ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
com. Hîrtieşti, Complex Comercial Hîrtieşti
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 80% |
| persoanăadministrator | 20% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Având în vedere Decizia nr. 19 din data de 25.06.2026 a Preşedintelui delegat al Judecătoriei Câmpulung, prin care s-a dispus desfiinţarea de judecată C1 civil, C1 cameră de consiliu, C1 cameră preliminară, C1 penal ?i C1 insolven?ă, C2 civil, C2 cameră de consiliu, C2 cameră preliminară, C2 penal ?i C2 insolven?ă, C7 civil, C7 cameră de consiliu, C7 cameră preliminară, C7 penal ?i C7 insolven?ă şi Procesul-verbal de repartizare ciclică din data de 01.07.2026, conform căruia şi prezentul dosar a fost repartizat completului C11 Civil se dispun următoarele măsuri: 1. Stabileşte noul termen judiciar la data de 10.03.2027 cu citarea părţilor.
Admite apelul, schimbă sentinţa, în sensul că admite în parte plângerea şi dispune înlocuirea sancţiunii amenzii cu avertisment. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 24.03.2026.
Admite plângerea contraven?ională formulată de petentul FAST TRAVEL TRANS A & B S.R.L. - REPREZENTANT C.E., în contradictoriu cu intimatul C.N.A.I.R. SA - CENTRUL DE STUDII TEHNICE RUTIERE ŞI INFORMATICĂ – C.E.S.T.R.I.N Anulează procesul verbal seria R24 nr. 0514401 din 10.07.2024 - OG nr. 15/2002 R întocmit de către intimat şi exonerează pe petent de sancţiunile aplicate. Ia act că petentul nu a solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Câmpulung. Pronunţată azi, 15.11.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Respinge recursul, ca nefondat.Definitivă. Pronunţată conform art.402 teza a II-a C.pr.civ.
Admite apelul. Schimbă în tot sentinţa apelată în sensul că admite cererea de chemare în judecată şi obligă pârâta la plata sumei de 20.000 lei reprezentând contravaloare facturi, a sumei de 3.414,94 lei, reprezentând dobânda legală, calculată de la data scadenţei fiecărei facturi şi până la data de 08.09.2021, precum şi la plata dobânzii legale în continuare, până la achitarea efectivă a debitului. Cu recurs în 30 de zile de la comunicare, cererea se depune la Tribunalul Specializat Argeş. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi 19.12.2024.
Amână pronunţarea la data de 19.12.2024. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 06.12.2024.
Respinge solicitarea părţilor de a se încuviinţa proba cu expertiză grafologică, ca nefiind utilă soluţionării cauzei. Pune în vedere societăţii apelante, prin lichidator judiciar, să depună înscrisuri relevante din contabilitatea societăţii, contemporane acestui proces-verbal, de unde să rezulte realitatea sau nu a celor consemnate în procesul verbal. În contrapondere, pentru exercitarea dreptului la apărare, oferă dreptul şi intimatului-pârât de a depune înscrisuri noi cu privire la aspectele menţionate în procesul-verbal contestat. Respinge solicitarea intimatului-pârât de a se încuviinţa proba testimonială în considerarea dispoziţiilor art. 254 alin. 2 pct. 2 C.pr.civ., ca inadmisibilă. Amână judecarea cauzei la 06.12.2024, ora 10.00. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică din 06 Septembrie 2024
Respinge solicitarea de declarare a inadmisibilităţii incidentului de procedură privind înscrierea în fals invocată de intimat. Pune în vedere societăţii apelante să depună la dosarul cauzei înscrisuri din aceeaşi perioadă semnate de către reprezentantul legal, dl Opicescu Aurelian, în copie. Încuviinţează solicitarea formulată de avocatul apelantei şi dispune citarea dlui Opicescu Aurelian pentru termenul următor. Amână judecarea cauzei la 06.09.2024, ora 10.00. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică din 10 Mai 2024
Termen administrativ în vederea efectuării procedurii prealabile.
Admite recursul, casează decizia şi trimite cauza spre rejudecare la instanţa de apel. Definitivă. Pronunţată conform art.402 teza a II-a Cod procedură civilă.
