MARITIME MONTERING ROMANIA S.R.L.
- MARITIME INTERIOR SRLdocumentat 2018 – 2022
- J09/389/2006BRAILAdin 08.05.2006
- J2017000919171GALATIdin 31.05.2017in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
în cadrul DAMEN - S.A. Șantierul Galați
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 1,4% |
| firmă | 98,6% |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
TERMEN PRESCHIMBAT
Ia act de renunţarea la judecată. Cu recurs în 30 de zile de la comunicare, cerea pentru exercitarea căii de atac urmând a fi depusă la Tribunalul Galaţi. Pronunţată azi, 25.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite cererea. Preschimbă termenul de judecată la data de 25.05.2026 ora 11, în camera de consiliu fără citare. Pune în vedere petentei debitoare să depună la dosarul cauzei cererea de renunţare la judecată în acord cu prev. art. 406 alin. (2) C. pr. civ. Pronunţată azi, 18.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite excepţia de necompetenţă materială a Curţii de Apel Galaţi - Secţia contencios administrativ şi fiscal. Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Judecătoriei Galaţi. Fără cale de atac. Pusă la dispoziţia părţilor prin mojlocirea grefei instanţei, azi, 08.05.2026.
Fara termene inregistrate.
Sentinta civila Respinge ca nefondată cererea formulată de reclamanta S.C. MARITIME MONTERING ROMANIA S.R.L. în contradictoriu cu pârâta Direc?ia Generală Regională a Finan?elor Publice Gala?i - Administra?ia Jude?eană a Finan?elor Publice Gala?i. Cu drept de recurs în 5 zile de la comunicare, cererea de recurs urmând a fi depusă la Curtea de Apel Gala?i. Pronunţată astăzi, 28.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
Amână pronuntarea cauzei la data de 28.04.2026
Respinge cererea, ca fiind inadmisibilă. Cu drept de recurs în 5 zile de la comunicare, cererea urmând a fi depusă la Curtea de Apel Galaţi. Pronunţată astăzi, 24.04.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei. ARHIVAT AZI 18.05.2026
Amână pronunţarea la data de 24.04.2026.
Respinge ca neîntemeiată cererea de preschimbare a termenului de judecată. Pronunţată azi, 02.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 82.416.534 RON | 9.633.694 RON | 36.049.591 RON | 2.081.219 RON | 45.883.030 RON | 4.804.545 RON | 94 |
| 2024 | 47.107.168 RON | 3.691.475 RON | 3.434.985 RON | 1.640.158 RON | 77.334.697 RON | 20.271.520 RON | 104 |
| 2023 | 12.329.416 RON | -1.872.871 RON | 6.610.568 RON | 1.255.358 RON | 79.813.573 RON | 16.580.045 RON | 107 |
| 2022 | 17.118.738 RON | -2.449.463 RON | 8.234.218 RON | 1.917.785 RON | 43.629.451 RON | 18.452.917 RON | 86 |
| 2021 | 75.961.201 RON | 17.804.342 RON | 10.175.455 RON | 1.774.626 RON | 41.963.724 RON | 26.116.983 RON | 81 |
| 2020 | 107.099.043 RON | 1.813.799 RON | 2.677.286 RON | 1.735.376 RON | 32.110.738 RON | 8.313.327 RON | 82 |
| 2019 | 52.200.791 RON | 2.215.444 RON | 6.660.919 RON | 1.755.209 RON | 108.000.677 RON | 6.499.528 RON | 85 |
| 2018 | 24.974.435 RON | 2.213.088 RON | 12.003.713 RON | 1.880.980 RON | 64.884.834 RON | 6.112.850 RON | 60 |
