ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
mun. Buzău, biroul nr. 64
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Amână judecarea cauzei la data de 27.10.2026.
Pentru imposibilitatea prezentării avocatului pârâtului, amână judecarea cauzei la data de 14.07.2026, ora 09:00.
TERMEN PRESCHIMBAT LA DATA DE 26.05.2026.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Buzău nr. 3 din 26.08.2025 şi măsurile dispune prin aceasta, va acorda termen de judecată
pentru administrare probatorii
Respinge apelul ca fiind nefondat. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 11.07.2024.
Amână pronunţarea pentru data de 11.07.2024. Pronunţarea va fi făcută prin punerea soluţiei la îndemâna părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 27.06.2024.
Respinge cererea de înfiin?are a măsurii asigurătorii a popririi formulată de reclamanta Tec Tehnic Eval Consult în contradictoriu cu pârâta Mival Expert SRL, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Buzău. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, azi, data de 23.05.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 78.900 RON | 876 RON | 33.151 RON | 5.982 RON | 12.581 RON | -14.588 RON | 1 |
| 2024 | 70.700 RON | -15.704 RON | 37.657 RON | 9.048 RON | 12.905 RON | -15.704 RON | — |
| 2023 | 68.600 RON | -13.999 RON | 12.870 RON | 10.138 RON | 25.597 RON | 22.865 RON | 1 |
| 2022 | 152.492 RON | 36.623 RON | 67.383 RON | 11.625 RON | 92.622 RON | 36.864 RON | — |
| 2021 | 107.800 RON | 25.710 RON | 21.393 RON | 11.796 RON | 36.242 RON | 26.645 RON | — |
| 2020 | 129.300 RON | 44.068 RON | 2.420 RON | 10.982 RON | 77.372 RON | 85.934 RON | 2 |
| 2019 | 175.700 RON | 100.977 RON | 2.375 RON | 8.346 RON | 135.896 RON | 141.867 RON | 1 |
| 2018 | 90.700 RON | 33.308 RON | 191 RON | 3.335 RON | 56.515 RON | 59.659 RON | 1 |
| 2017 | 107.180 RON | 48.111 RON | 1.896 RON | 4.256 RON | 45.991 RON | 48.351 RON | — |
| 2016 | 88.600 RON | 38.312 RON | 406 RON | 3.973 RON | 34.985 RON | 38.552 RON | 2 |
| 2015 | 81.245 RON | 24.192 RON | 1.130 RON | 2.883 RON | 60.471 RON | 62.224 RON | 2 |
| 2014 | 39.108 RON | -15.706 RON | 1.918 RON | 2.481 RON | 37.469 RON | 38.032 RON | — |
| 2013 | 68.200 RON | 12.799 RON | 1.185 RON | 7.164 RON | 68.638 RON | 74.617 RON | 1 |
| 2012 | 56.990 RON | 7.867 RON | 1.612 RON | 4.030 RON | 59.401 RON | 61.819 RON | — |
| 2011 | 78.579 RON | 22.027 RON | 917 RON | 5.433 RON | 56.716 RON | 61.232 RON | 1 |
| 2010 | 64.233 RON | 19.703 RON | 1.696 RON | 7.442 RON | 42.406 RON | 48.152 RON | 1 |
| 2009 | 54.800 RON | 14.322 RON | 4.346 RON | 4.101 RON | 28.694 RON | 28.449 RON | 1 |
| 2008 | 83.716 RON | 21.912 RON | 3.406 RON | 5.956 RON | 12.308 RON | 23.297 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 78.900 RON | 70.700 RON | 68.600 RON | 152.492 RON | 107.800 RON | 129.300 RON | 175.700 RON | 90.700 RON | 107.180 RON | 88.600 RON | 81.245 RON | 39.108 RON | 68.200 RON | 56.990 RON | 78.579 RON | 64.233 RON | 54.800 RON | 83.716 RON |
| Venituri totale | 78.902 RON | 70.700 RON | 68.604 RON | 152.492 RON | 107.800 RON | 129.300 RON | 175.700 RON | 90.700 RON | 107.180 RON | 88.600 RON | 81.245 RON | 39.108 RON | 68.201 RON | 56.990 RON | 78.579 RON | 64.234 RON | 54.807 RON | 83.720 RON |
