ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
localitatea Piclişa
comuna Drâmbar, sat Ciugud, showroom-ul BAUCENTER
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 95,46% |
| persoanăadministrator | 4,54% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea formulată de creditoarea TOBIMAR CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în ..., înregistrată la registrul comerţului sub nr. J ..., CUI RO ..., şi în consecinţă: Dispune restituirea cauţiunii în sumă de 5.607,99 lei, achitată de creditoare în dosarul nr. 680/107/2020 al Tribunalului Alba, cu Recipisa de consemnare a cauţiunii nr. 206144411/1 din 4.03.2020 eliberată de CEC Bank – Sucursala Alba Iulia. Cu drept de recurs în 30 zile de la comunicare. Recursul se depune la Tribunalul Alba, potrivit art. 490 alin. 1 Noul Cod de procedură civilă. Dată în camera de consiliu la 1.07.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, potrivit art. 402 Codul de procedură civilă 2010.
Respinge excepţia inadmisibilităţii cererii de emitere a ordonanţei de plată, invocată de către debitoare, ca neîntemeiată. În temeiul art. 1.021 alin. (2) C. proc. civ., respinge cererea privind emiterea unei ordonanţe de plată formulată de creditoarea S.C. LIN & EMA S.R.L., înregistrată la Oficiul Registrului Comerţului sub nr. ..., C.U.I. ..., cu sediul în ..., şi cu sediul procesual ales pentru comunicarea actelor de procedură la S.C.A. Tomuleţiu Gherman Vârtei & Asociaţii, cu sediul în ..., în contradictoriu cu debitoarea S.C. MATIAŞ GROUP S.R.L., înregistrată la Oficiul Registrului Comerţului sub nr. ..., C.U.I. ..., cu sediul în ..., înregistrată la Oficiul Registrului Comerţului sub nr. ..., având CUI .... Fără cheltuieli de judecată între părţi. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 de zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Alba Iulia. Pronunţată azi, 30.07.2024, prin punerea solu?iei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Amana pronun?area la data de 30.07.2024
Amana pronuntarea la data de 26.07.2024
Amana pronuntarea la data de 12.07.2024
Amana pronuntarea la data de 28.06.2024
Amana pronuntarea la data de 14.06.2024
Amana pronuntarea la data de 31.05.2024
pentru depunere înscrisuri
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a SNGJ Dicasterial din 09.12.2023 şi Hotărârea nr. 8/2023 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Alba Iulia, amână judecarea cauzei.
Pentru a se lua cunoştinţă de întâmpinare, amână judecarea cauzei la data de 15.12.2023.
Admite apelul declarat de apelanta MATIAS GROUP S.R.L., în contradictoriu cu intimata GRĂDINI VERTICALE S.R.L., împotriva Sentin?ei civile nr. 7870/30.12.2022, pronun?ate în dosarul nr. 9842/211/2022 al Judecătoriei Cluj-Napoca, pe care o modifică în întregime. Respinge ca neîntemeiată cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta GRĂDINI VERTICALE S.R.L. în contradictoriu cu pârâta MATIAS GROUP S.R.L Respinge cererea reclamantei GRĂDINI VERTICALE S.R.L. de obligare a pârâtei MATISA GROUP S.R.L. la plata cheltuielilor de judecată efectuate în primă instan?ă. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare, cererea de recurs urmând a se depune la Tribunalul Specializat Cluj. Pronun?ată azi, 16.10.2023, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei.
