ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Ia act că reclamanta SC ELENET 2005 SRL renunţă la judecarea cererii de chemare în judecată ,în contradictoriu cu pârâta SC HIERRO STELY SRL. Cu drept de recurs, în termen de 30 zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul Buzău – Sec?ia a II-a Contencios Administrativ ?i Fiscal. Pronunţată azi, 18.11.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Amâna cauza având în vedere Hotărârea nr. 4 din data de 26 august 2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Buzău.
Admite cererea de emitere a ordonanţei de plată formulată de creditoarea ELENET 2005 S.R.L., reprezentata legal prin administrator, dl Rosu Gheorghe, în contradictoriu cu debitoarea HIERRO STELY SRL. Ordonă debitoarei să plătească creditoarei, în termen de 20 zile de la comunicarea ordonanţei, suma totală de 533.649,87 lei (compusă din suma de 348.322,93 lei reprezentând debit principal, suma de 180.442,49 lei reprezentând penalităţi de întârziere ?i suma de 4884,45 lei constând în actualizarea sumei de 127.726,85 lei la cursul euro din data notificării). Obligă debitoarea să plătească creditoarei cheltuieli de judecată în sumă de 200 lei reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu drept de cerere în anulare, în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea se depune la Tribunalul Buzău. Soluţie pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art.396 alin.2 Cod procedură civilă, astăzi 10.12.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 10.12.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 26.11.2025.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Buzău nr. 4 din data de 26 august 2025, completată cu Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor nr. 5 din data de 4 septembrie 2025 precum şi Hotărârea A.G.E. a SNGJ Dicasterial din data de 27 august 2025, va amâna cauza.
Amână judecarea cauzei la data de 04.11.2026.
Amână judecarea cauzei la data de 20.05.2026.
Fara termene inregistrate.
Respinge cererea de valoare redusă, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, ce se va depune la Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti. Pronunţată astăzi, 11.11.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Respinge ca inadmisibilă cererea privind emiterea unei ordonanţe de plată formulată de creditoarea reclamantă ELENET 2005 SRL în contradictoriu debitoarea pârâtă GREEN ELECTRIC CITY SRL . Cu drept de cerere în anulare care se depune în termen de maxim 10 zile de la comunicarea ordonanţei, la Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 01.04.2025.
În temeiul art. 242 C. proc. civ., suspendă judecarea prezentei cauze. Cu drept de recurs, în mod separat, pe durata suspendării procesului. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Sectorul 2 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 17.12.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.980.208 RON | 683.114 RON | 3.042.198 RON | 6.289.463 RON | 2.229.579 RON | 5.498.938 RON | 15 |
| 2024 | 4.169.162 RON | 1.684.925 RON | 2.089.732 RON | 5.123.621 RON | 2.461.330 RON | 5.531.910 RON | 16 |
| 2023 | 1.791.892 RON | 280.537 RON | 1.175.946 RON | 3.928.969 RON | 1.197.228 RON | 3.950.251 RON | 15 |
| 2022 | 2.291.667 RON | 1.035.612 RON | 1.472.783 RON | 3.170.192 RON | 2.076.005 RON | 3.773.414 RON | 13 |