| Cheltuieli totale | 77.237 RON | 85.697 RON | 82.049 RON | 112.337 RON | 78.921 RON | 83.101 RON | 72.966 RON | 56.485 RON | 55.778 RON | 47.630 RON | 54.615 RON | 53.778 RON | 53.356 RON | 47.413 RON | 54.195 RON | 40.538 RON | 38.700 RON | 59.717 RON |
| Profit brut | 1.665 RON | 0 RON | 0 RON | 40.155 RON | 28.879 RON | 46.199 RON | 102.734 RON | 34.215 RON | 51.402 RON | 40.970 RON | 26.630 RON | 0 RON | 14.845 RON | 9.577 RON | 24.384 RON | 23.696 RON | 16.107 RON | 24.003 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 14.997 RON | 13.445 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 14.670 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 876 RON | 0 RON | 0 RON | 36.623 RON | 25.710 RON | 44.068 RON | 100.977 RON | 33.308 RON | 48.111 RON | 38.312 RON | 24.192 RON | 0 RON | 12.799 RON | 7.867 RON | 22.027 RON | 19.703 RON | 14.322 RON | 21.912 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 15.704 RON | 13.999 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 15.706 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 5.982 RON | 9.048 RON | 10.138 RON | 11.625 RON | 11.796 RON | 10.982 RON | 8.346 RON | 3.335 RON | 4.256 RON | 3.973 RON | 2.883 RON | 2.481 RON | 7.164 RON | 4.030 RON | 5.433 RON | 7.442 RON | 4.101 RON | 5.956 RON |
| Active circulante | 12.581 RON | 12.905 RON | 25.597 RON | 92.622 RON | 36.242 RON | 77.372 RON | 135.896 RON | 56.515 RON | 45.991 RON | 34.985 RON | 60.471 RON | 37.469 RON | 68.638 RON | 59.401 RON | 56.716 RON | 42.406 RON | 28.694 RON | 12.308 RON |
| Creante | 7.000 RON | 5.928 RON | 5.499 RON | 22.685 RON | 20.413 RON | 18.313 RON | 3.180 RON | 2.580 RON | 2.080 RON | 3.481 RON | 14 RON | 750 RON | 560 RON | 1.461 RON | 8.610 RON | 2.703 RON | 162 RON | 8.683 RON |
| Casa si conturi la banci | 5.581 RON | 6.977 RON | 20.098 RON | 69.937 RON | 15.829 RON | 59.059 RON | 132.716 RON | 53.935 RON | 43.911 RON | 31.504 RON | 60.457 RON | 36.719 RON | 68.078 RON | 57.940 RON | 48.106 RON | 39.703 RON | 28.532 RON | 3.625 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 8.439 RON |
| Datorii totale | 33.151 RON | 37.657 RON | 12.870 RON | 67.383 RON | 21.393 RON | 2.420 RON | 2.375 RON | 191 RON | 1.896 RON | 406 RON | 1.130 RON | 1.918 RON | 1.185 RON | 1.612 RON | 917 RON | 1.696 RON | 4.346 RON | 3.406 RON |
| Capitaluri proprii | -14.588 RON | -15.704 RON | 22.865 RON | 36.864 RON | 26.645 RON | 85.934 RON | 141.867 RON | 59.659 RON | 48.351 RON | 38.552 RON | 62.224 RON | 38.032 RON | 74.617 RON | 61.819 RON | 61.232 RON | 48.152 RON | 28.449 RON | 23.297 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | — | 1 | — | — | 2 | 1 | 1 | — | 2 | 2 | — | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
86 de contracte atribuite, in valoare de 323.160 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 283.183 lei.
Achizitii directe
73 de contracte
283.110 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
13 contracte
40.050 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 01:24).