KRAFTANLAGEN ROMANIA SRL
- J40/7158/2007BUCURESTIdin 06.04.2007
- J2007002805299PRAHOVAdin 30.10.2007in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
clădirea „Atelier întreţinere“
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 99,98% |
| firmă | 0,02% |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge cererea.
Pentru îndeplinirea unor obligaţii, amână judecarea cauzei la data de 02.09.2026.
Respinge apelul ca nefondat. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 20.05.2026.
Amână pronun?area la data de 20.05.2026
Admite excep?ia inadmisibilită?ii, invocată prin întâmpinare. Respinge ac?iunea, ca inadmisibilă. Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Prahova – Sec?ia I. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 10.12.2025.
Amână pronunţarea la data de 10.12.2025. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţa publică azi, 25.11.2025.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor nr. 4 din data de 26.08.2025, din cadrul Tribunalului Prahova şi reţinând că obiectul prezentului dosare nu face parte din lista cauzelor urgente care se judecă, astfel cum a fost stabilit prin hotărârea anterior men?ionată, se va dispune amânarea judecării cauzei ?i acordarea unui nou termen de judecată, cu păstrarea termenelor în cuno?tin?ă
în vederea depunerii precizărilor solicitate
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 152.536.221 RON | 5.999.029 RON | 86.833.042 RON | 9.770.653 RON | 101.746.701 RON | 21.373.073 RON | 211 |
| 2024 | 173.234.212 RON | 2.820.572 RON | 58.090.966 RON | 11.259.908 RON | 65.032.380 RON | 15.374.043 RON | 204 |
| 2023 | 167.995.672 RON | 782.118 RON | 63.094.774 RON | 12.561.604 RON | 68.144.061 RON | 12.553.471 RON | 202 |
| 2022 | 72.176.229 RON | 778.691 RON | 27.514.242 RON | 9.784.097 RON | 34.124.391 RON | 11.771.353 RON | 174 |
| 2021 | 131.170.648 RON | 4.529.518 RON | 34.769.243 RON | 10.229.373 RON | 40.279.827 RON | 10.992.662 RON | 176 |
| 2020 | 130.431.524 RON | 282.872 RON | 62.253.057 RON | 4.789.331 RON | 73.956.201 RON | 11.411.844 RON | 231 |
| 2019 | 146.042.841 RON | 8.116.255 RON | 32.649.703 RON | 8.668.099 RON | 46.134.887 RON | 16.002.473 RON | 259 |
| 2018 | 145.549.378 RON | -5.155.845 RON | 55.109.371 RON | 6.050.887 RON | 58.403.662 RON | 7.886.218 RON | 237 |
| 2017 | 67.618.884 RON | -1.721.592 RON | 29.291.867 RON | 5.058.328 RON | 38.477.534 RON | 13.042.063 RON | 258 |
| 2016 | 90.387.515 RON | -1.985.709 RON | 30.034.855 RON | 5.610.951 RON | 40.222.365 RON | 14.763.655 RON | 269 |
| 2015 | 83.144.579 RON | 1.949.591 RON | 36.076.550 RON | 5.470.558 RON | 51.396.398 RON | 16.749.364 RON | 246 |
| 2014 | 119.955.104 RON | 3.548.164 RON | 27.739.708 RON | 5.145.261 RON | 42.360.582 RON | 14.799.773 RON | 263 |
| 2013 | 58.697.611 RON | -4.895.534 RON | 22.173.395 RON | 4.452.183 RON | 29.383.012 RON | 11.251.609 RON | 235 |
| 2012 | 126.336.840 RON | 855.991 RON | 27.475.124 RON | 4.318.346 RON | 39.467.758 RON | 16.147.144 RON | 182 |
| 2011 | 43.226.140 RON | 409.265 RON | 14.074.309 RON | 2.190.190 RON | 27.643.743 RON | 15.291.152 RON | 148 |
