ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
com. Luna, satul Luna
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 36% |
| persoanăadministrator | 28% |
| persoanăfostă | 36% |
| 3 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Anulează cererea de chemare în judecată formulată de petenta TBI BANK EAD - prin TBI Bank EAD Sofia Sucursala Bucureşti, înregistrată în dosarul nr. 23803/211/2023. Cu drept de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de reexaminare se depune la Judecătoria Cluj-Napoca. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 19.01.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.992.824 RON | -142.060 RON | 389.140 RON | 1.937.611 RON | 262.029 RON | 1.738.743 RON | 27 |
| 2024 | 3.796.231 RON | 94.290 RON | 313.024 RON | 1.999.460 RON | 312.161 RON | 1.891.915 RON | 27 |
| 2023 | 3.654.892 RON | 32.208 RON | 384.340 RON | 2.061.156 RON | 394.519 RON | 1.949.460 RON | 27 |
| 2022 | 2.803.296 RON | 416.377 RON | 305.779 RON | 1.618.940 RON | 581.653 RON | 1.976.736 RON | 25 |
| 2021 | 1.913.598 RON | -103.528 RON | 335.816 RON | 1.594.501 RON | 321.396 RON | 1.602.464 RON | 27 |
| 2020 | 1.450.773 RON | 306.729 RON | 349.442 RON | 1.558.146 RON | 603.960 RON | 1.833.359 RON | 26 |
| 2019 | 2.465.307 RON | 136.396 RON | 201.888 RON | 1.573.663 RON | 208.388 RON | 1.570.840 RON | 29 |
| 2018 | 2.145.097 RON | 97.937 RON | 263.810 RON | 1.570.050 RON | 189.355 RON | 1.471.285 RON | 30 |
| 2017 | 2.077.852 RON | 292.172 RON | 313.292 RON | 1.532.088 RON | 149.764 RON | 1.403.984 RON | 28 |
| 2016 | 1.827.378 RON | 224.765 RON | 371.480 RON | 1.380.895 RON | 103.824 RON | 1.127.601 RON | 26 |
| 2015 | 1.634.577 RON | 243.800 RON | 472.099 RON | 1.247.026 RON | 109.642 RON | 905.310 RON | 25 |
| 2014 | 1.316.691 RON | 87.714 RON | 618.184 RON | 1.158.119 RON | 126.256 RON | 661.511 RON | 23 |
| 2013 | 1.089.574 RON | 67.664 RON | 642.469 RON | 1.057.333 RON | 156.311 RON | 573.797 RON | 19 |
| 2012 | 993.745 RON | 34.746 RON | 460.667 RON | 803.282 RON | 138.070 RON | 468.072 RON | 21 |
| 2011 | 1.000.760 RON | 50.335 RON | 378.260 RON | 691.267 RON | 122.948 RON | 433.326 RON | 24 |
| 2010 | 934.190 RON | 71.731 RON | 303.964 RON | 633.666 RON | 103.109 RON | 382.992 RON | 19 |
| 2009 | 886.315 RON | 47.252 RON | 335.706 RON | 553.726 RON | 77.797 RON | 249.951 RON | 17 |
| 2008 | 876.457 RON | 42.827 RON | 361.335 RON | 553.202 RON | 64.823 RON | 208.698 RON | 17 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.992.824 RON | 3.796.231 RON | 3.654.892 RON | 2.803.296 RON | 1.913.598 RON | 1.450.773 RON | 2.465.307 RON | 2.145.097 RON | 2.077.852 RON | 1.827.378 RON | 1.634.577 RON | 1.316.691 RON | 1.089.574 RON | 993.745 RON | 1.000.760 RON | 934.190 RON | 886.315 RON | 876.457 RON |
| Venituri totale | 4.941.240 RON | 4.690.183 RON | 4.598.891 RON | 4.003.559 RON | 2.447.826 RON | 2.177.401 RON | 2.955.182 RON | 2.562.648 RON | 2.469.836 RON | 2.159.026 RON | 1.919.329 RON | 1.581.136 RON | 1.313.539 RON | 1.234.935 RON | 1.220.837 RON | 1.146.015 RON | 1.106.798 RON | 1.088.635 RON |
| Cheltuieli totale | 5.083.300 RON | 4.574.591 RON | 4.530.518 RON | 3.560.198 RON | 2.532.126 RON | 1.857.262 RON | 2.794.100 RON | 2.443.253 RON | 2.134.269 RON | 1.891.583 RON | 1.631.265 RON | 1.476.882 RON | 1.232.665 RON | 1.194.080 RON | 1.160.835 RON | 1.060.706 RON | 1.050.181 RON | 1.038.667 RON |
| Profit brut | 0 RON | 115.592 RON | 68.373 RON | 443.361 RON | 0 RON | 320.139 RON | 161.082 RON | 119.395 RON | 335.567 RON | 267.443 RON | 288.064 RON | 104.254 RON | 80.874 RON | 40.855 RON | 60.002 RON | 85.309 RON | 56.617 RON | 49.968 RON |
