ENCORSA HQ S.R.L.
- INDRIVO CONSULTANCY SERVICES - S.R.L.documentat in 2019
- RID INFORMATION TECHNOLOGY SUPPORT S.R.L.documentat 2018 – 2019
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Afisate primele 50. Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 52% |
| persoanăadministrator | 24% |
| persoană | 24% |
| 3 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de îndreptare a erorii materiale. Dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în considerentele şi în dispozitivul Încheierii din data de 24.06.2025, pronunţată de Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti, în dosarul nr. 21869/299/2025, în sensul că, în ceea ce priveşte denumirea petentului, în loc de SCPEJ MAZILU SI ASOCIAŢII, se va citi BEJ IOACHIM FLAVIUS LUCIAN. Fără cale de atac. Pronunţată azi, 03.07.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Admite cererea. Dispune îndreptarea erorilor materiale strecurate în sentinţa civilă nr.6538/23.11.2023 din dosarul nr.17923/3/2023, în sensul că numele corect al reclamantei este S.C. ENCORSA HQ S.R.L. şi nu S.C. GRAFINET DESIGN S.R.L., cum din eroare s-a menţionat, iar sediul corect al reclamantei este Bucureşti, B-dul Naţiunile Unite, nr. 1, bl. 108A, Gemenii Center, et. 7 , sector 5, în loc de Bucureşti, str. Grigore Ionescu, nr. 61, bl. T75, sc. A, et. 1, ap. 5, sector 2, cum din eroare s-a menţionat. Cu apel, în 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul Bucureşti Secţia a VIII-a Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale. Pronunţată astăzi, 16.02.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea la data de 16.02.2024, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în cameră de consiliu azi, 15.02.2024.
Admite apelul formulat de apelanta pârâtă CASA DE ASIGURĂRI DE SĂNĂTATE A MUNICIPIULUI BUCUREŞTI în contradictoriu cu intimata reclamantă ENCORSA HQ S.R.L. împotriva sentinţei civile nr. 6538 din 23.11.2023, pronunţată de Tribunalul Bucureşti, Secţia a VIII-a Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale, în dosarul nr. 17923/3/2023. Înlătură din considerentele hotărârii primei instanţe ultimul paragraf, pe care-l înlocuieşte cu următorul: ,,Instanţa constată că în speţă sunt incidente în ceea ce priveşte dobânda legală dispoziţiile art. 1 alin. (3) coroborat cu art. 3 alin. (2) din nr. OG nr. 13/2011, iar termenul în care pârâta ar fi trebuit să soluţioneze cererile reclamantei este de 60 de zile, conform art. 64 alin. (7) din Normele de aplicare a prevederilor Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 158/2005 privind concediile şi indemnizaţiile de asigurări sociale de sănătate, aprobate prin Ordinul nr. 15/2018 / 1311/2017 emis de ministrul sănătăţii şi preşedintele Casei Naţionale de Asigurări de Sănătate”. Definitivă. Pronunţată azi 03.10.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei potrivit art. 402 teza a II-a din Codul de procedură civilă.
Admite în parte cererea precizată. Respinge primul capăt al cererii, ca rămas fără obiect. Obligă pârâta la plata către reclamantă a dobânzii legale calculată pentru debitul total, începând cu data scaden?ei pentru fiecare sumă ce alcătuieşte acest debit ?i până la plata efectivă a debitului. Cu apel în 30 zile de la comunicare, care se depune la Tribunalul Bucuresti Sectia a VIII a Conflicte de Munca si Asigurari Sociale. Executorie. Pronunţată astăzi, 23.11.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea la data de 23.11.2023, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată astăzi, 09.11.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 09.11.2023, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică azi, 26.10.2023.
