ONRC
ONRC
ANAF · anul 2022
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 50,5% |
| persoană | 49,5% |
| persoanăadministrator | — |
| firmăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite in parte plângerea contravenţională . Anulează in parte procesul verbal de contravenţie seria DGAF nr. 0084351 din 09.01.2016, întocmit de intimat in ceea ce priveşte fapta sancţionată in baza art. 11 alin. 1 lit. a din OUG nr. 28/1999 privind obligaţia operatorilor economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale. Exonerează petenta de plata amenzii în cuantum de 9000 lei. Menţine procesul verbal in ceea ce priveşte fapta sancţionată in baza art. 11 alin. 1 lit. e pct. vi din OUG nr. 28/1999 privind obligaţia operatorilor economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale. Cu drept de apel la Tribunalul Dolj – Secţia Contencios Administrativ şi Fiscal, în termen de 30 de zile de la comunicarea hotărârii, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Craiova. Pronunţată în şedinţă publică, azi 05.07.2016.
In temeiul art. 396 Cod proc. Civ. , având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 05.07.2016. Pronunţarea in şedinţă publică, azi 28.06.2016.
pentru a se depune la dosar procesul verbal de contravenţie, în original, extras din registrul de casă şi practică juridică
Respinge apelurile formulate, ca neîntemeiate. Definitivă. Pronunţată azi, 26.04.2024, prin punerea solu?iei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Având în vedere încheierea de la termenul anterior prin care s-a admis cererea de sesizare a Curţii Constituţionale
Admite cererea de sesizare. Sesizează Curtea Constituţională cu solu?ionarea excepţiei de neconstituţionalitate a dispoziţiilor art. 12 alin. 4 şi 5 din OUG 28/1999 în raport de dispoziţiile art. 53, art. 21, art. 16, art. 1 alin. 4 şi art. 11 din Constituţie. Acordă termen de fond la 18.04.2017, cu citarea părţilor.
Pentru a se comunica excepţia invocată şi pentru a se depune întâmpinare
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 222.214 RON | 1.514.148 RON | 45.071 RON | 12.418 RON | 588.220 RON | 555.567 RON | 1 |
| 2019 | 447.592 RON | -79.280 RON | 3.322.756 RON | 3.207.248 RON | 187.799 RON | 72.291 RON | 6 |
| 2018 | 606.075 RON | -64.341 RON | 3.330.830 RON | 3.298.069 RON | 198.625 RON | 165.864 RON | — |
| 2017 | 825.805 RON | -218.250 RON | 3.257.051 RON | 3.393.357 RON | 104.665 RON | 240.971 RON | 19 |
| 2016 | 1.011.307 RON | -112.232 RON | 3.172.948 RON | 3.489.666 RON | 154.345 RON | 471.063 RON | 20 |
| 2015 | 912.646 RON | -115.630 RON | 3.025.482 RON | 3.226.330 RON | 71.520 RON | 272.368 RON | 20 |
| 2014 | 772.988 RON | -97.543 RON | 3.036.312 RON | 3.343.393 RON | 80.917 RON | 387.998 RON | 16 |
| 2013 | 759.225 RON | -111.812 RON | 3.024.691 RON | 3.087.608 RON | 75.178 RON | 138.095 RON | — |
| 2012 | 1.023.036 RON | 60.954 RON | 3.060.292 RON | 3.230.336 RON | 79.863 RON | 249.907 RON | — |
| 2011 | 988.128 RON | -219.380 RON | 3.237.993 RON | 3.360.881 RON | 66.066 RON | 188.954 RON | 21 |
| 2010 | 1.122.001 RON | 100.273 RON | 3.171.602 RON | 3.536.674 RON | 55.940 RON | 421.012 RON | 17 |
| 2009 | 1.073.427 RON | -148.111 RON | 3.389.931 RON | 3.652.523 RON | 59.835 RON | 322.427 RON | 21 |
| 2008 | 30.584 RON | -42.687 RON | 3.504.386 RON | 3.643.450 RON | 205.927 RON | 344.991 RON | 19 |
