Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.405.320 RON | -36.132 RON | 582.771 RON | 32.380 RON | 876.477 RON | 249.724 RON | 3 |
| 2024 | 3.404.190 RON | 16.387 RON | 517.686 RON | 70.416 RON | 828.754 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| 285.856 RON |
| 5 |
| 2023 | 2.268.502 RON | 39.111 RON | 499.663 RON | 123.931 RON | 896.803 RON | 269.721 RON | 5 |
| 2022 | 2.423.271 RON | 30.332 RON | 405.231 RON | 175.678 RON | 710.463 RON | 381.190 RON | 5 |
| 2021 | 2.953.594 RON | -19.054 RON | 552.097 RON | 223.770 RON | 711.691 RON | 350.858 RON | 5 |
| 2020 | 2.118.407 RON | 368.816 RON | 326.582 RON | 95.037 RON | 598.503 RON | 369.912 RON | 5 |
| 2019 | 2.896.796 RON | 260.609 RON | 411.103 RON | 50.549 RON | 360.046 RON | 1.096 RON | 5 |
| 2018 | 1.473.401 RON | -129.788 RON | 551.275 RON | 80.568 RON | 209.783 RON | -259.513 RON | 5 |
| 2017 | 1.759.353 RON | -161.007 RON | 904.964 RON | 111.754 RON | 662.153 RON | -129.724 RON | 5 |
| 2016 | 2.905.694 RON | 226.944 RON | 366.107 RON | 146.108 RON | 249.506 RON | 31.283 RON | 5 |
| 2015 | 2.390.992 RON | 266.088 RON | 494.934 RON | 3.718 RON | 294.807 RON | -195.661 RON | 4 |
| 2014 | 1.024.321 RON | 204.665 RON | 855.971 RON | 6.764 RON | 386.320 RON | -461.749 RON | 4 |
| 2013 | 368.758 RON | -242.056 RON | 761.716 RON | 12.397 RON | 82.276 RON | -666.414 RON | 4 |
| 2012 | 650.637 RON | -108.239 RON | 634.285 RON | 20.021 RON | 180.032 RON | -432.972 RON | 5 |
| 2011 | 781.387 RON | -20.021 RON | 608.303 RON | 35.867 RON | 243.917 RON | -324.726 RON | 6 |
| 2010 | 437.410 RON | -292.138 RON | 635.366 RON | 70.021 RON | 261.252 RON | -301.991 RON | 7 |
| 2009 | 1.609.032 RON | -154.697 RON | 430.327 RON | 148.355 RON | 267.313 RON | -9.895 RON | 7 |
| 2008 | 4.492.304 RON | 132.310 RON | 697.617 RON | 242.753 RON | 579.949 RON | 133.163 RON | 7 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| 2008 |
|---|
| Cifra de afaceri | 2.405.320 RON | 3.404.190 RON | 2.268.502 RON | 2.423.271 RON | 2.953.594 RON | 2.118.407 RON | 2.896.796 RON | 1.473.401 RON | 1.759.353 RON | 2.905.694 RON | 2.390.992 RON | 1.024.321 RON | 368.758 RON | 650.637 RON | 781.387 RON | 437.410 RON | 1.609.032 RON | 4.492.304 RON |
| Venituri totale | 2.412.472 RON | 3.416.275 RON | 2.283.033 RON | 2.529.622 RON | 3.037.497 RON | 2.140.261 RON | 2.908.160 RON | 1.476.629 RON | 1.783.747 RON | 2.926.615 RON | 2.414.192 RON | 1.160.644 RON | 406.137 RON | 680.813 RON | ||||
| Cheltuieli totale | 2.448.604 RON | 3.394.976 RON | 2.231.822 RON | 2.488.883 RON | 3.054.222 RON | 1.714.414 RON | 2.642.491 RON | 1.604.615 RON | 1.944.754 RON | 2.682.268 RON | 2.148.104 RON | 955.979 RON | 648.193 RON | 789.052 RON | ||||
