SANATMETAL RO SRL
- J19/850/2005HARGHITAdin 26.08.2005
- J2016000410266MURESdin 16.03.2016in vigoare
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.726.758 RON | 207.499 RON | 3.650.979 RON | 731.135 RON | 5.078.618 RON | 2.163.407 RON | 4 |
| 2024 | 3.617.850 RON | 279.557 RON | 2.421.534 RON | 392.909 RON | 3.984.215 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| 1.955.908 RON |
| 3 |
| 2023 | 3.440.748 RON | 402.408 RON | 2.874.390 RON | 233.113 RON | 4.317.628 RON | 1.676.351 RON | 3 |
| 2022 | 2.517.839 RON | 172.870 RON | 2.251.378 RON | 345.736 RON | 3.179.989 RON | 1.274.347 RON | 3 |
| 2021 | 1.828.235 RON | 102.551 RON | 2.491.364 RON | 365.559 RON | 3.227.282 RON | 1.101.477 RON | 3 |
| 2020 | 1.311.329 RON | 62.998 RON | 1.449.635 RON | 320.068 RON | 2.167.810 RON | 1.038.243 RON | 2 |
| 2019 | 1.888.060 RON | 467.589 RON | 1.459.678 RON | 434.600 RON | 2.163.404 RON | 1.138.392 RON | 2 |
| 2018 | 1.617.820 RON | 382.179 RON | 1.960.754 RON | 153.262 RON | 2.478.295 RON | 670.803 RON | 2 |
| 2017 | 854.194 RON | 120.780 RON | 725.158 RON | 85.661 RON | 927.992 RON | 288.624 RON | — |
| 2016 | 595.101 RON | 133.803 RON | 354.306 RON | 121.324 RON | 423.914 RON | 190.932 RON | 1 |
| 2015 | 185.870 RON | 7.562 RON | 251.449 RON | 160.158 RON | 148.420 RON | 57.129 RON | 1 |
| 2014 | 112.971 RON | 9.019 RON | 231.738 RON | 3.205 RON | 278.100 RON | 49.567 RON | 2 |
| 2013 | 112.453 RON | 6.002 RON | 188.220 RON | 397 RON | 228.338 RON | 40.549 RON | 3 |
| 2012 | 136.512 RON | 25.243 RON | 182.899 RON | 1.576 RON | 215.869 RON | 34.546 RON | 3 |
| 2011 | 89.997 RON | 3.192 RON | 183.280 RON | 3.532 RON | 189.051 RON | 9.303 RON | 1 |
| 2010 | 75.558 RON | 5.094 RON | 144.546 RON | 5.633 RON | 145.024 RON | 6.111 RON | 1 |
| 2009 | 112.750 RON | 13.808 RON | 212.687 RON | 7.014 RON | 206.690 RON | 1.017 RON | 1 |
| 2008 | 75.135 RON | 7.129 RON | 193.114 RON | 9.245 RON | 171.078 RON | -12.791 RON | 1 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| 2008 |
|---|
| Cifra de afaceri | 4.726.758 RON | 3.617.850 RON | 3.440.748 RON | 2.517.839 RON | 1.828.235 RON | 1.311.329 RON | 1.888.060 RON | 1.617.820 RON | 854.194 RON | 595.101 RON | 185.870 RON | 112.971 RON | 112.453 RON | 136.512 RON | 89.997 RON | 75.558 RON | 112.750 RON | 75.135 RON |
| Venituri totale | 4.742.782 RON | 3.636.459 RON | 3.516.141 RON | 2.577.948 RON | 1.832.942 RON | 1.356.464 RON | 2.100.404 RON | 1.642.651 RON | 860.848 RON | 604.306 RON | 186.537 RON | 113.733 RON | 112.951 RON | 137.600 RON | ||||
| Cheltuieli totale | 4.483.267 RON | 3.305.615 RON | 3.085.431 RON | 2.387.515 RON | 1.717.037 RON | 1.284.226 RON | 1.613.262 RON | 1.244.269 RON | 726.231 RON | 442.926 RON | 173.382 RON | 101.309 RON | 103.772 RON | 109.396 RON | ||||
| Profit brut | 259.515 RON | 330.844 RON | 430.710 RON | 190.433 RON | 115.905 RON | 72.238 RON | 487.142 RON | 398.382 RON | 134.617 RON | 161.380 RON | 13.155 RON | 12.424 RON | 9.179 RON | 28.204 RON | ||||
| Profit net | 207.499 RON | 279.557 RON | 402.408 RON | 172.870 RON | 102.551 RON | 62.998 RON | 467.589 RON | 382.179 RON | 120.780 RON | 133.803 RON | 7.562 RON | 9.019 RON | 6.002 RON | 25.243 RON | ||||
| Active fixe (imobilizate) | 731.135 RON | 392.909 RON | 233.113 RON | 345.736 RON | 365.559 RON | 320.068 RON | 434.600 RON | 153.262 RON | 85.661 RON | 121.324 RON | 160.158 RON | 3.205 RON | 397 RON | 1.576 RON | ||||
