GEOSCAN SERVICE SRL
- GEOSCAN - S.R.L.documentat pana in 2016
- J52/33/2007GIURGIUdin 25.01.2007
- J29/960/2016PRAHOVAdin 13.05.2016in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 975.184 RON | 259.517 RON | 432.996 RON | 288.410 RON | 403.549 RON | 259.757 RON | 4 |
| 2024 | 1.065.720 RON | 448.573 RON | 96.263 RON | 117.208 RON | 427.078 RON | 448.813 RON | 3 |
| 2023 | 836.314 RON | 386.468 RON | 65.535 RON | 93.290 RON | 356.650 RON | 386.708 RON | 3 |
| 2022 | 1.002.120 RON | 413.111 RON | 309.792 RON | 95.657 RON | 627.486 RON | 413.351 RON | 3 |
| 2021 | 435.207 RON | 118.754 RON | 79.740 RON | 114.088 RON | 196.337 RON | 230.685 RON | 2 |
| 2020 | 299.168 RON | 86.623 RON | 18.795 RON | 54.879 RON | 102.847 RON | 138.931 RON | 1 |
| 2019 | 134.537 RON | 13.417 RON | 15.608 RON | 56.184 RON | 85.415 RON | 125.991 RON | 1 |
| 2018 | 368.056 RON | 114.153 RON | 145 RON | 86.750 RON | 51.232 RON | 137.837 RON | 2 |
| 2017 | 297.655 RON | 111.434 RON | 7.409 RON | 119.065 RON | 23.461 RON | 135.117 RON | 2 |
| 2016 | 640.589 RON | 281.338 RON | 37.148 RON | 84.576 RON | 233.734 RON | 281.578 RON | 4 |
| 2015 | 402.907 RON | 174.432 RON | 66.737 RON | 62.403 RON | 226.014 RON | 221.680 RON | 4 |
| 2014 | 127.501 RON | -21.958 RON | 24.557 RON | 41.955 RON | 101.270 RON | 118.668 RON | 1 |
| 2013 | 277.359 RON | 49.004 RON | 23.958 RON | 54.063 RON | 118.263 RON | 148.368 RON | 3 |
| 2012 | 204.286 RON | 13.241 RON | 14.956 RON | 64.271 RON | 59.425 RON | 108.740 RON | 2 |
| 2011 | 153.344 RON | 222 RON | 13.249 RON | 41.697 RON | 67.050 RON | 95.498 RON | 3 |
| 2010 | 206.674 RON | 27.947 RON | 28.020 RON | 40.511 RON | 104.571 RON | 117.062 RON | 4 |
| 2009 | 159.528 RON | -29.225 RON | 18.988 RON | 51.442 RON | 71.661 RON | 104.115 RON | 3 |
| 2008 | 229.969 RON | 122.637 RON | 28.426 RON | 54.441 RON | 107.688 RON | 133.340 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 975.184 RON | 1.065.720 RON | 836.314 RON | 1.002.120 RON | 435.207 RON | 299.168 RON | 134.537 RON | 368.056 RON | 297.655 RON | 640.589 RON | 402.907 RON | 127.501 RON | 277.359 RON | 204.286 RON | 153.344 RON | 206.674 RON | 159.528 RON | 229.969 RON |
| Venituri totale | 1.030.497 RON | 1.090.924 RON | 838.615 RON | 1.004.750 RON | 436.262 RON | 299.176 RON | 138.187 RON | 368.056 RON | 324.705 RON | 642.512 RON | 403.034 RON | 127.501 RON | 281.053 RON | 200.284 RON | 155.625 RON | 208.893 RON | 163.672 RON | 232.153 RON |
| Cheltuieli totale | 743.489 RON | 615.577 RON | 444.700 RON | 581.814 RON | 313.677 RON | 209.742 RON | 122.959 RON | 249.500 RON | 210.033 RON | 338.270 RON | 194.686 RON | 145.633 RON | 223.618 RON | 180.897 RON | 150.734 RON | 173.619 RON | 187.055 RON | 103.711 RON |
| Profit brut | 287.008 RON | 475.347 RON | 393.915 RON | 422.936 RON | 122.585 RON | 89.434 RON | 15.228 RON | 118.556 RON | 114.672 RON | 304.242 RON | 208.348 RON | 0 RON | 57.435 RON | 19.387 RON | 4.891 RON | 35.274 RON | — | 128.442 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 18.132 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 23.383 RON | — |