EROARE
Admite apelul. Schimbă în tot sentinţa apelată în sensul că admite cererea de chemare în judecată şi obligă pârâta la plata sumei de 20.000 lei reprezentând contravaloare facturi, a sumei de 3.414,94 lei, reprezentând dobânda legală, calculată de la data scadenţei fiecărei facturi şi până la data de 08.09.2021, precum şi la plata dobânzii legale în continuare, până la achitarea efectivă a debitului. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Tribunalul Specializat Argeş. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 14.11.2022, la Tribunalul Specializat Argeş
Având nevoie de timp pentru deliberare, amână pronunţarea la data de 14.11.2022, pentru când stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Cu cale de atac odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 11.11.2022, la Tribunalul Specializat Argeş.
termen ad-tiv
Admite excepţia necompetenţei materiale procesuale a Tribunalului Argeş. Declină, în favoarea Tribunalului Specializat Argeş, competenţa de soluţionare a apelului. Fără cale de atac. Pronunţată azi, 17.05.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Respinge acţiunea. Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Câmpulung. În conformitate cu dispoziţiile art. 396 al. 2 Cod procedură civilă, pronunţarea hotărârii se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, azi 24 noiembrie 2021, prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la 24 noiembrie 2021. Cu cale de atac odată cu fondul. În conformitate cu art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă pronunţarea hotărârii se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţa publică din 18 noiembrie 2021.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.311.154 RON | -117.821 RON | 1.783.525 RON | 1.771.185 RON | 999.560 RON | 987.220 RON | 9 |
| 2024 | 1.615.040 RON | 34.641 RON | 1.221.969 RON | 1.314.931 RON | 1.012.079 RON | 1.105.041 RON | 11 |
| 2023 | 3.622.510 RON | -274.513 RON | 636.567 RON | 691.088 RON | 1.015.879 RON | 1.070.400 RON | 17 |
| 2022 | 5.077.325 RON | 368.702 RON | 1.172.674 RON | 320.540 RON | 2.197.047 RON | 1.344.913 RON | 15 |
| 2021 | 3.923.627 RON | 691.588 RON | 144.228 RON | 314.270 RON | 1.806.169 RON | 1.976.211 RON | 15 |
| 2020 | 2.873.660 RON | -8.672 RON | 50.642 RON | 317.569 RON | 1.017.696 RON | 1.284.623 RON | 14 |
| 2019 | 3.263.559 RON | 346.256 RON | 151.292 RON | 389.396 RON | 1.055.191 RON | 1.293.295 RON | 18 |
| 2018 | 3.185.861 RON | 319.213 RON | 116.212 RON | 452.100 RON | 924.071 RON | 1.259.959 RON | 17 |
| 2017 | 3.157.784 RON | 175.059 RON | 221.538 RON | 322.442 RON | 839.843 RON | 940.747 RON | 15 |
| 2016 | 2.479.292 RON | 216.013 RON | 179.507 RON | 321.998 RON | 623.196 RON | 765.687 RON | 14 |
| 2015 | 2.121.742 RON | 243.671 RON | 206.550 RON | 318.030 RON | 425.274 RON | 536.754 RON | 13 |
| 2014 | 2.202.466 RON | 46.784 RON | 903.386 RON | 275.375 RON | 921.094 RON | 293.083 RON | 12 |
| 2013 | 1.717.374 RON | 216.742 RON | 660.907 RON | 54.221 RON | 852.985 RON | 246.299 RON | 11 |
| 2012 | 685.893 RON | 44.281 RON | 574.771 RON | 53.847 RON | 550.481 RON | 29.557 RON | 6 |
| 2011 | 553.685 RON | 76.888 RON | 404.506 RON | 53.283 RON | 336.499 RON | -14.724 RON | 4 |
| 2010 | 224.366 RON | -89.944 RON | 266.672 RON | 49.764 RON | 125.296 RON | -91.612 RON | 4 |
| 2009 | 289.052 RON | 7.881 RON | 145.834 RON | 60.201 RON | 83.965 RON | -1.668 RON | 4 |
| 2008 | 364.005 RON | -41.201 RON | 120.967 RON | 70.807 RON | 40.611 RON | -9.549 RON | 8 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.311.154 RON | 1.615.040 RON | 3.622.510 RON | 5.077.325 RON | 3.923.627 RON | 2.873.660 RON | 3.263.559 RON | 3.185.861 RON | 3.157.784 RON | 2.479.292 RON | 2.121.742 RON | 2.202.466 RON | 1.717.374 RON | 685.893 RON | 553.685 RON | 224.366 RON | 289.052 RON | 364.005 RON |
