ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Incinta Autogara
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea debitoarei ESODUT-TDS SRL În temeiul art. 71 din Legea nr. 85/2014, dispune deschiderea procedurii de insolvenţă în formă simplificată faţă de debitoarea ESODUT-TDS SRL. În temeiul art. 85 raportat la art. 145 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolven?ei şi de insolvenţă, dispune dizolvarea debitoarei şi ridicarea dreptului de administrare al debitoarei. În temeiul art. 45 alin. 1 lit. d şi art. 73 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, desemnează în calitate de lichidator judiciar provizoriu CARDUELIS CONSULTING IPURL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. art. 63 şi 64 din Legea nr. 85/2014 şi pe cele care îi vor fi stabilite de judecătorul sindic, precum şi orice alte atribuţii care îi revin, cu o remuneraţie provizorie de 5.000 lei. În temeiul art. 73 raportat la art. 99 şi art. 100 din Legea nr. 85/2014 din Legea nr. 85/20141, dispune lichidatorului judiciar să efectueze notificarea deschiderii procedurii debitoarei tuturor creditorilor indica?i de aceasta şi Oficiului Registrului Comerţului pentru efectuarea menţiunii şi prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă şi într-un ziar de largă circulaţie, conform art. 99 şi 100 din Legea nr. 85/2014. În temeiul art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/20141, dispune ca lichidatorul judiciar să efectueze notificările prevăzute de dispozi?iilor art. 100 din lege. Fixează următoarele termene: 1) 13.07.2026 termen pentru depunerea de către lichidatorul judiciar a raportului privind cauzele şi împrejurările care au dus la apariţia insolvenţei cu menţionarea persoanelor cărora le-ar fi imputabilă, conform art. 97 alin. 1 din lege. 2) 10 zile de la primirea notificării, termen limită de depunere de către creditori a opoziţiilor şi termen de soluţionare a opoziţiilor 10 zile după formularea acestora, conform art. 100 alin. 1 lit. a din lege. 3) 17.07.2026, termen limită pentru înregistrarea cererilor de admitere a creanţelor asupra averii debitoarei, conform art. 100 lit. b din Legea nr. 85/2014, 4) 27.07.2026, termen limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea şi publicarea în BPI a tabelului preliminar al creanţelor, potrivit art. 100 lit. c din Legea nr. 85/2014, 5) 17.08.2026, termen limită pentru definitivarea tabelului creanţelor, conform art. 100 lit. d din Legea nr. 85/2014, 6) 31.07.2026, data şedinţei adunării creditorilor, ora şi locul urmând a fi stabilite de lichidatorul judiciar provizoriu, care va convoca toţi creditorii debitoarei, conform art. 100 lit. e din Legea nr. 85/2014. În temeiul art. 82 din Legea 85/2014 Obligă debitoarea să pună la dispoziţia lichidatorului judiciar şi a creditorului deţinând cel puţin 20% din valoarea totală a creanţelor cuprinse în tabelul definitiv de creanţe toate informaţiile şi documentele apreciate ca necesare cu privire la activitatea şi averea sa, precum şi lista cuprinzând plăţile efectuate în ultimele 6 luni anterioare deschiderii procedurii şi transferurile patrimoniale făcute în cei 2 ani anteriori deschiderii procedurii. În temeiul art. 86 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 Dispune ca toate băncile la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al lichidatorului. Lichidatorul judiciar va dispune efectuarea notificărilor prev. de art. 99 din lege către to?i creditorii indica?i de debitor în lista depusă conform art. 67 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. Dispune deschiderea de către lichidatorul judiciar a unui cont bancar la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, conform art. 39 alin. 3 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere lichidatorului judiciar să comunice prezenta hotărâre tuturor instanţelor în a căror circumscripţie îşi are sediul debitoarea, precum şi băncilor la care aceasta are deschise conturi bancare, în vederea suspendării tuturor acţiunilor judiciare sau extrajudiciare pentru realizarea creanţelor împotriva debitoarei sau a bunurilor acesteia conform art. 75, 76 din lege. Dispune ca toate băncile la care debitoarea are deschise conturi să nu dispună de sume fără un ordin al lichidatorului judiciar, conform art. 86 alin. 1 din lege. Dispune comunicarea prezentei încheieri lichidatorului judiciar, conform art. 71 alin. 1 din lege. Constată că cererea debitoarei a fost conexată la cererea creditoarei EGNA IMOBILIARE S.R.L. având ca obiect deschidere procedură la cererea creditorului. Califică cererea creditoarei EGNA IMOBILIARE SRL, drept declaraţie de creanţă. Fixează termen la data de 12.10.2026, ora 11:30. Executorie. Cu drept de apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii. Apelul va fi depus la Tribunalul Prahova, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată astăzi, data de 11.06.