| 2010 | 24.206.918 RON | -1.736.549 RON | 2.950.786 RON | 1.710.683 RON | 16.691.341 RON | 14.881.887 RON | 147 |
| 2009 | 36.507.218 RON | 4.442.548 RON | 3.128.821 RON | 1.768.122 RON | 18.234.004 RON | 16.618.436 RON | 182 |
| 2008 | 49.207.007 RON | 11.963.837 RON | 10.394.469 RON | 1.935.935 RON | 21.013.519 RON | 12.175.888 RON | 195 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 152.536.221 RON | 173.234.212 RON | 167.995.672 RON | 72.176.229 RON | 131.170.648 RON | 130.431.524 RON | 146.042.841 RON | 145.549.378 RON | 67.618.884 RON | 90.387.515 RON | 83.144.579 RON | 119.955.104 RON | 58.697.611 RON | 126.336.840 RON | 43.226.140 RON | 24.206.918 RON | 36.507.218 RON | 49.207.007 RON |
| Venituri totale | 176.858.984 RON | 154.205.387 RON | 173.811.028 RON | 76.230.867 RON | 133.199.253 RON | 122.280.584 RON | 152.483.058 RON | 146.516.185 RON | 66.685.905 RON | 93.569.081 RON | 87.821.198 RON | 118.979.718 RON | 58.586.108 RON | 127.073.346 RON | 49.568.425 RON | 27.004.438 RON | 37.070.705 RON | 48.400.214 RON |
| Cheltuieli totale | 169.915.321 RON | 149.749.659 RON | 170.550.079 RON | 75.452.176 RON | 128.586.245 RON | 119.363.730 RON | 143.736.335 RON | 148.325.178 RON | 68.407.497 RON | 95.194.225 RON | 85.315.534 RON | 113.044.020 RON | 63.481.642 RON | 125.433.461 RON | 49.156.241 RON | 28.724.487 RON | 31.942.874 RON | 33.727.480 RON |
| Profit brut | 6.943.663 RON | 4.455.728 RON | 3.260.949 RON | 778.691 RON | 4.613.008 RON | 2.916.854 RON | 8.746.723 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.505.664 RON | 5.935.698 RON | 0 RON | 1.639.885 RON | 412.184 RON | — | 5.127.831 RON | 14.672.734 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.808.993 RON | 1.721.592 RON | 1.625.144 RON | 0 RON | 0 RON | 4.895.534 RON | 0 RON | 0 RON | 1.720.049 RON | — | — |
| Profit net | 5.999.029 RON | 2.820.572 RON | 782.118 RON | 778.691 RON | 4.529.518 RON | 282.872 RON | 8.116.255 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.949.591 RON | 3.548.164 RON | 0 RON | 855.991 RON | 409.265 RON | — | 4.442.548 RON | 11.963.837 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 5.155.845 RON | 1.721.592 RON | 1.985.709 RON | 0 RON | 0 RON | 4.895.534 RON | 0 RON | 0 RON | 1.736.549 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 9.770.653 RON | 11.259.908 RON | 12.561.604 RON | 9.784.097 RON | 10.229.373 RON | 4.789.331 RON | 8.668.099 RON | 6.050.887 RON | 5.058.328 RON | 5.610.951 RON | 5.470.558 RON | 5.145.261 RON | 4.452.183 RON | 4.318.346 RON | 2.190.190 RON | 1.710.683 RON | 1.768.122 RON | 1.935.935 RON |
| Active circulante | 101.746.701 RON | 65.032.380 RON | 68.144.061 RON | 34.124.391 RON | 40.279.827 RON | 73.956.201 RON | 46.134.887 RON | 58.403.662 RON | 38.477.534 RON | 40.222.365 RON | 51.396.398 RON | 42.360.582 RON | 29.383.012 RON | 39.467.758 RON | 27.643.743 RON | 16.691.341 RON | 18.234.004 RON | 21.013.519 RON |
| Stocuri | 11.474.896 RON | 5.802.740 RON | 11.958.722 RON | 10.065.574 RON | 3.053.513 RON | 13.045.905 RON | 13.055.779 RON | 7.868.312 RON | 5.583.548 RON | 6.429.315 RON | 5.230.843 RON | 1.403.985 RON | 3.178.617 RON | 4.982.308 RON | 9.261.391 RON | 2.818.952 RON | 487.789 RON | 685.778 RON |
