Procedura deschisa la 06.06.2023
Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 10249/2023
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 12456/2023
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 14408/2023
Sentinţă de deschidere a procedurii falimentului în formă simplificată · BPI 18168/2023
Sentinţă de închidere a procedurii · BPI 19957/2024
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante |
|---|
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| Capitaluri proprii |
|---|
| Nr. salariati |
|---|
| 2024 | — | 0 RON | 250.770 RON | 268 RON | -27.985 RON | -278.487 RON | — |
| 2023 | 557.092 RON | -347.526 RON | 423.551 RON | 268 RON | 8.680 RON | -278.487 RON | 4 |
| 2022 | 1.074.696 RON | 44.746 RON | 396.842 RON | 1.487 RON | 99.926 RON | 69.039 RON | 7 |
| 2021 | 1.009.522 RON | 53.216 RON | 531.311 RON | 119.649 RON | 121.531 RON | 24.293 RON | 8 |
| 2020 | 1.060.328 RON | 29.962 RON | 505.681 RON | 286.379 RON | 50.379 RON | -28.923 RON | 8 |
| 2019 | 1.180.155 RON | 83.649 RON | 710.659 RON | 437.033 RON | 64.741 RON | -58.885 RON | 10 |
| 2018 | 1.187.593 RON | 38.493 RON | 1.019.326 RON | 586.155 RON | 91.871 RON | -142.534 RON | 10 |
| 2017 | 1.579.384 RON | 37.217 RON | 1.143.674 RON | 740.136 RON | 144.511 RON | -181.027 RON | 23 |
| 2016 | 1.643.933 RON | 81.837 RON | 881.369 RON | 396.755 RON | 220.370 RON | -218.244 RON | 40 |
| 2015 | 1.254.797 RON | 118.992 RON | 587.574 RON | 5.021 RON | 282.472 RON | -300.081 RON | 40 |
| 2014 | 867.547 RON | 27.900 RON | 645.333 RON | 18.955 RON | 183.305 RON | -419.073 RON | 42 |
| 2013 | 1.004.634 RON | 31.389 RON | 769.278 RON | 151.972 RON | 170.333 RON | -446.973 RON | 40 |
| 2012 | 1.047.549 RON | 47.168 RON | 1.290.783 RON | 240.695 RON | 229.716 RON | -478.361 RON | 40 |
| 2011 | 1.371.576 RON | -307.560 RON | 1.432.381 RON | 394.189 RON | 295.495 RON | -525.529 RON | 42 |
| 2010 | 1.147.069 RON | -63.821 RON | 539.248 RON | 572.348 RON | 317.295 RON | 517.030 RON | 31 |
| 2009 | 784.333 RON | -108.319 RON | 368.194 RON | 681.019 RON | 150.146 RON | 580.850 RON | 14 |
| 2008 | 426.723 RON | -24.929 RON | 932.309 RON | 590.741 RON | 179.925 RON | -45.831 RON | 7 |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | — | 557.092 RON | 1.074.696 RON | 1.009.522 RON | 1.060.328 RON | 1.180.155 RON | 1.187.593 RON | 1.579.384 RON | 1.643.933 RON | 1.254.797 RON | 867.547 RON | 1.004.634 RON | 1.047.549 RON |
| 1.371.576 RON |
| 1.147.069 RON |
| 784.333 RON |
| 426.723 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 557.302 RON | 1.089.005 RON | 1.089.801 RON | 1.065.029 RON | 1.186.132 RON | 1.192.556 RON | 1.624.299 RON | 1.698.755 RON | 1.297.967 RON | 1.148.852 RON | 1.810.533 RON | 1.645.620 RON | 1.489.534 RON | 1.394.402 RON | 791.865 RON | 436.058 RON |
| Cheltuieli totale | — | 899.267 RON | 1.033.587 RON | 1.025.906 RON | 1.024.417 RON | 1.090.622 RON | 1.142.137 RON | 1.562.978 RON | 1.585.924 RON | 1.165.417 RON | 1.120.952 RON | 1.779.144 RON | 1.598.452 RON | 1.797.094 RON | 1.451.773 RON | 894.451 RON | 460.987 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 55.418 RON | 63.895 RON | 40.612 RON | 95.510 RON | 50.419 RON | 61.321 RON | 112.831 RON | 132.550 RON | 27.900 RON | 31.389 RON | 47.168 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 