Amână cauza, având în vedere lipsa de procedură, precum şi Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor Tribunalului Bucureşti nr. 4/20.06.2023, prin care s-a dispus suspendarea tuturor şedinţelor de judecată.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8.232.928 RON | 980.352 RON | 3.149.025 RON | 263.477 RON | 3.868.303 RON | 982.755 RON | 11 |
| 2024 | 5.516.075 RON | 275.292 RON | 581.328 RON | 213.717 RON | 1.541.937 RON | 1.174.326 RON | 11 |
| 2023 | 4.641.321 RON | 107.248 RON | 921.288 RON | 323.897 RON | 1.481.941 RON | 899.034 RON | 10 |
| 2022 | 4.151.746 RON | 568.516 RON | 617.308 RON | 169.337 RON | 1.157.730 RON | 791.786 RON | 10 |
| 2021 | 2.954.112 RON | 220.990 RON | 707.253 RON | 228.857 RON | 701.666 RON | 223.270 RON | 12 |
| 2020 | 1.106.232 RON | 24.845 RON | 304.586 RON | 117.271 RON | 240.995 RON | 53.680 RON | 6 |
| 2019 | 851.454 RON | 487.152 RON | 46.160 RON | — | 534.995 RON | 488.835 RON | 2 |
| 2018 | 66.540 RON | 83 RON | 7.872 RON | 4.386 RON | 45.810 RON | 43.052 RON | — |
| 2017 | 118.500 RON | 40.096 RON | 18.442 RON | 30.170 RON | 30.592 RON | 42.969 RON | — |
| 2016 | 60.631 RON | 1.673 RON | 16.814 RON | 89 RON | 19.529 RON | 2.873 RON | 1 |
| 2015 | 258.767 RON | 3.693 RON | 7.096 RON | 89 RON | 21.990 RON | 15.496 RON | 2 |
| 2014 | 1.554.772 RON | 45.603 RON | 10.659 RON | 1.712 RON | 55.307 RON | 46.803 RON | 2 |
| 2013 | 1.341.151 RON | 46.482 RON | 15.872 RON | 4.008 RON | 59.006 RON | 47.682 RON | 3 |
| 2012 | 1.525.177 RON | 48.778 RON | 65.712 RON | 89 RON | 115.410 RON | 49.978 RON | 2 |
| 2011 | 1.200.399 RON | 13.610 RON | 13.669 RON | 1.724 RON | 58.657 RON | 46.927 RON | 2 |
| 2010 | 1.131.766 RON | -29.050 RON | 8.819 RON | 16.210 RON | 24.704 RON | 33.317 RON | 2 |
| 2009 | 1.260.957 RON | 11.565 RON | 51.004 RON | 44.917 RON | 99.245 RON | 93.158 RON | 2 |
| 2008 | 1.100.767 RON | 23.996 RON | 25.346 RON | 57.033 RON | 32.932 RON | 64.619 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8.232.928 RON | 5.516.075 RON | 4.641.321 RON | 4.151.746 RON | 2.954.112 RON | 1.106.232 RON | 851.454 RON | 66.540 RON | 118.500 RON | 60.631 RON | 258.767 RON | 1.554.772 RON | 1.341.151 RON | 1.525.177 RON | 1.200.399 RON | 1.131.766 RON | 1.260.957 RON | 1.100.767 RON |
| Venituri totale | 8.245.479 RON | 5.532.601 RON | 4.693.403 RON | 4.152.418 RON | 3.039.381 RON | 1.106.569 RON | 851.492 RON | 67.632 RON | 122.303 RON | 60.632 RON | 258.992 RON | 1.555.607 RON | 1.342.952 RON | 1.528.769 RON | 1.204.807 RON | 1.132.315 RON | 1.261.871 RON | 1.103.771 RON |
| Cheltuieli totale | 7.080.920 RON | 5.212.146 RON | 4.553.793 RON | 3.552.794 RON | 2.791.475 RON | 1.071.386 RON | 355.825 RON | 65.520 RON | 80.258 RON | 57.724 RON | 254.204 RON | 1.500.753 RON | 1.286.381 RON | 1.470.871 RON | 1.191.197 RON | 1.153.865 RON | 1.241.701 RON | 1.075.204 RON |
| Profit brut | 1.164.559 RON | 320.455 RON | 139.610 RON | 599.624 RON | 247.906 RON | 35.183 RON | 495.667 RON | 2.112 RON | 42.045 RON | 2.908 RON | 4.788 RON | 54.854 RON | 56.571 RON | 57.898 RON | 13.610 RON | — | 20.170 RON | 28.567 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 21.550 RON | — | — |