Amana solutionarea cauzei pentru data de 16 octombrie 2023, ora 11:00, sala 249
Respinge recursul declarat de recurenta Grădini Verticale SRL împotriva deciziei civile nr. 1007 pronunţată la data de 16.10.2023 în dosarul nr. 9842/211/2022 al Tribunalului Specializat Cluj, pe care o menţine în întregime. Decizia este definitivă şi executorie. Pronunţată la data de 11.03.2024 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.724.757 RON | 262.220 RON | 1.717.268 RON | 2.642.078 RON | 352.685 RON | 1.273.792 RON | 13 |
| 2024 | 4.309.244 RON | 6.609 RON | 1.979.415 RON | 2.813.649 RON | 724.660 RON | 1.554.352 RON | 17 |
| 2023 | 3.864.329 RON | 474.014 RON | 1.465.065 RON | 2.570.186 RON | 442.622 RON | 1.547.743 RON | 18 |
| 2022 | 3.566.760 RON | 613.172 RON | 1.876.328 RON | 2.474.479 RON | 483.971 RON | 1.082.122 RON | 23 |
| 2021 | 2.070.230 RON | 930.557 RON | 1.375.269 RON | 2.571.159 RON | 567.907 RON | 1.763.797 RON | 15 |
| 2020 | 1.308.292 RON | 75.676 RON | 1.900.648 RON | 2.884.236 RON | 732.843 RON | 1.716.431 RON | 18 |
| 2019 | 3.194.084 RON | 156.294 RON | 1.854.191 RON | 3.076.346 RON | 419.559 RON | 1.641.714 RON | 20 |
| 2018 | 3.154.739 RON | 246.904 RON | 1.619.797 RON | 2.871.461 RON | 415.757 RON | 1.667.421 RON | 21 |
| 2017 | 2.887.424 RON | 683.714 RON | 1.025.522 RON | 2.129.418 RON | 651.062 RON | 1.754.958 RON | 19 |
| 2016 | 2.218.236 RON | 528.301 RON | 485.351 RON | 1.272.132 RON | 285.322 RON | 1.072.103 RON | 20 |
| 2015 | 2.537.835 RON | 383.380 RON | 615.305 RON | 920.950 RON | 238.148 RON | 543.793 RON | 26 |
| 2014 | 1.375.935 RON | 165.523 RON | 1.032.391 RON | 1.130.301 RON | 62.502 RON | 160.412 RON | 17 |
| 2013 | 955.933 RON | 97.296 RON | 647.341 RON | 539.982 RON | 102.248 RON | -5.111 RON | 17 |
| 2012 | 709.186 RON | -149.725 RON | 1.044.518 RON | 331.436 RON | 110.676 RON | -602.406 RON | 17 |
| 2011 | 657.358 RON | -284.101 RON | 953.098 RON | 203.481 RON | 296.936 RON | -452.681 RON | 16 |
| 2010 | 495.588 RON | -253.615 RON | 882.845 RON | 482.911 RON | 225.266 RON | -174.668 RON | 10 |
| 2009 | 1.077.050 RON | -63.226 RON | 757.328 RON | 494.896 RON | 341.379 RON | 78.947 RON | 14 |
| 2008 | 1.558.853 RON | -46.986 RON | 774.264 RON | 506.438 RON | 409.999 RON | 142.173 RON | 21 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.724.757 RON | 4.309.244 RON | 3.864.329 RON | 3.566.760 RON | 2.070.230 RON | 1.308.292 RON | 3.194.084 RON | 3.154.739 RON | 2.887.424 RON | 2.218.236 RON | 2.537.835 RON | 1.375.935 RON | 955.933 RON | 709.186 RON | 657.358 RON | 495.588 RON | 1.077.050 RON | 1.558.853 RON |
| Venituri totale | 4.731.377 RON | 4.408.237 RON | 3.865.708 RON | 3.869.948 RON | 3.200.281 RON | 1.392.710 RON | 3.199.410 RON | 3.154.834 RON | 3.037.320 RON | 2.221.882 RON | 2.624.476 RON | 1.376.937 RON | 955.934 RON | 721.727 RON | 922.861 RON | 495.963 RON | 1.091.785 RON | 1.605.240 RON |
| Cheltuieli totale | 4.381.305 RON | 4.355.839 RON | 3.357.500 RON | 3.223.802 RON | 2.248.310 RON | 1.305.253 RON | 3.010.168 RON | 2.881.091 RON | 2.334.784 RON | 1.601.259 RON | 2.170.213 RON | 1.177.357 RON | 836.860 RON | 871.452 RON | 1.206.962 RON | 743.128 RON | 1.149.278 RON | 1.652.226 RON |