341.965 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 307.560 RON | 57.371 RON | 102.586 RON | 24.929 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 44.746 RON | 53.216 RON | 29.962 RON | 83.649 RON | 38.493 RON | 37.217 RON | 81.837 RON | 118.992 RON | 27.900 RON | 31.389 RON | 47.168 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 347.526 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 307.560 RON | 63.821 RON | 108.319 RON | 24.929 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 268 RON | 268 RON | 1.487 RON | 119.649 RON | 286.379 RON | 437.033 RON | 586.155 RON | 740.136 RON | 396.755 RON | 5.021 RON | 18.955 RON | 151.972 RON | 240.695 RON | 394.189 RON | 572.348 RON | 681.019 RON | 590.741 RON |
| Active circulante | -27.985 RON | 8.680 RON | 99.926 RON | 121.531 RON | 50.379 RON | 64.741 RON | 91.871 RON | 144.511 RON | 220.370 RON | 282.472 RON | 183.305 RON | 170.333 RON | 229.716 RON | 295.495 RON | 317.295 RON | 150.146 RON | 179.925 RON |
| Stocuri | — | 6.340 RON | 274 RON | 7.641 RON | 15.707 RON | 9.707 RON | 9.934 RON | 86.342 RON | 109.927 RON | 182.102 RON | 150.138 RON | 140.469 RON | 204.970 RON | 197.526 RON | 237.736 RON | 119.226 RON | 138.046 RON |
| Creante | 20.941 RON | 54.031 RON | 48.788 RON | 86.958 RON | 33.191 RON | 49.604 RON | 42.220 RON | 31.362 RON | 78.578 RON | 49.768 RON | 30.916 RON | 28.766 RON | 13.975 RON | 86.759 RON | 47.682 RON | 26.083 RON | 36.690 RON |
| Casa si conturi la banci | -48.926 RON | -51.691 RON | 50.864 RON | 26.932 RON | 1.481 RON | 5.430 RON | 39.717 RON | 26.807 RON | 31.865 RON | 50.602 RON | 2.251 RON | 1.098 RON | 10.771 RON | 11.210 RON | 31.877 RON | 4.837 RON | 5.189 RON |
| Cheltuieli in avans | — | 136.116 RON | 364.468 RON | 314.424 RON | 140.000 RON | 150.000 RON | 198.766 RON | 78.000 RON | 46.000 RON | — | 24.000 RON | — | 342.011 RON | 217.168 RON | 166.635 RON | 117.879 RON | 115.812 RON |
| Datorii totale | 250.770 RON | 423.551 RON | 396.842 RON | 531.311 RON | 505.681 RON | 710.659 RON | 1.019.326 RON | 1.143.674 RON | 881.369 RON | 587.574 RON | 645.333 RON | 769.278 RON | 1.290.783 RON | 1.432.381 RON | 539.248 RON | 368.194 RON | 932.309 RON |
| Capitaluri proprii | -278.487 RON | -278.487 RON | 69.039 RON | 24.293 RON | -28.923 RON | -58.885 RON | -142.534 RON | -181.027 RON | -218.244 RON | -300.081 RON | -419.073 RON | -446.973 RON | -478.361 RON | -525.529 RON | 517.030 RON | 580.850 RON | -45.831 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | — | 4 | 7 | 8 | 8 | 10 | 10 | 23 | 40 | 40 | 42 | 40 | 40 | 42 | 31 | 14 | 7 |
ONRC
ONRC
ANAF · anul 2026
ANAF · 30.06.2026
bl. CL 5, parter
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| firmăadministrator |
2 contracte atribuite, in valoare de 415 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
415 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
| — |
| firmăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.847 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.706 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 17%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.034 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 154 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 22:08).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.
