ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
sectorul 6, OB.153-200 a, etaj 2, în incinta SEMA PARC - S.A., suprafață de 45 mp
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 99,89% |
| persoană | 0,11% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12.073.964 RON | 865.909 RON | 4.523.641 RON | 397.546 RON | 3.844.344 RON | -281.751 RON | 15 |
| 2024 | 8.733.788 RON | -194.046 RON | 5.091.592 RON | 543.204 RON | 3.366.152 RON | -1.182.236 RON | 13 |
| 2023 | 6.798.773 RON | -229.137 RON | 4.312.982 RON | 221.278 RON | 3.113.867 RON | -988.190 RON | 1 |
| 2022 | 7.412.319 RON | -34.576 RON | 5.475.866 RON | 149.345 RON | 4.567.468 RON | -759.053 RON | 0 |
| 2021 | 3.737.353 RON | -4.360 RON | 6.452.475 RON | 134.696 RON | 5.592.403 RON | -724.476 RON | 0 |
| 2020 | 3.069.984 RON | -84.999 RON | 2.675.145 RON | 81.558 RON | 1.873.470 RON | -720.117 RON | 0 |
| 2019 | 5.734.394 RON | 19.013 RON | 8.431.160 RON | 742.800 RON | 6.882.293 RON | -806.067 RON | 0 |
| 2018 | 5.844.787 RON | -19.671 RON | 2.670.123 RON | 228.467 RON | 1.704.163 RON | -654.132 RON | 0 |
| 2017 | 5.055.054 RON | -292.710 RON | 2.890.199 RON | 4.350 RON | 2.198.287 RON | -634.461 RON | 25 |
| 2016 | 1.331.978 RON | -151.924 RON | 3.209.663 RON | 717.508 RON | 2.059.504 RON | -411.425 RON | 25 |
| 2015 | 2.834.880 RON | -461.531 RON | 3.739.510 RON | 501.841 RON | 2.955.480 RON | -260.417 RON | 21 |
| 2014 | 1.236.042 RON | -132.957 RON | 2.184.381 RON | 11.822 RON | 2.373.082 RON | 201.114 RON | 19 |
| 2013 | 459.857 RON | -82.845 RON | 1.920.541 RON | 12.132 RON | 2.241.339 RON | 333.521 RON | 14 |
| 2012 | 351.938 RON | -41.378 RON | 1.399.870 RON | 13.373 RON | 1.793.750 RON | 407.425 RON | 15 |
| 2011 | 57.194 RON | -392.092 RON | 536.085 RON | 14.073 RON | 970.525 RON | 448.513 RON | 11 |
| 2010 | 18.469 RON | -61.824 RON | 169.216 RON | 11.083 RON | 998.738 RON | 840.605 RON | 8 |
| 2009 | — | -25.112 RON | 96.418 RON | — | 998.847 RON | 902.429 RON | 2 |
| 2008 | 387.991 RON | 361.572 RON | 473.663 RON | — | 1.751.203 RON | 1.277.540 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12.073.964 RON | 8.733.788 RON | 6.798.773 RON | 7.412.319 RON | 3.737.353 RON | 3.069.984 RON | 5.734.394 RON | 5.844.787 RON | 5.055.054 RON | 1.331.978 RON | 2.834.880 RON | 1.236.042 RON | 459.857 RON | 351.938 RON | 57.194 RON | 18.469 RON | — | 387.991 RON |
| Venituri totale | 12.086.504 RON | 8.736.715 RON | 6.800.238 RON | 7.412.319 RON | 3.738.277 RON | 3.136.937 RON | 5.880.641 RON | 5.844.787 RON | 5.055.342 RON | 1.335.549 RON | 2.856.704 RON | 1.238.650 RON | 461.649 RON | 358.288 RON | 57.609 RON | 18.682 RON | — | 388.243 RON |
| Cheltuieli totale | 11.040.763 RON | 8.930.761 RON | 7.029.375 RON | 7.446.895 RON | 3.742.637 RON | 3.221.936 RON | 5.858.006 RON | 5.864.458 RON | 5.348.052 RON | 1.487.473 RON | 3.318.235 RON | 1.371.607 RON | 544.494 RON | 399.666 RON | 449.701 RON | 78.864 RON | 22.404 RON | 16.965 RON |
| Profit brut | 1.045.741 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 22.635 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 371.278 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 194.046 RON | 229.137 RON | 34.576 RON | 4.360 RON | 84.999 RON | 0 RON | 19.671 RON | 292.710 RON | 151.924 RON | 461.531 RON | 132.957 RON | 82.845 RON | 41.378 RON | 392.092 RON | 60.182 RON | 22.404 RON | — |
