | 48.023 RON | 42.583 RON | 109.705 RON | 90.286 RON | 211.382 RON | 43.891 RON | 51.646 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 6.889 RON | 6.889 RON | — | 12.815 RON | 12.815 RON | 12.815 RON | — | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 299 RON | — | 714 RON |
| Datorii totale | 189.664 RON | 199.532 RON | 209.549 RON | 206.335 RON | 259.746 RON | 58.005 RON | 91.398 RON | 91.496 RON | 160.884 RON | 205.274 RON | 226.713 RON | 321.092 RON | 166.330 RON | 137.796 RON | 76.555 RON | 250.842 RON | 83.187 RON | 74.869 RON |
| Capitaluri proprii | 658.879 RON | 692.931 RON | 727.886 RON | 640.739 RON | 508.414 RON | 438.805 RON | 428.495 RON | 244.210 RON | 232.478 RON | 291.328 RON | 314.793 RON | 309.078 RON | 363.062 RON | 324.860 RON | 266.751 RON | 277.914 RON | 273.395 RON | 258.706 RON |
| Capital subscris varsat | 4.000 RON | 4.000 RON | 4.000 RON | 4.000 RON | 4.000 RON | 4.000 RON | 4.000 RON | 4.000 RON | 4.000 RON | 4.000 RON | — | 4.000 RON | 4.000 RON | 4.000 RON | 4.000 RON | 4.000 RON | 4.000 RON | 4.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | — | 5 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
21 de contracte atribuite, in valoare de 500.552 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 341.873 lei.
Achizitii directe
17 contracte
341.856 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
4 contracte
158.696 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 22:19).