ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
sector 6, OB 151-spaţiul de 509 m2
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea debitoarei A M INTERNATIONAL COMPANIE DE PRODUCTIE SI PUBLICITATE SRL. În temeiul art. 145 alin. 1 pct. A) lit. a) raportat la art. 66 alin. 1 şi art. 71 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune intrarea în faliment prin procedura simplificată a debitorului. În temeiul art. 66 alin. 6 din Legea nr. 85/2014, conexează la dosarul de faţă cererile creditorilor ZINCHERIA SA, LUCONSULT TEAM SRL, ALPINMAX CONSTRUCT SRL, BONA DEA SRL şi MECAPOL SRL, care formează obiectul dosarului nr. 47118/3/2025, şi le califică drept declaraţii de creanţă. În temeiul art. 85 alin. 4 şi art. 145 alin. 2 din Legea nr. 85/2014 ridică dreptul de administrare al debitoarei şi dispune dizolvarea societăţii debitoare. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al judecătorului sindic sau al lichidatorului, obligaţia de înştiinţare a băncilor revenindu-i lichidatorului. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei, în sarcina lichidatorului judiciar. Fixează următoarele termene limită: termenul pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului - 11.05.2026; termenul pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor – 21.05.2026; termenul pentru definitivarea tabelului de creanţe – 15.06.2026; data primei şedinţe a adunării creditorilor – 26.05.2026. Desemnează, în calitate de lichidator judiciar provizoriu, la solicitarea creditorilor LUCONSULT TEAM SRL şi BONA DEA SRL, pe TURMAC INSOLVENCY SPRL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din lege, cu o remuneraţie de 10.000 lei din averea debitoarei. În temeiul art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca lichidatorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 99 alin. 3 din lege, privind deschiderea procedurii împotriva debitorului, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor în conformitate cu art. 67 alin. 1 lit. c), debitoarei şi administratorului statutar al debitoarei (după verificarea prealabilă a domiciliului actual la Evidenţa Populaţiei) şi oficiului registrului comerţului, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, în ziar şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr.85/2014. Pune în vedere lichidatorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data deschiderii procedurii, procedura de inventariere a bunurilor debitoarei, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014, dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii; în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către lichidatorul judiciar. Pune în vedere lichidatorului judiciar sa ia măsuri de arhivare a documentelor contabile ale societăţii debitoare in conformitate cu dispoziţiile Legii 16/1996 cu modificările ulterioare, respectiv gruparea pe unităţi arhivistice, păstrarea si inventarierea pe durata procedurii reorganizării si lichidării judiciare, iar ulterior de selectare si întocmire a procesului verbal prevăzut de art. 11 din lege, predarea documentelor conform art. 18 indice 1 cu încuno?tin?area direcţiilor judeţene ale Arhivelor Naţionale asupra masurilor dispuse. Pune în vedere lichidatorului judiciar ca notificările transmise creditorilor să cuprindă solicitarea de comunicare a declaraţiilor de creanţe, a documentelor justificative, a taxei de timbru: (i) un exemplar va fi transmis atât in format scriptic (hârtie) la grefa Secţiei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucureşti, cât şi în format electronic (documente PDF de maximum 4 MB fiecare) pe adresa de e-mail a Secţiei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucureşti (trb-insolventa@just.ro); (ii) exemplarul destinat practicianului in insolventa va fi transmis pe adresa de corespondenta electronică ce va fi indicată de acesta prin notificare. Pune în vedere lichidatorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere lichidatorului judiciar să convoace, în temeiul art. 53 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, adunarea generală a acţionarilor, asociaţilor sau membrilor persoanei juridice pentru desemnarea administratorului special, în termen de maximum 10 zile de la notificarea deschiderii procedurii de către lichidatorul judiciar provizoriu. Se vor respecta dispoziţiile art. 52 alin. 2 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere lichidatorului judiciar să efectueze verificări şi să anexeze răspunsurile de la D.I.T.L. sectoarele 1-6 Bucureşti, precum şi de la sediile anterioare/secundare/punctele de lucru, de la Serviciul Permise Auto, OCPI Sectoarele 1-6, A.N.C.P.I. – registrul la nivel naţional, REVISAL cu privire la situaţia contractelor de muncă în derulare la data deschiderii procedurii şi A.F.P. de la sediul debitorului cu privire la situaţia conturilor la data deschiderii procedurii. Fixează termen pentru continuarea procedurii la data de 25.09.2026 - ora 09.00. Executorie. Cu drept de opoziţie în termen de 10 zile de la notificare. Cu drept de apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 27.03.2026.
