BIBUS METALS SRL
- J35/34/2005TIMISdin 12.01.2005
- J2013001634295PRAHOVAdin 18.10.2013in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmăprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Anuleaza cererea
Respinge apelul ca nefondat. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 17.12.2025.
Având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 17.12.2025.
Având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 03.12.2025.
În baza art. 413 alin. 1 pct. 1 Cod procedură civilă, dispune suspendarea cauzei până la soluţionarea definitivă a dosarului nr. 7196/303/2024. Stabileşte termen administrativ de verificare 15.04.2026. Cu recurs pe toată durata suspendării. Cererea de recurs se va depune la Judecătoriei Sectorului 6 Bucureşti. Pronunţată, astăzi, 21.05.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite excep?ia litispenden?ei. Trimite prezentul dosar spre ata?are la dosarul nr. 7196/303/2024 aflat pe rolul Judecătoriei Sector 6 Bucure?ti, urmând ca judecata să fie continuată în acest din urmă dosar, cu termen de judecată astăzi, 09.07.2024. Cu drept de apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 09.07.2024
Admite excepţia necompetenţei materiale procesuale a Secţiei a VI-a a Tribunalului Bucureşti, invocată din oficiu. Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Secţiilor a III-a, a IV-a sau a V-a ale Tribunalului Bucureşti. Fără cale de atac. Pronunţată astăzi, 27.02.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Respinge contesta?ia la executare, ca neîntemeiată. În baza art. 717 alin. (2) Cod procedură civilă, obligă contestatoarea să achite către SCPEJ Peticaru, Iordache şi Asocia?ii suma de 216,58 lei, reprezentând costurile aferente comunicării copiei dosarului de executare nr. 56EP/2024. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorului 6 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instan?ei, azi, 18.07.2024.
Amână pronunţarea la data de 18.07.2024, când pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, în condiţiile art. 396 alin. (2) Cod Procedură Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 09.07.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.626.345 RON | 39.914 RON | 299.341 RON | 104.850 RON | 2.116.136 RON | 1.927.248 RON | 3 |
| 2024 | 5.796.430 RON | 289.072 RON | 184.672 RON | 132.251 RON | 1.932.868 RON | 1.887.334 RON | 3 |
| 2023 | 6.067.816 RON | 409.587 RON | 480.537 RON | 160.282 RON | 1.912.484 RON | 1.598.262 RON | 3 |
| 2022 | 5.546.269 RON | 1.130.061 RON | 334.783 RON | 1.981 RON | 1.521.478 RON | 1.188.676 RON | 3 |
| 2021 | 5.679.239 RON | 145.755 RON | 2.372.522 RON | 25.537 RON | 3.240.538 RON | 58.614 RON | 3 |
| 2020 | 4.456.088 RON | 98.360 RON | 1.078.625 RON | 49.093 RON | 1.777.330 RON | -87.141 RON | 2 |
| 2019 | 5.332.902 RON | -773.777 RON | 2.595.363 RON | 72.649 RON | 3.162.325 RON | -185.500 RON | 2 |
| 2018 | 7.605.878 RON | 522.661 RON | 1.702.651 RON | 94.242 RON | 2.193.579 RON | 588.277 RON | 2 |
| 2017 | 3.799.890 RON | 169.321 RON | 1.502.762 RON | 17.910 RON | 1.550.468 RON | 65.616 RON | 2 |
| 2016 | 1.608.801 RON | -164.518 RON | 842.814 RON | 12.666 RON | 724.313 RON | -103.705 RON | 2 |
| 2015 | 4.907.304 RON | 164.617 RON | 600.488 RON | 46.108 RON | 615.193 RON | 60.813 RON | 2 |
| 2014 | 2.856.651 RON | 146.083 RON | 1.590.405 RON | 41.347 RON | 1.445.253 RON | -103.805 RON | 2 |
| 2013 | 1.230.305 RON | -246.174 RON | 786.252 RON | 6.444 RON | 540.361 RON | -239.447 RON | 2 |
| 2012 | 1.334.683 RON | -339.291 RON | 426.119 RON | 2.846 RON | 430.000 RON | 6.727 RON | 2 |
| 2011 | 4.241.918 RON | -324.927 RON | 1.238.274 RON | 2.936 RON | 778.382 RON | -456.956 RON | 2 |
| 2010 | 1.267.053 RON | -181.447 RON | 1.576.841 RON | 12.767 RON | 1.432.045 RON | -132.029 RON | 2 |
| 2009 | 1.352.491 RON | -184.287 RON | 469.865 RON | 502 RON | 518.780 RON | 49.417 RON | 2 |
| 2008 | 2.400.242 RON | -4.617 RON | 265.266 RON | 14.941 RON | 482.037 RON | 233.704 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.626.345 RON | 5.796.430 RON | 6.067.816 RON | 5.546.269 RON | 5.679.239 RON | 4.456.088 RON | 5.332.902 RON | 7.605.878 RON | 3.799.890 RON | 1.608.801 RON | 4.907.304 RON | 2.856.651 RON | 1.230.305 RON | 1.334.683 RON | 4.241.918 RON | 1.267.053 RON | 1.352.491 RON | 2.400.242 RON |