| 2017 | 32.237.285 RON | 9.019.320 RON | 13.018.495 RON | 2.050.425 RON | 32.098.975 RON | 3.898.762 RON | 51 |
| 2016 | 11.448.618 RON | -80.079 RON | 7.357.919 RON | 1.938.205 RON | 30.880.756 RON | -5.120.558 RON | 54 |
| 2015 | 18.449.032 RON | -126.407 RON | 6.544.257 RON | 692.953 RON | 13.155.082 RON | -5.106.367 RON | 53 |
| 2014 | 33.636.105 RON | -4.437.073 RON | 15.354.464 RON | 826.556 RON | 10.591.970 RON | -3.918.698 RON | 52 |
| 2013 | 45.657.404 RON | -3.220.125 RON | 13.891.276 RON | 932.467 RON | 13.459.982 RON | 488.630 RON | 56 |
| 2012 | 42.285.648 RON | 430.609 RON | 29.292.418 RON | 914.749 RON | 32.406.149 RON | 3.971.581 RON | 44 |
| 2011 | 40.602.026 RON | 495.678 RON | 25.057.968 RON | 704.361 RON | 27.289.271 RON | 4.301.487 RON | 39 |
| 2010 | 55.271.959 RON | 2.729.666 RON | 20.172.058 RON | 864.592 RON | 27.236.882 RON | 8.069.897 RON | 38 |
| 2008 | 16.075.064 RON | 3.930.569 RON | 4.391.917 RON | 779.093 RON | 7.821.631 RON | 4.273.500 RON | 26 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 82.416.534 RON | 47.107.168 RON | 12.329.416 RON | 17.118.738 RON | 75.961.201 RON | 107.099.043 RON | 52.200.791 RON | 24.974.435 RON | 32.237.285 RON | 11.448.618 RON | 18.449.032 RON | 33.636.105 RON | 45.657.404 RON | 42.285.648 RON | 40.602.026 RON | 55.271.959 RON | 16.075.064 RON |
| Venituri totale | 54.112.001 RON | 46.966.079 RON | 36.032.037 RON | 30.155.665 RON | 71.042.830 RON | 35.232.102 RON | 92.076.145 RON | 48.821.477 RON | 30.733.713 RON | 23.941.918 RON | 27.398.810 RON | 34.051.737 RON | 46.711.540 RON | 46.515.387 RON | 43.916.943 RON | 61.151.035 RON | 16.698.907 RON |
| Cheltuieli totale | 42.132.189 RON | 42.496.930 RON | 37.904.908 RON | 32.459.889 RON | 49.019.140 RON | 33.069.098 RON | 89.424.874 RON | 46.227.255 RON | 19.817.740 RON | 24.021.997 RON | 27.525.217 RON | 38.488.810 RON | 49.776.753 RON | 45.984.904 RON | 43.348.665 RON | 58.393.891 RON | 12.019.658 RON |
| Profit brut | 11.979.812 RON | 4.469.149 RON | 0 RON | 0 RON | 22.023.690 RON | 2.163.004 RON | 2.651.271 RON | 2.594.222 RON | 10.915.973 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 530.483 RON | 568.278 RON | 2.757.144 RON | 4.679.249 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 1.872.871 RON | 2.304.224 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 80.079 RON | 126.407 RON | 4.437.073 RON | 3.065.213 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Profit net | 9.633.694 RON | 3.691.475 RON | 0 RON | 0 RON | 17.804.342 RON | 1.813.799 RON | 2.215.444 RON | 2.213.088 RON | 9.019.320 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 430.609 RON | 495.678 RON | 2.729.666 RON | 3.930.569 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 1.872.871 RON | 2.449.463 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 80.079 RON | 126.407 RON | 4.437.073 RON | 3.220.125 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 2.081.219 RON | 1.640.158 RON | 1.255.358 RON | 1.917.785 RON | 1.774.626 RON | 1.735.376 RON | 1.755.209 RON | 1.880.980 RON | 2.050.425 RON | 1.938.205 RON | 692.953 RON | 826.556 RON | 932.467 RON | 914.749 RON | 704.361 RON | 864.592 RON | 779.093 RON |