| Profit brut | 350.072 RON | 52.398 RON | 508.208 RON | 646.146 RON | 951.971 RON | 87.457 RON | 189.242 RON | 273.743 RON | 702.536 RON | 620.623 RON | 454.263 RON | 199.580 RON | 119.074 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 149.725 RON | 284.101 RON | 247.165 RON | 57.493 RON | 46.986 RON |
| Profit net | 262.220 RON | 6.609 RON | 474.014 RON | 613.172 RON | 930.557 RON | 75.676 RON | 156.294 RON | 246.904 RON | 683.714 RON | 528.301 RON | 383.380 RON | 165.523 RON | 97.296 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 149.725 RON | 284.101 RON | 253.615 RON | 63.226 RON | 46.986 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 2.642.078 RON | 2.813.649 RON | 2.570.186 RON | 2.474.479 RON | 2.571.159 RON | 2.884.236 RON | 3.076.346 RON | 2.871.461 RON | 2.129.418 RON | 1.272.132 RON | 920.950 RON | 1.130.301 RON | 539.982 RON | 331.436 RON | 203.481 RON | 482.911 RON | 494.896 RON | 506.438 RON |
| Active circulante | 352.685 RON | 724.660 RON | 442.622 RON | 483.971 RON | 567.907 RON | 732.843 RON | 419.559 RON | 415.757 RON | 651.062 RON | 285.322 RON | 238.148 RON | 62.502 RON | 102.248 RON | 110.676 RON | 296.936 RON | 225.266 RON | 341.379 RON | 409.999 RON |
| Stocuri | 100.305 RON | 45.089 RON | 229.692 RON | 199.981 RON | 133.705 RON | 303.749 RON | 30.639 RON | 43.114 RON | 39.188 RON | 19.796 RON | 19.800 RON | 31.724 RON | 51.744 RON | 35.884 RON | 25.083 RON | 163.987 RON | 257.108 RON | 303.430 RON |
| Creante | 206.237 RON | 417.569 RON | 133.454 RON | 58.353 RON | 115.528 RON | 38.476 RON | 248.563 RON | 236.171 RON | 317.821 RON | 14.756 RON | 68.998 RON | 13.689 RON | 42.293 RON | 70.338 RON | 269.905 RON | 58.511 RON | 83.972 RON | 104.603 RON |
| Casa si conturi la banci | 46.143 RON | 262.002 RON | 79.476 RON | 225.637 RON | 318.674 RON | 390.618 RON | 140.357 RON | 136.472 RON | 294.053 RON | 250.770 RON | 149.350 RON | 17.089 RON | 8.211 RON | 4.454 RON | 1.948 RON | 2.768 RON | 299 RON | 1.966 RON |
| Datorii totale | 1.717.268 RON | 1.979.415 RON | 1.465.065 RON | 1.876.328 RON | 1.375.269 RON | 1.900.648 RON | 1.854.191 RON | 1.619.797 RON | 1.025.522 RON | 485.351 RON | 615.305 RON | 1.032.391 RON | 647.341 RON | 1.044.518 RON | 953.098 RON | 882.845 RON | 757.328 RON | 774.264 RON |
| Venituri in avans | 3.703 RON | 4.542 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.273.792 RON | 1.554.352 RON | 1.547.743 RON | 1.082.122 RON | 1.763.797 RON | 1.716.431 RON | 1.641.714 RON | 1.667.421 RON | 1.754.958 RON | 1.072.103 RON | 543.793 RON | 160.412 RON | -5.111 RON | -602.406 RON | -452.681 RON | -174.668 RON | 78.947 RON | 142.173 RON |
| Capital subscris varsat | 220 RON | 220 RON | 220 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 13 | 17 | 18 | 23 | 15 | 18 | 20 | 21 | 19 | 20 | 26 | 17 | 17 | 17 | 16 | 10 | 14 | 21 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
8 contracte atribuite, in valoare de 34.121 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
8 contracte
34.121 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 06:42).