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Dispune, din oficiu, preschimbarea termenului de judecată stabilit în prezentul dosar, din data de 04.06.2026, în data de 11.06.2026, ora 9:00, sala 6, pentru când se vor cita păr?ile potrivit Codului de procedură civilă ?i prin Buletinul Procedurilor de Insolven?ă. Cu aceeaşi cale de atac odată cu fondul. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instan?ei azi, 25.05.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 11.06.2026
Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă simplificată · BPI 16252/2026
Tabel preliminar al creanţelor
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016 | 759.153 RON | 15.016 RON | 739.528 RON | 483.984 RON | 716.338 RON | 133.845 RON | 8 |
| 2015 | 676.288 RON | 27.501 RON | 781.863 RON | 647.795 RON | 746.429 RON | 118.829 RON | 8 |
| 2014 | 953.734 RON | 15.890 RON | 1.578.768 RON | 663.190 RON | 1.850.854 RON | 94.033 RON | 4 |
| 2013 | 873.823 RON | 11.677 RON | 558.525 RON | 127.158 RON | 498.118 RON | 77.797 RON | 1 |
| 2012 | 418.691 RON | 9.916 RON | 648.280 RON | 24.365 RON | 659.261 RON | 35.346 RON | — |
| 2011 | 338.680 RON | 8.856 RON | 552.582 RON | 19.100 RON | 559.042 RON | 25.560 RON | 4 |
| 2010 | 401.988 RON | -28.760 RON | 283.723 RON | 19.100 RON | 280.740 RON | 16.704 RON | 1 |
| 2009 | 344.908 RON | 66.641 RON | 272.922 RON | 27.144 RON | 289.476 RON | 45.464 RON | 2 |
| 2008 | 166.243 RON | -7.215 RON | 218.479 RON | 27.144 RON | 167.300 RON | -20.909 RON | 2 |
| Indicator | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 759.153 RON | 676.288 RON | 953.734 RON | 873.823 RON | 418.691 RON | 338.680 RON | 401.988 RON | 344.908 RON | 166.243 RON |
| Venituri totale | 945.911 RON | 931.758 RON | 965.566 RON | 873.859 RON | 420.857 RON | 338.698 RON | 422.749 RON | 346.113 RON | 166.243 RON |
| Cheltuieli totale | 930.895 RON | 904.257 RON | 946.952 RON | 859.958 RON | 409.091 RON | 329.842 RON | 446.634 RON | 276.605 RON | 173.458 RON |
| Profit brut | 15.016 RON | 27.501 RON | 18.614 RON | 13.901 RON | 11.766 RON | 8.856 RON | — | 69.508 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 23.885 RON | — | 7.215 RON |
| Profit net | 15.016 RON | 27.501 RON | 15.890 RON | 11.677 RON | 9.916 RON | 8.856 RON | — | 66.641 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 28.760 RON | — | 7.215 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 483.984 RON | 647.795 RON | 663.190 RON | 127.158 RON | 24.365 RON | 19.100 RON | 19.100 RON | 27.144 RON | 27.144 RON |
| Active circulante | 716.338 RON | 746.429 RON | 1.850.854 RON | 498.118 RON | 659.261 RON | 559.042 RON | 280.740 RON | 289.476 RON | 167.300 RON |
| Stocuri | 51.280 RON | 22.904 RON | 75.817 RON | 72.620 RON | 12.705 RON | 145.152 RON | 97.874 RON | 133.121 RON | 37.222 RON |
| Creante | 594.575 RON | 714.255 RON | 1.762.197 RON | 363.018 RON | 623.118 RON | 401.985 RON | 152.792 RON | 101.982 RON | 118.622 RON |
| Casa si conturi la banci | 70.483 RON | 9.270 RON | 12.840 RON | 62.480 RON | 23.438 RON | 11.905 RON | 30.074 RON | 54.373 RON | 11.456 RON |
| Cheltuieli in avans | 1.919 RON | — | 4.719 RON | 11.046 RON | — | — | 587 RON | 1.766 RON | 3.126 RON |
| Datorii totale | 739.528 RON | 781.863 RON | 1.578.768 RON | 558.525 RON | 648.280 RON | 552.582 RON | 283.723 RON | 272.922 RON | 218.479 RON |
| Venituri in avans | 328.868 RON | 493.532 RON | 845.962 RON | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 133.845 RON | 118.829 RON | 94.033 RON | 77.797 RON | 35.346 RON | 25.560 RON | 16.704 RON | 45.464 RON | -20.909 RON |
| Capital subscris varsat | 1.500 RON | — | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON |
| Nr. mediu salariati | 8 | 8 | 4 | 1 | — | 4 | 1 | 2 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
11 contracte atribuite, in valoare de 445.300 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 230.096 lei.
Achizitii directe
7 contracte
230.089 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
4 contracte
215.211 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 21:49).