ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar. Dispune închiderea procedurii insolvenţei debitoarei
fata de lipsa de procedura
în vederea solutionarii cererii de plata, formulata de creditoarea D.G.R.F.P., amana solutionarea propunerii de inchidere a procedurii
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor nr. 3/26.08.2025, amână cauza la data de 03.11.2025, sala 12, ora 09:00
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor nr. 3/26.08.2025, stabile?te termen de judecată la data de 13.10.2025, pentru discutarea propunerii de închidere a procedurii
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru depunerea tabelului definitiv consolidat
Admite cererea. Dispune deschiderea procedurii de faliment fata de debitoare.
pentru discutarea propunerii de intrare în faliment
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
Confirma planul de reorganizare.
pentru discutare confirmare/infirmare plan reorganizare
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru depunerea tabelului definitiv
pentru depunerea tabelului preliminar
pentru depunerea raportului prev. de art. 97 din legea nr. 85/2014
Admite cererea debitoarei şi deschide procedura generală de insolvenţă
pentru continuarea procedurii si depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii si depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii si depunerea unui raport de activitate
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor nr. 3/26.08.2025, stabileste administrativ la data 08.12.2025, pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
Pentru continuarea procedurii şi depunerea unui nou raport de activitate
Pentru continuarea procedurii şi depunerea unui nou raport de activitate
Pentru continuarea procedurii şi depunerea unui nou raport de activitate
Pentru continuarea procedurii şi depunerea unui nou raport de activitate
Pentru continuarea procedurii şi depunerea unui nou raport de activitate
Pentru continuarea procedurii şi depunerea unui nou raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea Raportului de activitate
stabileşte termen administrativ în vederea continuării procedurii falimentului şi pentru ca lichidatorul judiciară să depună la dosar raport de activitate
stabileşte termen administrativ în vederea continuării procedurii falimentului şi pentru ca lichidatorul judiciară să depună la dosar raport de activitate
termen administrativ pentru continuarea procedurii
termen administrativ pentru continuarea procedurii
termen administrativ pentru continuarea procedurii
tabel definitiv consolidat
Admite cererea creditoarei DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE CLUJ NAPOCA si propunerea administratorului judiciar privind deschiderea procedurii de faliment fata de debitoarea societatea CIV VAS CONSTRUCT SRL.
În vederea deliberării, în temeiul art. 396 C.proc.civ. se va amâna pronunţarea asupra cererii la data de 08.03.2019, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei potrivit art. 396 alin. (2) C.proc.civ.
În vederea deliberării, în temeiul art. 396 C.proc.civ. se va amâna pronunţarea asupra cererii la data de 06.03.2019, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei potrivit art. 396 alin. (2) C.proc.civ.
În vederea deliberării, în temeiul art. 396 C.proc.civ. se va amâna pronunţarea asupra cererii la data de 05.03.2019, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei potrivit art. 396 alin. (2) C.proc.civ.
Se vor cita partile prin BPI pentru punerea in discutie a cererii de intrare in procedura generala a falimentului.
Repune pe rol cauza pentru emiterea unei adrese către administratorul judiciar să comunice data la care a primit cererea de plată nr. 109836/10.07.2018 formulată de creditoarea DGRFP Cluj Napoca si soluţia dată acestei cereri. Stabileste termen de judecată la data de 18.02.2018. Se vor cita partile prin BPI pentru punerea in discutie a cererii de intrare in procedura generala a falimentului formulata de creditoarea DGRFP Cluj Napoca
citare părţi prin BPI pentru discutarea propunerii de deschidere a procedurii de faliment
pentru depunerea raportului trimestrial
pentru depunerea raportului trimestrial
Confirma propunerea de modificare a planului de reorganizare.
citare părţi pentru discutarea modificării planului de reorganizare
citare părţi pentru discutarea modificării planului de reorganizare
Confirma planul de reorganizare.
Amână cauza pentru continuarea procedurii şi depunerea unui nou raport de activitate.
Prorogă termenul pentru depunerea tabelului definitiv până la soluţionarea contestaţiei împotriva tabelului preliminar.
Prorogă termenul pentru depunerea tabelului definitiv până la soluţionarea contestaţiei împotriva tabelului preliminar.
Prorogă termenul pentru depunerea tabelului definitiv
Amână cauza pentru depunerea tabelului definitiv al creanţelor.
