JUST AD. GRUP SRL
- J28/235/2005OLTdin 10.03.2005
- J23/2514/2014ILFOVdin 01.09.2014in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
sectorul 3, et. 4, ap. 8
sector 4
sector 5
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanănu mai e administrator | 100% |
| persoanăadministratorrevocat în acte, listat în registru | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 647.060 RON | 115.583 RON | 202.838 RON | 95.967 RON | 222.218 RON | 115.823 RON | 1 |
| 2024 | 376.041 RON | -151.993 RON | 322.259 RON | 179.355 RON | 190.530 RON | 48.478 RON | 2 |
| 2023 | 424.797 RON | 84.251 RON | 422.656 RON | 223.607 RON | 399.044 RON | 200.471 RON | 2 |
| 2022 | 598.159 RON | 57.938 RON | 402.514 RON | 78.331 RON | 438.567 RON | 116.220 RON | 1 |
| 2021 | 491.571 RON | 11.077 RON | 517.588 RON | 99.654 RON | 475.847 RON | 58.282 RON | 1 |
| 2020 | 410.676 RON | 194.947 RON | 861.578 RON | 487.310 RON | 420.998 RON | 47.206 RON | 2 |
| 2019 | 612.087 RON | 61.260 RON | 912.822 RON | 491.623 RON | 272.981 RON | -147.742 RON | 2 |
| 2018 | 866.203 RON | 106.921 RON | 963.121 RON | 401.953 RON | 348.388 RON | -212.304 RON | 3 |
| 2017 | 1.479.048 RON | 19.421 RON | 1.132.283 RON | 480.251 RON | 332.517 RON | -319.225 RON | 7 |
| 2016 | 1.572.610 RON | 21.757 RON | 934.728 RON | 550.861 RON | 44.852 RON | -338.646 RON | 11 |
| 2015 | 1.448.560 RON | -185.876 RON | 1.281.059 RON | 515.110 RON | 405.546 RON | -360.403 RON | 11 |
| 2014 | 2.088.542 RON | 16.126 RON | 1.157.429 RON | 570.375 RON | 641.037 RON | 53.983 RON | 8 |
| 2013 | 2.502.556 RON | 18.213 RON | 1.363.809 RON | 601.173 RON | 786.163 RON | 23.527 RON | 10 |
| 2012 | 2.420.061 RON | 18.093 RON | 1.037.719 RON | 414.559 RON | 642.114 RON | 18.954 RON | 7 |
| 2011 | 1.734.252 RON | 35.474 RON | 774.688 RON | 227.252 RON | 582.134 RON | 34.698 RON | 4 |
| 2010 | 1.157.534 RON | 87.815 RON | 628.239 RON | 169.659 RON | 480.667 RON | 22.087 RON | 4 |
| 2009 | 948.256 RON | -128.009 RON | 499.582 RON | 205.746 RON | 228.108 RON | -65.728 RON | 4 |
| 2008 | 593.889 RON | 51.770 RON | 316.468 RON | 201.906 RON | 184.331 RON | 69.769 RON | 3 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 647.060 RON | 376.041 RON | 424.797 RON | 598.159 RON | 491.571 RON | 410.676 RON | 612.087 RON | 866.203 RON | 1.479.048 RON | 1.572.610 RON | 1.448.560 RON | 2.088.542 RON | 2.502.556 RON | 2.420.061 RON | 1.734.252 RON | 1.157.534 RON | 948.256 RON | 593.889 RON |
| Venituri totale | 647.340 RON | 380.352 RON | 490.135 RON | 599.234 RON | 943.750 RON | 589.428 RON | 993.997 RON | 934.719 RON | 1.485.971 RON | 1.580.690 RON | 1.453.578 RON | 2.095.251 RON | 2.511.345 RON | 2.430.368 RON | 1.754.551 RON | 1.198.010 RON | 964.846 RON | 609.063 RON |
| Cheltuieli totale | 518.106 RON | 527.507 RON | 400.362 RON | 536.143 RON | 925.495 RON | 388.587 RON | 922.798 RON | 818.450 RON | 1.449.695 RON | 1.558.933 RON | 1.639.454 RON | 2.072.977 RON | 2.487.562 RON | 2.408.829 RON | 1.707.962 RON | 1.098.210 RON | 1.087.122 RON | 546.202 RON |