| Profit brut | 0 RON | 21.299 RON | 51.211 RON | 40.739 RON | 0 RON | 425.847 RON | 265.669 RON | 0 RON | 0 RON | 244.347 RON | 266.088 RON | 204.665 RON | 0 RON | 0 RON | ||||
| Pierdere bruta | 36.132 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 16.725 RON | 0 RON | 0 RON | 127.986 RON | 161.007 RON | 0 RON | — | 0 RON | 242.056 RON | 108.239 RON | ||||
| Profit net | 0 RON | 16.387 RON | 39.111 RON | 30.332 RON | 0 RON | 368.816 RON | 260.609 RON | 0 RON | 0 RON | 226.944 RON | 266.088 RON | 204.665 RON | 0 RON | 0 RON | ||||
| Pierdere neta | 36.132 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 19.054 RON | 0 RON | 0 RON | 129.788 RON | 161.007 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 242.056 RON | 108.239 RON | ||||
| Active fixe (imobilizate) | 32.380 RON | 70.416 RON | 123.931 RON | 175.678 RON | 223.770 RON | 95.037 RON | 50.549 RON | 80.568 RON | 111.754 RON | 146.108 RON | 3.718 RON | 6.764 RON | 12.397 RON | 20.021 RON | ||||
| Active circulante | 876.477 RON | 828.754 RON | 896.803 RON | 710.463 RON | 711.691 RON | 598.503 RON | 360.046 RON | 209.783 RON | 662.153 RON | 249.506 RON | 294.807 RON | 386.320 RON | 82.276 RON | 180.032 RON | ||||
| Stocuri | 290.637 RON | 91.151 RON | 11.443 RON | 15.185 RON | 246.018 RON | 25.771 RON | 34.175 RON | 42.176 RON | 156.264 RON | 82.556 RON | 173.972 RON | 230.770 RON | 14.767 RON | 119.288 RON | ||||
| Creante | 99.360 RON | 111.533 RON | 348.829 RON | 188.317 RON | 136.419 RON | 203.443 RON | 186.675 RON | 126.390 RON | 457.567 RON | 94.351 RON | 83.459 RON | 58.274 RON | 48.408 RON | 60.016 RON | ||||
| Casa si conturi la banci | 486.480 RON | 626.070 RON | 536.531 RON | 506.961 RON | 329.254 RON | 369.289 RON | 139.196 RON | 41.217 RON | 48.322 RON | 72.599 RON | 37.376 RON | 97.276 RON | 19.101 RON | 728 RON | ||||
| Cheltuieli in avans | 2.816 RON | 183.497 RON | 7.101 RON | 4.840 RON | 4.022 RON | 2.954 RON | 1.604 RON | 1.411 RON | 1.333 RON | 1.776 RON | 748 RON | 1.138 RON | 629 RON | 1.260 RON | ||||
| Datorii totale | 582.771 RON | 517.686 RON | 499.663 RON | 405.231 RON | 552.097 RON | 326.582 RON | 411.103 RON | 551.275 RON | 904.964 RON | 366.107 RON | 494.934 RON | 855.971 RON | 761.716 RON | 634.285 RON | ||||
| Provizioane | 79.178 RON | 279.125 RON | 258.241 RON | 102.459 RON | 31.695 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | ||||
| Venituri in avans | 0 RON | — | 210 RON | 2.101 RON | 4.833 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | ||||
| Capitaluri proprii | 249.724 RON | 285.856 RON | 269.721 RON | 381.190 RON | 350.858 RON | 369.912 RON | 1.096 RON | -259.513 RON | -129.724 RON | 31.283 RON | -195.661 RON | -461.749 RON | -666.414 RON | -432.972 RON | ||||
