TOPO CENAN CADASTRU S.R.L.
- GPSEXPERT S.R.L.documentat 2010 – 2021
- TOPOCENAN CONSTRUCT S.R.L.documentat pana in 2010
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 60% |
| persoană | 20% |
| persoană | 20% |
| 3 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 207.848 RON | 28.180 RON | 108.977 RON | 77.798 RON | 194.464 RON | 163.285 RON | 2 |
| 2024 | 223.076 RON | 35.985 RON | 13.194 RON | 95.812 RON | 160.857 RON | 244.746 RON | 2 |
| 2023 | 279.775 RON | 136.756 RON | 17.727 RON | 114.981 RON | 198.190 RON | 296.761 RON | 1 |
| 2022 | 298.806 RON | 105.122 RON | 15.110 RON | 143.602 RON | 129.610 RON | 260.005 RON | 2 |
| 2021 | 298.145 RON | 127.366 RON | 8.977 RON | 175.003 RON | 267.218 RON | 435.143 RON | 2 |
| 2020 | 299.530 RON | 127.603 RON | 8.703 RON | 194.250 RON | 121.254 RON | 307.779 RON | 1 |
| 2019 | 297.764 RON | 60.001 RON | 25.765 RON | 192.833 RON | 56.206 RON | 232.808 RON | 2 |
| 2018 | 231.580 RON | 37.163 RON | 25.600 RON | 140.488 RON | 85.773 RON | 209.970 RON | 3 |
| 2017 | 217.752 RON | 15.939 RON | 39.027 RON | 121.046 RON | 106.727 RON | 188.746 RON | 3 |
| 2016 | 219.571 RON | 21.081 RON | 7.510 RON | 92.714 RON | 108.684 RON | 193.888 RON | 5 |
| 2015 | 218.998 RON | -454 RON | 11.224 RON | 103.471 RON | 80.560 RON | 172.807 RON | 6 |
| 2014 | 219.499 RON | -10.515 RON | 14.992 RON | 103.702 RON | 84.551 RON | 173.261 RON | 5 |
| 2013 | 206.355 RON | 33.104 RON | 23.570 RON | 134.135 RON | 71.937 RON | 182.502 RON | 4 |
| 2012 | 123.979 RON | 15.151 RON | 35.060 RON | 147.217 RON | 37.241 RON | 149.398 RON | 2 |
| 2011 | 115.340 RON | 41.380 RON | 5.167 RON | 112.285 RON | 27.129 RON | 134.247 RON | 2 |
| 2010 | 73.822 RON | 27.466 RON | 60.011 RON | 118.088 RON | 34.460 RON | 92.537 RON | 1 |
| 2009 | 130.866 RON | 64.831 RON | 85.494 RON | 124.291 RON | 26.274 RON | 65.071 RON | 1 |
| 2008 | 173.451 RON | 109.923 RON | 51.751 RON | 130.325 RON | 31.589 RON | 110.163 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 207.848 RON | 223.076 RON | 279.775 RON | 298.806 RON | 298.145 RON | 299.530 RON | 297.764 RON | 231.580 RON | 217.752 RON | 219.571 RON | 218.998 RON | 219.499 RON | 206.355 RON | 123.979 RON | 115.340 RON | 73.822 RON | 130.866 RON | 173.451 RON |
| Venituri totale | 214.731 RON | 232.264 RON | 282.972 RON | 301.833 RON | 301.105 RON | 299.666 RON | 298.234 RON | 232.121 RON | 217.942 RON | 219.696 RON | 219.128 RON | 219.796 RON | 206.674 RON | 124.579 RON | 115.439 RON | 74.632 RON | 131.888 RON | 177.491 RON |
| Cheltuieli totale | 184.446 RON | 194.305 RON | 143.924 RON | 193.963 RON | 170.941 RON | 169.292 RON | 235.252 RON | 192.637 RON | 199.824 RON | 196.418 RON | 213.008 RON | 223.717 RON | 167.370 RON | 105.691 RON | 70.596 RON | 41.974 RON | 62.814 RON | 63.131 RON |
| Profit brut | 30.285 RON | 37.959 RON | 139.048 RON | 107.870 RON | 130.164 RON | 130.374 RON | 62.982 RON | 39.484 RON | 18.118 RON | 23.278 RON | 6.120 RON | 0 RON | 39.304 RON | 18.888 RON | 44.843 RON | 32.658 RON | 69.074 RON | 114.360 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 3.921 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 28.180 RON | 35.985 RON | 136.756 RON | 105.122 RON | 127.366 RON | 127.603 RON | 60.001 RON | 37.163 RON | 15.939 RON | 21.081 RON | 0 RON | 0 RON | 33.104 RON | 15.151 RON | 41.380 RON | 27.466 RON | 64.831 RON | 109.923 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 454 RON | 10.515 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 77.798 RON | 95.812 RON | 114.981 RON | 143.602 RON | 175.003 RON | 194.250 RON | 192.833 RON | 140.488 RON | 121.046 RON | 92.714 RON | 103.471 RON | 103.702 RON | 134.135 RON | 147.217 RON | 112.285 RON | 118.088 RON | 124.291 RON | 130.325 RON |
