HINODE SERVICE SRL
- EURO-CAR SERVICE - S.R.L.documentat pana in 2010
ONRC
ONRC
ANAF · anul 2020
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoană | 95% |
| persoană | 5% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 194.090 RON | -1.864.601 RON | 6.482.145 RON | 0 RON | 478.215 RON | -6.094.000 RON | 4 |
| 2020 | 279.595 RON | -304.768 RON | 7.592.539 RON | 2.475.448 RON | 993.656 RON | -4.213.505 RON | 5 |
| 2019 | 1.335.895 RON | -354.910 RON | 7.857.763 RON | 2.908.733 RON | 1.268.700 RON | -3.908.736 RON | 10 |
| 2018 | 4.234.349 RON | -779.154 RON | 8.208.675 RON | 3.394.694 RON | 1.626.898 RON | -3.553.826 RON | 19 |
| 2017 | 11.265.472 RON | -169.144 RON | 7.619.002 RON | 4.398.910 RON | 3.056.604 RON | -601.489 RON | 22 |
| 2016 | 15.329.154 RON | 163.673 RON | 8.202.534 RON | 5.982.539 RON | 6.654.603 RON | 3.940.603 RON | 22 |
| 2015 | 18.301.767 RON | 129.220 RON | 6.979.022 RON | 3.480.638 RON | 4.624.449 RON | 562.015 RON | 22 |
| 2014 | 19.076.088 RON | 25.252 RON | 4.461.374 RON | 3.303.384 RON | 2.300.854 RON | 504.717 RON | 22 |
| 2013 | 12.090.598 RON | 23.599 RON | 7.005.783 RON | 2.900.186 RON | 5.661.578 RON | 748.878 RON | 22 |
| 2012 | 5.200.662 RON | 7.314 RON | 3.507.029 RON | 2.947.270 RON | 2.102.784 RON | 725.279 RON | 19 |
| 2011 | 5.448.342 RON | 3.427 RON | 3.880.231 RON | 3.230.317 RON | 1.735.825 RON | 717.965 RON | 12 |
| 2010 | 1.140.848 RON | 29.405 RON | 1.691.605 RON | 841.889 RON | 1.085.294 RON | 244.482 RON | 7 |
| 2009 | 729.481 RON | 19.514 RON | 1.494.044 RON | 693.337 RON | 1.006.935 RON | 215.132 RON | 7 |
| 2008 | 217.338 RON | 836 RON | 166.494 RON | 28.592 RON | 324.616 RON | 195.618 RON | 8 |
| Indicator | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 194.090 RON | 279.595 RON | 1.335.895 RON | 4.234.349 RON | 11.265.472 RON | 15.329.154 RON | 18.301.767 RON | 19.076.088 RON | 12.090.598 RON | 5.200.662 RON | 5.448.342 RON | 1.140.848 RON | 729.481 RON | 217.338 RON |
| Venituri totale | 1.731.216 RON | 422.051 RON | 1.476.188 RON | 4.945.454 RON | 11.734.324 RON | 15.741.678 RON | 18.608.584 RON | 19.357.668 RON | 12.111.142 RON | 5.395.523 RON | 5.705.853 RON | 1.151.186 RON | 729.492 RON | 217.505 RON |
| Cheltuieli totale | 3.595.817 RON | 726.819 RON | 1.831.098 RON | 5.724.608 RON | 11.903.468 RON | 15.553.004 RON | 18.444.322 RON | 19.319.300 RON | 12.081.565 RON | 5.386.533 RON | 5.701.173 RON | 1.115.110 RON | 705.545 RON | 214.155 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 188.674 RON | 164.262 RON | 38.368 RON | 29.577 RON | 8.990 RON | 4.680 RON | 36.076 RON | 23.947 RON | 3.350 RON |
| Pierdere bruta | 1.864.601 RON | 304.768 RON | 354.910 RON | 779.154 RON | 169.144 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 163.673 RON | 129.220 RON | 25.252 RON | 23.599 RON | 7.314 RON | 3.427 RON | 29.405 RON | 19.514 RON | 836 RON |
| Pierdere neta | 1.864.601 RON | 304.768 RON | 354.910 RON | 779.154 RON | 169.144 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 0 RON | 2.475.448 RON | 2.908.733 RON | 3.394.694 RON | 4.398.910 RON | 5.982.539 RON | 3.480.638 RON | 3.303.384 RON | 2.900.186 RON | 2.947.270 RON | 3.230.317 RON | 841.889 RON | 693.337 RON | 28.592 RON |
| Active circulante | 478.215 RON | 993.656 RON | 1.268.700 RON | 1.626.898 RON | 3.056.604 RON | 6.654.603 RON | 4.624.449 RON | 2.300.854 RON | 5.661.578 RON | 2.102.784 RON | 1.735.825 RON | 1.085.294 RON | 1.006.935 RON | 324.616 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | 241.673 RON | 394.326 RON | 575.806 RON | 291.671 RON | 355.948 RON | 2.005.836 RON | 1.152.290 RON | 741.723 RON | 317.936 RON | 131.802 RON | 91.462 RON |
| Creante | 476.185 RON | 988.328 RON | 1.249.310 RON | 1.353.958 RON | 2.614.589 RON | 5.899.310 RON | 3.275.882 RON | 1.642.633 RON | 3.509.113 RON | 917.616 RON | 919.238 RON | 744.553 RON | 859.975 RON | 223.953 RON |
| Casa si conturi la banci | 2.030 RON | 5.328 RON | 19.390 RON | 31.267 RON | 47.689 RON | 179.487 RON | 1.056.896 RON | 302.273 RON | 146.629 RON | 32.878 RON | 74.864 RON | 22.805 RON | 15.158 RON | 9.201 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | 67.078 RON | 67.498 RON | 53.877 RON | 36.202 RON | 30.232 RON | 19.589 RON | 206.054 RON | 8.904 RON | 8.904 RON | 8.904 RON |
| Datorii totale | 6.482.145 RON | 7.592.539 RON | 7.857.763 RON | 8.208.675 RON | 7.619.002 RON | 8.202.534 RON | 6.979.022 RON | 4.461.374 RON | 7.005.783 RON | 3.507.029 RON | 3.880.231 RON | 1.691.605 RON | 1.494.044 RON | 166.494 RON |
| Venituri in avans | 90.070 RON | 90.070 RON | 228.406 RON | 366.743 RON | 505.079 RON | 561.503 RON | 617.927 RON | 674.349 RON | 837.335 RON | 837.335 RON | 574.000 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -6.094.000 RON | -4.213.505 RON | -3.908.736 RON | -3.553.826 RON | -601.489 RON | 3.940.603 RON | 562.015 RON | 504.717 RON | 748.878 RON | 725.279 RON | 717.965 RON | 244.482 RON | 215.132 RON | 195.618 RON |
| Capital subscris varsat | 590.000 RON | 590.000 RON | 590.000 RON | 590.000 RON | 590.000 RON | 590.000 RON | 590.000 RON | 590.000 RON | 590.000 RON | 590.000 RON | 590.000 RON | 120.000 RON | 120.000 RON | 120.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 4 | 5 | 10 | 19 | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 | 19 | 12 | 7 | 7 | 8 |
43 de contracte atribuite, in valoare de 23.555.077 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 195.458 lei.
Achizitii directe
35 de contracte
195.423 lei
Licitatii publice
3 contracte
23.007.852 lei
Achizitii offline
5 contracte
351.802 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 07:02).