| Capital subscris varsat | 90.100 RON | 90.100 RON | 90.100 RON | 90.100 RON | 90.100 RON | 90.100 RON | 90.100 RON | 90.100 RON | 90.100 RON | 90.100 RON | — | 90.100 RON | 90.100 RON | 90.100 RON | ||||
| Nr. mediu salariati | 3 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | 5 | 6 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
| 834.623 RON |
| 491.138 RON |
| 1.643.817 RON |
| 4.640.581 RON |
| 854.644 RON |
| 776.826 RON |
| 1.782.619 RON |
| 4.496.769 RON |
| 0 RON |
| — |
| — |
| 143.812 RON |
| 20.021 RON |
| 285.688 RON |
| 138.802 RON |
| — |
| 0 RON |
| — |
| — |
| 132.310 RON |
| 20.021 RON |
| 292.138 RON |
| 154.697 RON |
| — |
| 35.867 RON |
| 70.021 RON |
| 148.355 RON |
| 242.753 RON |
| 243.917 RON |
| 261.252 RON |
| 267.313 RON |
| 579.949 RON |
| 128.361 RON |
| 62.053 RON |
| 37.653 RON |
| 280.650 RON |
| 75.197 RON |
| 195.233 RON |
| 190.512 RON |
| 196.428 RON |
| 40.359 RON |
| 3.966 RON |
| 39.148 RON |
| 102.871 RON |
| 3.793 RON |
| 2.102 RON |
| 4.764 RON |
| 8.078 RON |
| 608.303 RON |
| 635.366 RON |
| 430.327 RON |
| 697.617 RON |
| — |
| — |
| — |
| — |
| — |
| — |
| — |
| — |
| -324.726 RON |
| -301.991 RON |
| -9.895 RON |
| 133.163 RON |
| 90.100 RON |
| 90.100 RON |
| 90.058 RON |
| 90.058 RON |
| 7 |
| 7 |
| 7 |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 1% |
| firmă | 99% |
| 2 deținători în act |
| 100% |
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
În baza art. 174 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, închide procedura insolvenţei împotriva debitorului SC VERTICAL TECHNOLOGY SRL. Dispune radierea debitorului din Registrul Comerţului Bucureşti. În baza art. 179 din Legea nr. 85/2014, sentinţa de închidere a procedurii va fi notificată Direcţiei Generale Regionale a Finanţelor Publice Bucureşti şi Oficiului Registrului Comerţului Bucureşti de pe lângă Tribunalul Bucureşti, pentru efectuarea menţiunii. Prezenta sentinţă va fi notificată tuturor creditorilor debitorului prin publicarea ei în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Executorie. Cu drept de apel la Curtea de Apel Bucureşti în termen de 7 zile de la publicarea în BPI. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII a Civilă, sub sancţiunea nulităţii. Pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi 05.02.2024.
Pentru continuarea procedurii.
Admite cererea de îndreptare eroare materială din oficiu. Dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în încheierea din data de 13.03.2023 pronunţată in dosarul nr. 17858/3/2022 al Tribunalului Bucure?ti – Secţia a VII a Civila, în sensul că, „debitorul este SC VERTICAL TEHNOLOGY SRL şi nu SC EDITURA TRICOLORUL SRL cum eronat s-a consemnat.” Menţiunea îndreptării urmează a se face în ambele exemplare originale ale hotărârii-mapă şi dosar. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 20.03.2023.
