TOTAL DESIGN CONSULTING SRL
- J40/8851/2007BUCURESTIdin 08.05.2007
- J2010002130238ILFOVdin 06.08.2010in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 263.700 RON | 86.007 RON | 94.552 RON | 106.396 RON | 89.242 RON | 101.086 RON | 1 |
| 2024 | 235.600 RON | 125.950 RON | 146.733 RON | 25.272 RON | 247.651 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| 126.190 RON |
| 1 |
| 2023 | 210.050 RON | 114.963 RON | 84.570 RON | 47.249 RON | 139.845 RON | 102.524 RON | 1 |
| 2022 | 103.600 RON | -23.516 RON | 177.634 RON | 107.022 RON | 58.128 RON | -12.439 RON | 1 |
| 2021 | 109.400 RON | -41.274 RON | 178.753 RON | 150.644 RON | 39.185 RON | 11.076 RON | 2 |
| 2020 | 125.080 RON | 19.546 RON | 16.074 RON | 26.036 RON | 70.743 RON | 80.705 RON | 1 |
| 2019 | 147.805 RON | 66.016 RON | 38.686 RON | 40.546 RON | 87.299 RON | 89.159 RON | 1 |
| 2018 | 107.704 RON | 49.285 RON | 44.304 RON | 55.391 RON | 35.986 RON | 48.932 RON | 1 |
| 2017 | 103.275 RON | 36.461 RON | 33.115 RON | 2.002 RON | 29.727 RON | -353 RON | 1 |
| 2016 | 78.536 RON | 21.047 RON | 60.337 RON | 1.242 RON | 21.150 RON | -36.814 RON | 1 |
| 2015 | 74.837 RON | 15.542 RON | 85.826 RON | 556 RON | 27.359 RON | -57.861 RON | 1 |
| 2014 | 0 RON | -46.484 RON | 84.181 RON | 1.808 RON | 8.921 RON | -73.402 RON | 2 |
| 2013 | 30.742 RON | 495 RON | 43.847 RON | 3.477 RON | 13.262 RON | -26.919 RON | 1 |
| 2012 | 13.322 RON | -20.299 RON | 38.794 RON | 1.065 RON | 10.004 RON | -27.414 RON | 1 |
| 2011 | 3.303 RON | -15.926 RON | 22.795 RON | 7.185 RON | 6.867 RON | -6.417 RON | 1 |
| 2010 | 34.120 RON | -25.135 RON | 18.868 RON | 17.296 RON | 10.151 RON | 9.508 RON | 1 |
| 2009 | 51.500 RON | 27.920 RON | 10.927 RON | 32.192 RON | 13.378 RON | 34.643 RON | 1 |
| 2008 | 125.697 RON | 56.483 RON | 6.368 RON | 41.232 RON | 20.693 RON | 56.723 RON | 1 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| 2008 |
|---|
| Cifra de afaceri | 263.700 RON | 235.600 RON | 210.050 RON | 103.600 RON | 109.400 RON | 125.080 RON | 147.805 RON | 107.704 RON | 103.275 RON | 78.536 RON | 74.837 RON | 0 RON | 30.742 RON | 13.322 RON | 3.303 RON | 34.120 RON | 51.500 RON | 125.697 RON |
| Venituri totale | 263.701 RON | 235.618 RON | 300.082 RON | 103.648 RON | 109.400 RON | 125.120 RON | 156.337 RON | 107.802 RON | 103.305 RON | 78.547 RON | 74.837 RON | 1 RON | 30.743 RON | 13.325 RON | ||||
| Cheltuieli totale | 175.373 RON | 107.665 RON | 182.178 RON | 126.128 RON | 149.602 RON | 104.395 RON | 88.757 RON | 57.440 RON | 65.669 RON | 55.929 RON | 57.050 RON | 46.485 RON | 29.949 RON | 33.624 RON | ||||
| Profit brut | 88.328 RON | 127.953 RON | 117.904 RON | 0 RON | 0 RON | 20.725 RON | 67.580 RON | 50.362 RON | 37.636 RON | 22.618 RON | 17.787 RON | 0 RON | 794 RON | 0 RON | ||||
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 22.480 RON | 40.202 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 46.484 RON | 0 RON | 20.299 RON | ||||
| Profit net | 86.007 RON | 125.950 RON | 114.963 RON | 0 RON | 0 RON | 19.546 RON | 66.016 RON | 49.285 RON | 36.461 RON | 21.047 RON | 15.542 RON | 0 RON | 495 RON | 0 RON | ||||