| Profit net | 259.517 RON | 448.573 RON | 386.468 RON | 413.111 RON | 118.754 RON | 86.623 RON | 13.417 RON | 114.153 RON | 111.434 RON | 281.338 RON | 174.432 RON | 0 RON | 49.004 RON | 13.241 RON | 222 RON | 27.947 RON | — | 122.637 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 21.958 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 29.225 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 288.410 RON | 117.208 RON | 93.290 RON | 95.657 RON | 114.088 RON | 54.879 RON | 56.184 RON | 86.750 RON | 119.065 RON | 84.576 RON | 62.403 RON | 41.955 RON | 54.063 RON | 64.271 RON | 41.697 RON | 40.511 RON | 51.442 RON | 54.441 RON |
| Active circulante | 403.549 RON | 427.078 RON | 356.650 RON | 627.486 RON | 196.337 RON | 102.847 RON | 85.415 RON | 51.232 RON | 23.461 RON | 233.734 RON | 226.014 RON | 101.270 RON | 118.263 RON | 59.425 RON | 67.050 RON | 104.571 RON | 71.661 RON | 107.688 RON |
| Stocuri | 0 RON | 0 RON | — | — | — | 0 RON | — | 0 RON | — | — | — | — | — | 1.442 RON | 4.999 RON | 998 RON | 210 RON | 210 RON |
| Creante | 304.497 RON | 232.884 RON | 143.562 RON | 322.807 RON | 66.409 RON | 49.666 RON | 26.746 RON | 4.921 RON | 4.289 RON | 75.132 RON | 47.342 RON | 25.801 RON | 9.595 RON | 13.805 RON | 14.729 RON | 66.508 RON | 4.428 RON | 24 RON |
| Casa si conturi la banci | 99.052 RON | 194.194 RON | 213.088 RON | 304.679 RON | 129.928 RON | 53.181 RON | 58.669 RON | 46.311 RON | 19.172 RON | 158.602 RON | 178.672 RON | 75.469 RON | 108.668 RON | 44.178 RON | 47.322 RON | 37.065 RON | 67.023 RON | 107.454 RON |
| Cheltuieli in avans | 794 RON | 790 RON | 2.303 RON | — | — | — | — | — | — | 416 RON | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 432.996 RON | 96.263 RON | 65.535 RON | 309.792 RON | 79.740 RON | 18.795 RON | 15.608 RON | 145 RON | 7.409 RON | 37.148 RON | 66.737 RON | 24.557 RON | 23.958 RON | 14.956 RON | 13.249 RON | 28.020 RON | 18.988 RON | 28.426 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 363 RON |
| Capitaluri proprii | 259.757 RON | 448.813 RON | 386.708 RON | 413.351 RON | 230.685 RON | 138.931 RON | 125.991 RON | 137.837 RON | 135.117 RON | 281.578 RON | 221.680 RON | 118.668 RON | 148.368 RON | 108.740 RON | 95.498 RON | 117.062 RON | 104.115 RON | 133.340 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 4 | 4 | 1 | 3 | 2 | 3 | 4 | 3 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
9 contracte atribuite, in valoare de 330.270 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 282.797 lei.
Achizitii directe
7 contracte
282.790 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
47.480 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 22:37).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ROMASCO CONCEPT SRLCUI 29025313 | 8 | ofertant · l-a avut subcontractant | 8 | — | vezi ↗ |
BIB EXPLO TUR SRLCUI 31504393 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
PROF CON INVEST S.R.L.CUI 35758327 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
KENTEL Design SRLCUI 16442408 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
EUROBRIDGE SRLCUI 18642232 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
PROTELCO SACUI 8606690 | 8 | co-subcontractant | 7 | — | vezi ↗ |
BLUE ROAD SRLCUI 34450085 | 3 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
DEGAL CONSTRUCT 88 SRLCUI 11594405 | 4 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
| 2 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ | |
CONALID SRLCUI 10844872 | 2 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 26 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.