| Active circulante | 5.078.618 RON | 3.984.215 RON | 4.317.628 RON | 3.179.989 RON | 3.227.282 RON | 2.167.810 RON | 2.163.404 RON | 2.478.295 RON | 927.992 RON | 423.914 RON | 148.420 RON | 278.100 RON | 228.338 RON | 215.869 RON | ||||
| Stocuri | 3.016.595 RON | 2.387.156 RON | 2.495.631 RON | 1.883.547 RON | 1.832.994 RON | 1.499.394 RON | 1.459.577 RON | 1.843.644 RON | 495.639 RON | 87.871 RON | 50.174 RON | 209.096 RON | 175.837 RON | 170.284 RON | ||||
| Creante | 1.523.462 RON | 1.187.827 RON | 1.462.014 RON | 1.098.471 RON | 550.609 RON | 511.872 RON | 458.131 RON | 399.048 RON | 156.816 RON | 199.434 RON | 47.706 RON | 60.346 RON | 30.751 RON | 14.224 RON | ||||
| Casa si conturi la banci | 538.561 RON | 409.232 RON | 359.983 RON | 197.971 RON | 843.679 RON | 156.544 RON | 245.696 RON | 235.603 RON | 275.537 RON | 136.609 RON | 50.540 RON | 8.658 RON | 21.750 RON | 31.361 RON | ||||
| Cheltuieli in avans | 11.126 RON | 318 RON | — | — | — | — | 66 RON | — | 129 RON | — | — | — | 34 RON | — | ||||
| Datorii totale | 3.650.979 RON | 2.421.534 RON | 2.874.390 RON | 2.251.378 RON | 2.491.364 RON | 1.449.635 RON | 1.459.678 RON | 1.960.754 RON | 725.158 RON | 354.306 RON | 251.449 RON | 231.738 RON | 188.220 RON | 182.899 RON | ||||
| Venituri in avans | 6.493 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||
| Capitaluri proprii | 2.163.407 RON | 1.955.908 RON | 1.676.351 RON | 1.274.347 RON | 1.101.477 RON | 1.038.243 RON | 1.138.392 RON | 670.803 RON | 288.624 RON | 190.932 RON | 57.129 RON | 49.567 RON | 40.549 RON | 34.546 RON | ||||
| Capital subscris varsat | 53.000 RON | 53.000 RON | 53.000 RON | 53.000 RON | 53.000 RON | 53.000 RON | 53.000 RON | 53.000 RON | 53.000 RON | 53.000 RON | — | 53.000 RON | 53.000 RON | 53.000 RON | ||||
| Nr. mediu salariati | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | — | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
| 90.283 RON |
| 76.111 RON |
| 113.032 RON |
| 75.100 RON |
| 87.091 RON |
| 67.792 RON |
| 96.357 RON |
| 67.971 RON |
| 3.192 RON |
| 8.319 RON |
| 16.675 RON |
| 7.129 RON |
| 3.192 RON |
| 5.094 RON |
| 13.808 RON |
| 7.129 RON |
| 3.532 RON |
| 5.633 RON |
| 7.014 RON |
| 9.245 RON |
| 189.051 RON |
| 145.024 RON |
| 206.690 RON |
| 171.078 RON |
| 116.905 RON |
| 93.972 RON |
| 144.742 RON |
| 134.719 RON |
| 5.235 RON |
| 17.765 RON |
| 27.664 RON |
| 31.344 RON |
| 66.911 RON |
| 33.287 RON |
| 34.284 RON |
| 5.015 RON |
| — |
| — |
| — |
| — |
| 183.280 RON |
| 144.546 RON |
| 212.687 RON |
| 193.114 RON |
| — |
| — |
| — |
| 9.303 RON |
| 6.111 RON |
| 1.017 RON |
| -12.791 RON |
| 53.000 RON |
| 53.000 RON |
| 53.000 RON |
| 53.000 RON |
| 1 |
| 1 |
| 1 |
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 100% |
| persoanăadministratorrevocat în acte, listat în registru |
| — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
1.724 de contracte atribuite, in valoare de 74.868.514 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 7.678.184 lei.
Achizitii directe
1.377 de contracte
7.676.807 lei
Licitatii publice
240 de contracte
66.995.182 lei
Achizitii offline
107 contracte
196.525 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.784 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.946.520 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.847 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.706 din cele 393.784 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.034 documente la 19.244.641 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 156 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 04.09.2026, 04:36).