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 23.516 RON | 41.274 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 46.484 RON | 0 RON | 20.299 RON | ||||
| Active fixe (imobilizate) | 106.396 RON | 25.272 RON | 47.249 RON | 107.022 RON | 150.644 RON | 26.036 RON | 40.546 RON | 55.391 RON | 2.002 RON | 1.242 RON | 556 RON | 1.808 RON | 3.477 RON | 1.065 RON | ||||
| Active circulante | 89.242 RON | 247.651 RON | 139.845 RON | 58.128 RON | 39.185 RON | 70.743 RON | 87.299 RON | 35.986 RON | 29.727 RON | 21.150 RON | 27.359 RON | 8.921 RON | 13.262 RON | 10.004 RON | ||||
| Stocuri | 2.244 RON | 6.317 RON | 1.362 RON | 975 RON | 6.103 RON | 18.224 RON | 234 RON | 4.232 RON | 1.212 RON | — | 5.936 RON | 5.065 RON | — | 233 RON | ||||
| Creante | 48.271 RON | 39.055 RON | 31.404 RON | 5.364 RON | 16.883 RON | 21.936 RON | 14.241 RON | 7.738 RON | 2.707 RON | 1.688 RON | 11.120 RON | 1.109 RON | 9.184 RON | 1.599 RON | ||||
| Casa si conturi la banci | 38.727 RON | 202.279 RON | 107.079 RON | 51.789 RON | 16.199 RON | 30.583 RON | 72.824 RON | 24.016 RON | 25.808 RON | 19.462 RON | 10.303 RON | 2.747 RON | 4.078 RON | 8.172 RON | ||||
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | 45 RON | — | — | — | 1.859 RON | 1.033 RON | 1.131 RON | 50 RON | 50 RON | 189 RON | 311 RON | ||||
| Datorii totale | 94.552 RON | 146.733 RON | 84.570 RON | 177.634 RON | 178.753 RON | 16.074 RON | 38.686 RON | 44.304 RON | 33.115 RON | 60.337 RON | 85.826 RON | 84.181 RON | 43.847 RON | 38.794 RON | ||||
| Capitaluri proprii | 101.086 RON | 126.190 RON | 102.524 RON | -12.439 RON | 11.076 RON | 80.705 RON | 89.159 RON | 48.932 RON | -353 RON | -36.814 RON | -57.861 RON | -73.402 RON | -26.919 RON | -27.414 RON | ||||
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | ||||
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
| 3.307 RON |
| 34.123 RON |
| 51.500 RON |
| 127.040 RON |
| 19.233 RON |
| 58.708 RON |
| 22.035 RON |
| 67.381 RON |
| 0 RON |
| — |
| 29.465 RON |
| 59.659 RON |
| 15.926 RON |
| 24.585 RON |
| — |
| — |
| 0 RON |
| — |
| 27.920 RON |
| 56.483 RON |
| 15.926 RON |
| 25.135 RON |
| — |
| — |
| 7.185 RON |
| 17.296 RON |
| 32.192 RON |
| 41.232 RON |
| 6.867 RON |
| 10.151 RON |
| 13.378 RON |
| 20.693 RON |
| 90 RON |
| — |
| — |
| 107 RON |
| 4.505 RON |
| 3.432 RON |
| 467 RON |
| 9.458 RON |
| 2.272 RON |
| 6.719 RON |
| 12.911 RON |
| 11.128 RON |
| 2.326 RON |
| 929 RON |
| — |
| 1.166 RON |
| 22.795 RON |
| 18.868 RON |
| 10.927 RON |
| 6.368 RON |
| -6.417 RON |
| 9.508 RON |
| 34.643 RON |
| 56.723 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 1 |
| 1 |
| 1 |
1 contract atribuit, in valoare de 2.000 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
2.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.847 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.706 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 17%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.034 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 21:22).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.