SOLUTIONSURFERS SRL
- Cut-e TEST CONSULTING - S.R.L.documentat pana in 2017
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Sectorul 1, Bl. 3, Sc. A, Ap. 1, Parter
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 312.338 RON | 27.022 RON | 36.227 RON | 0 RON | 62.676 RON | 27.872 RON | 0 |
| 2024 | 328.839 RON | 88.536 RON | 73.999 RON | — | 212.522 RON | 140.850 RON | — |
| 2023 | 491.098 RON | 146.704 RON | 93.320 RON | — | 234.538 RON | 150.932 RON | — |
| 2022 | 277.103 RON | 3.988 RON | 154.840 RON | 2.392 RON | 154.778 RON | 4.228 RON | 0 |
| 2021 | 543.022 RON | 140.490 RON | 76.175 RON | 7.219 RON | 288.605 RON | 220.232 RON | 2 |
| 2020 | 563.664 RON | 179.502 RON | 55.871 RON | 11.061 RON | 223.678 RON | 179.742 RON | 2 |
| 2019 | 650.093 RON | 180.014 RON | 71.599 RON | 6.944 RON | 373.314 RON | 308.905 RON | 2 |
| 2018 | 828.993 RON | 181.283 RON | 156.871 RON | 9.427 RON | 328.817 RON | 181.523 RON | 2 |
| 2017 | 1.018.926 RON | 406.202 RON | 99.401 RON | 16.742 RON | 488.946 RON | 406.442 RON | 2 |
| 2016 | 924.964 RON | 183.574 RON | 169.268 RON | 12.193 RON | 340.522 RON | 183.814 RON | 1 |
| 2015 | 548.731 RON | 122.745 RON | 131.436 RON | 9.980 RON | 244.050 RON | 122.985 RON | — |
| 2014 | 487.167 RON | 10.582 RON | 35.445 RON | 12.892 RON | 95.317 RON | 73.153 RON | — |
| 2013 | 811.155 RON | 121.855 RON | 170.284 RON | 10.577 RON | 338.471 RON | 181.184 RON | 0 |
| 2012 | 310.004 RON | 59.089 RON | 78.388 RON | 8.502 RON | 198.416 RON | 127.658 RON | 0 |
| 2011 | 451.191 RON | 104.044 RON | 75.198 RON | 15.252 RON | 162.892 RON | 104.284 RON | 0 |
| 2010 | 640.903 RON | 226.805 RON | 140.402 RON | 26.988 RON | 407.071 RON | 298.922 RON | — |
| 2009 | 264.673 RON | 3.838 RON | 92.644 RON | 30.153 RON | 229.259 RON | 167.355 RON | — |
| 2008 | 334.547 RON | 676 RON | 120.309 RON | 51.455 RON | 232.596 RON | 163.742 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 312.338 RON | 328.839 RON | 491.098 RON | 277.103 RON | 543.022 RON | 563.664 RON | 650.093 RON | 828.993 RON | 1.018.926 RON | 924.964 RON | 548.731 RON | 487.167 RON | 811.155 RON | 310.004 RON | 451.191 RON | 640.903 RON | 264.673 RON | 334.547 RON |
| Venituri totale | 317.649 RON | 331.346 RON | 493.098 RON | 283.362 RON | 544.168 RON | 566.705 RON | 674.441 RON | 835.616 RON | 1.023.169 RON | 928.605 RON | 550.668 RON | 490.546 RON | 823.644 RON | 317.899 RON | 460.095 RON | 649.940 RON | 271.965 RON | 341.340 RON |
| Cheltuieli totale | 283.792 RON | 225.998 RON | 320.869 RON | 273.751 RON | 399.848 RON | 382.991 RON | 488.278 RON | 646.009 RON | 605.590 RON | 708.611 RON | 403.379 RON | 474.150 RON | 671.036 RON | 241.208 RON | 332.409 RON | 374.040 RON | 258.378 RON | 339.129 RON |
| Profit brut | 33.857 RON | 105.348 RON | 172.229 RON | 9.611 RON | 144.320 RON | 183.714 RON | 186.163 RON | 189.607 RON | 417.579 RON | 219.994 RON | 147.289 RON | 16.396 RON | 152.608 RON | 76.691 RON | 127.686 RON | 275.900 RON | 13.587 RON | 2.211 RON |
| Profit net | 27.022 RON | 88.536 RON | 146.704 RON | 3.988 RON | 140.490 RON | 179.502 RON | 180.014 RON | 181.283 RON | 406.202 RON | 183.574 RON | 122.745 RON | 10.582 RON | 121.855 RON | 59.089 RON | 104.044 RON | 226.805 RON | 3.838 RON | 676 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 0 RON | — | — | 2.392 RON | 7.219 RON | 11.061 RON | 6.944 RON | 9.427 RON | 16.742 RON | 12.193 RON | 9.980 RON | 12.892 RON | 10.577 RON | 8.502 RON | 15.252 RON | 26.988 RON | 30.153 RON | 51.455 RON |
| Active circulante | 62.676 RON | 212.522 RON | 234.538 RON | 154.778 RON | 288.605 RON | 223.678 RON | 373.314 RON | 328.817 RON | 488.946 RON | 340.522 RON | 244.050 RON | 95.317 RON | 338.471 RON | 198.416 RON | 162.892 RON | 407.071 RON | 229.259 RON | 232.596 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | 201 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 1.556 RON |
| Creante | 25.430 RON | 23.766 RON | 180.707 RON | 77.429 RON | 230.658 RON | 142.719 RON | 223.664 RON | 218.231 RON | 225.827 RON | 117.106 RON | 139.184 RON | 28.955 RON | 200.796 RON | 112.145 RON | 70.331 RON | 265.168 RON | 128.025 RON | 99.196 RON |
| Casa si conturi la banci | 17.246 RON | 188.756 RON | 53.831 RON | 77.148 RON | 57.947 RON | 80.959 RON | 149.650 RON | 110.586 RON | 263.119 RON | 223.416 RON | 93.000 RON | 54.710 RON | 59.220 RON | 12.335 RON | 92.561 RON | 58.658 RON | 101.234 RON | 131.844 RON |
| Cheltuieli in avans | 1.423 RON | 2.327 RON | 9.714 RON | 1.898 RON | 583 RON | 874 RON | 246 RON | 150 RON | 155 RON | 367 RON | 391 RON | 389 RON | 2.420 RON | 2.267 RON | 1.338 RON | 5.265 RON | 587 RON | — |
| Datorii totale | 36.227 RON | 73.999 RON | 93.320 RON | 154.840 RON | 76.175 RON | 55.871 RON | 71.599 RON | 156.871 RON | 99.401 RON | 169.268 RON | 131.436 RON | 35.445 RON | 170.284 RON | 78.388 RON | 75.198 RON | 140.402 RON | 92.644 RON | 120.309 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 RON | 3.139 RON | 0 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 27.872 RON | 140.850 RON | 150.932 RON | 4.228 RON | 220.232 RON | 179.742 RON | 308.905 RON | 181.523 RON | 406.442 RON | 183.814 RON | 122.985 RON | 73.153 RON | 181.184 RON | 127.658 RON | 104.284 RON | 298.922 RON | 167.355 RON | 163.742 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | — | — | 0 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | — | — | 0 | 0 | 0 | — | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
1 contract atribuit, in valoare de 99.000 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
99.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 01:49).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.