| Creante | 54.363.719 RON | 51.846.548 RON | 40.584.945 RON | 14.891.694 RON | 20.389.527 RON | 48.128.370 RON | 31.562.105 RON | 44.952.101 RON | 30.089.254 RON | 30.930.660 RON | 41.878.120 RON | 24.217.674 RON | 24.412.887 RON | 30.693.975 RON | 15.404.627 RON | 6.437.350 RON | 6.998.671 RON | 16.762.880 RON |
| Casa si conturi la banci | 35.908.086 RON | 7.383.092 RON | 15.600.394 RON | 9.167.123 RON | 16.836.787 RON | 12.781.926 RON | 1.517.003 RON | 5.583.249 RON | 2.804.732 RON | 2.862.390 RON | 4.287.435 RON | 16.738.923 RON | 1.791.508 RON | 3.791.475 RON | 2.977.725 RON | 7.435.039 RON | 10.747.544 RON | 3.564.861 RON |
| Cheltuieli in avans | 610.231 RON | 620.066 RON | 515.671 RON | 227.867 RON | 87.298 RON | 94.051 RON | 225.808 RON | 137.934 RON | 128.900 RON | 177.116 RON | 189.338 RON | 199.222 RON | 260.494 RON | 373.136 RON | 26.189 RON | 21.211 RON | 16.885 RON | 20.726 RON |
| Datorii totale | 86.833.042 RON | 58.090.966 RON | 63.094.774 RON | 27.514.242 RON | 34.769.243 RON | 62.253.057 RON | 32.649.703 RON | 55.109.371 RON | 29.291.867 RON | 30.034.855 RON | 36.076.550 RON | 27.739.708 RON | 22.173.395 RON | 27.475.124 RON | 14.074.309 RON | 2.950.786 RON | 3.128.821 RON | 10.394.469 RON |
| Provizioane | 3.921.470 RON | 3.447.345 RON | 5.573.091 RON | 4.850.760 RON | 4.834.593 RON | 5.174.682 RON | 6.376.618 RON | 1.596.894 RON | 1.330.832 RON | 1.211.922 RON | 2.605.360 RON | 2.785.191 RON | 670.685 RON | 536.972 RON | 494.661 RON | 590.562 RON | 271.754 RON | 399.823 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.625.020 RON | 2.380.393 RON | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 21.373.073 RON | 15.374.043 RON | 12.553.471 RON | 11.771.353 RON | 10.992.662 RON | 11.411.844 RON | 16.002.473 RON | 7.886.218 RON | 13.042.063 RON | 14.763.655 RON | 16.749.364 RON | 14.799.773 RON | 11.251.609 RON | 16.147.144 RON | 15.291.152 RON | 14.881.887 RON | 16.618.436 RON | 12.175.888 RON |
| Capital subscris varsat | 2.040.000 RON | 2.040.000 RON | 2.040.000 RON | 2.040.000 RON | 2.040.000 RON | 2.040.000 RON | 2.040.000 RON | 2.040.000 RON | 2.040.000 RON | 2.040.000 RON | 2.040.000 RON | 2.040.000 RON | 2.040.000 RON | 2.040.000 RON | 2.040.000 RON | 2.040.000 RON | 2.040.000 RON | 204.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 211 | 204 | 202 | 174 | 176 | 231 | 259 | 237 | 258 | 269 | 246 | 263 | 235 | 182 | 148 | 147 | 182 | 195 |
1 contract atribuit, in valoare de 638.855.369 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
1 contract
638.855.369 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 09:56).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
STIZO NUCLEAR SACUI 13818681 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ROMOIL 2003 SRLCUI 15204769 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ALPACCESS SRLCUI 15810340 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
TUV AUSTRIA ROMANIA SRLCUI 19231430 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
WOMA ECOSERV CONSTRUCT SRLCUI 22936619 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 8 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.