| 2021 | 1.325.937 RON | 167.023 RON | 764.127 RON | 2.420.111 RON | 1.292.344 RON | 2.948.328 RON | 11 |
| 2020 | 1.814.688 RON | 853.917 RON | 761.430 RON | 2.209.769 RON | 1.332.966 RON | 2.781.305 RON | 10 |
| 2019 | 1.750.693 RON | 804.973 RON | 643.409 RON | 1.902.348 RON | 1.000.221 RON | 2.259.160 RON | 8 |
| 2018 | 1.117.073 RON | 330.792 RON | 944.236 RON | 1.709.936 RON | 688.487 RON | 1.454.187 RON | 7 |
| 2017 | 956.965 RON | 288.099 RON | 1.089.787 RON | 1.724.979 RON | 635.782 RON | 1.270.974 RON | 7 |
| 2016 | 734.524 RON | 72.867 RON | 958.371 RON | 1.377.260 RON | 563.782 RON | 982.671 RON | 8 |
| 2015 | 859.107 RON | 191.778 RON | 945.087 RON | 941.126 RON | 945.218 RON | 909.805 RON | 7 |
| 2014 | 517.873 RON | 62.551 RON | 762.779 RON | 880.348 RON | 616.587 RON | 718.027 RON | 5 |
| 2013 | 794.083 RON | 165.998 RON | 667.164 RON | 809.340 RON | 529.429 RON | 655.476 RON | 6 |
| 2012 | 851.481 RON | 141.565 RON | 754.463 RON | 784.221 RON | 675.418 RON | 489.047 RON | 9 |
| 2011 | 776.421 RON | 124.374 RON | 748.046 RON | 797.212 RON | 341.057 RON | 347.481 RON | 7 |
| 2010 | 501.638 RON | 25.199 RON | 556.539 RON | 472.583 RON | 307.063 RON | 223.107 RON | 6 |
| 2009 | 380.014 RON | 29.454 RON | 515.195 RON | 353.382 RON | 360.181 RON | 198.368 RON | 6 |
| 2008 | 442.791 RON | 1.363 RON | 382.404 RON | 291.901 RON | 271.519 RON | 168.915 RON | 10 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.980.208 RON | 4.169.162 RON | 1.791.892 RON | 2.291.667 RON | 1.325.937 RON | 1.814.688 RON | 1.750.693 RON | 1.117.073 RON | 956.965 RON | 734.524 RON | 859.107 RON | 517.873 RON | 794.083 RON | 851.481 RON | 776.421 RON | 501.638 RON | 380.014 RON | 442.791 RON |
| Venituri totale | 4.243.319 RON | 4.412.467 RON | 1.793.307 RON | 2.323.436 RON | 1.411.385 RON | 1.890.082 RON | 1.767.813 RON | 1.134.892 RON | 1.054.519 RON | 798.288 RON | 864.526 RON | 542.889 RON | 811.398 RON | 850.644 RON | 932.586 RON | 633.635 RON | 433.658 RON | 475.756 RON |
| Cheltuieli totale | 3.421.217 RON | 2.463.618 RON | 1.494.841 RON | 1.267.401 RON | 1.233.664 RON | 1.021.463 RON | 945.331 RON | 792.929 RON | 756.835 RON | 713.142 RON | 638.352 RON | 468.078 RON | 593.648 RON | 679.861 RON | 784.503 RON | 601.064 RON | 398.471 RON | 473.998 RON |
| Profit brut | 822.102 RON | 1.948.849 RON | 298.466 RON | 1.056.035 RON | 177.721 RON | 868.619 RON | 822.482 RON | 341.963 RON | 297.684 RON | 85.146 RON | 226.174 RON | 74.811 RON | 217.750 RON | 170.783 RON | 148.083 RON | 32.571 RON | 35.187 RON | 1.758 RON |
| Profit net | 683.114 RON | 1.684.925 RON | 280.537 RON | 1.035.612 RON | 167.023 RON | 853.917 RON | 804.973 RON | 330.792 RON | 288.099 RON | 72.867 RON | 191.778 RON | 62.551 RON | 165.998 RON | 141.565 RON | 124.374 RON | 25.199 RON | 29.454 RON | 1.363 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 6.289.463 RON | 5.123.621 RON | 3.928.969 RON | 3.170.192 RON | 2.420.111 RON | 2.209.769 RON | 1.902.348 RON | 1.709.936 RON | 1.724.979 RON | 1.377.260 RON | 941.126 RON | 880.348 RON | 809.340 RON | 784.221 RON | 797.212 RON | 472.583 RON | 353.382 RON | 291.901 RON |
| Active circulante | 2.229.579 RON | 2.461.330 RON | 1.197.228 RON | 2.076.005 RON | 1.292.344 RON | 1.332.966 RON | 1.000.221 RON | 688.487 RON | 635.782 RON | 563.782 RON | 945.218 RON | 616.587 RON | 529.429 RON | 675.418 RON | 341.057 RON | 307.063 RON | 360.181 RON | 271.519 RON |