| Profit brut | 129.234 RON | 0 RON | 89.773 RON | 63.091 RON | 18.255 RON | 200.841 RON | 71.199 RON | 116.269 RON | 36.276 RON | 21.757 RON | 0 RON | 22.274 RON | 23.783 RON | 21.539 RON | 46.589 RON | 99.800 RON | — | 62.861 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 147.155 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 122.276 RON | — |
| Profit net | 115.583 RON | 0 RON | 84.251 RON | 57.938 RON | 11.077 RON | 194.947 RON | 61.260 RON | 106.921 RON | 19.421 RON | 21.757 RON | 0 RON | 16.126 RON | 18.213 RON | 18.093 RON | 35.474 RON | 87.815 RON | — | 51.770 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 151.993 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 185.876 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 128.009 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 95.967 RON | 179.355 RON | 223.607 RON | 78.331 RON | 99.654 RON | 487.310 RON | 491.623 RON | 401.953 RON | 480.251 RON | 550.861 RON | 515.110 RON | 570.375 RON | 601.173 RON | 414.559 RON | 227.252 RON | 169.659 RON | 205.746 RON | 201.906 RON |
| Active circulante | 222.218 RON | 190.530 RON | 399.044 RON | 438.567 RON | 475.847 RON | 420.998 RON | 272.981 RON | 348.388 RON | 332.517 RON | 44.852 RON | 405.546 RON | 641.037 RON | 786.163 RON | 642.114 RON | 582.134 RON | 480.667 RON | 228.108 RON | 184.331 RON |
| Stocuri | 30.738 RON | 47.565 RON | 166.678 RON | 30.369 RON | 47.248 RON | 89.715 RON | 73.678 RON | 70.661 RON | 128.568 RON | 51.347 RON | 48.273 RON | 278.878 RON | 284.240 RON | 110.240 RON | 434 RON | -914 RON | -315 RON | 412 RON |
| Creante | 103.105 RON | 85.983 RON | 183.475 RON | 374.314 RON | 374.839 RON | 310.862 RON | 176.431 RON | 189.468 RON | 159.597 RON | 211.311 RON | 572.753 RON | 189.509 RON | 234.668 RON | 300.167 RON | 452.662 RON | 347.329 RON | 101.491 RON | 76.182 RON |
| Casa si conturi la banci | 88.375 RON | 56.982 RON | 48.891 RON | 33.884 RON | 53.760 RON | 20.421 RON | 22.872 RON | 88.259 RON | 44.352 RON | -217.806 RON | -215.480 RON | 172.650 RON | 267.255 RON | 231.707 RON | 129.038 RON | 134.252 RON | 126.932 RON | 107.737 RON |
| Cheltuieli in avans | 476 RON | 852 RON | 476 RON | 1.836 RON | 369 RON | 476 RON | 476 RON | 476 RON | 290 RON | 369 RON | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 202.838 RON | 322.259 RON | 422.656 RON | 402.514 RON | 517.588 RON | 861.578 RON | 912.822 RON | 963.121 RON | 1.132.283 RON | 934.728 RON | 1.281.059 RON | 1.157.429 RON | 1.363.809 RON | 1.037.719 RON | 774.688 RON | 628.239 RON | 499.582 RON | 316.468 RON |
| Capitaluri proprii | 115.823 RON | 48.478 RON | 200.471 RON | 116.220 RON | 58.282 RON | 47.206 RON | -147.742 RON | -212.304 RON | -319.225 RON | -338.646 RON | -360.403 RON | 53.983 RON | 23.527 RON | 18.954 RON | 34.698 RON | 22.087 RON | -65.728 RON | 69.769 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 7 | 11 | 11 | 8 | 10 | 7 | 4 | 4 | 4 | 3 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
3 contracte atribuite, in valoare de 42.972 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 42.975 lei.
Achizitii directe
3 contracte
42.972 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 05:15).