ONRC
ONRC
ANAF · anul 2025
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoanănu mai e administrator | nepublicat |
| persoanăadministrator | — |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea formulată de reclamanta LA FÂNTÂNA SRL. Obligă pârâtul la plata către reclamant la plata către reclamant a sumei de 922,06 lei, reprezentând contravaloarea facturii la data de 28.12.2022, a penalităţilor de întârziere aferente în procent de 0,15% pe zi de la data scadenţei facturii şi până la data de 08.06.2023, în cuantum de 182,57 lei, precum şi a penalităţilor datorate în continuare până la stingerea debitului. Obligă pârâtul la plata către reclamant a sumei de 70 lei reprezentând cheltuieli de judecată. Executorie de drept. Cu drept de a formula cerere de apel în termen de 30 de zile de la data comunicării. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 25.01.2023.
În temeiul art. 396 C.pr.civ., având nevoie de timp pentru a delibera şi a consemna minuta, amână pronunţarea la 25.01.2024. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 17.01.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.993.053 RON | 42.696 RON | 93.823 RON | 89.805 RON | 52.803 RON | 48.785 RON | 10 |
| 2023 | 1.849.743 RON | -30.643 RON | 136.936 RON | 119.756 RON | 74.021 RON | 65.563 RON | 13 |
| 2022 | 1.979.131 RON | 100.987 RON | 129.228 RON | 152.355 RON | 76.007 RON | 107.076 RON | 13 |
| 2021 | 2.151.420 RON | 68.269 RON | 87.156 RON | 120.240 RON | 68.115 RON | 102.827 RON | 15 |
| 2020 | 1.676.762 RON | 3.651 RON | 156.759 RON | 159.621 RON | 88.586 RON | 113.819 RON | 15 |
| 2019 | 2.124.504 RON | 30.365 RON | 146.813 RON | 202.541 RON | 63.157 RON | 120.694 RON | 16 |
| 2018 | 2.002.906 RON | 141.920 RON | 85.508 RON | 168.276 RON | 63.465 RON | 148.009 RON | 16 |
| 2017 | 1.915.659 RON | 158.156 RON | 95.902 RON | 206.236 RON | 52.941 RON | 164.245 RON | 14 |
| 2016 | 1.732.634 RON | 46.797 RON | 242.748 RON | 258.309 RON | 34.783 RON | 52.885 RON | 15 |
| 2015 | 1.710.756 RON | 59.063 RON | 245.440 RON | 272.104 RON | 35.878 RON | 65.151 RON | 16 |
| 2014 | 1.793.799 RON | 71.711 RON | 268.425 RON | 348.882 RON | 46.366 RON | 126.953 RON | 17 |
| 2013 | 1.983.808 RON | 48.710 RON | 231.076 RON | 292.929 RON | 54.155 RON | 117.242 RON | 17 |
| 2012 | 2.066.636 RON | 62.444 RON | 273.876 RON | 271.836 RON | 51.079 RON | 68.532 RON | 18 |
| 2011 | 2.451.029 RON | 42.592 RON | 308.114 RON | 301.303 RON | 33.638 RON | 48.088 RON | 18 |
| 2010 | 2.427.270 RON | 17.929 RON | 299.417 RON | 254.516 RON | 40.651 RON | 23.425 RON | 18 |
| 2009 | 2.523.913 RON | 18.917 RON | 170.856 RON | 174.158 RON | 16.646 RON | 19.948 RON | 18 |
| 2008 | 2.549.874 RON | 105.027 RON | 133.457 RON | 204.551 RON | 38.065 RON | 109.159 RON | 18 |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.993.053 RON | 1.849.743 RON | 1.979.131 RON | 2.151.420 RON | 1.676.762 RON | 2.124.504 RON | 2.002.906 RON | 1.915.659 RON | 1.732.634 RON | 1.710.756 RON | 1.793.799 RON | 1.983.808 RON | 2.066.636 RON | 2.451.029 RON | 2.427.270 RON | 2.523.913 RON | 2.549.874 RON |
| Venituri totale | 1.993.397 RON | 1.849.919 RON | 1.979.373 RON | 2.151.423 RON | 1.775.071 RON | 2.146.603 RON | 2.010.096 RON | 1.916.665 RON | 1.735.707 RON | 1.710.865 RON | 1.794.041 RON | 2.009.144 RON | 2.086.890 RON | 2.468.305 RON | 2.474.237 RON | 2.541.978 RON | 2.572.519 RON |
