| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | -2.343 RON | 1.710.779 RON | — | 168.157 RON | -1.542.622 RON | — |
| 2018 | 2.161 RON | -113 RON | 1.903.777 RON | 195.342 RON | 168.156 RON |
| Indicator | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|
| -1.540.279 RON |
| — |
| 2017 | 97.167 RON | 16.388 RON | 1.940.195 RON | 195.342 RON | 204.411 RON | -1.540.166 RON | 3 |
| 2016 | 157.543 RON | -36.904 RON | 1.919.560 RON | 195.342 RON | 167.388 RON | -1.556.554 RON | 3 |
| 2015 | 106.582 RON | -727.246 RON | 1.787.946 RON | 195.032 RON | 72.754 RON | -1.519.650 RON | 3 |
| 2014 | 164.185 RON | -73.403 RON | 1.666.492 RON | 229.088 RON | 644.677 RON | -792.405 RON | 3 |
| 2013 | 136.505 RON | -194.880 RON | 1.578.191 RON | 243.676 RON | 615.228 RON | -719.001 RON | 3 |
| 2012 | 216.205 RON | -131.207 RON | 1.480.443 RON | 367.760 RON | 588.562 RON | -524.121 RON | 4 |
| 2011 | 228.596 RON | 1.738 RON | 1.423.655 RON | 438.568 RON | 592.173 RON | -392.914 RON | 5 |
| 2010 | 392.189 RON | -414.755 RON | 1.237.060 RON | 513.368 RON | 329.040 RON | -394.652 RON | 5 |
| 2009 | 612.045 RON | -70.152 RON | 865.502 RON | 387.690 RON | 507.159 RON | 20.103 RON | 5 |
| 2008 | 946.046 RON | 14.871 RON | 668.009 RON | 364.590 RON | 421.237 RON | 90.255 RON | 12 |
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| 2008 |
|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 2.161 RON | 97.167 RON | 157.543 RON | 106.582 RON | 164.185 RON | 136.505 RON | 216.205 RON | 228.596 RON | 392.189 RON | 612.045 RON | 946.046 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 2.161 RON | 97.167 RON | 195.623 RON | 143.592 RON | 193.795 RON | 212.477 RON | 264.846 RON | 330.873 RON | 392.828 RON | 617.032 RON | 946.096 RON |
| Cheltuieli totale | 2.343 RON | 2.274 RON | 79.752 RON | 229.376 RON | 867.641 RON | 267.198 RON | 407.357 RON | 396.053 RON | 329.135 RON | 801.133 RON | 681.451 RON | 928.026 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 17.415 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.738 RON | — | — | 18.070 RON |
| Pierdere bruta | 2.343 RON | 113 RON | 0 RON | 33.753 RON | — | 73.403 RON | 194.880 RON | 131.207 RON | 0 RON | 408.305 RON | 64.419 RON | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 16.388 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.738 RON | — | — | 14.871 RON |
| Pierdere neta | 2.343 RON | 113 RON | 0 RON | 36.904 RON | 727.246 RON | 73.403 RON | 194.880 RON | 131.207 RON | 0 RON | 414.755 RON | 70.152 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | — | 195.342 RON | 195.342 RON | 195.342 RON | 195.032 RON | 229.088 RON | 243.676 RON | 367.760 RON | 438.568 RON | 513.368 RON | 387.690 RON | 364.590 RON |
| Active circulante | 168.157 RON | 168.156 RON | 204.411 RON | 167.388 RON | 72.754 RON | 644.677 RON | 615.228 RON | 588.562 RON | 592.173 RON | 329.040 RON | 507.159 RON | 421.237 RON |
| Stocuri | — | — | — | 260 RON | 18.436 RON | 598.209 RON | 604.983 RON | 541.025 RON | 523.549 RON | 232.400 RON | 420.694 RON | 347.148 RON |
| Creante | 168.157 RON | 168.156 RON | 167.881 RON | 165.863 RON | 51.915 RON | 40.553 RON | 10.139 RON | 47.140 RON | 68.352 RON | 93.297 RON | 77.452 RON | 73.755 RON |
| Casa si conturi la banci | — | — | 36.530 RON | 1.265 RON | 2.403 RON | 5.915 RON | 106 RON | 397 RON | 272 RON | 3.343 RON | 9.013 RON | 334 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | 276 RON | 276 RON | 510 RON | 322 RON | 286 RON | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 1.710.779 RON | 1.903.777 RON | 1.940.195 RON | 1.919.560 RON | 1.787.946 RON | 1.666.492 RON | 1.578.191 RON | 1.480.443 RON | 1.423.655 RON | 1.237.060 RON | 865.502 RON | 668.009 RON |
| Venituri in avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 9.244 RON | 27.563 RON |
| Capitaluri proprii | -1.542.622 RON | -1.540.279 RON | -1.540.166 RON | -1.556.554 RON | -1.519.650 RON | -792.405 RON | -719.001 RON | -524.121 RON | -392.914 RON | -394.652 RON | 20.103 RON | 90.255 RON |
| Capital subscris varsat | 58.720 RON | 58.720 RON | 58.720 RON | 58.720 RON | — | 58.720 RON | 58.720 RON | 58.720 RON | 58.720 RON | 58.720 RON | 58.720 RON | 58.720 RON |
| Nr. mediu salariati | — | — | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 5 | 5 | 5 | 12 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
ONRC
ONRC
ANAF · anul 2020
ANAF · 30.06.2026
Fără denumire: codul înseamnă altceva în Rev.2 față de Rev.3, iar revizia nu e înregistrată.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
5 contracte atribuite, in valoare de 5.924 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 5.929 lei.
Achizitii directe
5 contracte
5.924 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 17:11).