| Profit net | 865.909 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 19.013 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 361.572 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 194.046 RON | 229.137 RON | 34.576 RON | 4.360 RON | 84.999 RON | 0 RON | 19.671 RON | 292.710 RON | 151.924 RON | 461.531 RON | 132.957 RON | 82.845 RON | 41.378 RON | 392.092 RON | 61.824 RON | 25.112 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 397.546 RON | 543.204 RON | 221.278 RON | 149.345 RON | 134.696 RON | 81.558 RON | 742.800 RON | 228.467 RON | 4.350 RON | 717.508 RON | 501.841 RON | 11.822 RON | 12.132 RON | 13.373 RON | 14.073 RON | 11.083 RON | — | — |
| Active circulante | 3.844.344 RON | 3.366.152 RON | 3.113.867 RON | 4.567.468 RON | 5.592.403 RON | 1.873.470 RON | 6.882.293 RON | 1.704.163 RON | 2.198.287 RON | 2.059.504 RON | 2.955.480 RON | 2.373.082 RON | 2.241.339 RON | 1.793.750 RON | 970.525 RON | 998.738 RON | 998.847 RON | 1.751.203 RON |
| Stocuri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 584.597 RON | 932.546 RON | 1.549.172 RON | 1.679.801 RON | 1.384.982 RON | 1.097.165 RON | 455.340 RON | 1.314 RON | 5.307 RON | — | — |
| Creante | 214.699 RON | 360.808 RON | 2.969.589 RON | 4.328.244 RON | 5.512.918 RON | 1.523.334 RON | 6.852.511 RON | 1.083.121 RON | 1.258.016 RON | 193.785 RON | 1.097.780 RON | 941.208 RON | 1.052.294 RON | 1.079.224 RON | 944.474 RON | 973.018 RON | 989.280 RON | 1.746.519 RON |
| Casa si conturi la banci | 3.629.645 RON | 3.005.344 RON | 144.278 RON | 239.224 RON | 79.485 RON | 350.136 RON | 29.782 RON | 36.445 RON | 7.725 RON | 316.547 RON | 177.899 RON | 46.892 RON | 91.880 RON | 259.186 RON | 24.737 RON | 20.413 RON | 9.567 RON | 4.684 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 0 RON | -10.353 RON | 0 RON | 900 RON | 0 RON | 0 RON | 83.361 RON | 53.101 RON | 21.226 RON | 21.772 RON | 591 RON | 591 RON | 172 RON | — | — | — | — |
| Datorii totale | 4.523.641 RON | 5.091.592 RON | 4.312.982 RON | 5.475.866 RON | 6.452.475 RON | 2.675.145 RON | 8.431.160 RON | 2.670.123 RON | 2.890.199 RON | 3.209.663 RON | 3.739.510 RON | 2.184.381 RON | 1.920.541 RON | 1.399.870 RON | 536.085 RON | 169.216 RON | 96.418 RON | 473.663 RON |
| Capitaluri proprii | -281.751 RON | -1.182.236 RON | -988.190 RON | -759.053 RON | -724.476 RON | -720.117 RON | -806.067 RON | -654.132 RON | -634.461 RON | -411.425 RON | -260.417 RON | 201.114 RON | 333.521 RON | 407.425 RON | 448.513 RON | 840.605 RON | 902.429 RON | 1.277.540 RON |
| Capital subscris varsat | 9.320 RON | 9.320 RON | 9.320 RON | 9.320 RON | 9.320 RON | 9.320 RON | 9.320 RON | 9.320 RON | 9.320 RON | 9.320 RON | 9.320 RON | 9.320 RON | 9.320 RON | 220 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 15 | 13 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 | 25 | 21 | 19 | 14 | 15 | 11 | 8 | 2 | 2 |
30 de contracte atribuite, in valoare de 6.657 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 6.687 lei.
Achizitii directe
30 de contracte
6.657 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.238.380 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 05:02).