Amână cauza pentru depunerea tabelului preliminar al creanţelor.
Amână cauza pentru depunerea raportului prevăzut de art. 97 din legea insolvenţei.
Admite cererea. Deschide procedura generală a insolvenţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14.822.101 RON | 193.908 RON | 7.021.360 RON | 524.571 RON | 9.824.528 RON | 3.327.739 RON | 13 |
| 2024 | 13.022.265 RON | 307.872 RON | 5.195.194 RON | 594.928 RON | 7.734.097 RON | 3.133.831 RON | 11 |
| 2023 | 11.017.099 RON | 239.326 RON | 4.152.345 RON | 326.158 RON | 6.652.146 RON | 2.825.959 RON | 11 |
| 2022 | 11.862.117 RON | 279.910 RON | 3.302.897 RON | 96.640 RON | 5.792.890 RON | 2.586.633 RON | 14 |
| 2021 | 10.440.615 RON | 775.165 RON | 4.968.774 RON | 111.168 RON | 7.164.330 RON | 2.306.724 RON | 13 |
| 2020 | 7.802.167 RON | 578.361 RON | 4.943.565 RON | 146.401 RON | 6.368.605 RON | 1.571.441 RON | 11 |
| 2019 | 7.203.869 RON | 181.228 RON | 3.504.463 RON | 135.153 RON | 4.362.390 RON | 993.080 RON | 10 |
| 2018 | 5.994.836 RON | 115.359 RON | 2.695.258 RON | 46.517 RON | 3.460.593 RON | 811.852 RON | 10 |
| 2017 | 5.175.435 RON | 78.674 RON | 2.166.581 RON | 57.221 RON | 2.753.365 RON | 644.005 RON | 10 |
| 2016 | 5.042.051 RON | 165.702 RON | 2.478.078 RON | — | 3.043.409 RON | 565.331 RON | 10 |
| 2015 | 4.856.447 RON | 53.821 RON | 1.756.660 RON | 13.908 RON | 2.088.673 RON | 345.921 RON | 8 |
| 2014 | 4.924.883 RON | 146.888 RON | 1.236.951 RON | 46.851 RON | 1.482.697 RON | 292.597 RON | 8 |
| 2013 | 3.712.118 RON | 18.171 RON | 1.158.726 RON | 92.549 RON | 1.214.649 RON | 148.472 RON | 9 |
| 2012 | 4.035.501 RON | 12.372 RON | 1.017.163 RON | 176.289 RON | 971.175 RON | 130.301 RON | 9 |
| 2011 | 2.834.329 RON | -25.505 RON | 571.954 RON | 60.447 RON | 631.172 RON | 119.665 RON | 9 |
| 2010 | 3.545.644 RON | 58.915 RON | 554.826 RON | 67.187 RON | 635.117 RON | 147.478 RON | 9 |
| 2009 | 2.669.952 RON | 19.072 RON | 421.365 RON | 101.604 RON | 408.324 RON | 88.563 RON | 6 |
| 2008 | 1.830.241 RON | 28.193 RON | 366.432 RON | 68.314 RON | 367.609 RON | 69.491 RON | 4 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 14.822.101 RON | 13.022.265 RON | 11.017.099 RON | 11.862.117 RON | 10.440.615 RON | 7.802.167 RON | 7.203.869 RON | 5.994.836 RON | 5.175.435 RON | 5.042.051 RON | 4.856.447 RON | 4.924.883 RON | 3.712.118 RON | 4.035.501 RON | 2.834.329 RON | 3.545.644 RON | 2.669.952 RON | 1.830.241 RON |
| Venituri totale | 14.834.496 RON | 13.073.989 RON | 11.042.334 RON | 11.954.426 RON | 10.460.393 RON | 7.816.981 RON | 7.221.075 RON | 5.995.121 RON | 5.179.150 RON | 5.051.883 RON | 4.858.488 RON | 4.946.308 RON | 3.733.309 RON | 4.043.927 RON | 3.047.443 RON | 3.765.498 RON | 2.830.235 RON | 1.925.454 RON |
| Cheltuieli totale | 14.602.856 RON | 12.710.649 RON | 10.764.252 RON | 11.625.042 RON | 9.557.612 RON | 7.130.412 RON | 7.005.216 RON | 5.857.552 RON | 5.084.454 RON | 4.853.928 RON | 4.780.484 RON | 4.771.001 RON | 3.709.363 RON | 4.028.727 RON | 3.072.948 RON | 3.693.088 RON | 2.804.467 RON | 1.891.891 RON |