| Venituri totale | 2.384.018 RON | 2.021.088 RON | 3.624.433 RON | 5.077.639 RON | 3.904.522 RON | 2.904.059 RON | 3.709.666 RON | 3.185.865 RON | 3.157.787 RON | 2.479.293 RON | 2.122.162 RON | 2.202.471 RON | 1.717.386 RON | 689.931 RON | 553.691 RON | 224.370 RON | 289.057 RON | 364.051 RON |
| Cheltuieli totale | 2.494.063 RON | 1.961.720 RON | 3.879.043 RON | 4.677.374 RON | 3.181.297 RON | 2.890.960 RON | 3.328.732 RON | 2.834.794 RON | 2.939.463 RON | 2.204.903 RON | 1.827.951 RON | 2.139.451 RON | 1.457.490 RON | 642.946 RON | 476.803 RON | 309.439 RON | 276.843 RON | 403.597 RON |
| Profit brut | 0 RON | 59.368 RON | 0 RON | 400.265 RON | 723.225 RON | 13.099 RON | 380.934 RON | 351.071 RON | 218.324 RON | 274.390 RON | 294.211 RON | 63.020 RON | 259.896 RON | 46.985 RON | 76.888 RON | — | 12.214 RON | — |
| Pierdere bruta | 110.045 RON | 0 RON | 254.610 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 85.069 RON | — | 39.546 RON |
| Profit net | 0 RON | 34.641 RON | 0 RON | 368.702 RON | 691.588 RON | 0 RON | 346.256 RON | 319.213 RON | 175.059 RON | 216.013 RON | 243.671 RON | 46.784 RON | 216.742 RON | 44.281 RON | 76.888 RON | — | 7.881 RON | — |
| Pierdere neta | 117.821 RON | 0 RON | 274.513 RON | 0 RON | 0 RON | 8.672 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 89.944 RON | — | 41.201 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.771.185 RON | 1.314.931 RON | 691.088 RON | 320.540 RON | 314.270 RON | 317.569 RON | 389.396 RON | 452.100 RON | 322.442 RON | 321.998 RON | 318.030 RON | 275.375 RON | 54.221 RON | 53.847 RON | 53.283 RON | 49.764 RON | 60.201 RON | 70.807 RON |
| Active circulante | 999.560 RON | 1.012.079 RON | 1.015.879 RON | 2.197.047 RON | 1.806.169 RON | 1.017.696 RON | 1.055.191 RON | 924.071 RON | 839.843 RON | 623.196 RON | 425.274 RON | 921.094 RON | 852.985 RON | 550.481 RON | 336.499 RON | 125.296 RON | 83.965 RON | 40.611 RON |
| Stocuri | 664.428 RON | 151.153 RON | 85.894 RON | 180.721 RON | 685.451 RON | 89.174 RON | 150.953 RON | 143.331 RON | 98.291 RON | 48.521 RON | 25.229 RON | 50.677 RON | 327.293 RON | 124.208 RON | 100.090 RON | 80.838 RON | 50.701 RON | 27.117 RON |
| Creante | 190.819 RON | 349.246 RON | 726.002 RON | 612.851 RON | 539.196 RON | 339.289 RON | 292.056 RON | 128.216 RON | 425.675 RON | 385.696 RON | 344.102 RON | 698.803 RON | 517.667 RON | 390.212 RON | 235.693 RON | 37.798 RON | 28.547 RON | 7.666 RON |
| Casa si conturi la banci | 144.313 RON | 511.680 RON | 203.983 RON | 1.403.475 RON | 581.522 RON | 589.233 RON | 612.182 RON | 652.524 RON | 315.877 RON | 188.979 RON | 55.943 RON | 171.614 RON | 8.025 RON | 36.061 RON | 716 RON | 6.660 RON | 4.717 RON | 5.828 RON |
| Datorii totale | 1.783.525 RON | 1.221.969 RON | 636.567 RON | 1.172.674 RON | 144.228 RON | 50.642 RON | 151.292 RON | 116.212 RON | 221.538 RON | 179.507 RON | 206.550 RON | 903.386 RON | 660.907 RON | 574.771 RON | 404.506 RON | 266.672 RON | 145.834 RON | 120.967 RON |
| Capitaluri proprii | 987.220 RON | 1.105.041 RON | 1.070.400 RON | 1.344.913 RON | 1.976.211 RON | 1.284.623 RON | 1.293.295 RON | 1.259.959 RON | 940.747 RON | 765.687 RON | 536.754 RON | 293.083 RON | 246.299 RON | 29.557 RON | -14.724 RON | -91.612 RON | -1.668 RON | -9.549 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 9 | 11 | 17 | 15 | 15 | 14 | 18 | 17 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 6 | 4 | 4 | 4 | 8 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
120 de contracte atribuite, in valoare de 2.047.789 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.890.872 lei.
Achizitii directe
116 contracte
1.890.756 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
4 contracte
157.033 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 15:41).