ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge cererea având ca obiect „validare poprire” formulată de formulată de către executorul judecătoresc Murariu Constantin din cadrul SCPEJ Zabolotnăi şi Murariu privind pe creditoarea SVEA EKONOMI CYPRUS LIMITED, cu sediul în ......, cu sediul procesual ales pentru comunicarea actelor de procedură la Creditexpress Fianancial Servicel SRL în ......, în contradictoriu cu debitorul Ţîntea Mihai, CNP ..... cu domiciliul în ......şi terţul poprit SC Anicsteff Construct SRL, CUI ...... cu sediul în ......., ca fiind neîntemeiată. Cu apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Vaslui. Pronunţată astăzi, 05.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronun?area la data de 05.06.2024
Amână pronun?area la data de 22.05.2024
Amână pronun?area la data de 08.05.2024
Amână pronun?area la data de 24.04.2024
Amână pronun?area la data de 10.04.2024
Amână pronun?area la data de 27.03.2024
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 502.862 RON | -106.143 RON | 53.558 RON | 64.058 RON | 515.432 RON | 525.932 RON | 5 |
| 2024 | 756.868 RON | -122.713 RON | 53.459 RON | 137.813 RON | 547.721 RON | 632.075 RON | 7 |
| 2023 | 2.139.295 RON | 578.247 RON | 75.639 RON | 214.349 RON | 616.078 RON | 754.788 RON | 11 |
| 2022 | 1.628.316 RON | 523.982 RON | 90.846 RON | 135.370 RON | 632.017 RON | 676.541 RON | 8 |
| 2021 | 1.233.950 RON | 291.674 RON | 71.383 RON | 2.667 RON | 621.275 RON | 552.559 RON | 9 |
| 2020 | 659.731 RON | 190.860 RON | 53.646 RON | 3.593 RON | 310.938 RON | 260.885 RON | 8 |
| 2019 | 509.844 RON | 83.045 RON | 127.724 RON | 4.520 RON | 193.230 RON | 70.026 RON | 7 |
| 2018 | 273.408 RON | 16.862 RON | 119.266 RON | 5.651 RON | 100.595 RON | -13.020 RON | 6 |
| 2017 | 38.688 RON | -67.345 RON | 62.532 RON | 10.358 RON | 22.292 RON | -29.882 RON | 3 |
| 2016 | 119.738 RON | -50.406 RON | 39.870 RON | 22.658 RON | 54.675 RON | 37.463 RON | 7 |
| 2015 | 232.772 RON | 32.971 RON | 31.802 RON | 28.814 RON | 90.858 RON | 87.870 RON | 6 |
| 2014 | 62.561 RON | -40.062 RON | 23.489 RON | 36.730 RON | 41.658 RON | 54.899 RON | 3 |
| 2013 | 244.788 RON | 117.161 RON | 41.497 RON | 5.139 RON | 131.319 RON | 94.961 RON | 4 |
| 2012 | 81.705 RON | 4.289 RON | 58.606 RON | 3.440 RON | 37.041 RON | -18.125 RON | 2 |
| 2011 | 143.847 RON | 13.802 RON | 126.870 RON | 15.410 RON | 89.045 RON | -22.415 RON | 7 |
| 2010 | 122.937 RON | -80.010 RON | 131.424 RON | 30.901 RON | 64.306 RON | -36.217 RON | 1 |
| 2008 | 264.085 RON | 7.603 RON | 98.916 RON | 59.631 RON | 50.488 RON | 11.203 RON | 6 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 502.862 RON | 756.868 RON | 2.139.295 RON | 1.628.316 RON | 1.233.950 RON | 659.731 RON | 509.844 RON | 273.408 RON | 38.688 RON | 119.738 RON | 232.772 RON | 62.561 RON | 244.788 RON | 81.705 RON | 143.847 RON | 122.937 RON | 264.085 RON |
| Venituri totale | 517.549 RON | 763.024 RON | 2.139.328 RON | 1.628.365 RON | 1.268.552 RON | 685.201 RON | 509.852 RON | 273.414 RON | 38.689 RON | 124.564 RON | 233.798 RON | 62.572 RON | 244.811 RON | 81.747 RON | 143.883 RON | 123.614 RON | 269.265 RON |
| Cheltuieli totale | 613.452 RON | 865.446 RON | 1.539.688 RON | 1.090.599 RON | 964.538 RON | 488.121 RON | 421.708 RON | 253.818 RON | 105.647 RON | 173.772 RON | 193.844 RON | 100.757 RON | 120.372 RON | 76.588 RON | 127.401 RON | 198.559 RON | 260.214 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 599.640 RON | 537.766 RON | 304.014 RON | 197.080 RON | 88.144 RON | 19.596 RON | 0 RON | 0 RON | 39.954 RON | 0 RON | 124.439 RON | 5.159 RON | 16.482 RON | — | 9.051 RON |
