ORTOPEDICS HYPOKRAT S.R.L.
- J08/2285/2005BRASOVdin 15.09.2005
- J30/1226/2017SATUMAREdin 29.11.2017in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 989.622 RON | 255.631 RON | 1.143.449 RON | 1.161 RON | 2.004.728 RON | 862.440 RON | 1 |
| 2024 | 745.460 RON | 63.946 RON | 881.932 RON | 2.241 RON | 1.486.500 RON | 606.809 RON | 1 |
| 2023 | 571.075 RON | 290.699 RON | 784.904 RON | 12.119 RON | 1.540.832 RON | 768.047 RON | 1 |
| 2022 | 671.877 RON | 263.654 RON | 768.043 RON | 20.334 RON | 1.273.877 RON | 526.168 RON | 1 |
| 2021 | 434.579 RON | 11.133 RON | 506.961 RON | 13.230 RON | 997.341 RON | 503.610 RON | 2 |
| 2020 | 457.151 RON | 335.586 RON | 445.275 RON | 13.493 RON | 1.041.596 RON | 609.814 RON | 2 |
| 2019 | 627.375 RON | 98.485 RON | 423.693 RON | 25.335 RON | 829.076 RON | 430.718 RON | 2 |
| 2018 | 624.082 RON | 79.930 RON | 394.383 RON | 27.237 RON | 839.777 RON | 472.631 RON | 2 |
| 2017 | 656.820 RON | 119.646 RON | 371.833 RON | 32.508 RON | 773.079 RON | 433.754 RON | 2 |
| 2016 | 1.065.520 RON | 34.443 RON | 634.917 RON | 70.916 RON | 878.109 RON | 314.108 RON | 2 |
| 2015 | 686.082 RON | 26.655 RON | 354.117 RON | 19.138 RON | 1.014.644 RON | 679.665 RON | 2 |
| 2014 | 752.527 RON | 96.320 RON | 339.175 RON | 11.021 RON | 981.164 RON | 653.010 RON | 2 |
| 2013 | 501.764 RON | 54.088 RON | 295.322 RON | 59.322 RON | 792.690 RON | 556.690 RON | 2 |
| 2012 | 590.937 RON | 165.609 RON | 275.999 RON | 58.278 RON | 720.323 RON | 502.602 RON | 1 |
| 2011 | 423.322 RON | 131.877 RON | 155.857 RON | 56.769 RON | 436.082 RON | 336.994 RON | 1 |
| 2010 | 195.149 RON | 44.577 RON | 63.617 RON | 290 RON | 268.444 RON | 205.117 RON | 1 |
| 2009 | 220.287 RON | 55.050 RON | 73.717 RON | 590 RON | 233.667 RON | 160.540 RON | 1 |
| 2008 | 199.526 RON | 41.485 RON | 58.862 RON | 1.412 RON | 162.940 RON | 105.490 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 989.622 RON | 745.460 RON | 571.075 RON | 671.877 RON | 434.579 RON | 457.151 RON | 627.375 RON | 624.082 RON | 656.820 RON | 1.065.520 RON | 686.082 RON | 752.527 RON | 501.764 RON | 590.937 RON | 423.322 RON | 195.149 RON | 220.287 RON | 199.526 RON |
| Venituri totale | 993.815 RON | 745.503 RON | 579.285 RON | 673.278 RON | 438.398 RON | 457.759 RON | 627.381 RON | 626.137 RON | 667.635 RON | 1.067.273 RON | 687.128 RON | 756.107 RON | 502.506 RON | 595.770 RON | 423.926 RON | 195.587 RON | 227.945 RON | 200.616 RON |
| Cheltuieli totale | 715.082 RON | 664.944 RON | 283.505 RON | 402.902 RON | 422.919 RON | 117.879 RON | 522.622 RON | 539.966 RON | 539.833 RON | 1.026.664 RON | 654.448 RON | 639.127 RON | 434.091 RON | 412.288 RON | 279.331 RON | 142.432 RON | 166.057 RON | 151.086 RON |
