ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16.970.215 RON | 726.936 RON | 3.106.932 RON | 751.587 RON | 7.604.548 RON | 5.249.203 RON | 49 |
| 2024 | 14.937.106 RON | 1.070.845 RON | 4.312.810 RON | 792.536 RON | 8.282.097 RON | 4.761.823 RON | 51 |
| 2023 | 19.613.512 RON | 1.434.958 RON | 3.647.579 RON | 882.715 RON | 6.877.042 RON | 4.112.178 RON | 43 |
| 2022 | 13.334.288 RON | 499.795 RON | 4.832.342 RON | 946.689 RON | 6.790.602 RON | 2.977.220 RON | 40 |
| 2021 | 13.833.332 RON | 327.237 RON | 4.954.836 RON | 1.058.663 RON | 6.589.853 RON | 2.984.670 RON | 37 |
| 2020 | 7.934.048 RON | 228.182 RON | 2.207.810 RON | 899.509 RON | 4.215.734 RON | 2.907.433 RON | 31 |
| 2019 | 5.719.929 RON | 123.960 RON | 1.798.150 RON | 853.960 RON | 3.839.740 RON | 2.895.550 RON | 28 |
| 2018 | 3.760.308 RON | 45.383 RON | 2.214.700 RON | 799.562 RON | 4.055.887 RON | 2.640.749 RON | 27 |
| 2017 | 3.483.608 RON | 59.070 RON | 2.303.920 RON | 934.098 RON | 3.965.188 RON | 2.595.366 RON | 31 |
| 2016 | 4.449.100 RON | 175.162 RON | 2.041.816 RON | 1.131.044 RON | 3.447.068 RON | 2.536.296 RON | 33 |
| 2015 | 7.651.184 RON | 372.349 RON | 2.018.526 RON | 1.206.804 RON | 3.542.856 RON | 2.731.134 RON | 32 |
| 2014 | 6.359.350 RON | 287.849 RON | 2.420.313 RON | 920.418 RON | 4.146.530 RON | 2.646.635 RON | 32 |
| 2013 | 6.502.712 RON | 313.899 RON | 1.491.073 RON | 947.813 RON | 2.898.110 RON | 2.354.850 RON | 32 |
| 2012 | 3.697.894 RON | 179.796 RON | 1.111.979 RON | 960.857 RON | 2.192.072 RON | 2.040.950 RON | 30 |
| 2011 | 13.946.289 RON | 521.245 RON | 1.848.434 RON | 548.851 RON | 3.156.966 RON | 1.861.153 RON | 36 |
| 2010 | 5.907.326 RON | 225.719 RON | 4.396.526 RON | 626.595 RON | 2.502.117 RON | 1.340.180 RON | 34 |
| 2009 | 5.470.562 RON | 394.004 RON | 851.188 RON | 832.285 RON | 1.116.122 RON | 1.114.461 RON | 35 |
| 2008 | 3.419.565 RON | 114.819 RON | 1.388.721 RON | 605.150 RON | 1.576.279 RON | 809.207 RON | 26 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 16.970.215 RON | 14.937.106 RON | 19.613.512 RON | 13.334.288 RON | 13.833.332 RON | 7.934.048 RON | 5.719.929 RON | 3.760.308 RON | 3.483.608 RON | 4.449.100 RON | 7.651.184 RON | 6.359.350 RON | 6.502.712 RON | 3.697.894 RON | 13.946.289 RON | 5.907.326 RON | 5.470.562 RON | 3.419.565 RON |
| Venituri totale | 15.642.514 RON | 16.415.570 RON | 19.097.248 RON | 14.747.782 RON | 13.870.098 RON | 7.969.314 RON | 6.126.610 RON | 4.132.047 RON | 3.661.525 RON | 4.460.126 RON | 7.658.842 RON | 6.369.036 RON | 6.511.363 RON | 3.707.921 RON | 14.096.342 RON | 5.917.174 RON | 5.500.913 RON | 3.471.428 RON |
| Cheltuieli totale | 14.727.916 RON | 15.095.497 RON | 17.366.950 RON | 14.097.662 RON | 13.423.255 RON | 7.675.424 RON | 5.945.051 RON | 4.048.891 RON | 3.571.337 RON | 4.234.061 RON | 7.187.439 RON | 6.020.253 RON | 6.137.111 RON | 3.491.437 RON | 13.472.884 RON | 5.648.461 RON | 5.030.785 RON | 3.332.895 RON |
| Profit brut | 914.598 RON | 1.320.073 RON | 1.730.298 RON | 650.120 RON | 446.843 RON | 293.890 RON | 181.559 RON | 83.156 RON | 90.188 RON | 226.065 RON | 471.403 RON | 348.783 RON | 374.252 RON | 216.484 RON | 623.458 RON | 268.713 RON | 470.128 RON | 138.533 RON |
| Profit net | 726.936 RON | 1.070.845 RON | 1.434.958 RON | 499.795 RON | 327.237 RON | 228.182 RON | 123.960 RON | 45.383 RON | 59.070 RON | 175.162 RON | 372.349 RON | 287.849 RON | 313.899 RON | 179.796 RON | 521.245 RON | 225.719 RON | 394.004 RON | 114.819 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 751.587 RON | 792.536 RON | 882.715 RON | 946.689 RON | 1.058.663 RON | 899.509 RON | 853.960 RON | 799.562 RON | 934.098 RON | 1.131.044 RON | 1.206.804 RON | 920.418 RON | 947.813 RON | 960.857 RON | 548.851 RON | 626.595 RON | 832.285 RON | 605.150 RON |
| Active circulante | 7.604.548 RON | 8.282.097 RON | 6.877.042 RON | 6.790.602 RON | 6.589.853 RON | 4.215.734 RON | 3.839.740 RON | 4.055.887 RON | 3.965.188 RON | 3.447.068 RON | 3.542.856 RON | 4.146.530 RON | 2.898.110 RON | 2.192.072 RON | 3.156.966 RON | 2.502.117 RON | 1.116.122 RON | 1.576.279 RON |