| Pierdere bruta | 95.903 RON | 102.422 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 66.958 RON | 49.208 RON | — | 38.185 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 74.945 RON | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 578.247 RON | 523.982 RON | 291.674 RON | 190.860 RON | 83.045 RON | 16.862 RON | 0 RON | 0 RON | 32.971 RON | 0 RON | 117.161 RON | 4.289 RON | 13.802 RON | — | 7.603 RON |
| Pierdere neta | 106.143 RON | 122.713 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 67.345 RON | 50.406 RON | 0 RON | 40.062 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 80.010 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 64.058 RON | 137.813 RON | 214.349 RON | 135.370 RON | 2.667 RON | 3.593 RON | 4.520 RON | 5.651 RON | 10.358 RON | 22.658 RON | 28.814 RON | 36.730 RON | 5.139 RON | 3.440 RON | 15.410 RON | 30.901 RON | 59.631 RON |
| Active circulante | 515.432 RON | 547.721 RON | 616.078 RON | 632.017 RON | 621.275 RON | 310.938 RON | 193.230 RON | 100.595 RON | 22.292 RON | 54.675 RON | 90.858 RON | 41.658 RON | 131.319 RON | 37.041 RON | 89.045 RON | 64.306 RON | 50.488 RON |
| Stocuri | 2.464 RON | 2.464 RON | 2.464 RON | 252 RON | 1.016 RON | 116 RON | 116 RON | 60 RON | — | — | — | — | 5.226 RON | 19.546 RON | 17.571 RON | 16.658 RON | 15.496 RON |
| Creante | 213.315 RON | 3.656 RON | -49 RON | 4.866 RON | 10.449 RON | 16.906 RON | — | — | 2.361 RON | 2.154 RON | 920 RON | 2.478 RON | 11.250 RON | 3.031 RON | 3.323 RON | — | 15.604 RON |
| Casa si conturi la banci | 299.653 RON | 541.601 RON | 613.663 RON | 626.899 RON | 609.810 RON | 293.916 RON | 193.114 RON | 100.535 RON | 19.931 RON | 52.521 RON | 89.938 RON | 39.180 RON | 114.843 RON | 14.464 RON | 68.151 RON | 47.648 RON | 19.388 RON |
| Datorii totale | 53.558 RON | 53.459 RON | 75.639 RON | 90.846 RON | 71.383 RON | 53.646 RON | 127.724 RON | 119.266 RON | 62.532 RON | 39.870 RON | 31.802 RON | 23.489 RON | 41.497 RON | 58.606 RON | 126.870 RON | 131.424 RON | 98.916 RON |
| Capitaluri proprii | 525.932 RON | 632.075 RON | 754.788 RON | 676.541 RON | 552.559 RON | 260.885 RON | 70.026 RON | -13.020 RON | -29.882 RON | 37.463 RON | 87.870 RON | 54.899 RON | 94.961 RON | -18.125 RON | -22.415 RON | -36.217 RON | 11.203 RON |
| Capital subscris varsat | 3.400 RON | 3.400 RON | 3.400 RON | 3.400 RON | 3.400 RON | 3.400 RON | 3.400 RON | 3.400 RON | 3.400 RON | 3.400 RON | — | 3.400 RON | 3.400 RON | 3.400 RON | 3.400 RON | 3.400 RON | 3.400 RON |
| Nr. mediu salariati | 5 | 7 | 11 | 8 | 9 | 8 | 7 | 6 | 3 | 7 | 6 | 3 | 4 | 2 | 7 | 1 | 6 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
58 de contracte atribuite, in valoare de 6.816.389 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 5.361.848 lei.
Achizitii directe
53 de contracte
5.361.795 lei
Licitatii publice
2 contracte
1.406.355 lei
Achizitii offline
3 contracte
48.238 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 00:36).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ELDAC GRUP SRLCUI 830519 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ON.INSTELEC SRLCUI 22110144 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ALVER CENTER SRLCUI 29784658 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
MOLDSTING SRLCUI 32570972 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.