| Pierdere bruta | 142.060 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 84.300 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 94.290 RON | 32.208 RON | 416.377 RON | 0 RON | 306.729 RON | 136.396 RON | 97.937 RON | 292.172 RON | 224.765 RON | 243.800 RON | 87.714 RON | 67.664 RON | 34.746 RON | 50.335 RON | 71.731 RON | 47.252 RON | 42.827 RON |
| Pierdere neta | 142.060 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 103.528 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 1.937.611 RON | 1.999.460 RON | 2.061.156 RON | 1.618.940 RON | 1.594.501 RON | 1.558.146 RON | 1.573.663 RON | 1.570.050 RON | 1.532.088 RON | 1.380.895 RON | 1.247.026 RON | 1.158.119 RON | 1.057.333 RON | 803.282 RON | 691.267 RON | 633.666 RON | 553.726 RON | 553.202 RON |
| Active circulante | 262.029 RON | 312.161 RON | 394.519 RON | 581.653 RON | 321.396 RON | 603.960 RON | 208.388 RON | 189.355 RON | 149.764 RON | 103.824 RON | 109.642 RON | 126.256 RON | 156.311 RON | 138.070 RON | 122.948 RON | 103.109 RON | 77.797 RON | 64.823 RON |
| Stocuri | 65.832 RON | 82.408 RON | 83.249 RON | 51.500 RON | 61.964 RON | 51.370 RON | 52.073 RON | 104.378 RON | 50.114 RON | 50.219 RON | 51.562 RON | 73.194 RON | 96.970 RON | 78.257 RON | 61.295 RON | 47.734 RON | 24.777 RON | 17.616 RON |
| Creante | 115.382 RON | 111.065 RON | 226.133 RON | 182.605 RON | 125.055 RON | 127.140 RON | 98.759 RON | 58.526 RON | 44.021 RON | 38.551 RON | 42.013 RON | 51.188 RON | 55.239 RON | 55.671 RON | 59.460 RON | 46.946 RON | 47.291 RON | 45.006 RON |
| Casa si conturi la banci | 80.815 RON | 118.688 RON | 85.137 RON | 347.548 RON | 134.377 RON | 425.450 RON | 57.556 RON | 26.451 RON | 55.629 RON | 15.054 RON | 16.067 RON | 1.874 RON | 4.102 RON | 4.142 RON | 2.193 RON | 8.429 RON | 5.729 RON | 2.201 RON |
| Cheltuieli in avans | 43.075 RON | 23.293 RON | 53.299 RON | 82.057 RON | 22.518 RON | 20.830 RON | 19.533 RON | 11.648 RON | 35.424 RON | 14.362 RON | 20.741 RON | 6.187 RON | 6.187 RON | — | — | 5.311 RON | 3.361 RON | — |
| Datorii totale | 389.140 RON | 313.024 RON | 384.340 RON | 305.779 RON | 335.816 RON | 349.442 RON | 201.888 RON | 263.810 RON | 313.292 RON | 371.480 RON | 472.099 RON | 618.184 RON | 642.469 RON | 460.667 RON | 378.260 RON | 303.964 RON | 335.706 RON | 361.335 RON |
| Venituri in avans | 114.832 RON | 129.975 RON | 175.174 RON | 135 RON | 135 RON | 135 RON | 28.856 RON | 35.958 RON | — | — | — | 10.867 RON | 3.565 RON | 12.613 RON | 2.629 RON | 55.130 RON | 49.227 RON | 47.992 RON |
| Capitaluri proprii | 1.738.743 RON | 1.891.915 RON | 1.949.460 RON | 1.976.736 RON | 1.602.464 RON | 1.833.359 RON | 1.570.840 RON | 1.471.285 RON | 1.403.984 RON | 1.127.601 RON | 905.310 RON | 661.511 RON | 573.797 RON | 468.072 RON | 433.326 RON | 382.992 RON | 249.951 RON | 208.698 RON |
| Capital subscris varsat | 1.004 RON | 1.004 RON | 1.004 RON | 704 RON | 704 RON | 704 RON | 704 RON | 704 RON | 704 RON | 704 RON | — | 704 RON | 704 RON | 704 RON | 704 RON | 704 RON | 704 RON | 704 RON |
| Nr. mediu salariati | 27 | 27 | 27 | 25 | 27 | 26 | 29 | 30 | 28 | 26 | 25 | 23 | 19 | 21 | 24 | 19 | 17 | 17 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
17 contracte atribuite, in valoare de 93.454 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 37.469 lei.
Achizitii directe
15 contracte
37.454 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
56.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.217.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 03:08).