Admite cererea de emitere a unei ordonanţe de plată formulată de creditoarea QUANTOS DESIGNO S.R.L în contradictoriu cu debitoarea THE FISHING&HUNTING TEMATIC SRL Obligă debitoarea să plătească creditoarei, în termen de 10 zile de la comunicarea prezentei ordonanţei, suma de 38.071,08 lei reprezentând debit restant conform facturilor fiscale nr. 4722/14.03.2023 şi nr. 4729/24.03.2023, precum şi suma de 7.394,52 lei cu titlu de penalităţi de întârziere contractuale, calculate de la data scadenţei fiecărei facturi şi până la data de 31.07.2023, în cuantum de 0,15%/zi de întârziere. Obligă debitoarea să plătească creditoarei suma de 3.200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, din care suma de 200 lei reprezentând taxă timbru şi suma de 3.000 lei onorariu avocat. Executorie. Cu drept de cerere în anulare pentru debitoare în termen de 10 zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Oradea. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 19.10.2023.
Amână pronunţarea în cauză la data de 19.10.2023 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei
Admite cererea de completare a dispozitivului formulată de creditoarea QUANTOS DESIGNO S.R.L., în contradictoriu cu debitoarea THE ONE FISHING STORE S.R.L. Obligă debitoarea să plătească creditoarei suma de 2.000 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând onorariu avocat. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Oradea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 03.04.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 03.04.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 20.03.2024.
Faţă de Hotărârea SNGJ Dicasterial din data de 11.12.2023 de începere a formelor de protest din 11.12.2023 care prevede că grefierii de şedinţă vor participa la şedinţele de judecată doar în cauzele cu caracter urgent, amână cauza
Admite cererea de emitere a ordonanţei de plată formulată de creditoarea QUANTOS DESIGNO S.R.L., ,în contradictoriu cu debitoarea THE ONE FISHING STORE S.R.L. Ordonă debitoarei ca în termen de 10 de zile de la comunicare să achite creditoarei suma de 22.151,05 lei reprezentând rest de plată din Factura fiscală nr. 4718/07.03.2023. Ordonă debitoarei să achite creditoarei suma de 1.196,16 lei, cu titlu de penalităţi de întârziere conform contractului. Obligă debitoarea să plătească creditoarei suma de 200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Executorie. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 de zile de la comunicare. Cererea în anulare se va depune la Judecătoria Oradea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 04.10.2023.
TERMEN PRONUNTARE 04.10.2023
Admite excepţia netimbrării cererii în anulare invocată din oficiu. Anulează ca netimbrată cererea în anulare formulată de debitorul SAGA FESTIVAL SRL în contradictoriu cu creditorul QUANTOS DESIGNO SRL. Obligă debitorul să plătească creditorului suma de 2.500 de lei cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând onorariu de avocat. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 11.12.2023.
Amână pronunţarea la data de 11.12.2023. Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 28.11.2023.
