ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Având în vedere Decizia nr. 16 din 15.04.2026 a Preşedintelui Judecătoriei Caransebeş, avizată prin Hotărârea Colegiului de Conducere nr. 6 din 15.04.2026, prin care s-a dispus desfiinţarea Completului de judecată cu număr de ordine C3, repartizează ciclic cauza completului C1 penal A. Se vor cita părtile, după stabilirea termenului de judecată de către presedintele titular al completului căruia i s-a repartizat ciclic dosarul.
Pentru respectarea principiului continuitătii completului, amână cauza la data de 28.05.2026 - ora 10:00.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar EUROSMART FILIALA SIBIU SPRL, în cadrul procedurii insolvenţei privind pe debitoarea STERLING INTERNATIONAL DEVELOPMENT S.R.L., şi, în consecinţă: Dispune închiderea procedurii generale a falimentului a debitoarei STERLING INMTERNATIONAL DEVELOPMENT S.R.L. Dispune radierea debitoarei STERLING INTERNATIONAL DEVELOPMENT S.R.L., din evidenţele Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Cluj. Dispune notificarea prezentei sentinţe Direcţiei Generale Regionale a Finanţelor Publice Cluj-Napoca şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Cluj. Descarcă pe lichidatorul judiciar de îndatoriri şi responsabilităţi. Cu drept de recurs în termen de 10 de zile de la comunicare, cu depunerea recursului la Tribunalul Specializat Cluj. Pronunţată azi, 06.03.2024, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei.
Acordă un nou termen de judecată şi amână judecarea cauzei pentru data de 6 martie 2024, sala 249, ora 8:30, având în vedere Hotărârea Adunării generale extraordinare a Sindicatului National al Grefei Judiciare DICASTERIAL din data de 09.12.2023, potrivit căreia, pe durata protestului, grefierii de ?edin?ă vor participa doar la judecarea cauzelor urgente, ?i respectiv, Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor Tribunalului Specializat Cluj nr. 5/11.12.2023 prin care s-a hotărât sus?inerea protestului grefierilor Tribunalului Specializat Cluj, ?i s-a stabilit lista cauzelor urgente ce se vor judeca pe durata protestului, iar prezenta cauză nu constituie cauză urgentă, pentru când menţine dispoziţiile de la termenul anterior de judecată.
Acordă termen de judecată la data de 13 decembrie 2023, sala 249, ora 8:30, în vederea depunerii raportului final.
Acordă un nou termen de judecată şi amână judecarea cauzei pentru data de 18 octombrie 2023, sala 249, ora 8:30, în conformitate cu Hotărârea Adunării generale a judecătorilor Tribunalului Specializat Cluj nr. 3/20 iunie 2023 prin care s-a adoptat, ca formă de protest, amânarea judecării cauzelor, cu excepţia cauzelor urgente şi în conformitate cu Hotărârea Adunării generale din data de 23.06.2023 a personalului auxiliar de specialitate şi conex al Tribunalului Specializat Cluj.
Acordă termen de judecată la data de 28 iunie 2023, sala 249, ora 8:30, în vederea soluţionării definitive a dosarului nr. 178/1285/2015.
Acordă termen de judecată la data de 19 aprilie 2023, sala 249, ora 8:30, în vederea soluţionării dosarelor aflate pe rolul instanţelor de judecată.
Acordă termen de judecată la data de 11 ianuarie 2023, sala 249, ora 8:30, în vederea soluţionării dosarelor aflate pe rolul instanţelor de judecată.
Acordă termen de judecată la data de 21 septembrie 2022, sala 249, ora 8:30, în vederea soluţionării dosarelor aflate pe rolul instanţelor de judecată.
Acordă termen de judecată la data de 18 mai 2022, sala 249, ora 8:30, în vederea soluţionării dosarelor aflate pe rolul instanţelor de judecată.
Acordă termen de judecată la data de 9 februarie 2022, sala 249, ora 8:30, în vederea soluţionării dosarelor aflate pe rolul instanţelor de judecată.
Acordă termen de judecată la data de 3 noiembrie 2021, sala 249, ora 8:30.
