ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
com. Afumaţi, Depozitul nr. 15, com. Afumaţi
com. Dobroesti, sat Fundeni, Complexul Comercial Dragonul Roșu Corp 6, stand 196
sector 2, Complexul Comercial SAM EXPO, stand 213
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorfostă | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6.068.713 RON | 684.202 RON | 593.130 RON | 74.382 RON | 3.795.609 RON | 3.326.584 RON | 9 |
| 2024 | 6.273.900 RON | 656.863 RON | 503.474 RON | 110.714 RON | 3.880.659 RON | 3.532.383 RON | 9 |
| 2023 | 6.588.798 RON | 255.384 RON | 159.529 RON | 153.126 RON | 2.837.783 RON | 2.875.519 RON | 9 |
| 2022 | 6.014.680 RON | 189.831 RON | 181.488 RON | 32.318 RON | 2.753.350 RON | 2.620.135 RON | 10 |
| 2021 | 4.598.606 RON | 156.980 RON | 553.173 RON | 48.892 RON | 2.888.578 RON | 2.430.304 RON | 5 |
| 2020 | 4.403.951 RON | 82.805 RON | 387.338 RON | 98.145 RON | 2.526.245 RON | 2.273.324 RON | 8 |
| 2019 | 6.942.358 RON | 163.160 RON | 1.360.563 RON | 120.373 RON | 3.392.848 RON | 2.190.519 RON | 18 |
| 2018 | 7.584.268 RON | 626.639 RON | 4.052.500 RON | 321.481 RON | 5.732.143 RON | 2.027.359 RON | 18 |
| 2017 | 8.071.136 RON | 701.693 RON | 3.968.986 RON | 428.633 RON | 4.775.701 RON | 1.261.720 RON | 16 |
| 2016 | 3.731.579 RON | 422.329 RON | 1.637.617 RON | 227.986 RON | 1.937.299 RON | 560.027 RON | 6 |
| 2015 | 2.831.882 RON | 99.822 RON | 1.092.617 RON | 151.743 RON | 1.052.828 RON | 137.699 RON | 6 |
| 2014 | 1.484.007 RON | 49.152 RON | 325.294 RON | — | 338.727 RON | 37.876 RON | 5 |
| 2013 | 7.532 RON | -17.276 RON | 32.214 RON | — | 20.938 RON | -11.276 RON | 1 |
| 2012 | 815.074 RON | -106.845 RON | 415.607 RON | — | 332.958 RON | -79.491 RON | 1 |
| 2011 | 586.981 RON | 10.542 RON | 832.165 RON | — | 856.266 RON | 27.354 RON | 4 |
| 2010 | 478.246 RON | 23.467 RON | 42.221 RON | — | 54.684 RON | 16.812 RON | — |
| 2009 | 2.521 RON | -4.293 RON | 22.277 RON | — | 12.312 RON | -6.655 RON | — |
| 2008 | — | -2.506 RON | 7.500 RON | — | 5.138 RON | -2.362 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6.068.713 RON | 6.273.900 RON | 6.588.798 RON | 6.014.680 RON | 4.598.606 RON | 4.403.951 RON | 6.942.358 RON | 7.584.268 RON | 8.071.136 RON | 3.731.579 RON | 2.831.882 RON | 1.484.007 RON | 7.532 RON | 815.074 RON | 586.981 RON | 478.246 RON | 2.521 RON | — |
| Venituri totale | 6.101.747 RON | 6.296.371 RON | 6.600.026 RON | 6.071.314 RON | 4.645.622 RON | 4.421.642 RON | 6.976.246 RON | 7.617.842 RON | 8.157.064 RON | 3.751.801 RON | 2.832.223 RON | 1.484.008 RON | 7.540 RON | 817.746 RON | 587.335 RON | 478.251 RON | 2.521 RON | — |
| Cheltuieli totale | 5.289.531 RON | 5.541.287 RON | 6.304.753 RON | 5.851.455 RON | 4.462.897 RON | 4.323.391 RON | 6.775.160 RON | 6.865.273 RON | 7.319.017 RON | 3.248.931 RON | 2.713.177 RON | 1.428.481 RON | 24.816 RON | 924.591 RON | 574.960 RON | 451.915 RON | 5.347 RON | 2.506 RON |
| Profit brut | 812.216 RON | 755.084 RON | 295.273 RON | 219.859 RON | 182.725 RON | 98.251 RON | 201.086 RON | 752.569 RON | 838.047 RON | 502.870 RON | 119.046 RON | 55.527 RON | 0 RON | 0 RON | 12.375 RON | 26.336 RON | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 17.276 RON | 106.845 RON | 0 RON | — | 2.826 RON | 2.506 RON |