| Profit brut | 231.640 RON | 363.340 RON | 278.082 RON | 329.384 RON | 902.781 RON | 686.569 RON | 215.859 RON | 137.569 RON | 94.696 RON | 197.955 RON | 78.004 RON | 175.307 RON | 23.946 RON | 15.200 RON | 0 RON | 72.410 RON | 25.768 RON | 33.563 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 25.505 RON | — | — | — |
| Profit net | 193.908 RON | 307.872 RON | 239.326 RON | 279.910 RON | 775.165 RON | 578.361 RON | 181.228 RON | 115.359 RON | 78.674 RON | 165.702 RON | 53.821 RON | 146.888 RON | 18.171 RON | 12.372 RON | 0 RON | 58.915 RON | 19.072 RON | 28.193 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 25.505 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 524.571 RON | 594.928 RON | 326.158 RON | 96.640 RON | 111.168 RON | 146.401 RON | 135.153 RON | 46.517 RON | 57.221 RON | — | 13.908 RON | 46.851 RON | 92.549 RON | 176.289 RON | 60.447 RON | 67.187 RON | 101.604 RON | 68.314 RON |
| Active circulante | 9.824.528 RON | 7.734.097 RON | 6.652.146 RON | 5.792.890 RON | 7.164.330 RON | 6.368.605 RON | 4.362.390 RON | 3.460.593 RON | 2.753.365 RON | 3.043.409 RON | 2.088.673 RON | 1.482.697 RON | 1.214.649 RON | 971.175 RON | 631.172 RON | 635.117 RON | 408.324 RON | 367.609 RON |
| Stocuri | 7.487.889 RON | 5.723.865 RON | 4.744.193 RON | 3.739.399 RON | 4.177.446 RON | 3.073.993 RON | 1.681.929 RON | 959.494 RON | 774.479 RON | 730.556 RON | 542.613 RON | 593.872 RON | 565.006 RON | 486.671 RON | 310.428 RON | 241.599 RON | 250.058 RON | 124.175 RON |
| Creante | 2.306.613 RON | 1.972.947 RON | 1.876.198 RON | 2.016.893 RON | 2.926.048 RON | 2.605.509 RON | 2.631.433 RON | 2.412.521 RON | 1.932.359 RON | 2.286.674 RON | 1.542.939 RON | 886.910 RON | 635.170 RON | 400.604 RON | 306.263 RON | 351.038 RON | 99.973 RON | 154.476 RON |
| Casa si conturi la banci | 30.026 RON | 37.285 RON | 31.755 RON | 36.598 RON | 60.836 RON | 689.103 RON | 49.028 RON | 88.578 RON | 46.527 RON | 26.179 RON | 3.121 RON | 1.915 RON | 14.473 RON | 83.900 RON | 14.481 RON | 42.480 RON | 58.293 RON | 88.958 RON |
| Datorii totale | 7.021.360 RON | 5.195.194 RON | 4.152.345 RON | 3.302.897 RON | 4.968.774 RON | 4.943.565 RON | 3.504.463 RON | 2.695.258 RON | 2.166.581 RON | 2.478.078 RON | 1.756.660 RON | 1.236.951 RON | 1.158.726 RON | 1.017.163 RON | 571.954 RON | 554.826 RON | 421.365 RON | 366.432 RON |
| Capitaluri proprii | 3.327.739 RON | 3.133.831 RON | 2.825.959 RON | 2.586.633 RON | 2.306.724 RON | 1.571.441 RON | 993.080 RON | 811.852 RON | 644.005 RON | 565.331 RON | 345.921 RON | 292.597 RON | 148.472 RON | 130.301 RON | 119.665 RON | 147.478 RON | 88.563 RON | 69.491 RON |
| Capital subscris varsat | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 13 | 11 | 11 | 14 | 13 | 11 | 10 | 10 | 10 | 10 | 8 | 8 | 9 | 9 | 9 | 9 | 6 | 4 |
52 de contracte atribuite, in valoare de 156.339 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 146.479 lei.
Achizitii directe
40 de contracte
146.439 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
12 contracte
9.900 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 03:40).