ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge ca nefondate apelurile declarate de apelanţii-pârâţi CONSILIUL JUDEŢEAN BIHOR, MINISTERUL EDUCAŢIEI şi MINISTERUL FINANŢELOR - DGRFP - ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE BIHOR, în contradictoriu cu intimata-reclamantă COPVIOFLOR S.R.L., împotriva sentinţei nr. 683/CA din 01.11.2024, pronunţată de Tribunalul Bihor. Fără cheltuieli de judecată în apel. DEFINITIVĂ. Pronunţată azi, 19.12.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Având nevoie de timp pentru a delibera şi pentru a da părţilor posibilitatea să depună la dosar concluzii scrise, amână pronunţarea la data de 19.12.2024, ora 12:00.
Admite în parte cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta COPVIOFLOR S.R.L., în contradictoriu cu pârâtul CONSILIUL JUDE?EAN BIHOR, ?i, în consecin?ă: Obligă pârâtul să plătească reclamantei suma de 60.574,80 lei cu titlu de contravaloare servicii de transport elevi, din care suma de 19.613 lei aferentă facturii seria BH VIO nr. 988/29.03.2021 ?i suma de 40.961,80 lei aferentă facturii seria BH VIO nr. 991/13.04.2021, la care se adaugă dobânda legală penalizatoare calculată de la data scaden?ei facturilor fiscale antemen?ionate ?i până la data plă?ii efective a acestora. Respinge în rest cererea de chemare în judecată. Obligă pârâtul să plătească reclamantei suma de 5.331 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Respinge excepţia inadmisibilită?ii cererii de chemare în garan?ie, invocată de chematul în garanţie Ministerul Educaţiei. Respinge excepţia inadmisibilită?ii cererii de chemare în garan?ie ?i excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a chematului în garan?ie Ministerul Finanţelor, excep?ii invocate de acesta. Admite în parte cererea de chemare în garan?ie formulată de pârâtul CONSILIUL JUDE?EAN BIHOR, în contradictoriu cu chema?ii în garanţie MINISTERUL EDUCAŢIEI şi MINISTERUL FINANŢELOR, ?i, în consecin?ă: Obligă chema?ii în garanţie, în solidar, să plătească pârâtului suma de 60.574,80 lei cu titlu de contravaloare servicii de transport elevi, din care suma de 19.613 lei aferentă facturii seria BH VIO nr. 988/29.03.2021 ?i suma de 40.961,80 lei aferentă facturii seria BH VIO nr. 991/13.04.2021, la care se adaugă dobânda legală penalizatoare calculată de la data scaden?ei facturilor fiscale antemen?ionate ?i până la data plă?ii efective a acestora. Respinge în rest cererea de chemare în garan?ie. Obligă chema?ii în garanţie, în solidar, să plătească pârâtului suma de 5.331 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Bihor, Sec?ia a III-a Contencios Administrativ ?i Fiscal. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 01 noiembrie 2024.
în vederea deliberării amână pronuntarea la data de 01.11.2024.
În vederea deliberării amână pronuntarea la data de 25.10.2024
În vederea deliberării amână pronuntarea la data de 18.10.2024.
În vederea deliberării amână pronuntarea la data de 10.10.2024.
În vederea deliberării amână pronuntarea la data de 02.10.2024.
În vederea deliberării amână pronuntarea la data de 25.09.2024.