| Cheltuieli totale | 1.940.222 RON | 1.864.283 RON | 1.858.988 RON | 2.062.070 RON | 1.755.925 RON | 2.094.988 RON | 1.848.076 RON | 1.740.404 RON | 1.677.812 RON | 1.638.248 RON | 1.705.140 RON | 1.947.253 RON | 2.009.288 RON | 2.414.828 RON | 2.449.858 RON | 2.513.618 RON | 2.447.483 RON |
| Profit brut | 53.175 RON | 0 RON | 120.385 RON | 89.353 RON | 19.146 RON | 51.615 RON | 162.020 RON | 176.261 RON | 57.895 RON | 72.617 RON | 88.901 RON | 61.891 RON | 77.602 RON | 53.477 RON | 24.379 RON | 28.360 RON | 125.036 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 14.364 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 42.696 RON | 0 RON | 100.987 RON | 68.269 RON | 3.651 RON | 30.365 RON | 141.920 RON | 158.156 RON | 46.797 RON | 59.063 RON | 71.711 RON | 48.710 RON | 62.444 RON | 42.592 RON | 17.929 RON | 18.917 RON | 105.027 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 30.643 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 89.805 RON | 119.756 RON | 152.355 RON | 120.240 RON | 159.621 RON | 202.541 RON | 168.276 RON | 206.236 RON | 258.309 RON | 272.104 RON | 348.882 RON | 292.929 RON | 271.836 RON | 301.303 RON | 254.516 RON | 174.158 RON | 204.551 RON |
| Active circulante | 52.803 RON | 74.021 RON | 76.007 RON | 68.115 RON | 88.586 RON | 63.157 RON | 63.465 RON | 52.941 RON | 34.783 RON | 35.878 RON | 46.366 RON | 54.155 RON | 51.079 RON | 33.638 RON | 40.651 RON | 16.646 RON | 38.065 RON |
| Stocuri | 26.904 RON | 43.079 RON | 36.101 RON | 48.269 RON | 60.636 RON | 57.248 RON | 51.899 RON | 29.019 RON | 26.300 RON | 34.411 RON | 43.884 RON | 47.075 RON | 40.402 RON | 19.753 RON | 27.969 RON | 7.204 RON | 796 RON |
| Creante | 12.649 RON | 30.071 RON | 32.893 RON | 12.282 RON | 27.191 RON | 4.206 RON | 11.429 RON | 3.045 RON | 2.010 RON | 1.353 RON | 566 RON | 7.002 RON | 7.000 RON | 8.471 RON | 7.240 RON | 8.807 RON | 23.849 RON |
| Casa si conturi la banci | 13.250 RON | 871 RON | 7.013 RON | 7.564 RON | 759 RON | 1.703 RON | 137 RON | 20.877 RON | 6.473 RON | 114 RON | 1.916 RON | 78 RON | 3.677 RON | 5.414 RON | 5.442 RON | 635 RON | 13.420 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 8.722 RON | 7.942 RON | 1.628 RON | 22.371 RON | 1.809 RON | 1.776 RON | 970 RON | 2.541 RON | 2.609 RON | 130 RON | 1.234 RON | 19.493 RON | 21.261 RON | 27.675 RON | — | — |
| Datorii totale | 93.823 RON | 136.936 RON | 129.228 RON | 87.156 RON | 156.759 RON | 146.813 RON | 85.508 RON | 95.902 RON | 242.748 RON | 245.440 RON | 268.425 RON | 231.076 RON | 273.876 RON | 308.114 RON | 299.417 RON | 170.856 RON | 133.457 RON |
| Capitaluri proprii | 48.785 RON | 65.563 RON | 107.076 RON | 102.827 RON | 113.819 RON | 120.694 RON | 148.009 RON | 164.245 RON | 52.885 RON | 65.151 RON | 126.953 RON | 117.242 RON | 68.532 RON | 48.088 RON | 23.425 RON | 19.948 RON | 109.159 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 10 | 13 | 13 | 15 | 15 | 16 | 16 | 14 | 15 | 16 | 17 | 17 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
1 contract atribuit, in valoare de 85 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
85 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 21:49).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.