EXCLUSIVPRINT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ
- ROM BUSINESS S.R.L.documentat 2018 – 2025
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
subsol, corp A, înscris în C.F. nr. 140360 Timişoara
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoană | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 80.544 RON | 60.914 RON | 120.880 RON | 18.076 RON | 9.020 RON | -93.784 RON | 0 |
| 2024 | — | 25.581 RON | 154.698 RON | — | 0 RON | -154.698 RON | — |
| 2023 | — | 0 RON | 188.851 RON | — | 8.572 RON | -180.279 RON | — |
| 2022 | — | -1.241 RON | 188.851 RON | — | 8.572 RON | -180.279 RON | — |
| 2021 | — | -3.618 RON | 187.611 RON | — | 8.573 RON | -179.038 RON | — |
| 2020 | — | 0 RON | 183.993 RON | — | 8.573 RON | -175.420 RON | — |
| 2019 | — | -28.574 RON | 183.992 RON | — | 8.573 RON | -175.419 RON | — |
| 2018 | — | 0 RON | 154.860 RON | — | 8.015 RON | -146.845 RON | — |
| 2017 | — | 2.803 RON | 154.860 RON | — | 8.015 RON | -146.845 RON | — |
| 2016 | — | 3.291 RON | 173.315 RON | — | 23.666 RON | -149.649 RON | — |
| 2015 | — | -24.416 RON | 173.314 RON | 2.265 RON | 18.109 RON | -152.940 RON | — |
| 2014 | 2.038 RON | -64.208 RON | 173.700 RON | 12.255 RON | 32.921 RON | -128.524 RON | — |
| 2013 | 109.629 RON | -14.455 RON | 126.431 RON | 38.208 RON | 23.906 RON | -64.317 RON | — |
| 2012 | 86.891 RON | 11.725 RON | 135.210 RON | 26.302 RON | 59.046 RON | -49.862 RON | — |
| 2011 | 43.018 RON | -19.313 RON | 109.900 RON | 8.068 RON | 40.245 RON | -61.587 RON | 0 |
| 2010 | 75.032 RON | -27.165 RON | 106.873 RON | 23.195 RON | 41.404 RON | -42.274 RON | — |
| 2009 | 108.151 RON | -28.783 RON | 121.887 RON | 40.044 RON | 66.734 RON | -15.109 RON | 1 |
| 2008 | 77.088 RON | 11.092 RON | 76.312 RON | 53.618 RON | 36.368 RON | 13.674 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 80.544 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.038 RON | 109.629 RON | 86.891 RON | 43.018 RON | 75.032 RON | 108.151 RON | 77.088 RON |
| Venituri totale | 80.544 RON | 34.471 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 5.320 RON | 7.569 RON | 0 RON | 2.038 RON | 109.653 RON | 88.016 RON | 43.018 RON | 75.033 RON | 108.261 RON | 83.829 RON |
| Cheltuieli totale | 8.015 RON | 8.890 RON | — | 1.241 RON | 3.618 RON | — | 28.574 RON | — | 2.357 RON | 4.278 RON | 24.416 RON | 66.185 RON | 120.927 RON | 76.291 RON | 62.331 RON | 98.973 RON | 134.177 RON | 70.648 RON |
| Profit brut | 72.529 RON | 25.581 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.963 RON | 3.291 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 11.725 RON | 0 RON | — | — | 13.181 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.241 RON | 3.618 RON | 0 RON | 28.574 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 64.147 RON | 11.274 RON | 0 RON | 19.313 RON | 23.940 RON | 25.916 RON | — |
| Profit net | 60.914 RON | 25.581 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.803 RON | 3.291 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 11.725 RON | 0 RON | — | — | 11.092 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.241 RON | 3.618 RON | 0 RON | 28.574 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 24.416 RON | 64.208 RON | 14.455 RON | 0 RON | 19.313 RON | 27.165 RON | 28.783 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 18.076 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.265 RON | 12.255 RON | 38.208 RON | 26.302 RON | 8.068 RON | 23.195 RON | 40.044 RON | 53.618 RON |
| Active circulante | 9.020 RON | 0 RON | 8.572 RON | 8.572 RON | 8.573 RON | 8.573 RON | 8.573 RON | 8.015 RON | 8.015 RON | 23.666 RON | 18.109 RON | 32.921 RON | 23.906 RON | 59.046 RON | 40.245 RON | 41.404 RON | 66.734 RON | 36.368 RON |
| Stocuri | 0 RON | 0 RON | 6.158 RON | 6.158 RON | 6.159 RON | 6.159 RON | 6.159 RON | 6.159 RON | 6.159 RON | 8.517 RON | 8.517 RON | 23.662 RON | 15.708 RON | 16.756 RON | 30.603 RON | 37.091 RON | 38.285 RON | 15.602 RON |
| Creante | 2.789 RON | 0 RON | 2.732 RON | 2.732 RON | 2.732 RON | 2.732 RON | 2.732 RON | 2.174 RON | 2.174 RON | 6.011 RON | 8.922 RON | 9.183 RON | 7.119 RON | 39.541 RON | 4.867 RON | 3.322 RON | 17.055 RON | 16.429 RON |
| Casa si conturi la banci | 6.231 RON | — | -318 RON | -318 RON | -318 RON | -318 RON | -318 RON | -318 RON | -318 RON | 9.138 RON | 670 RON | 76 RON | 1.079 RON | 2.749 RON | 4.775 RON | 991 RON | 11.394 RON | 4.337 RON |
| Datorii totale | 120.880 RON | 154.698 RON | 188.851 RON | 188.851 RON | 187.611 RON | 183.993 RON | 183.992 RON | 154.860 RON | 154.860 RON | 173.315 RON | 173.314 RON | 173.700 RON | 126.431 RON | 135.210 RON | 109.900 RON | 106.873 RON | 121.887 RON | 76.312 RON |
| Capitaluri proprii | -93.784 RON | -154.698 RON | -180.279 RON | -180.279 RON | -179.038 RON | -175.420 RON | -175.419 RON | -146.845 RON | -146.845 RON | -149.649 RON | -152.940 RON | -128.524 RON | -64.317 RON | -49.862 RON | -61.587 RON | -42.274 RON | -15.109 RON | 13.674 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | — | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | — | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
3 contracte atribuite, in valoare de 7.582 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 7.585 lei.
Achizitii directe
3 contracte
7.582 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 09:39).