MEMO MEDIA SRL
- J40/16347/2006BUCURESTIdin 16.10.2006
- J23/874/2016ILFOVdin 02.03.2016in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 392.688 RON | 286.930 RON | 44.378 RON | 8.194 RON | 324.321 RON | 288.137 RON | 1 |
| 2024 | 302.574 RON | 215.925 RON | 160.075 RON | 8.400 RON | 367.840 RON | 216.165 RON | 1 |
| 2023 | 345.256 RON | 232.542 RON | 31.434 RON | 21.703 RON | 242.513 RON | 232.782 RON | 1 |
| 2022 | 161.970 RON | 101.492 RON | 51.843 RON | 42.109 RON | 111.474 RON | 101.740 RON | 1 |
| 2021 | 180.054 RON | 91.913 RON | 36.784 RON | 70.495 RON | 58.437 RON | 92.148 RON | — |
| 2020 | 167.034 RON | 105.785 RON | 61.238 RON | 81.507 RON | 85.746 RON | 106.015 RON | 0 |
| 2019 | 126.471 RON | 81.302 RON | 12.613 RON | 6.488 RON | 64.235 RON | 58.110 RON | 0 |
| 2018 | 90.455 RON | 4.592 RON | 64.145 RON | 10.786 RON | 30.167 RON | -23.192 RON | — |
| 2017 | 64.733 RON | 36.383 RON | 113.553 RON | 6.304 RON | 79.465 RON | -27.784 RON | — |
| 2016 | 44.217 RON | 12.558 RON | 163.691 RON | 4.862 RON | 94.662 RON | -64.167 RON | — |
| 2015 | 9.105 RON | -2.169 RON | 377.958 RON | 8.214 RON | 293.019 RON | -76.725 RON | — |
| 2014 | 18.677 RON | -12.388 RON | 383.482 RON | 11.752 RON | 297.174 RON | -74.556 RON | 0 |
| 2013 | 16.848 RON | -7.995 RON | 384.785 RON | 16.738 RON | 305.879 RON | -62.168 RON | 0 |
| 2012 | 35.673 RON | -44.061 RON | 375.691 RON | 21.857 RON | 299.661 RON | -54.173 RON | 0 |
| 2011 | 70.854 RON | -22.257 RON | 328.795 RON | 26.328 RON | 292.355 RON | -10.112 RON | 0 |
| 2010 | 55.764 RON | -76.687 RON | 293.768 RON | 34.322 RON | 271.591 RON | 12.145 RON | 1 |
| 2009 | 183.253 RON | 5.660 RON | 125.569 RON | 9.893 RON | 204.509 RON | 88.833 RON | 1 |
| 2008 | 175.966 RON | 93.463 RON | 11.206 RON | 13.710 RON | 108.906 RON | 111.410 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 392.688 RON | 302.574 RON | 345.256 RON | 161.970 RON | 180.054 RON | 167.034 RON | 126.471 RON | 90.455 RON | 64.733 RON | 44.217 RON | 9.105 RON | 18.677 RON | 16.848 RON | 35.673 RON | 70.854 RON | 55.764 RON | 183.253 RON | 175.966 RON |
| Venituri totale | 392.688 RON | 302.574 RON | 345.709 RON | 166.547 RON | 180.054 RON | 167.034 RON | 126.471 RON | 90.606 RON | 64.733 RON | 44.218 RON | 9.135 RON | 18.849 RON | 17.927 RON | 35.787 RON | 72.223 RON | 55.918 RON | 183.327 RON | 182.347 RON |
| Cheltuieli totale | 100.285 RON | 81.348 RON | 109.779 RON | 61.687 RON | 82.847 RON | 56.238 RON | 41.375 RON | 83.296 RON | 26.408 RON | 30.333 RON | 11.031 RON | 30.677 RON | 25.393 RON | 79.848 RON | 94.480 RON | 129.380 RON | 172.049 RON | 84.594 RON |
| Profit brut | 292.403 RON | 221.226 RON | 235.930 RON | 104.860 RON | 97.207 RON | 110.796 RON | 85.096 RON | 7.310 RON | 38.325 RON | 13.885 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 11.278 RON | 97.753 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 11.828 RON | 7.466 RON | 44.061 RON | 22.257 RON | 73.462 RON | — | — |
| Profit net | 286.930 RON | 215.925 RON | 232.542 RON | 101.492 RON | 91.913 RON | 105.785 RON | 81.302 RON | 4.592 RON | 36.383 RON | 12.558 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 5.660 RON | 93.463 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.169 RON | 12.388 RON | 7.995 RON | 44.061 RON | 22.257 RON | 76.687 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 8.194 RON | 8.400 RON | 21.703 RON | 42.109 RON | 70.495 RON | 81.507 RON | 6.488 RON | 10.786 RON | 6.304 RON | 4.862 RON | 8.214 RON | 11.752 RON | 16.738 RON | 21.857 RON | 26.328 RON | 34.322 RON | 9.893 RON | 13.710 RON |
| Active circulante | 324.321 RON | 367.840 RON | 242.513 RON | 111.474 RON | 58.437 RON | 85.746 RON | 64.235 RON | 30.167 RON | 79.465 RON | 94.662 RON | 293.019 RON | 297.174 RON | 305.879 RON | 299.661 RON | 292.355 RON | 271.591 RON | 204.509 RON | 108.906 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | — | — | 0 RON | 1.891 RON | 15.234 RON | 70.474 RON | 79.674 RON | 281.074 RON | 286.660 RON | 299.460 RON | 295.082 RON | 286.056 RON | 253.272 RON | 182.992 RON | 43.022 RON |
| Creante | 178.924 RON | 214.958 RON | 145.489 RON | 2.048 RON | 9.186 RON | 287 RON | 5.508 RON | 1.191 RON | 568 RON | 3 RON | 4.650 RON | 259 RON | 626 RON | 3.637 RON | 4.268 RON | 17.247 RON | 15.156 RON | 1.897 RON |
| Casa si conturi la banci | 145.397 RON | 152.882 RON | 97.024 RON | 109.426 RON | 49.251 RON | 85.459 RON | 56.836 RON | 13.742 RON | 8.423 RON | 14.985 RON | 7.295 RON | 10.255 RON | 5.793 RON | 942 RON | 2.031 RON | 1.072 RON | 6.361 RON | 44.100 RON |
| Datorii totale | 44.378 RON | 160.075 RON | 31.434 RON | 51.843 RON | 36.784 RON | 61.238 RON | 12.613 RON | 64.145 RON | 113.553 RON | 163.691 RON | 377.958 RON | 383.482 RON | 384.785 RON | 375.691 RON | 328.795 RON | 293.768 RON | 125.569 RON | 11.206 RON |
| Capitaluri proprii | 288.137 RON | 216.165 RON | 232.782 RON | 101.740 RON | 92.148 RON | 106.015 RON | 58.110 RON | -23.192 RON | -27.784 RON | -64.167 RON | -76.725 RON | -74.556 RON | -62.168 RON | -54.173 RON | -10.112 RON | 12.145 RON | 88.833 RON | 111.410 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 0 | 0 | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
10 contracte atribuite, in valoare de 1.561 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.571 lei.
Achizitii directe
10 contracte
1.561 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 06:34).