în vederea îndeplinirii de către reclamantă a obligatiilor ce-i revin
Admite excepţia necompetenţei materiale a Judecătoriei Oradea, invocată de pârâţii Consiliul Judeţean Bihor şi Ministerul Educaţiei. Declină competenţa de soluţionare a cererii de chemare în judecată formulată de reclamanta Societatea Comercială COPVIOFLOR Srl în contradictoriu cu pârâtul Consiliul Judeţean Bihor, precum şi a cererii de chemare în garanţie formulată de pârâtul Consiliul Judeţean Bihor, în contradictoriu cu chemaţii în garanţie Ministerul Educaţiei şi Ministerul Finanţelor Publice, prin Direc?ia Generală Regională a Finan?elor Publice Cluj Napoca, prin Administra?ia Jude?eană a Finan?elor Publice Bihor, în favoarea secţiei de contencios administrativ şi fiscal a Tribunalului Bihor. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei, azi, 26.03.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 472.464 RON | -1.587.880 RON | 3.036.251 RON | 176.820 RON | 571.165 RON | -2.288.266 RON | 6 |
| 2024 | 735.038 RON | -1.005.888 RON | 1.501.865 RON | 248.502 RON | 552.978 RON | -700.385 RON | 5 |
| 2023 | 1.398.036 RON | 29.145 RON | 652.627 RON | 129.650 RON | 828.479 RON | 305.502 RON | 4 |
| 2022 | 1.478.595 RON | 313.062 RON | 420.889 RON | 205.399 RON | 491.847 RON | 276.357 RON | 4 |
| 2021 | 845.125 RON | 228.648 RON | 459.558 RON | 259.476 RON | 163.377 RON | -36.705 RON | 2 |
| 2020 | 313.514 RON | -38.135 RON | 409.496 RON | 102.922 RON | 41.221 RON | -265.353 RON | 2 |
| 2019 | 365.773 RON | -89.819 RON | 388.871 RON | 143.015 RON | 18.638 RON | -227.218 RON | 5 |
| 2018 | 376.957 RON | -114.578 RON | 213.465 RON | 43.560 RON | 32.507 RON | -137.398 RON | 6 |
| 2017 | 395.343 RON | -38.906 RON | 112.927 RON | 60.511 RON | 22.096 RON | -22.820 RON | 5 |
| 2016 | 397.279 RON | 370 RON | 111.570 RON | 86.093 RON | 34.063 RON | 16.086 RON | 7 |
| 2015 | 378.244 RON | 2.569 RON | 76.510 RON | 19.629 RON | 65.097 RON | 15.716 RON | 7 |
| 2014 | 381.766 RON | -5.053 RON | 100.181 RON | 32.817 RON | 73.011 RON | 13.147 RON | 6 |
| 2013 | 183.942 RON | 16.196 RON | 9.839 RON | 8.388 RON | 19.651 RON | 18.200 RON | 5 |
| 2012 | 163.660 RON | 54.029 RON | 31.101 RON | 11.524 RON | 21.581 RON | 2.004 RON | 4 |
| 2011 | 110.522 RON | 2.589 RON | 130.818 RON | 22.169 RON | 56.624 RON | -52.025 RON | 3 |
| 2010 | 79.881 RON | -47.730 RON | 133.349 RON | 50.027 RON | 28.708 RON | -54.614 RON | 3 |
| 2009 | 115.250 RON | -14.945 RON | 101.574 RON | 78.735 RON | 15.955 RON | -6.884 RON | 2 |
| 2008 | 148.728 RON | 2.570 RON | 104.808 RON | 92.150 RON | 20.719 RON | 8.061 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 472.464 RON | 735.038 RON | 1.398.036 RON | 1.478.595 RON | 845.125 RON | 313.514 RON | 365.773 RON | 376.957 RON | 395.343 RON | 397.279 RON | 378.244 RON | 381.766 RON | 183.942 RON | 163.660 RON | 110.522 RON | 79.881 RON | 115.250 RON | 148.728 RON |
| Venituri totale | 506.996 RON | 737.796 RON | 1.401.397 RON | 1.478.765 RON | 845.127 RON | 313.515 RON | 366.195 RON | 376.958 RON | 437.361 RON | 423.784 RON | 388.814 RON | 383.124 RON | 183.950 RON | 163.667 RON | 110.525 RON | 79.883 RON | 115.257 RON | 148.734 RON |