Aprobă raportul final întocmit de către lichidatorul judiciar CITRL SPRL, conform prev. art. 129 din Legea nr. 85/2006, sub nr. de înregistrare 501/27.11.2020, publicat în BPI nr. 21016/10.12.2020. Admite cererea de închidere a procedurii formulată de către lichidatorul judiciar CITRL SPRL. Dispune închiderea procedurii insolvenţei debitoarei S I D SRL. Dispune radierea debitoarei S I D SRL din Registrul Comerţului. Descarcă lichidatorul judiciar şi toate persoanele care l-au asistat de orice îndatoriri sau responsabilităţi cu privire la procedură, debitor şi averea lui, creditori, titulari de garanţii, acţionari sau asociaţi. Dispune notificarea prezentei hotărâri Direcţiei Generale Regionale a Finanţelor Publice Cluj Napoca, respectiv Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Cluj, pentru efectuarea menţiunii de radiere şi de închidere a procedurii. Cu drept de recurs în termen de 7 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 13.01.2021.
Acordă termen de judecată la data de 13 ianuarie 2021, sala 249, ora 8:30, termen la care se va supune spre dezbatere raportul final şi se va analiza posibilitatea închiderii procedurii.
Amână soluţionarea cauzei la data de 2 decembrie 2020, sala 249, ora 8:30, pentru continuarea procedurii insolvenţei, termen până la care, se comunică lichidatorului judiciar, cererea formulată de către domnul B I L, cu solicitarea de a o soluţiona în mod corespunzător.
Acordă termen de judecată la data de 21 octombrie 2020, sala 249, ora 8:30, pentru legala îndeplinire a procedurii de citare şi pentru continuarea procedurii insolvenţei
Dispune preschimbarea termenului acordat în data de 25 martie 2020 pentru data de 9 septembrie 2020, sala 249, ora 8.30, pentru când se citează părţile.
În vederea continuării procedurii, stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 25 martie 2020, sala 249, ora 8.30, pentru când lichidatorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiu al procedurii şi va întocmi şi publica în Buletinul procedurilor de insolvenţă, raportul privind descrierea modului de îndeplinire a atribuţiilor.
În vederea soluţionării dosarului penal nr. 3317/117/2014 aflat pe rolul Tribunalului Cluj, în care SC S I D SRL este parte,stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 4 decembrie 2019, sala 249, ora 8.30, pentru când lichidatorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiu al procedurii şi va întocmi şi publica în Buletinul procedurilor de insolvenţă, raportul privind descrierea modului de îndeplinire a atribuţiilor.
În vederea soluţionării dosarelor aflate pe rolul instanţelor judecătoreşti în care debitoarea este parte,stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 19 iunie 2019, sala 249, ora 8.30, pentru când lichidatorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiu al procedurii şi va întocmi şi publica în Buletinul procedurilor de insolvenţă, raportul privind descrierea modului de îndeplinire a atribuţiilor.
Pentru continuarea procedurii, stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 16 ianuarie 2019, sala 249, ora 8.30, pentru când lichidatorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiu al procedurii şi va întocmi şi publica în Buletinul procedurilor de insolvenţă, raportul privind descrierea modului de îndeplinire a atribuţiilor.
Pentru continuarea procedurii, stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 26 septembrie 2018, sala 249, ora 8.30, pentru când lichidatorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiu al procedurii şi va întocmi şi publica în Buletinul procedurilor de insolvenţă, raportul privind descrierea modului de îndeplinire a atribuţiilor.
Pentru continuarea procedurii, stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 25 aprilie 2018, sala 249, ora 8.30, pentru când lichidatorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiu al procedurii şi va întocmi şi publica raportul privind descrierea modului de îndeplinire a atribuţiilor.
Pentru continuarea procedurii, stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 31 ianuarie 2018, sala 249, ora 8.30, pentru când lichidatorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiu al procedurii şi va întocmi şi publica raportul privind descrierea modului de îndeplinire a atribuţiilor.
Pentru continuarea procedurii, stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 27 septembrie 2017, sala 249, ora 8.30, pentru când lichidatorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiu al procedurii şi va întocmi şi publica raportul privind descrierea modului de îndeplinire a atribuţiilor.
Pentru continuarea procedurii, stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 12 aprilie 2017, sala 249, ora 8.30, pentru când lichidatorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiu al procedurii şi va întocmi şi publica raportul privind descrierea modului de îndeplinire a atribuţiilor
Pentru continuarea procedurii, stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 7 decembrie 2016, sala 249, ora 8.30, pentru când lichidatorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiu al procedurii şi va întocmi şi publica raportul privind descrierea modului de îndeplinire a atribuţiilor.
Pentru continuarea procedurii, stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 1 iunie 2016, sala 249, ora 8.30, pentru când lichidatorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiu al procedurii şi va întocmi şi publica raportul privind descrierea modului de îndeplinire a atribuţiilor.