Amână pronunţarea la data de 28.11.2023. Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 27.11.2023.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 898.789 RON | -183.495 RON | 369.656 RON | 45.158 RON | 333.413 RON | 12.060 RON | 6 |
| 2024 | 1.061.048 RON | -150.223 RON | 127.164 RON | 67.506 RON | 302.838 RON | 247.221 RON | 7 |
| 2023 | 1.286.022 RON | 62.704 RON | 111.664 RON | 97.275 RON | 487.322 RON | 477.881 RON | 7 |
| 2022 | 2.052.701 RON | 505.557 RON | 289.116 RON | 107.291 RON | 686.334 RON | 515.177 RON | 7 |
| 2021 | 1.183.994 RON | 156.793 RON | 238.314 RON | 174.677 RON | 395.670 RON | 349.092 RON | 7 |
| 2020 | 676.529 RON | -307.478 RON | 320.007 RON | 258.211 RON | 425.443 RON | 242.824 RON | 7 |
| 2019 | 1.810.599 RON | 136.275 RON | 324.570 RON | 424.827 RON | 510.560 RON | 619.776 RON | 10 |
| 2018 | 2.246.324 RON | 337.202 RON | 366.435 RON | 502.308 RON | 441.163 RON | 589.288 RON | 10 |
| 2017 | 1.420.668 RON | 150.506 RON | 270.995 RON | 267.457 RON | 394.917 RON | 399.976 RON | 10 |
| 2016 | 1.259.252 RON | 66.006 RON | 199.762 RON | 311.767 RON | 256.049 RON | 374.598 RON | 9 |
| 2015 | 1.176.456 RON | 37.030 RON | 192.535 RON | 312.724 RON | 591.132 RON | 714.907 RON | 10 |
| 2014 | 1.244.486 RON | 14.982 RON | 237.426 RON | 372.828 RON | 621.582 RON | 760.377 RON | 12 |
| 2013 | 1.405.371 RON | 72.675 RON | 239.399 RON | 472.740 RON | 634.245 RON | 870.394 RON | 11 |
| 2012 | 927.202 RON | -11.412 RON | 253.105 RON | 474.030 RON | 603.617 RON | 680.818 RON | 9 |
| 2011 | 1.069.345 RON | 65.032 RON | 166.643 RON | 358.264 RON | 540.329 RON | 732.230 RON | 6 |
| 2010 | 793.627 RON | 20.736 RON | 132.319 RON | 325.189 RON | 348.643 RON | 667.199 RON | 5 |
| 2009 | 754.431 RON | 2.642 RON | 94.228 RON | 151.418 RON | 578.981 RON | 646.463 RON | 2 |
| 2008 | 1.278.025 RON | 529.889 RON | 188.710 RON | 244.175 RON | 557.905 RON | 677.674 RON | 3 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 898.789 RON | 1.061.048 RON | 1.286.022 RON | 2.052.701 RON | 1.183.994 RON | 676.529 RON | 1.810.599 RON | 2.246.324 RON | 1.420.668 RON | 1.259.252 RON | 1.176.456 RON | 1.244.486 RON | 1.405.371 RON | 927.202 RON | 1.069.345 RON | 793.627 RON | 754.431 RON | 1.278.025 RON |
| Venituri totale | 907.915 RON | 1.089.244 RON | 1.428.590 RON | 2.087.369 RON | 1.331.196 RON | 819.067 RON | 1.830.875 RON | 2.265.713 RON | 1.420.828 RON | 1.260.000 RON | 1.176.641 RON | 1.245.097 RON | 1.408.784 RON | 929.039 RON | 1.072.785 RON | 808.866 RON | 780.267 RON | 1.286.923 RON |
| Cheltuieli totale | 1.067.181 RON | 1.211.229 RON | 1.351.627 RON | 1.560.972 RON | 1.162.554 RON | 1.119.896 RON | 1.676.292 RON | 1.905.860 RON | 1.256.667 RON | 1.179.546 RON | 1.130.709 RON | 1.224.591 RON | 1.319.842 RON | 940.451 RON | 992.454 RON | 775.410 RON | 771.892 RON | 720.385 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 76.963 RON | 526.397 RON | 168.642 RON | 0 RON | 154.583 RON | 359.853 RON | 164.161 RON | 80.454 RON | 45.932 RON | 20.506 RON | 88.942 RON | 0 RON | 80.331 RON | 33.456 RON | 8.375 RON | 566.538 RON |
| Pierdere bruta | 159.266 RON | 121.985 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 300.829 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 11.412 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 62.704 RON | 505.557 RON | 156.793 RON | 0 RON | 136.275 RON | 337.202 RON | 150.506 RON | 66.006 RON | 37.030 RON | 14.982 RON | 72.675 RON | 0 RON | 65.032 RON | 20.736 RON | 2.642 RON | 529.889 RON |
