ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 100% |
| firmă | 0% |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Un administrator din registru nu a putut fi legat de o identitate, așa că nu apare mai sus — îi potrivim după identificator, niciodată după nume.
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge ca inadmisibilă cererea de intervenţie accesorie formulată de APS THETA S.A.R.L. Admite contestaţia împotriva Hotărârii Comitetului creditorilor din data de 19.12.2025 cuprinsă în Procesul-verbal nr. 2863/19.12.2025 publicat în BPI nr. 28527/22.12.2025 formulată de BANCA COMERCIALĂ INTESA SANPAOLO ROMÂNIA S.A. în contradictoriu cu SC MIDOCAR SRL, CAPITAL INSOL SPRL administrator judiciar al MIDOCAR SRL şi membrii Comitetului creditorilor debitoarei: DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE BUCURESTI în reprezentarea ADMINISTRATIEI SECTOR 1 A FINATELOR PUBLICE, BANCA COMERCIALĂ INTESA SANPAOLO ROMÂNIA S.A., MCV MEDIA SRL, EURO QUIP INTERNAŢIONAL SRL şi SERV TEL INVEST SRL. Anulează hotărârea Comitetului creditorilor din data de 19.12.2025 cuprinsă în Procesul-verbal nr. 2863/19.12.2025 publicat în BPI nr. 28527/22.12.2025. Obligă debitoarea MIDOCAR SRL la plata sumei de 200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată către BANCA COMERCIALĂ INTESA SANPAOLO ROMÂNIA S.A. Cu apel în 7 zile de la comunicarea prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolven?ă, apel care va fi depus la Tribunalul Bucure?ti Secţia a VII-a civilă. Pronunţată azi, 06.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 06.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 27.03.2026.
Pentru a se lua la cunostinta inscrisurile depuse, acorda termen.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 52.579.953 RON | 1.808.130 RON | 4.426.659 RON | 308.673 RON | 8.436.473 RON | 2.587.470 RON | 13 |
| 2024 | 47.929.477 RON | 1.666.740 RON | 4.540.245 RON | 361.055 RON | 8.116.139 RON | 2.446.080 RON | 16 |
| 2023 | 44.208.512 RON | 1.351.739 RON | 4.231.803 RON | 538.936 RON | 7.738.174 RON | 2.131.079 RON | 17 |
| 2022 | 39.014.032 RON | 1.180.474 RON | 4.189.284 RON | 659.800 RON | 6.650.764 RON | 1.959.814 RON | 16 |
| 2021 | 35.141.497 RON | 611.057 RON | 3.787.078 RON | 726.611 RON | 5.566.587 RON | 1.390.397 RON | 16 |
| 2020 | 31.524.922 RON | 531.198 RON | 3.557.414 RON | 665.689 RON | 5.762.736 RON | 1.754.597 RON | 16 |
| 2019 | 30.262.475 RON | 444.059 RON | 3.301.441 RON | 579.737 RON | 5.026.031 RON | 1.223.399 RON | 17 |
| 2018 | 27.403.040 RON | 463.099 RON | 2.902.564 RON | 408.050 RON | 6.431.262 RON | 3.172.484 RON | 16 |
| 2017 | 25.529.737 RON | 211.584 RON | 2.111.053 RON | 446.962 RON | 5.342.993 RON | 2.709.385 RON | 18 |
| 2016 | 27.017.404 RON | 464.788 RON | 2.556.289 RON | 463.726 RON | 4.885.276 RON | 2.497.802 RON | 16 |
| 2015 | 29.110.246 RON | 397.026 RON | 6.231.082 RON | 397.273 RON | 10.503.877 RON | 4.720.153 RON | 16 |
| 2014 | 32.181.329 RON | 518.631 RON | 10.227.538 RON | 504.039 RON | 13.949.652 RON | 4.323.127 RON | 15 |
| 2013 | 33.320.983 RON | 972.591 RON | 9.528.968 RON | 236.237 RON | 13.048.610 RON | 3.804.496 RON | 17 |
| 2012 | 30.440.754 RON | 940.462 RON | 7.148.522 RON | 219.432 RON | 9.707.840 RON | 2.831.906 RON | 16 |
| 2011 | 25.508.704 RON | 475.067 RON | 6.274.000 RON | 337.073 RON | 7.759.253 RON | 1.891.444 RON | 14 |
| 2010 | 21.832.195 RON | 381.820 RON | 3.797.950 RON | 312.754 RON | 4.863.689 RON | 1.416.377 RON | 15 |
| 2009 | 17.245.320 RON | 385.107 RON | 3.258.360 RON | 174.168 RON | 4.073.548 RON | 1.034.557 RON | 13 |
| 2008 | 7.952.379 RON | 4.821.204 RON | 619.448 RON | 186.250 RON | 5.546.487 RON | 5.120.036 RON | 11 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 52.579.953 RON | 47.929.477 RON | 44.208.512 RON | 39.014.032 RON | 35.141.497 RON | 31.524.922 RON | 30.262.475 RON | 27.403.040 RON | 25.529.737 RON | 27.017.404 RON | 29.110.246 RON | 32.181.329 RON | 33.320.983 RON | 30.440.754 RON | 25.508.704 RON | 21.832.195 RON | 17.245.320 RON | 7.952.379 RON |
| Venituri totale | 52.679.240 RON | 47.966.601 RON | 44.267.938 RON | 39.079.435 RON | 35.203.485 RON | 31.530.032 RON | 30.295.582 RON | 27.435.361 RON | 25.536.815 RON | 27.132.711 RON | 29.186.516 RON | 32.257.462 RON | 33.409.659 RON | 30.549.117 RON | 25.540.164 RON | 21.882.164 RON | 17.574.021 RON | 8.053.374 RON |