| Profit net | 980.352 RON | 275.292 RON | 107.248 RON | 568.516 RON | 220.990 RON | 24.845 RON | 487.152 RON | 83 RON | 40.096 RON | 1.673 RON | 3.693 RON | 45.603 RON | 46.482 RON | 48.778 RON | 13.610 RON | — | 11.565 RON | 23.996 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 29.050 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 263.477 RON | 213.717 RON | 323.897 RON | 169.337 RON | 228.857 RON | 117.271 RON | — | 4.386 RON | 30.170 RON | 89 RON | 89 RON | 1.712 RON | 4.008 RON | 89 RON | 1.724 RON | 16.210 RON | 44.917 RON | 57.033 RON |
| Active circulante | 3.868.303 RON | 1.541.937 RON | 1.481.941 RON | 1.157.730 RON | 701.666 RON | 240.995 RON | 534.995 RON | 45.810 RON | 30.592 RON | 19.529 RON | 21.990 RON | 55.307 RON | 59.006 RON | 115.410 RON | 58.657 RON | 24.704 RON | 99.245 RON | 32.932 RON |
| Stocuri | 5 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.941 RON | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creante | 3.235.765 RON | 951.018 RON | 997.765 RON | 835.516 RON | 544.829 RON | 136.363 RON | 378.559 RON | 11.184 RON | 4.845 RON | 5.952 RON | 6.922 RON | 5.071 RON | 11.983 RON | 68.414 RON | 9.216 RON | 5.564 RON | 18.637 RON | 7.680 RON |
| Casa si conturi la banci | 632.533 RON | 590.919 RON | 484.176 RON | 322.214 RON | 156.837 RON | 104.632 RON | 156.436 RON | 34.626 RON | 25.747 RON | 10.636 RON | 15.068 RON | 3.236 RON | 4.660 RON | 19.996 RON | 3.441 RON | 19.140 RON | 80.608 RON | 25.252 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | 29.006 RON | 82.027 RON | — | — | — | 728 RON | 649 RON | 69 RON | 513 RON | 443 RON | 540 RON | 191 RON | 215 RON | 1.222 RON | — | — |
| Datorii totale | 3.149.025 RON | 581.328 RON | 921.288 RON | 617.308 RON | 707.253 RON | 304.586 RON | 46.160 RON | 7.872 RON | 18.442 RON | 16.814 RON | 7.096 RON | 10.659 RON | 15.872 RON | 65.712 RON | 13.669 RON | 8.819 RON | 51.004 RON | 25.346 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | 14.522 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 982.755 RON | 1.174.326 RON | 899.034 RON | 791.786 RON | 223.270 RON | 53.680 RON | 488.835 RON | 43.052 RON | 42.969 RON | 2.873 RON | 15.496 RON | 46.803 RON | 47.682 RON | 49.978 RON | 46.927 RON | 33.317 RON | 93.158 RON | 64.619 RON |
| Capital subscris varsat | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 1.400 RON | 1.400 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | — | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 11 | 11 | 10 | 10 | 12 | 6 | 2 | — | — | 1 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
22 de contracte atribuite, in valoare de 751.905.606 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 962.342 lei.
Achizitii directe
17 contracte
962.325 lei
Licitatii publice
4 contracte
750.823.281 lei
Achizitii offline
1 contract
120.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 07:03).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
SYSWEB COMPANY S.R.L.CUI 39976480 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
LOGIC COMPUTER SRLCUI 8807295 | 2 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.