Admite, în parte, cererea formulată de petentul BIROUL EXECUTORULUI JUDECĂTORESC AZOIŢEI NECULAI, privind pe creditoarea B2KAPITAL PORTFOLIO MANAGEMENT S.R.L, în contradictoriu cu terţul poprit S.C. ANDACOS 2006 S.R.L., şi debitorul KEMENES SILVIU ŞTEFAN. Validează, începând cu data de 17.10.2023, poprirea înfiinţată de către BEJ Azoiţei Neculai prin adresa din data de 07.07.2023, în dosarul de executare nr. 2775/2018, asupra sumelor pe care terţul poprit S.C. ANDACOS 2006 S.R.L. le datorează debitorului KEMENES SILVIU ŞTEFAN, până la concurenţa sumei totale de 299,89 lei, în limita a 1/3 din veniturile lunare nete ale debitorului. Obligă terţul poprit să achite creditoarei suma indicată mai sus, conform prevederilor respective. Obligă terţul poprit să achite creditoarei suma de 20 de lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Piatra Neamţ. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei astăzi, 19.12.2023.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Amână pronunţarea la data de 19.12.2023. Pronunţarea va fi făcută prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 05.12.2023.
Admite cererile formulate de consorţiul format din Global Money Recovery S.P.R.L. şi Elias Consult S.P.R.L. În temeiul art.174 alin.1 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune închiderea procedurii falimentului debitorului „ANDACOS 2006” S.R.L. Piatra-Neamţ. Dispune radierea debitorului din Registrul Comerţului Neamţ. În temeiul art.180 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, descarcă pe lichidator de orice îndatoriri şi responsabilităţi. În temeiul art.179 din Legea 85/2014, dispune notificarea prezentei sentinţe Administraţiei Judeţene a Finanţelor Publice Neamţ şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Neamţ, pentru efectuarea menţiunilor de închidere a procedurii şi de radiere, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Dispune plata din fondul de lichidare a sumei de 588 lei, exclusiv TVA, reprezentând onorariu şi a sumei 193,50 lei, reprezentând cheltuieli aferente procedurii, către consorţiul format din Global Money Recovery S.P.R.L. Oradea şi Elias Consult S.P.R.L. Oradea. Dispune plata din fondul de lichidare a sumei de 7.000 lei, exclusiv TVA, reprezentând onorariu şi a sumei 142,80 lei, reprezentând cheltuieli aferente procedurii, către C.I.I. Stroe Romică. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii, realizată prin publicare în BPI. Pronunţată astăzi, 29.10.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Admite cererea de îndreptare eroare materială formulată de creditorul Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ. Dispune îndreptarea erorii materiale strecurată în minuta şi dispozitivul Sentinţei civile nr.104/F din 26.03.2024 pronunţată de Tribunalul Neamţ în dosarul nr.926/103/2023, în sensul că pasivul societăţii debitoare „ANDACOS 2006” S.R.L. este în cuantum de „379.677,24 lei” lei şi nu de „340.654,24 lei” lei, cum s-a trecut din eroare. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii, realizată prin publicare în BPI. Pronunţată astăzi, 22.07.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
S-a acordat termen pentru continuarea procedurii insolvenţei, rămânerea definitivă a sentinţei civile pronunţate în cererea de atragere a răspunderii personale patrimoniale;
Admite cererea de atragere a răspunderii personale formulată de fostul lichidator judiciar C.I.I. Stroe Romică şi însuşită de lichidatorul judiciar Consorţiu format din Global Money Recovery S.P.R.L. şi Elias Consult S.P.R.L. Dispune ca pasivul neacoperit al societăţii debitoare „ANDACOS 2006” S.R.L. Piatra-Neamţ, în cuantum de 340.654,24 lei să fie suportat de pârâtul Caleap Costel. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii, realizată prin publicare în BPI. Pronunţată astăzi, 26.03.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Pentru a se comunica precizarea la cererea de atragere a răspunderii personale către pârât; pentru continuarea procedurii prevăzută de Legea nr. 85/2014;