| Cheltuieli totale | 2.089.890 RON | 1.721.142 RON | 1.360.266 RON | 1.151.212 RON | 608.027 RON | 347.711 RON | 452.351 RON | 487.959 RON | 471.893 RON | 419.177 RON | 385.468 RON | 388.177 RON | 162.484 RON | 109.447 RON | 107.936 RON | 124.388 RON | 127.335 RON | 145.658 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 41.131 RON | 327.553 RON | 237.100 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4.607 RON | 3.346 RON | 0 RON | 21.466 RON | 54.220 RON | 2.589 RON | — | — | 3.076 RON |
| Pierdere bruta | 1.582.894 RON | 983.346 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 34.196 RON | 86.156 RON | 111.001 RON | 34.532 RON | 0 RON | — | 5.053 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 44.505 RON | 12.078 RON | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 29.145 RON | 313.062 RON | 228.648 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 370 RON | 2.569 RON | 0 RON | 16.196 RON | 54.029 RON | 2.589 RON | — | — | 2.570 RON |
| Pierdere neta | 1.587.880 RON | 1.005.888 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 38.135 RON | 89.819 RON | 114.578 RON | 38.906 RON | 0 RON | 0 RON | 5.053 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 47.730 RON | 14.945 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 176.820 RON | 248.502 RON | 129.650 RON | 205.399 RON | 259.476 RON | 102.922 RON | 143.015 RON | 43.560 RON | 60.511 RON | 86.093 RON | 19.629 RON | 32.817 RON | 8.388 RON | 11.524 RON | 22.169 RON | 50.027 RON | 78.735 RON | 92.150 RON |
| Active circulante | 571.165 RON | 552.978 RON | 828.479 RON | 491.847 RON | 163.377 RON | 41.221 RON | 18.638 RON | 32.507 RON | 22.096 RON | 34.063 RON | 65.097 RON | 73.011 RON | 19.651 RON | 21.581 RON | 56.624 RON | 28.708 RON | 15.955 RON | 20.719 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | — | 2.073 RON | 1.390 RON | 222 RON | 222 RON | 222 RON | 2.126 RON | 791 RON | 2.465 RON | 455 RON | 231 RON | 677 RON | 514 RON | 464 RON | 937 RON |
| Creante | 570.769 RON | 552.706 RON | 811.285 RON | 477.003 RON | 148.666 RON | 36.178 RON | 18.130 RON | 21.020 RON | 17.991 RON | 25.245 RON | 57.935 RON | 64.543 RON | 12.905 RON | 17.300 RON | 52.616 RON | 28.018 RON | 14.065 RON | 5.793 RON |
| Casa si conturi la banci | 396 RON | 272 RON | 17.194 RON | 14.844 RON | 12.638 RON | 3.653 RON | 286 RON | 11.265 RON | 3.883 RON | 6.692 RON | 6.371 RON | 6.003 RON | 6.291 RON | 4.050 RON | 3.331 RON | 176 RON | 1.426 RON | 13.989 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | 7.500 RON | 7.500 RON | 7.500 RON | 7.500 RON | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 3.036.251 RON | 1.501.865 RON | 652.627 RON | 420.889 RON | 459.558 RON | 409.496 RON | 388.871 RON | 213.465 RON | 112.927 RON | 111.570 RON | 76.510 RON | 100.181 RON | 9.839 RON | 31.101 RON | 130.818 RON | 133.349 RON | 101.574 RON | 104.808 RON |
| Capitaluri proprii | -2.288.266 RON | -700.385 RON | 305.502 RON | 276.357 RON | -36.705 RON | -265.353 RON | -227.218 RON | -137.398 RON | -22.820 RON | 16.086 RON | 15.716 RON | 13.147 RON | 18.200 RON | 2.004 RON | -52.025 RON | -54.614 RON | -6.884 RON | 8.061 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | — | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 6 | 5 | 4 | 4 | 2 | 2 | 5 | 6 | 5 | 7 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 3 | 2 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
1 contract atribuit, in valoare de 600 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
600 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 17:45).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.