| Venituri totale | 5.663.768 RON | 5.822.929 RON | 6.127.015 RON | 5.813.796 RON | 5.687.464 RON | 4.473.505 RON | 5.619.043 RON | 7.862.378 RON | 3.913.453 RON | 1.846.674 RON | 5.415.054 RON | 3.006.585 RON | 1.416.365 RON | 1.447.740 RON | 4.308.729 RON | 1.314.521 RON | 1.366.568 RON | 2.485.447 RON |
| Cheltuieli totale | 5.610.701 RON | 5.513.048 RON | 5.657.669 RON | 4.639.991 RON | 5.509.329 RON | 4.357.529 RON | 6.384.355 RON | 7.301.302 RON | 3.744.132 RON | 2.011.192 RON | 5.250.437 RON | 2.860.502 RON | 1.662.539 RON | 1.787.031 RON | 4.633.656 RON | 1.489.518 RON | 1.545.122 RON | 2.486.354 RON |
| Profit brut | 53.067 RON | 309.881 RON | 469.346 RON | 1.173.805 RON | 178.135 RON | 115.976 RON | 0 RON | 561.076 RON | 169.321 RON | 0 RON | 164.617 RON | 146.083 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 765.312 RON | 0 RON | 0 RON | 164.518 RON | — | 0 RON | 246.174 RON | 339.291 RON | 324.927 RON | 174.997 RON | 178.554 RON | 907 RON |
| Profit net | 39.914 RON | 289.072 RON | 409.587 RON | 1.130.061 RON | 145.755 RON | 98.360 RON | 0 RON | 522.661 RON | 169.321 RON | 0 RON | 164.617 RON | 146.083 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 773.777 RON | 0 RON | 0 RON | 164.518 RON | 0 RON | 0 RON | 246.174 RON | 339.291 RON | 324.927 RON | 181.447 RON | 184.287 RON | 4.617 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 104.850 RON | 132.251 RON | 160.282 RON | 1.981 RON | 25.537 RON | 49.093 RON | 72.649 RON | 94.242 RON | 17.910 RON | 12.666 RON | 46.108 RON | 41.347 RON | 6.444 RON | 2.846 RON | 2.936 RON | 12.767 RON | 502 RON | 14.941 RON |
| Active circulante | 2.116.136 RON | 1.932.868 RON | 1.912.484 RON | 1.521.478 RON | 3.240.538 RON | 1.777.330 RON | 3.162.325 RON | 2.193.579 RON | 1.550.468 RON | 724.313 RON | 615.193 RON | 1.445.253 RON | 540.361 RON | 430.000 RON | 778.382 RON | 1.432.045 RON | 518.780 RON | 482.037 RON |
| Stocuri | 881.895 RON | 200.190 RON | 92.528 RON | 407.097 RON | 683.905 RON | 433.976 RON | 316.904 RON | 11.818 RON | 298.690 RON | 37.614 RON | 149.353 RON | 89.353 RON | 73.365 RON | 26.735 RON | 25.637 RON | 27.562 RON | 94.217 RON | 83.363 RON |
| Creante | 978.255 RON | 1.215.619 RON | 1.431.595 RON | 680.480 RON | 1.704.677 RON | 1.258.858 RON | 2.328.320 RON | 1.424.283 RON | 1.138.581 RON | 576.811 RON | 454.598 RON | 927.789 RON | 348.354 RON | 356.851 RON | 671.055 RON | 1.170.847 RON | 297.292 RON | 248.464 RON |
| Casa si conturi la banci | 255.985 RON | 517.058 RON | 388.360 RON | 433.900 RON | 851.955 RON | 84.495 RON | 517.100 RON | 757.478 RON | 113.197 RON | 109.888 RON | 11.242 RON | 428.111 RON | 118.642 RON | 46.414 RON | 81.690 RON | 233.636 RON | 127.271 RON | 150.210 RON |
| Cheltuieli in avans | 5.603 RON | 6.887 RON | 6.033 RON | — | — | — | 2.484 RON | 3.107 RON | — | 2.130 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | — | 1.992 RON |
| Datorii totale | 299.341 RON | 184.672 RON | 480.537 RON | 334.783 RON | 2.372.522 RON | 1.078.625 RON | 2.595.363 RON | 1.702.651 RON | 1.502.762 RON | 842.814 RON | 600.488 RON | 1.590.405 RON | 786.252 RON | 426.119 RON | 1.238.274 RON | 1.576.841 RON | 469.865 RON | 265.266 RON |
| Provizioane | 0 RON | — | — | — | 834.939 RON | 834.939 RON | 827.595 RON | — | — | — | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.927.248 RON | 1.887.334 RON | 1.598.262 RON | 1.188.676 RON | 58.614 RON | -87.141 RON | -185.500 RON | 588.277 RON | 65.616 RON | -103.705 RON | 60.813 RON | -103.805 RON | -239.447 RON | 6.727 RON | -456.956 RON | -132.029 RON | 49.417 RON | 233.704 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | — | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | 197.025 RON | 197.025 RON | 197.025 RON | 197.025 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
135 de contracte atribuite, in valoare de 8.152.987 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.454.500 lei.
Achizitii directe
92 de contracte
1.454.408 lei
Licitatii publice
24 de contracte
5.958.280 lei
Achizitii offline
19 contracte
740.298 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 20:20).