| Profit net | 684.202 RON | 656.863 RON | 255.384 RON | 189.831 RON | 156.980 RON | 82.805 RON | 163.160 RON | 626.639 RON | 701.693 RON | 422.329 RON | 99.822 RON | 49.152 RON | 0 RON | 0 RON | 10.542 RON | 23.467 RON | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 17.276 RON | 106.845 RON | 0 RON | — | 4.293 RON | 2.506 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 74.382 RON | 110.714 RON | 153.126 RON | 32.318 RON | 48.892 RON | 98.145 RON | 120.373 RON | 321.481 RON | 428.633 RON | 227.986 RON | 151.743 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 3.795.609 RON | 3.880.659 RON | 2.837.783 RON | 2.753.350 RON | 2.888.578 RON | 2.526.245 RON | 3.392.848 RON | 5.732.143 RON | 4.775.701 RON | 1.937.299 RON | 1.052.828 RON | 338.727 RON | 20.938 RON | 332.958 RON | 856.266 RON | 54.684 RON | 12.312 RON | 5.138 RON |
| Stocuri | 2.534.908 RON | 1.824.381 RON | 1.563.351 RON | 1.671.683 RON | 2.181.317 RON | 1.527.554 RON | 2.295.564 RON | 2.635.595 RON | 2.021.638 RON | 1.552.926 RON | 747.906 RON | 98.653 RON | 17.097 RON | 129.710 RON | 276.758 RON | 49.284 RON | 2.894 RON | — |
| Creante | 1.171.454 RON | 1.134.682 RON | 1.040.048 RON | 1.032.438 RON | 1.002.848 RON | 1.119.970 RON | 1.455.324 RON | 3.294.586 RON | 2.073.266 RON | 666.170 RON | 237.479 RON | 207.577 RON | 855 RON | 197.709 RON | 570.296 RON | — | 2.167 RON | 460 RON |
| Casa si conturi la banci | 89.247 RON | 921.596 RON | 234.384 RON | 49.229 RON | -298.168 RON | -121.279 RON | -358.040 RON | -198.038 RON | 680.797 RON | -281.797 RON | 67.443 RON | 32.497 RON | 2.986 RON | 5.539 RON | 9.212 RON | 5.400 RON | 7.251 RON | 4.678 RON |
| Cheltuieli in avans | 49.723 RON | 44.484 RON | 44.139 RON | 15.955 RON | 46.007 RON | 36.272 RON | 37.861 RON | 26.235 RON | 26.372 RON | 32.359 RON | 25.745 RON | 24.443 RON | — | 3.158 RON | 3.253 RON | 4.349 RON | 3.310 RON | — |
| Datorii totale | 593.130 RON | 503.474 RON | 159.529 RON | 181.488 RON | 553.173 RON | 387.338 RON | 1.360.563 RON | 4.052.500 RON | 3.968.986 RON | 1.637.617 RON | 1.092.617 RON | 325.294 RON | 32.214 RON | 415.607 RON | 832.165 RON | 42.221 RON | 22.277 RON | 7.500 RON |
| Capitaluri proprii | 3.326.584 RON | 3.532.383 RON | 2.875.519 RON | 2.620.135 RON | 2.430.304 RON | 2.273.324 RON | 2.190.519 RON | 2.027.359 RON | 1.261.720 RON | 560.027 RON | 137.699 RON | 37.876 RON | -11.276 RON | -79.491 RON | 27.354 RON | 16.812 RON | -6.655 RON | -2.362 RON |
| Capital subscris varsat | 144.000 RON | 144.000 RON | 144.000 RON | 144.000 RON | 144.000 RON | 144.000 RON | 144.000 RON | 144.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | — | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 9 | 9 | 9 | 10 | 5 | 8 | 18 | 18 | 16 | 6 | 6 | 5 | 1 | 1 | 4 | — | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
1.061 de contracte atribuite, in valoare de 2.939.696 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.029.665 lei.
Achizitii directe
991 de contracte
1.028.674 lei
Licitatii publice
20 de contracte
1.711.153 lei
Achizitii offline
50 de contracte
199.870 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 17:59).