Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 216.922 RON | -186.132 RON | 1.681.220 RON | 374.482 RON | 211.173 RON | -1.095.565 RON | 3 |
| 2024 | 194.122 RON | -275.287 RON | 1.609.065 RON | 424.919 RON | 284.711 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
construcția C2
| -909.433 RON |
| 5 |
| 2023 | 360.283 RON | -52.348 RON | 1.368.241 RON | 479.170 RON | 259.140 RON | -634.146 RON | 5 |
| 2022 | 121.931 RON | -134.301 RON | 1.400.299 RON | 526.909 RON | 295.807 RON | -581.798 RON | 3 |
| 2021 | 64.620 RON | -114.474 RON | 1.177.695 RON | 441.353 RON | 293.060 RON | -447.497 RON | 3 |
| 2020 | 102.275 RON | 43.119 RON | 1.023.919 RON | 426.530 RON | 268.581 RON | -333.023 RON | 2 |
| 2019 | 168.777 RON | 14.327 RON | 1.174.891 RON | 269.728 RON | 533.236 RON | -376.142 RON | 5 |
| 2018 | 233.174 RON | -75.781 RON | 1.009.586 RON | 193.844 RON | 429.488 RON | -390.469 RON | 7 |
| 2017 | 362.089 RON | -81.104 RON | 809.145 RON | 148.882 RON | 349.790 RON | -314.688 RON | 7 |
| 2016 | 275.706 RON | -61.698 RON | 730.989 RON | 169.836 RON | 331.584 RON | -233.784 RON | 7 |
| 2015 | 266.449 RON | 1.170 RON | 490.757 RON | 167.318 RON | 155.368 RON | -172.286 RON | 14 |
| 2014 | 151.504 RON | -53.402 RON | 446.455 RON | 45.739 RON | 231.475 RON | -173.456 RON | 13 |
| 2013 | 57.375 RON | -113.933 RON | 302.095 RON | 44.027 RON | 150.569 RON | -137.499 RON | 14 |
| 2012 | 100.147 RON | 1.073 RON | 148.340 RON | 29.985 RON | 91.668 RON | -22.493 RON | 4 |
| 2011 | 115.015 RON | -8.259 RON | 97.694 RON | 29.616 RON | 44.511 RON | -23.567 RON | 3 |
| 2010 | 107.791 RON | -21.140 RON | 75.148 RON | 18.138 RON | 41.703 RON | -15.307 RON | 2 |
| 2009 | 125.215 RON | 93 RON | 72.421 RON | 20.790 RON | 57.464 RON | 5.833 RON | 1 |
| 2008 | 142.368 RON | 636 RON | 40.759 RON | 24.543 RON | 21.955 RON | 5.739 RON | 1 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| 2008 |
|---|
| Cifra de afaceri | 216.922 RON | 194.122 RON | 360.283 RON | 121.931 RON | 64.620 RON | 102.275 RON | 168.777 RON | 233.174 RON | 362.089 RON | 275.706 RON | 266.449 RON | 151.504 RON | 57.375 RON | 100.147 RON | 115.015 RON | 107.791 RON | 125.215 RON | 142.368 RON |
| Venituri totale | 269.335 RON | 194.122 RON | 480.165 RON | 121.931 RON | 64.632 RON | 457.274 RON | 243.777 RON | 378.256 RON | 383.817 RON | 299.021 RON | 292.763 RON | 152.583 RON | 57.386 RON | 100.150 RON | ||||
| Cheltuieli totale | 453.216 RON | 467.468 RON | 527.649 RON | 255.013 RON | 178.460 RON | 412.015 RON | 227.761 RON | 451.398 RON | 461.299 RON | 357.977 RON | 282.810 RON | 201.702 RON | 169.722 RON | 98.867 RON | ||||
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 45.259 RON | 16.016 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 9.953 RON | 0 RON | 0 RON | 1.283 RON | ||||
| Pierdere bruta | 183.881 RON | 273.346 RON | 47.484 RON | 133.082 RON | 113.828 RON | 0 RON | 0 RON | 73.142 RON | 77.482 RON | 58.956 RON | — | 49.119 RON | 112.336 RON | 0 RON | ||||
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 43.119 RON | 14.327 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.170 RON | 0 RON | 0 RON | 1.073 RON | ||||
| Pierdere neta | 186.132 RON | 275.287 RON | 52.348 RON | 134.301 RON | 114.474 RON | 0 RON | 0 RON | 75.781 RON | 81.104 RON | 61.698 RON | 0 RON | 53.402 RON | 113.933 RON | 0 RON | ||||
| Active fixe (imobilizate) | 374.482 RON | 424.919 RON | 479.170 RON | 526.909 RON | 441.353 RON | 426.530 RON | 269.728 RON | 193.844 RON | 148.882 RON | 169.836 RON | 167.318 RON | 45.739 RON | 44.027 RON | 29.985 RON | ||||
| Active circulante | 211.173 RON | 284.711 RON | 259.140 RON | 295.807 RON | 293.060 RON | 268.581 RON | 533.236 RON | 429.488 RON | 349.790 RON | 331.584 RON | 155.368 RON | 231.475 RON | 150.569 RON | 91.668 RON | ||||
| Stocuri | 129.189 RON | 182.470 RON | 154.607 RON | 174.230 RON | 163.683 RON | 155.358 RON | 418.610 RON | 298.425 RON | 265.301 RON | 192.742 RON | 68.700 RON | 170.285 RON | 99.049 RON | 60.569 RON | ||||
| Creante | 81.232 RON | 92.033 RON | 103.268 RON | 121.288 RON | 127.879 RON | 111.403 RON | 113.661 RON | 125.742 RON | 81.916 RON | 118.090 RON | 55.334 RON | 59.939 RON | 46.769 RON | 29.478 RON | ||||
| Casa si conturi la banci | 752 RON | 10.208 RON | 1.265 RON | 289 RON | 1.498 RON | 1.820 RON | 965 RON | 5.321 RON | 2.573 RON | 20.752 RON | 31.334 RON | 1.251 RON | 4.751 RON | 1.621 RON | ||||