| Stocuri | 2.228.967 RON | 2.922.820 RON | 1.314.156 RON | 3.309.494 RON | 1.442.308 RON | 858.550 RON | 1.622.449 RON | 1.352.199 RON | 1.547.737 RON | 1.570.752 RON | 815.215 RON | 560.657 RON | 652.635 RON | 188.075 RON | 250.692 RON | 204.724 RON | 193.853 RON | 1.139.228 RON |
| Creante | 4.157.149 RON | 4.899.858 RON | 3.569.498 RON | 2.861.025 RON | 3.686.696 RON | 2.862.989 RON | 1.810.404 RON | 2.412.019 RON | 2.099.774 RON | 1.621.990 RON | 2.148.977 RON | 3.196.057 RON | 1.956.535 RON | 1.731.607 RON | 2.323.705 RON | 1.954.904 RON | 681.324 RON | 395.059 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.218.432 RON | 459.419 RON | 1.993.388 RON | 620.083 RON | 1.460.849 RON | 494.195 RON | 406.887 RON | 291.669 RON | 317.677 RON | 254.326 RON | 578.664 RON | 389.816 RON | 288.940 RON | 272.390 RON | 582.569 RON | 342.489 RON | 240.945 RON | 41.992 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | 72.271 RON | 290.990 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 3.770 RON | 2.607.994 RON | 17.242 RON | 16.499 RON |
| Datorii totale | 3.106.932 RON | 4.312.810 RON | 3.647.579 RON | 4.832.342 RON | 4.954.836 RON | 2.207.810 RON | 1.798.150 RON | 2.214.700 RON | 2.303.920 RON | 2.041.816 RON | 2.018.526 RON | 2.420.313 RON | 1.491.073 RON | 1.111.979 RON | 1.848.434 RON | 4.396.526 RON | 851.188 RON | 1.388.721 RON |
| Capitaluri proprii | 5.249.203 RON | 4.761.823 RON | 4.112.178 RON | 2.977.220 RON | 2.984.670 RON | 2.907.433 RON | 2.895.550 RON | 2.640.749 RON | 2.595.366 RON | 2.536.296 RON | 2.731.134 RON | 2.646.635 RON | 2.354.850 RON | 2.040.950 RON | 1.861.153 RON | 1.340.180 RON | 1.114.461 RON | 809.207 RON |
| Capital subscris varsat | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 49 | 51 | 43 | 40 | 37 | 31 | 28 | 27 | 31 | 33 | 32 | 32 | 32 | 30 | 36 | 34 | 35 | 26 |
900 de contracte atribuite, in valoare de 105.986.402 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
1 achizitie exclusa ca posibil eronata. Vezi tabul in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 4.923.572 lei.
Achizitii directe
834 de contracte
4.922.738 lei
Licitatii publice
27 de contracte
99.498.644 lei
Achizitii offline
39 de contracte
1.565.020 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 07:15).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
AQUA - MONTAJ SRLCUI 3206995 | 17 | 12 | 5 | — | vezi ↗ |
CUPRINSU LUCIAN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂCUI 34636631 | 14 | 12 | 8 | — | vezi ↗ |
ROMCONFORT SRLCUI 6786463 | 11 | 11 | 6 | — | vezi ↗ |
VEST INSTAL S.R.L.CUI 18991887 | 19 | 9 | 2 | — | vezi ↗ |
PHOENIX - PROD SRLCUI 10089898 | 13 | 8 | 4 | Da | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 31 de parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
CONCEPTUAL TERM CONSTRUCT S.R.L.CUI 41608340 | 17 | ofertant · l-a avut subcontractant | 15 | — | vezi ↗ |
SIGMA HOUSE CONSTRUCT SRLCUI 29403613 | 12 | ofertant · l-a avut subcontractant | 8 | — | vezi ↗ |
ZMC TRADING SRLCUI 15826788 | 22 | ofertant · l-a avut subcontractant | 8 | Da | vezi ↗ |
TUDOR ARHCONS SRLCUI 32757548 | 10 | ofertant · l-a avut subcontractant | 6 | Da | vezi ↗ |
PROINSTAL SRLCUI 17759707 | 7 | ofertant · l-a avut terț | 6 | — | vezi ↗ |
GAZ INSTAL SRLCUI 12482345 | 14 | subcontractant · aceeași ofertă | 11 | — | vezi ↗ |
SHARP EDGE DESIGN S.R.L.CUI 40508416 | 7 | co-subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
PROTOCOL ACCES SERVICE SRLCUI 17417038 | 5 | co-subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
WIRE PROJECT SOLUTIONS SRLCUI 37830593 | 4 | co-subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
CONCEPT STING GRUP S.R.L.CUI 41044381 | 5 | co-subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 65 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.