Aprobă raportul întocmit în conformitate cu dispoziţiile art.92 din Legea 85/2014 de fostul administrator judiciar C.I.I. Stroe Romică şi însuşit de administratorul judiciar consorţiul format din Global Money Recovery S.P.R.L. şi Elias Consult S.P.R.L. În temeiul art.145 alin.1 lit.D din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă: Dispune începerea procedurii simplificate a falimentului împotriva debitorului „ANDACOS 2006” S.R.L. Piatra-Neamţ. Confirmă în calitate lichidator judiciar consorţiul format din Global Money Recovery S.P.R.L. şi Elias Consult S.P.R.L., cu un onorariu lunar fix de 49 lei şi un onorariu de succes de 1% aplicat exclusiv la sumele distribuite creditorilor în cadrul procedurii, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art.64 din Legea 85/2014. În temeiul art.145 alin.2 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă: Dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare al debitorului. Dispune notificarea deschiderii procedurii de faliment debitorului, creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Neamţ, pentru efectuarea menţiunii, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. În temeiul art.151 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă: Dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. Fixează termen pentru continuarea procedurii la data de 13.02.2024. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii realizată prin publicare în BPI. Pronunţată astăzi, 31.10.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
S-a acordat termen pentru continuarea procedurii, soluţionarea cererii de atragere a răspunderii personale patrimoniale, urmând a se solicita administratorului judiciar nou confirmat dacă îşi însuşeşte raportul privind falimentul şi cererea de atragere a răspunderii personale întocmite de fostul administrator judiciar;
Confirmă în calitate de administrator judiciar consorţiul format din Global Money Recovery S.P.R.L. şi Elias Consult S.P.R.L., cu un onorariu lunar fix de 49 lei şi un onorariu de succes de 1% aplicat exclusiv la sumele distribuite creditorilor în cadrul procedurii. Dispune încetarea atribuţiilor administratorului judiciar provizoriu C.I.I. Stroe Romică. Pronunţată astăzi, 19.09.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Admite cererea formulată de creditorul Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ, pentru deschiderea procedurii insolvenţei, în contradictoriu cu debitorul „ANDACOS 2006” S.R.L. Piatra-Neamţ. În temeiul art.72 alin.6 din Legea 85/2014, dispune deschiderea procedurii insolvenţei împotriva debitorului „ANDACOS 2006” S.R.L., cu sediul în municipiul Piatra-Neamţ, str.Păcii, bloc E9, scara A, ap.18, jud.Neamţ, înmatriculat la O.R.C. sub numărul J27/659/2006, CUI 18730318. În temeiul art.73 raportat la art.45 alin.1 lit.d din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă : Desemnează în calitate de administrator judiciar provizoriu pe C.I.I. Stroe Romică, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art.58 din lege, cu un onorariu provizoriu de 7.000 lei, fără TVA. În temeiul art.99 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă: Dispune notificarea deschiderii procedurii debitorului, creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului, prin Buletinul procedurilor de insolvenţă, în vederea efectuării menţiunii. Fixează termenul limită pentru depunerea cererilor de înscriere a creanţelor la data de 24.07.2023. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea şi publicarea în BPI a tabelului preliminar al creanţelor la data de 16.08.2023. Fixează termenul pentru definitivarea tabelului creanţelor la data de 03.10.2023. Fixează data şedinţei adunării creditorilor la data de 22.08.2023, ora 1200 la sediul administratorului judiciar şi convoacă creditorii debitorului. Fixează termen pentru depunerea raportului prevăzut de art.92 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, la data de 27.06.2023. Fixează termen pentru depunerea raportului prevăzut de art.97 din Legea 85/2014, la data de 17.07.2023. Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii, de către administratorul judiciar. În temeiul art.76 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune comunicarea prezentei sentinţe Judecătoriei Piatra-Neamţ, Tribunalului Neamţ şi prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturile. Fixează termen pentru continuarea procedurii la data de 03.10.2023. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare. Pronunţată astăzi, 06.06.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.