| Active circulante | 45.883.030 RON | 77.334.697 RON | 79.813.573 RON | 43.629.451 RON | 41.963.724 RON | 32.110.738 RON | 108.000.677 RON | 64.884.834 RON | 32.098.975 RON | 30.880.756 RON | 13.155.082 RON | 10.591.970 RON | 13.459.982 RON | 32.406.149 RON | 27.289.271 RON | 27.236.882 RON | 7.821.631 RON |
| Stocuri | 13.098.977 RON | 38.237.058 RON | 46.610.885 RON | 20.963.690 RON | 7.181.753 RON | 15.056.408 RON | 83.877.651 RON | 54.622.659 RON | 25.633.675 RON | 23.454.267 RON | 9.392.836 RON | 1.970.448 RON | 2.588.535 RON | 12.087.495 RON | 5.770.024 RON | 7.495.872 RON | 1.793.831 RON |
| Creante | 10.020.638 RON | 12.416.644 RON | 11.176.011 RON | 10.028.468 RON | 9.797.407 RON | 7.834.010 RON | 16.755.374 RON | 9.559.341 RON | 4.312.437 RON | 2.172.330 RON | 2.274.565 RON | 6.564.798 RON | 5.731.472 RON | 11.159.526 RON | 14.164.553 RON | 12.366.917 RON | 3.249.775 RON |
| Casa si conturi la banci | 22.763.415 RON | 26.680.995 RON | 22.026.677 RON | 12.637.293 RON | 24.984.564 RON | 9.220.320 RON | 7.367.652 RON | 702.834 RON | 2.152.863 RON | 5.254.159 RON | 1.100.204 RON | 401.427 RON | 2.604.335 RON | 2.768.174 RON | 1.653.695 RON | 89.923 RON | 2.778.025 RON |
| Cheltuieli in avans | 11.380 RON | 97.278 RON | 19.871 RON | 20.345 RON | 0 RON | — | — | — | — | 11.991 RON | — | 33.349 RON | 47.782 RON | 164.603 RON | 1.365.823 RON | 140.481 RON | 64.693 RON |
| Datorii totale | 36.049.591 RON | 3.434.985 RON | 6.610.568 RON | 8.234.218 RON | 10.175.455 RON | 2.677.286 RON | 6.660.919 RON | 12.003.713 RON | 13.018.495 RON | 7.357.919 RON | 6.544.257 RON | 15.354.464 RON | 13.891.276 RON | 29.292.418 RON | 25.057.968 RON | 20.172.058 RON | 4.391.917 RON |
| Provizioane | 3.410.413 RON | 2.080.948 RON | 2.468.584 RON | 5.871.851 RON | 6.590.329 RON | 86.937 RON | 86.937 RON | 238.380 RON | 838.380 RON | — | — | — | — | 221.502 RON | — | 0 RON | — |
| Venituri in avans | 3.711.080 RON | 53.284.680 RON | 55.429.605 RON | 13.008.595 RON | 855.583 RON | 22.768.564 RON | 96.508.502 RON | 48.410.871 RON | 16.393.763 RON | 30.593.591 RON | 12.410.145 RON | 16.109 RON | 60.325 RON | — | — | 0 RON | — |
| Capitaluri proprii | 4.804.545 RON | 20.271.520 RON | 16.580.045 RON | 18.452.917 RON | 26.116.983 RON | 8.313.327 RON | 6.499.528 RON | 6.112.850 RON | 3.898.762 RON | -5.120.558 RON | -5.106.367 RON | -3.918.698 RON | 488.630 RON | 3.971.581 RON | 4.301.487 RON | 8.069.897 RON | 4.273.500 RON |
| Capital subscris varsat | 71.000 RON | 71.000 RON | 71.000 RON | 71.000 RON | 71.000 RON | 71.000 RON | 71.000 RON | 71.000 RON | 70.000 RON | 70.000 RON | 70.000 RON | 70.000 RON | 70.000 RON | 70.000 RON | 70.000 RON | 70.000 RON | 70.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 94 | 104 | 107 | 86 | 81 | 82 | 85 | 60 | 51 | 54 | 53 | 52 | 56 | 44 | 39 | 38 | 26 |
5 contracte atribuite, in valoare de 1.669.383 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 119.387 lei.
Achizitii directe
4 contracte
119.383 lei
Licitatii publice
1 contract
1.550.000 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 20:00).