| Pierdere neta | 183.495 RON | 150.223 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 307.478 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 11.412 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 45.158 RON | 67.506 RON | 97.275 RON | 107.291 RON | 174.677 RON | 258.211 RON | 424.827 RON | 502.308 RON | 267.457 RON | 311.767 RON | 312.724 RON | 372.828 RON | 472.740 RON | 474.030 RON | 358.264 RON | 325.189 RON | 151.418 RON | 244.175 RON |
| Active circulante | 333.413 RON | 302.838 RON | 487.322 RON | 686.334 RON | 395.670 RON | 425.443 RON | 510.560 RON | 441.163 RON | 394.917 RON | 256.049 RON | 591.132 RON | 621.582 RON | 634.245 RON | 603.617 RON | 540.329 RON | 348.643 RON | 578.981 RON | 557.905 RON |
| Stocuri | 124.254 RON | 141.512 RON | 130.957 RON | 120.708 RON | 115.797 RON | 101.106 RON | 105.541 RON | 91.167 RON | 91.528 RON | 51.062 RON | 56.070 RON | 28.027 RON | 48.537 RON | 49.500 RON | 16.681 RON | — | — | 41.127 RON |
| Creante | 84.441 RON | 130.522 RON | 177.164 RON | 315.161 RON | 145.024 RON | 128.684 RON | 189.644 RON | 175.138 RON | 255.124 RON | 144.357 RON | 201.422 RON | 258.203 RON | 165.178 RON | 240.564 RON | 217.095 RON | 148.970 RON | 181.492 RON | 93.916 RON |
| Casa si conturi la banci | 124.718 RON | 30.804 RON | 179.201 RON | 250.465 RON | 134.849 RON | 195.653 RON | 215.375 RON | 174.858 RON | 48.265 RON | 60.630 RON | 333.640 RON | 335.352 RON | 420.530 RON | 313.553 RON | 306.553 RON | 199.673 RON | 397.489 RON | 422.862 RON |
| Cheltuieli in avans | 3.145 RON | 4.041 RON | 4.948 RON | 12.992 RON | 21.918 RON | 30.205 RON | 8.959 RON | 12.444 RON | 8.788 RON | 6.735 RON | 3.777 RON | 3.393 RON | 2.808 RON | 17.450 RON | 157 RON | 125.686 RON | 26.632 RON | 73.648 RON |
| Datorii totale | 369.656 RON | 127.164 RON | 111.664 RON | 289.116 RON | 238.314 RON | 320.007 RON | 324.570 RON | 366.435 RON | 270.995 RON | 199.762 RON | 192.535 RON | 237.426 RON | 239.399 RON | 253.105 RON | 166.643 RON | 132.319 RON | 94.228 RON | 188.710 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | 2.324 RON | 4.859 RON | 151.028 RON | 0 RON | 192 RON | 191 RON | 191 RON | 191 RON | — | — | 161.174 RON | -123 RON | — | 16.340 RON | 9.344 RON |
| Capitaluri proprii | 12.060 RON | 247.221 RON | 477.881 RON | 515.177 RON | 349.092 RON | 242.824 RON | 619.776 RON | 589.288 RON | 399.976 RON | 374.598 RON | 714.907 RON | 760.377 RON | 870.394 RON | 680.818 RON | 732.230 RON | 667.199 RON | 646.463 RON | 677.674 RON |
| Capital subscris varsat | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | — | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON |
| Nr. mediu salariati | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 10 | 10 | 10 | 9 | 10 | 12 | 11 | 9 | 6 | 5 | 2 | 3 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
5 contracte atribuite, in valoare de 42.406 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 42.411 lei.
Achizitii directe
5 contracte
42.406 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.220.593 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 03:58).