| Cheltuieli totale | 50.499.448 RON | 46.056.313 RON | 42.505.464 RON | 37.679.960 RON | 34.426.941 RON | 30.875.120 RON | 29.679.936 RON | 26.906.359 RON | 25.027.162 RON | 26.345.232 RON | 28.702.447 RON | 31.626.698 RON | 32.237.993 RON | 29.423.488 RON | 24.972.674 RON | 21.428.089 RON | 17.100.926 RON | 2.357.191 RON |
| Profit brut | 2.179.792 RON | 1.910.288 RON | 1.762.474 RON | 1.399.475 RON | 776.544 RON | 654.912 RON | 615.646 RON | 529.002 RON | 509.653 RON | 787.479 RON | 484.069 RON | 630.764 RON | 1.171.666 RON | 1.125.629 RON | 567.490 RON | 454.075 RON | 473.095 RON | 5.696.183 RON |
| Profit net | 1.808.130 RON | 1.666.740 RON | 1.351.739 RON | 1.180.474 RON | 611.057 RON | 531.198 RON | 444.059 RON | 463.099 RON | 211.584 RON | 464.788 RON | 397.026 RON | 518.631 RON | 972.591 RON | 940.462 RON | 475.067 RON | 381.820 RON | 385.107 RON | 4.821.204 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 308.673 RON | 361.055 RON | 538.936 RON | 659.800 RON | 726.611 RON | 665.689 RON | 579.737 RON | 408.050 RON | 446.962 RON | 463.726 RON | 397.273 RON | 504.039 RON | 236.237 RON | 219.432 RON | 337.073 RON | 312.754 RON | 174.168 RON | 186.250 RON |
| Active circulante | 8.436.473 RON | 8.116.139 RON | 7.738.174 RON | 6.650.764 RON | 5.566.587 RON | 5.762.736 RON | 5.026.031 RON | 6.431.262 RON | 5.342.993 RON | 4.885.276 RON | 10.503.877 RON | 13.949.652 RON | 13.048.610 RON | 9.707.840 RON | 7.759.253 RON | 4.863.689 RON | 4.073.548 RON | 5.546.487 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | 420 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creante | 3.997.268 RON | 2.445.496 RON | 2.241.465 RON | 2.560.322 RON | 1.691.527 RON | 1.961.418 RON | 1.186.775 RON | 1.815.398 RON | 2.003.484 RON | 2.757.462 RON | 8.281.336 RON | 11.397.796 RON | 9.610.567 RON | 6.376.454 RON | 3.970.526 RON | 2.468.617 RON | 1.967.212 RON | 3.148.116 RON |
| Casa si conturi la banci | 4.439.205 RON | 5.670.643 RON | 5.496.289 RON | 4.090.442 RON | 3.875.060 RON | 3.801.318 RON | 3.839.256 RON | 4.615.864 RON | 3.339.509 RON | 2.127.814 RON | 2.222.541 RON | 2.551.856 RON | 3.438.043 RON | 3.331.386 RON | 3.788.727 RON | 2.395.072 RON | 2.106.336 RON | 2.398.371 RON |
| Cheltuieli in avans | 55.023 RON | 60.074 RON | 40.205 RON | 35.263 RON | 39.926 RON | 39.716 RON | 44.558 RON | 34.955 RON | 37.331 RON | 39.162 RON | 50.085 RON | 96.974 RON | 48.617 RON | 59.656 RON | 75.118 RON | 40.284 RON | 45.201 RON | 6.747 RON |
| Datorii totale | 4.426.659 RON | 4.540.245 RON | 4.231.803 RON | 4.189.284 RON | 3.787.078 RON | 3.557.414 RON | 3.301.441 RON | 2.902.564 RON | 2.111.053 RON | 2.556.289 RON | 6.231.082 RON | 10.227.538 RON | 9.528.968 RON | 7.148.522 RON | 6.274.000 RON | 3.797.950 RON | 3.258.360 RON | 619.448 RON |
| Provizioane | 695.381 RON | 627.519 RON | 1.074.876 RON | 325.632 RON | 323.467 RON | 470.500 RON | 375.833 RON | 136.914 RON | 279.320 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Venituri in avans | 1.090.659 RON | 923.424 RON | 879.557 RON | 871.097 RON | 832.182 RON | 685.630 RON | 749.653 RON | 662.305 RON | 727.528 RON | 334.073 RON | — | — | — | 6.500 RON | 6.000 RON | 2.400 RON | — | — |
| Capitaluri proprii | 2.587.470 RON | 2.446.080 RON | 2.131.079 RON | 1.959.814 RON | 1.390.397 RON | 1.754.597 RON | 1.223.399 RON | 3.172.484 RON | 2.709.385 RON | 2.497.802 RON | 4.720.153 RON | 4.323.127 RON | 3.804.496 RON | 2.831.906 RON | 1.891.444 RON | 1.416.377 RON | 1.034.557 RON | 5.120.036 RON |
| Capital subscris varsat | 649.450 RON | 649.450 RON | 649.450 RON | 649.450 RON | 649.450 RON | 649.450 RON | 649.450 RON | 649.450 RON | 649.450 RON | 649.450 RON | 649.450 RON | 649.450 RON | 649.450 RON | 649.450 RON | 649.450 RON | 649.450 RON | 649.450 RON | 649.450 RON |
| Nr. mediu salariati | 13 | 16 | 17 | 16 | 16 | 16 | 17 | 16 | 18 | 16 | 16 | 15 | 17 | 16 | 14 | 15 | 13 | 11 |
26 de contracte atribuite, in valoare de 3.656.313 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 84.525 lei.
Achizitii directe
7 contracte
84.518 lei
Licitatii publice
8 contracte
3.157.455 lei
Achizitii offline
11 contracte
414.341 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 07:19).