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 4.194 RON | 4.194 RON | 4.194 RON | 4.194 RON | 4.194 RON | 4.194 RON | 4.194 RON | 4.194 RON | 4.194 RON | 4.194 RON | 4.194 RON | 4.194 RON | 4.194 RON | ||||
| Datorii totale | 1.681.220 RON | 1.609.065 RON | 1.368.241 RON | 1.400.299 RON | 1.177.695 RON | 1.023.919 RON | 1.174.891 RON | 1.009.586 RON | 809.145 RON | 730.989 RON | 490.757 RON | 446.455 RON | 302.095 RON | 148.340 RON | ||||
| Venituri in avans | 0 RON | 14.192 RON | 8.409 RON | 8.409 RON | 8.409 RON | 8.409 RON | 8.409 RON | 8.409 RON | 8.409 RON | 8.409 RON | 8.409 RON | 8.409 RON | 34.194 RON | — | ||||
| Capitaluri proprii | -1.095.565 RON | -909.433 RON | -634.146 RON | -581.798 RON | -447.497 RON | -333.023 RON | -376.142 RON | -390.469 RON | -314.688 RON | -233.784 RON | -172.286 RON | -173.456 RON | -137.499 RON | -22.493 RON | ||||
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | ||||
| Nr. mediu salariati | 3 | 5 | 5 | 3 | 3 | 2 | 5 | 7 | 7 | 7 | 14 | 13 | 14 | 4 | 3 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
| 120.987 RON |
| 107.798 RON |
| 125.215 RON |
| 142.382 RON |
| 129.246 RON |
| 125.713 RON |
| 122.346 RON |
| 141.625 RON |
| 0 RON |
| — |
| 2.869 RON |
| 757 RON |
| 8.259 RON |
| 17.915 RON |
| — |
| — |
| 0 RON |
| — |
| 93 RON |
| 636 RON |
| 8.259 RON |
| 21.140 RON |
| — |
| — |
| 29.616 RON |
| 18.138 RON |
| 20.790 RON |
| 24.543 RON |
| 44.511 RON |
| 41.703 RON |
| 57.464 RON |
| 21.955 RON |
| 24.594 RON |
| 36.133 RON |
| 30.617 RON |
| 15.338 RON |
| 13.803 RON |
| 5.123 RON |
| 12.893 RON |
| 5.205 RON |
| 6.114 RON |
| 447 RON |
| 13.954 RON |
| 1.412 RON |
| — |
| — |
| — |
| — |
| 97.694 RON |
| 75.148 RON |
| 72.421 RON |
| 40.759 RON |
| — |
| — |
| — |
| — |
| -23.567 RON |
| -15.307 RON |
| 5.833 RON |
| 5.739 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 2 |
| 1 |
| 1 |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoană | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Amână judecarea cauzei pentru a se preciza tipul expertizei şi obiectivele propuse.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Respinge apelul ca nefondat. Definitivă. Pronunţată azi, 12.06.2025, conform art. 402 teza a II-a Cod de procedură civilă.
12.06.2025 pentru a se observa motivele de apel depuse la acest termen.
Respinge, ca neîntemeiată, cererea având ca obiect - Civil - plângere contravenţională - -p-v de constat. a contrav. seria OT nr. 0000192/23.05.2023, formulată de petentul S.C. RAICRIS MOB S.R.L. în contradictoriu cu intimatul POLITIA LOCALA SLATINA. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, apelul urmând a se depune la Judecătoria Slatina. Pronunţată astăzi, 28.03.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 28.03.2024.
Admite cererea de valoare redusă formulată de reclamanta APPROVED EUROPE SRL, în contradictoriu cu pârâta RAICRIS MOB SRL. Obligă pârâta să achite în favoarea reclamantei suma de 710 lei reprezentând contravaloare produse livrate, potrivit facturii fiscale FC 1121003023/07.11.2021 cu dobânda legală aferentă debitului principal, calculată de la data scadenţei până la data achitării debitului. Obligă pârâta să achite reclamantei suma de 40 euro, în echivalent în lei la cursul BNR din ziua plăţii, reprezentând daune-interese suplimentare minimale. Obligă pârâta la plata cheltuielilor de judecată în favoarea reclamantei, în cuantum de 50 lei. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Calea de atac exercitată şi motivele invocate se inregistrează la Judecătoria Slatina. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 06.12.2023.
Amână pronunţarea în cauză la data de 06.12.2023. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 23.11.2023.
12 contracte atribuite, in valoare de 12.807 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 12.204 lei.
Achizitii directe
11 contracte
12.193 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
614 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.683 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.672 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 141 de zile de la data documentului, iar 26% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 12:36).
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.