Pentru continuarea procedurii, Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 6 aprilie 2016, sala 249, ora 8.30, pentru când lichidatorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiu al procedurii şi va întocmi şi publica raportul privind descrierea modului de îndeplinire a atribuţiilor.
Pentru soluţionarea contestaţiei ce face obiectul dosarului nr. 3497/1285/2011/a12 al Tribunalului Specializat Cluj, stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 27 ianuarie 2016, sala 249, ora 8.30
Admite cererea. Deschide procedura generală a falimentului. Termen : 16.09.2015
Amână pronunţarea pentru data de 15.04.2015
Pentru rămânerea irevocabilă a sentinţei civile nr. 2610/13.10.2014 prin care nu a fost confirmat planul de reorganizare a activităţii debitoarei,stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 8 aprilie 2015, sala 249, ora 8.30
Respinge cererea administratorului judiciar de confirmare a planului.
Amână pronunţarea hotărârii asupra propunerii administratorului judiciare de confirmare a planului de reorganizare, pentru data de 13 octombrie 2014. Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 28 ianuarie 2015, sala 249, ora 8.30, pentru când administratorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiu al procedurii şi va întocmi şi publica raportul privind descrierea modului de îndeplinire a atribuţiilor.
Pentru continuarea procedurii, stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 6 octombrie 2014, sala 249, ora 11,
Pentru a fi definitivat tabelul de creanţe a debitoarei, stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 2 iunie 2014, sala 249, ora 11, pentru când administratorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiu al procedurii şi va întocmi şi publica raportul privind descrierea modului de îndeplinire a atribuţiilor
Pentru a se motiva decizia Curţii de Apel Cluj în dosarul nr. 1478/1285/2011, stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 3 martie 2014, sala 249, ora 11
Pentru a rămâne irevocabilă hotărârea pronunţată în dosarul nr. 1478/1285/2011 al Tribunalului Specializat Cluj, stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 2 decembrie 2013, sala 249, ora 11
Pentru a rămâne irevocabilă hotărârea pronunţată în dosarul nr. 1478/1285/2011 al Tribunalului Specializat Cluj, stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 9 septembrie 2013, sala 249, ora 10
Admite cererea. Ridică debitoarei dreptul de a-şi mai conduce afacerile.
Amână cauza pentru data de 21 ianuarie 2013., sala 249, ora 10,00, pentru a fi înştiinţaţi asociaţii debitoarei cu privire la cererile de ridicare a dreptului de administrare.
pentru soluţionarea contestaţiilor împotriva tabelului preliminar
Amână cauza pentru continuarea procedurii şi pentru a da posibilitate administratorului judiciar să se pronunţe cu privire la cererile de declarare a creanţelor.
Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în data de 26 martie 2012, sala 249, ora 10,00, pentru când administratorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiu al procedurii şi va întocmi şi publica raportul privind descrierea modului de îndeplinire a acestor operaţiuni.
admis cererea, deschide procedura generală a insolvenţei
Amână judecarea cauzei şi stabileşte termen de judecată la data de 03 octombrie 2011, sala 249, ora 10,00, pentru când debitoarea are termen dat în cunoştinţă, urmând ca reprezentantul debitoarei să depună la dosar actele menţionate.
Admite recursul declarat de recurenta S.G. SRL împotriva sentinţei civile nr. 34 pronunţată la data de 13.01.2021 în dosarul nr. 3497/1285/2011 al Tribunalului Specializat Cluj, pe care o casează, în tot, în sensul că: respinge cererea de închidere a procedurii de insolvenţă a debitoarei S.I.D. SRL. Decizia este irevocabilă. Pronunţată în şedinţa publică din 05 aprilie 2021.