| Stocuri | 556 RON | 8.536 RON | 1.773 RON | 2.553 RON | — | — | 6.252 RON | — | — | 9.777 RON | 27.497 RON | 27.114 RON | 16.129 RON | 16.129 RON | 42.742 RON | 116.120 RON | 167.583 RON | 103.085 RON |
| Creante | 1.632.464 RON | 1.678.293 RON | 1.182.906 RON | 1.487.230 RON | 754.833 RON | 424.886 RON | 427.081 RON | 369.146 RON | 373.227 RON | 197.888 RON | 283.008 RON | 199.274 RON | 145.196 RON | 478.123 RON | 192.375 RON | 69.845 RON | 88.937 RON | 71.807 RON |
| Casa si conturi la banci | 596.559 RON | 774.501 RON | 12.549 RON | 586.222 RON | 537.511 RON | 908.080 RON | 566.888 RON | 319.341 RON | 262.555 RON | 356.117 RON | 634.713 RON | 390.199 RON | 368.104 RON | 181.166 RON | 105.940 RON | 121.098 RON | 103.661 RON | 96.627 RON |
| Cheltuieli in avans | 22.094 RON | 36.691 RON | — | — | — | — | — | — | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — |
| Datorii totale | 3.042.198 RON | 2.089.732 RON | 1.175.946 RON | 1.472.783 RON | 764.127 RON | 761.430 RON | 643.409 RON | 944.236 RON | 1.089.787 RON | 958.371 RON | 945.087 RON | 762.779 RON | 667.164 RON | 754.463 RON | 748.046 RON | 556.539 RON | 515.195 RON | 382.404 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 RON | 31.452 RON | 16.129 RON | 16.129 RON | 216.129 RON | 42.742 RON | — | — | 12.101 RON |
| Capitaluri proprii | 5.498.938 RON | 5.531.910 RON | 3.950.251 RON | 3.773.414 RON | 2.948.328 RON | 2.781.305 RON | 2.259.160 RON | 1.454.187 RON | 1.270.974 RON | 982.671 RON | 909.805 RON | 718.027 RON | 655.476 RON | 489.047 RON | 347.481 RON | 223.107 RON | 198.368 RON | 168.915 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | — | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 15 | 16 | 15 | 13 | 11 | 10 | 8 | 7 | 7 | 8 | 7 | 5 | 6 | 9 | 7 | 6 | 6 | 10 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
368 de contracte atribuite, in valoare de 15.345.750 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 14.578.044 lei.
Achizitii directe
339 de contracte
14.577.705 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
29 de contracte
768.045 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.813 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 05:45).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
KEYBOARD SRLCUI 28411529 | 15 | ofertant · l-a avut subcontractant | 15 | — | vezi ↗ |
HIERRO STELY SRLCUI 27136447 | 9 | ofertant · l-a avut subcontractant | 9 | — | vezi ↗ |
GOTT STRASSE SRLCUI 27925777 | 7 | ofertant · l-a avut subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
CREATIVE ROAD DESIGN SRLCUI 35264633 | 4 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
CORNELL'S FLOOR SRLCUI 24616580 | 6 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
AB-EL SRLCUI 5113779 | 7 | co-subcontractant | 7 | — | vezi ↗ |
PLUSSERVICE SRLCUI 15818661 | 6 | co-subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
MAR - INA - PRODPREST SRLCUI 5202760 | 5 | co-subcontractant | 5 | — | vezi ↗ |
GENDAV SRLCUI 21286399 | 11 | terț susținător · aceeași ofertă | 5 | — | vezi ↗ |
DEGAL CONSTRUCT 88 SRLCUI 11594405 | 3 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 70 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.