| Active circulante | 194.464 RON | 160.857 RON | 198.190 RON | 129.610 RON | 267.218 RON | 121.254 RON | 56.206 RON | 85.773 RON | 106.727 RON | 108.684 RON | 80.560 RON | 84.551 RON | 71.937 RON | 37.241 RON | 27.129 RON | 34.460 RON | 26.274 RON | 31.589 RON |
| Creante | 1.000 RON | 1.280 RON | 580 RON | 3.175 RON | 3.526 RON | 1.713 RON | 16.256 RON | 4.628 RON | 7.749 RON | 14.637 RON | 8.137 RON | 8.191 RON | 4.024 RON | 27.083 RON | 14.024 RON | 50 RON | 1.068 RON | 1.680 RON |
| Casa si conturi la banci | 28.812 RON | 21.807 RON | 17.515 RON | 126.435 RON | 263.692 RON | 119.541 RON | 39.950 RON | 81.145 RON | 98.978 RON | 94.047 RON | 72.423 RON | 76.360 RON | 67.913 RON | 10.158 RON | 13.105 RON | 34.410 RON | 25.206 RON | 29.909 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 1.271 RON | 1.317 RON | 1.903 RON | 1.899 RON | 978 RON | 9.534 RON | 9.309 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 108.977 RON | 13.194 RON | 17.727 RON | 15.110 RON | 8.977 RON | 8.703 RON | 25.765 RON | 25.600 RON | 39.027 RON | 7.510 RON | 11.224 RON | 14.992 RON | 23.570 RON | 35.060 RON | 5.167 RON | 60.011 RON | 85.494 RON | 51.751 RON |
| Capitaluri proprii | 163.285 RON | 244.746 RON | 296.761 RON | 260.005 RON | 435.143 RON | 307.779 RON | 232.808 RON | 209.970 RON | 188.746 RON | 193.888 RON | 172.807 RON | 173.261 RON | 182.502 RON | 149.398 RON | 134.247 RON | 92.537 RON | 65.071 RON | 110.163 RON |
| Capital subscris varsat | 500 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 3 | 3 | 5 | 6 | 5 | 4 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
7 contracte atribuite, in valoare de 48.190 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 40.516 lei.
Achizitii directe
6 contracte
40.510 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
7.680 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 23:18).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
M INSTALL SRLCUI 13790718 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
AQUA SERV SRLCUI 16469969 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
EDAS-EXIM SRLCUI 6707346 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
M.I.S-GRUP SRLCUI 12472562 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
AQUA PROCIV PROIECT SRLCUI 8594855 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
FANART CONSULTING SRLCUI 16482283 | 3 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
ROMMEDIA EXIM SRLCUI 9612682 | 3 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
DRILL JOB SRLCUI 26618391 | 3 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
4C PROJECT CONSULTING SRLCUI 23108177 | 2 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
| 2 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 11 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.