Amână judecarea cauzei la data de 05 aprilie 2021, în vederea depunerii de către recurentă şi de către lichidatorul judiciar al debitoarei a pozi?iilor procesuale asupra aspectelor puse în discuţie la acest termen
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6.301.251 RON | 4.873.998 RON | 6.656.760 RON | 691.976 RON | 11.694.254 RON | 5.733.342 RON | 4 |
| 2024 | 6.749.980 RON | 5.383.695 RON | 3.283.048 RON | 731.965 RON | 10.407.252 RON | 7.859.344 RON | 4 |
| 2023 | 4.453.880 RON | 3.449.871 RON | 5.687.200 RON | 736.326 RON | 9.902.453 RON | 4.953.649 RON | 2 |
| 2022 | 2.125.762 RON | 1.502.798 RON | 6.002.592 RON | 695.856 RON | 6.811.217 RON | 1.506.911 RON | 1 |
| 2021 | 2.232.043 RON | 1.525.026 RON | 1.164.995 RON | 762.871 RON | 7.507.920 RON | 7.109.377 RON | 2 |
| 2020 | 9.701.835 RON | 8.292.439 RON | 411.145 RON | 435.381 RON | 8.861.823 RON | 8.889.615 RON | 3 |
| 2019 | 4.625.750 RON | 4.195.178 RON | 202.238 RON | 282.891 RON | 4.113.097 RON | 4.197.176 RON | 2 |
| 2018 | 160.959 RON | 9.659 RON | 809.954 RON | 96.166 RON | 1.263.994 RON | 551.998 RON | 1 |
| 2017 | 334.175 RON | 224.576 RON | 971.191 RON | 13.721 RON | 1.494.926 RON | 542.339 RON | — |
| 2016 | 212.160 RON | 90.417 RON | 1.207.568 RON | 19.423 RON | 1.497.206 RON | 317.763 RON | — |
| 2015 | 84.504 RON | -28.155 RON | 67.313 RON | 19.125 RON | 1.475.488 RON | 1.427.346 RON | — |
| 2014 | 156.142 RON | -97.791 RON | 116.449 RON | 11.643 RON | 1.560.307 RON | 1.455.501 RON | — |
| 2013 | 1.594.686 RON | 608.391 RON | 268.234 RON | 53.924 RON | 1.767.602 RON | 1.553.292 RON | — |
| 2012 | 2.210.093 RON | 81.359 RON | 621.804 RON | 151.997 RON | 1.414.708 RON | 944.901 RON | 1 |
| 2011 | 1.489.806 RON | 614.776 RON | 263.462 RON | 150.780 RON | 976.224 RON | 863.542 RON | 1 |
| 2010 | 296.878 RON | 107.398 RON | 441.330 RON | 39.307 RON | 650.788 RON | 248.765 RON | 1 |
| 2009 | 153.524 RON | 67.840 RON | 312.143 RON | 66.711 RON | 386.799 RON | 141.367 RON | — |
| 2008 | 216.901 RON | 51.674 RON | 314.418 RON | 94.325 RON | 293.619 RON | 73.526 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6.301.251 RON | 6.749.980 RON | 4.453.880 RON | 2.125.762 RON | 2.232.043 RON | 9.701.835 RON | 4.625.750 RON | 160.959 RON | 334.175 RON | 212.160 RON | 84.504 RON | 156.142 RON | 1.594.686 RON | 2.210.093 RON | 1.489.806 RON | 296.878 RON | 153.524 RON | 216.901 RON |
| Venituri totale | 6.754.445 RON | 7.104.111 RON | 4.766.963 RON | 2.313.856 RON | 2.358.228 RON | 9.761.011 RON | 4.641.868 RON | 173.190 RON | 343.015 RON | 266.905 RON | 110.656 RON | 182.706 RON | 1.671.954 RON | 2.332.519 RON | 1.537.057 RON | 330.456 RON | 176.374 RON | 222.526 RON |
| Cheltuieli totale | 1.040.456 RON | 906.268 RON | 905.110 RON | 790.413 RON | 585.574 RON | 781.626 RON | 402.075 RON | 161.597 RON | 108.149 RON | 168.481 RON | 135.492 RON | 280.497 RON | 942.007 RON | 2.220.724 RON | 789.580 RON | 197.812 RON | 95.497 RON | 161.009 RON |
| Profit brut | 5.713.989 RON | 6.197.843 RON | 3.861.853 RON | 1.523.443 RON | 1.772.654 RON | 8.979.385 RON | 4.239.793 RON | 11.593 RON | 234.866 RON | 98.424 RON | 0 RON | 0 RON | 729.947 RON | 111.795 RON | 747.477 RON | 132.644 RON | 80.877 RON | 61.517 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 97.791 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 4.873.998 RON | 5.383.695 RON | 3.449.871 RON | 1.502.798 RON | 1.525.026 RON | 8.292.439 RON | 4.195.178 RON | 9.659 RON | 224.576 RON | 90.417 RON | 0 RON | 0 RON | 608.391 RON | 81.359 RON | 614.776 RON | 107.398 RON | 67.840 RON | 51.674 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 28.155 RON | 97.791 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 691.976 RON | 731.965 RON | 736.326 RON | 695.856 RON | 762.871 RON | 435.381 RON | 282.891 RON | 96.166 RON | 13.721 RON | 19.423 RON | 19.125 RON | 11.643 RON | 53.924 RON | 151.997 RON | 150.780 RON | 39.307 RON | 66.711 RON | 94.325 RON |