În temeiul art. 145 alin. 1 lit. B din Legea nr 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune intrarea în faliment prin procedura generală a debitorului SC EDITURA TRICOLORUL SRL. În temeiul art. 145 alin 2 din Legea nr 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, ridică dreptul de administrare al debitorului şi dispune dizolvarea societăţii debitoare. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei, în sarcina lichidatorului. Stabileşte termen de maxim 10 zile de la data notificării deschiderii procedurii falimentului de predare a gestiunii averii de la debitor către lichidator, împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate până la deschiderea procedurii. Dispune întocmirea şi predarea către lichidator, în termen de maxim 5 zile de la intrarea în faliment, a unei liste cuprinzând numele şi adresele creditorilor şi toate creanţele acestora, cu indicarea celor născute după data introducerii cererii de deschidere a procedurii. Fixează următoarele termene limită: a) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor menţionate la art. 146 alin. (3) din lege, în vederea întocmirii tabelului suplimentar 27.04.2023; b) termenul de verificare a creanţelor menţionate la art. 146 alin. (3) din lege, de întocmire, afişare şi comunicare a tabelului suplimentar al acestora – 29.05.2023; c) termenul de depunere la tribunal a contestaţiilor – 7 zile de la publicarea în BPI a tabelului suplimentar; d) termenul de întocmire a tabelului definitiv consolidat – 28.06.2023. Numeşte lichidator judiciar pe Cabinet Individual de Insolvenţă NICOLAE ELENA GABRIELA care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din lege, cu o remuneraţie de 4.000 lei din averea debitorului. Pune în vedere lichidatorului prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. În temeiul art. 146 alin 1 şi 2 din Legea nr.85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune ca lichidatorul să trimită o notificare, în condiţiile art. 99 alin 3 din lege, privind intrarea debitorului în procedura falimentului prin procedura generală, ridicarea dreptului de administrare şi dizolvarea acestuia, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor/administratorul judiciar, menţionată la art. 145 alin 2 lit. e), debitorului şi registrului unde debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii. Fixează termen pentru continuarea procedurii la 25.09.2023 ora 10,00. Cu drept de apel, în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Bucureşti secţia a VII-a civilă. Pronunţată azi 13.03.2023 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Pentru depunerea unui plan de reorganizare.
Admite cererea debitorului SC VERTICAL TECHNOLOGY SRL. În temeiul art. 71 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, deschide procedura generală împotriva debitorului SC VERTICAL TECHNOLOGY SRL. Fixează următoarele termene limită: a) termenul limită de depunere, de către creditori, a opoziţiilor la sentinţa de deschidere a procedurii - 15 zile de la notificare, precum şi termenul de soluţionare a opoziţiilor, care nu va depăşi 10 zile de la data expirării termenului de depunere a acestora; b) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului – 19.09.2022; c) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire, afişare şi comunicare a tabelului preliminar de creanţe – 10.10.2022; d) termenul de definitivare a tabelului creanţelor – 04.11.2022; e) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor – 17.10.2022. Desemnează administrator judiciar provizoriu C.I.I. NICOLAE ELENA GABRIELA care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr. 85/2014, cu o remuneraţie de 5.000 lei din averea debitorului. În temeiul art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca administratorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 99 alin. 3 din lege, privind deschiderea procedurii generale împotriva debitorului, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor în conformitate cu art. 67 alin. 1 lit. c), debitorului şi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asociaţiilor şi fundaţiilor în care debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitorului, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 20 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 92 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, şi, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97 din aceiaşi lege. Pune în vedere administratorului judiciar să convoace adunarea generala a acţionarilor/asociaţilor sau membrilor persoanei juridice pentru desemnarea administratorului special in termen de maxim 10 de zile de la notificarea deschiderea procedurii. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii; în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Pune în vedere administratorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. Pune în vedere administratorului judiciar/lichidatorului judiciar ca notificările transmise creditorilor să cuprindă solicitarea de comunicare a declara?iilor de creanţă, a documentelor justificative, a taxei de timbru: (i) un exemplar va fi transmis atât în format scriptic(hârtie) la grefa Secţiei a VII –a civilă a Tribunalului Bucureşti, cât şi în format electronic (documente PDF de maximum 4 MB fiecare) pe adresa de e-mail a Secţiei a VII –a civilă a Tribunalului Bucureşti (trb-insolventa@just.ro);(ii) exemplarul destinat practicianului în insolvenţă va fi trimis pe adresa de corespondenţă electronică ce va fi indicată de aceasta prin notificare”. Pune în vedere administratorului judiciar să depună lunar la dosar, raportul prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. Fixează termen de judecată la data de 28.11.2022 ora 10,00. Executorie. Cu apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată azi 04.08.2022, în şedinţă publică.
pentru ca debitoarea să depună la dosar dovada achitării taxcei judiciare de timbru aferentă cererii, sub sancţiunea anulării ca netimbrată
29 de contracte atribuite, in valoare de 1.322.912 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
1 contract
764.983 lei
Achizitii offline
28 de contracte
557.929 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 18:41).
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.