| Profit brut | 278.733 RON | 80.559 RON | 295.780 RON | 270.376 RON | 15.479 RON | 339.880 RON | 104.759 RON | 86.171 RON | 127.802 RON | 40.609 RON | 32.680 RON | 116.980 RON | 68.415 RON | 183.482 RON | 144.595 RON | 53.155 RON | 61.888 RON | 49.530 RON |
| Profit net | 255.631 RON | 63.946 RON | 290.699 RON | 263.654 RON | 11.133 RON | 335.586 RON | 98.485 RON | 79.930 RON | 119.646 RON | 34.443 RON | 26.655 RON | 96.320 RON | 54.088 RON | 165.609 RON | 131.877 RON | 44.577 RON | 55.050 RON | 41.485 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.161 RON | 2.241 RON | 12.119 RON | 20.334 RON | 13.230 RON | 13.493 RON | 25.335 RON | 27.237 RON | 32.508 RON | 70.916 RON | 19.138 RON | 11.021 RON | 59.322 RON | 58.278 RON | 56.769 RON | 290 RON | 590 RON | 1.412 RON |
| Active circulante | 2.004.728 RON | 1.486.500 RON | 1.540.832 RON | 1.273.877 RON | 997.341 RON | 1.041.596 RON | 829.076 RON | 839.777 RON | 773.079 RON | 878.109 RON | 1.014.644 RON | 981.164 RON | 792.690 RON | 720.323 RON | 436.082 RON | 268.444 RON | 233.667 RON | 162.940 RON |
| Stocuri | 1.158.657 RON | 1.068.357 RON | 1.074.908 RON | 794.073 RON | 585.695 RON | 550.117 RON | 282.348 RON | 306.416 RON | 284.137 RON | 170.645 RON | 411.857 RON | 251.819 RON | 339.711 RON | 320.047 RON | 189.068 RON | 152.562 RON | 122.131 RON | 99.174 RON |
| Creante | 768.709 RON | 390.596 RON | 425.831 RON | 478.560 RON | 292.096 RON | 283.493 RON | 286.226 RON | 221.977 RON | 180.760 RON | 309.556 RON | 178.005 RON | 341.413 RON | 282.942 RON | 206.319 RON | 123.773 RON | 37.183 RON | 50.964 RON | 55.959 RON |
| Casa si conturi la banci | 77.362 RON | 27.547 RON | 40.093 RON | 1.244 RON | 119.550 RON | 207.986 RON | 260.502 RON | 311.384 RON | 308.182 RON | 397.908 RON | 424.782 RON | 387.932 RON | 170.037 RON | 193.957 RON | 123.241 RON | 78.699 RON | 60.572 RON | 7.807 RON |
| Datorii totale | 1.143.449 RON | 881.932 RON | 784.904 RON | 768.043 RON | 506.961 RON | 445.275 RON | 423.693 RON | 394.383 RON | 371.833 RON | 634.917 RON | 354.117 RON | 339.175 RON | 295.322 RON | 275.999 RON | 155.857 RON | 63.617 RON | 73.717 RON | 58.862 RON |
| Capitaluri proprii | 862.440 RON | 606.809 RON | 768.047 RON | 526.168 RON | 503.610 RON | 609.814 RON | 430.718 RON | 472.631 RON | 433.754 RON | 314.108 RON | 679.665 RON | 653.010 RON | 556.690 RON | 502.602 RON | 336.994 RON | 205.117 RON | 160.540 RON | 105.490 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
960 de contracte atribuite, in valoare de 11.728.330 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 2.294.451 lei.
Achizitii directe
843 de contracte
2.293.608 lei
Licitatii publice
109 contracte
9.335.193 lei
Achizitii offline
8 contracte
99.530 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 06:41).