| Indicator | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 222.214 RON | 447.592 RON | 606.075 RON | 825.805 RON | 1.011.307 RON | 912.646 RON | 772.988 RON | 759.225 RON | 1.023.036 RON | 988.128 RON | 1.122.001 RON | 1.073.427 RON | 30.584 RON |
| Venituri totale | 4.846.250 RON | 460.879 RON | 616.869 RON | 1.011.589 RON | 1.200.292 RON | 1.045.536 RON | 931.885 RON | 924.739 RON | 1.284.155 RON | 1.291.992 RON | 1.430.171 RON | 1.245.954 RON | 177.742 RON |
| Cheltuieli totale | 3.284.057 RON | 535.550 RON | 676.432 RON | 1.225.230 RON | 1.312.524 RON | 1.161.166 RON | 1.029.428 RON | 1.036.551 RON | 1.223.201 RON | 1.509.000 RON | 1.316.200 RON | 1.392.598 RON | 220.429 RON |
| Profit brut | 1.562.193 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 60.954 RON | 0 RON | 113.971 RON | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 74.671 RON | 59.563 RON | 213.641 RON | 112.232 RON | 115.630 RON | 97.543 RON | 111.812 RON | 0 RON | 217.008 RON | — | 146.644 RON | 42.687 RON |
| Profit net | 1.514.148 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 60.954 RON | 0 RON | 100.273 RON | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 79.280 RON | 64.341 RON | 218.250 RON | 112.232 RON | 115.630 RON | 97.543 RON | 111.812 RON | 0 RON | 219.380 RON | — | 148.111 RON | 42.687 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 12.418 RON | 3.207.248 RON | 3.298.069 RON | 3.393.357 RON | 3.489.666 RON | 3.226.330 RON | 3.343.393 RON | 3.087.608 RON | 3.230.336 RON | 3.360.881 RON | 3.536.674 RON | 3.652.523 RON | 3.643.450 RON |
| Active circulante | 588.220 RON | 187.799 RON | 198.625 RON | 104.665 RON | 154.345 RON | 71.520 RON | 80.917 RON | 75.178 RON | 79.863 RON | 66.066 RON | 55.940 RON | 59.835 RON | 205.927 RON |
| Stocuri | 450 RON | 4.969 RON | 5.726 RON | 4.977 RON | 15.397 RON | 8.095 RON | 8.197 RON | 9.288 RON | 14.792 RON | 11.029 RON | 4.475 RON | 11.948 RON | 28.103 RON |
| Creante | 192.788 RON | 179.636 RON | 136.093 RON | 80.072 RON | 43.144 RON | 50.327 RON | 51.417 RON | 51.403 RON | 58.141 RON | 32.799 RON | 24.420 RON | 38.326 RON | 146.634 RON |
| Casa si conturi la banci | 394.982 RON | 3.194 RON | 56.806 RON | 19.616 RON | 95.804 RON | 13.098 RON | 21.303 RON | 14.487 RON | 6.930 RON | 22.238 RON | 27.045 RON | 9.561 RON | 31.190 RON |
| Datorii totale | 45.071 RON | 3.322.756 RON | 3.330.830 RON | 3.257.051 RON | 3.172.948 RON | 3.025.482 RON | 3.036.312 RON | 3.024.691 RON | 3.060.292 RON | 3.237.993 RON | 3.171.602 RON | 3.389.931 RON | 3.504.386 RON |
| Capitaluri proprii | 555.567 RON | 72.291 RON | 165.864 RON | 240.971 RON | 471.063 RON | 272.368 RON | 387.998 RON | 138.095 RON | 249.907 RON | 188.954 RON | 421.012 RON | 322.427 RON | 344.991 RON |
| Capital subscris varsat | 133.965 RON | 510.050 RON | 510.050 RON | 510.050 RON | 510.050 RON | 505.000 RON | 505.000 RON | 505.000 RON | 505.000 RON | 505.000 RON | 505.000 RON | 505.000 RON | 375.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 6 | — | 19 | 20 | 20 | 16 | — | — | 21 | 17 | 21 | 19 |
2 contracte atribuite, in valoare de 1.668 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
1.668 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 18:32).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.