| Active circulante | 11.694.254 RON | 10.407.252 RON | 9.902.453 RON | 6.811.217 RON | 7.507.920 RON | 8.861.823 RON | 4.113.097 RON | 1.263.994 RON | 1.494.926 RON | 1.497.206 RON | 1.475.488 RON | 1.560.307 RON | 1.767.602 RON | 1.414.708 RON | 976.224 RON | 650.788 RON | 386.799 RON | 293.619 RON |
| Stocuri | 294.541 RON | — | — | — | — | 193.225 RON | 193.225 RON | 193.225 RON | 193.387 RON | 193.225 RON | 193.443 RON | 193.225 RON | 193.225 RON | 193.225 RON | 193.225 RON | 197.677 RON | 196.927 RON | 175.312 RON |
| Creante | 1.775.133 RON | 3.488.793 RON | 1.448.227 RON | 349.191 RON | 420.428 RON | 144.344 RON | 139.370 RON | 292.086 RON | 115.776 RON | 65.879 RON | 78.837 RON | 101.939 RON | 122.086 RON | 200.133 RON | 83.138 RON | 26.234 RON | 42.400 RON | 40.849 RON |
| Casa si conturi la banci | 9.624.580 RON | 6.918.459 RON | 8.454.226 RON | 6.462.026 RON | 7.087.492 RON | 8.524.254 RON | 3.780.502 RON | 778.683 RON | 1.185.763 RON | 1.238.102 RON | 1.203.208 RON | 1.265.143 RON | 1.452.291 RON | 1.021.350 RON | 699.861 RON | 426.877 RON | 147.472 RON | 77.458 RON |
| Cheltuieli in avans | 3.872 RON | 3.175 RON | 2.070 RON | 2.430 RON | 3.581 RON | 3.556 RON | 3.426 RON | 1.792 RON | 4.883 RON | 8.702 RON | 46 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 6.656.760 RON | 3.283.048 RON | 5.687.200 RON | 6.002.592 RON | 1.164.995 RON | 411.145 RON | 202.238 RON | 809.954 RON | 971.191 RON | 1.207.568 RON | 67.313 RON | 116.449 RON | 268.234 RON | 621.804 RON | 263.462 RON | 441.330 RON | 312.143 RON | 314.418 RON |
| Capitaluri proprii | 5.733.342 RON | 7.859.344 RON | 4.953.649 RON | 1.506.911 RON | 7.109.377 RON | 8.889.615 RON | 4.197.176 RON | 551.998 RON | 542.339 RON | 317.763 RON | 1.427.346 RON | 1.455.501 RON | 1.553.292 RON | 944.901 RON | 863.542 RON | 248.765 RON | 141.367 RON | 73.526 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 4 | 4 | 2 | 1 | 2 | 3 | 2 | 1 | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | — | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
77 de contracte atribuite, in valoare de 85.385.026 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 947.495 lei.
Achizitii directe
27 de contracte
947.468 lei
Licitatii publice
45 de contracte
84.338.326 lei
Achizitii offline
5 contracte
99.232 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 14:31).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
DIMEX-2000 COMPANY SRLCUI 13027407 | 13 | ofertant · l-a avut subcontractant | 9 | — | vezi ↗ |
HIDRO SALT-B-92 SRLCUI 8309185 | 6 | ofertant · l-a avut subcontractant | 5 | — | vezi ↗ |
| 5 | ofertant · l-a avut subcontractant | 4 | — | vezi ↗ | |
DIFERIT SRLCUI 13845570 | 5 | ofertant · l-a avut subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
| 5 | ofertant · l-a avut subcontractant | 4 | — | vezi ↗ | |
CONSTRUCŢII FEROVIARE MUREŞ SACUI 11814659 | 10 | co-subcontractant | 7 | — | vezi ↗ |
DANAVI SRLCUI 13062781 | 9 | co-subcontractant | 5 | — | vezi ↗ |
SICRAN 2002 SRLCUI 14645015 | 5 | co-subcontractant | 5 | — | vezi ↗ |
EUROTEST SRLCUI 24508996 | 5 | co-subcontractant | 5 | — | vezi ↗ |
| 5 | co-subcontractant | 5 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 168 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.