PLURAL WORKS S.R.L.
- PLURAL ALBUFEIRA S.R.L.documentat 2019 – 2025
- PLURAL DISTRIBUTION SRLdocumentat pana in 2018
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 4 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
În temeiul art. 201 C. proc. civ., dispune stabilirea termenului de judecată în data de 10.07.2026, fără citarea păr?ilor, în cameră de consiliu.
Anulează cererea de chemare în judecată formulată de SC ELMA SANEX SRL. Cu drept de reexaminare în termen de 15 de zile de la comunicare. Cererea de reexaminare se va depune la Judecătoria Sectorului 5 Bucure?ti. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei astăzi, 10.07.2026.
În vederea îndeplinirii unor obligaţii de către reclamant, stabileşte un nou termen administrativ, fără prezenţa părţilor, termen la care va continua procedura scrisă.
Stabileste termen de judecata la data de 08.12.2026.
Pentru a formula întâmpinare, acorda termen la data de 11.06.2026. Termen administrativ, fara prezenta partilor.
Pentru îndeplinirea unor obligaţii, acorda termen la data de 30.04.2026. Termen administrativ, fara prezenta partilor
DOSAR NR. 3396/302/2025 Încheiere Respinge cererea ca fiind neîntemeiată pe calea procedurii ordonanţei de plată. Cu drept de a formula cerere în anulare, care se va depune la Judecătoria Sectorului 5 Bucureşti, în termen de 10 zile de la comunicare/înmânare. Pronunţată azi, 28.01.2026 şi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 28.01.2026. Pronunţată se va realiza prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 21.01.2026.
PROCES-VERBAL aferent termenului de judecată din data de 04.09.2025 Având în vedere faptul că, prin Hotărârea nr. 3/27.08.2025 a Adunării Generale a judecătorilor Judecătoriei Sectorului 5 Bucureşti, accesibilă pe site-ul instanţei, s-a hotărât suspendarea soluţionării cauzelor, pe o perioadă nedeterminată, iar prezentul dosar nu are unul dintre obiectele enumerate la art. 3, şedinţa de judecată din data de 04.09.2025 nu are loc, iar instanţa urmează a stabili următorul termen la momentul revenirii asupra măsurii anterior menţionate.
- Acordă termen de judecată la data de 20.10.2025, cu citarea părţilor.
În vederea timbrarii cererii, amână judecarea cauzei la data de 10.04.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.291.894 RON | 312.110 RON | 1.323.537 RON | 648.869 RON | 1.017.063 RON | 343.934 RON | 4 |
| 2024 | 3.993.994 RON | 304.173 RON | 1.738.380 RON | 446.385 RON | 1.646.283 RON | 356.824 RON | 12 |
| 2023 | 4.478.466 RON | 846.098 RON | 736.809 RON | 78.567 RON | 1.500.068 RON | 846.338 RON | 6 |
| 2022 | 1.661.208 RON | 160.596 RON | 612.046 RON | 94.865 RON | 1.000.436 RON | 483.936 RON | 9 |
| 2021 | 1.430.394 RON | 151.338 RON | 261.664 RON | 109.494 RON | 780.124 RON | 628.502 RON | 13 |
| 2020 | 3.374.747 RON | 1.110.525 RON | 154.045 RON | 122 RON | 939.026 RON | 785.765 RON | 27 |
| 2019 | 188.634 RON | 177.073 RON | 12.673 RON | 610 RON | 87.112 RON | 75.049 RON | 3 |
| 2018 | — | -488 RON | 228.333 RON | 1.099 RON | 125.211 RON | -102.023 RON | — |
| 2017 | — | -488 RON | 228.333 RON | 1.587 RON | 125.211 RON | -101.535 RON | — |
| 2016 | — | -488 RON | 228.333 RON | 2.075 RON | 125.211 RON | -101.047 RON | — |
| 2015 | — | -2.474 RON | 228.333 RON | 2.564 RON | 125.211 RON | -100.558 RON | — |
| 2014 | 0 RON | -3.468 RON | 228.333 RON | 5.039 RON | 125.209 RON | -98.085 RON | — |
| 2013 | 1.346 RON | -9.056 RON | 228.334 RON | 8.507 RON | 125.210 RON | -94.617 RON | — |
| 2012 | 81.465 RON | -37.606 RON | 230.063 RON | 11.974 RON | 132.528 RON | -85.561 RON | 1 |
| 2011 | 204.814 RON | -33.971 RON | 214.259 RON | 10.924 RON | 155.380 RON | -47.955 RON | 1 |
| 2010 | 105.978 RON | -2.561 RON | 199.110 RON | — | 185.126 RON | -13.984 RON | — |
| 2009 | 240.492 RON | -20.336 RON | 230.880 RON | — | 219.457 RON | -11.423 RON | — |
| 2008 | 100.418 RON | -1.534 RON | 201.432 RON | — | 210.345 RON | 8.913 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.291.894 RON | 3.993.994 RON | 4.478.466 RON | 1.661.208 RON | 1.430.394 RON | 3.374.747 RON | 188.634 RON | — | — | — | — | 0 RON | 1.346 RON | 81.465 RON | 204.814 RON | 105.978 RON | 240.492 RON | 100.418 RON |
| Venituri totale | 2.292.028 RON | 3.994.264 RON | 4.479.904 RON | 1.663.013 RON | 1.430.600 RON | 3.376.022 RON | 397.594 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.346 RON | 81.467 RON | 204.856 RON | 106.024 RON | 240.513 RON | 100.683 RON |
| Cheltuieli totale | 1.912.602 RON | 3.645.033 RON | 3.528.863 RON | 1.486.636 RON | 1.266.688 RON | 2.234.380 RON | 216.545 RON | 488 RON | 488 RON | 488 RON | 2.474 RON | 3.468 RON | 10.402 RON | 119.073 RON | 238.827 RON | 103.710 RON | 257.982 RON | 102.217 RON |
| Profit brut | 379.426 RON | 349.231 RON | 951.041 RON | 176.377 RON | 163.912 RON | 1.141.642 RON | 181.049 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.314 RON | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 488 RON | 488 RON | 488 RON | — | 3.468 RON | 9.056 RON | 37.606 RON | 33.971 RON | — | 17.469 RON | 1.534 RON |
| Profit net | 312.110 RON | 304.173 RON | 846.098 RON | 160.596 RON | 151.338 RON | 1.110.525 RON | 177.073 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 488 RON | 488 RON | 488 RON | 2.474 RON | 3.468 RON | 9.056 RON | 37.606 RON | 33.971 RON | 2.561 RON | 20.336 RON | 1.534 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 648.869 RON | 446.385 RON | 78.567 RON | 94.865 RON | 109.494 RON | 122 RON | 610 RON | 1.099 RON | 1.587 RON | 2.075 RON | 2.564 RON | 5.039 RON | 8.507 RON | 11.974 RON | 10.924 RON | — | — | — |
| Active circulante | 1.017.063 RON | 1.646.283 RON | 1.500.068 RON | 1.000.436 RON | 780.124 RON | 939.026 RON | 87.112 RON | 125.211 RON | 125.211 RON | 125.211 RON | 125.211 RON | 125.209 RON | 125.210 RON | 132.528 RON | 155.380 RON | 185.126 RON | 219.457 RON | 210.345 RON |
| Stocuri | 150.684 RON | 181.583 RON | 83.589 RON | 44.452 RON | — | — | — | 35.529 RON | 35.529 RON | 35.529 RON | 35.529 RON | 35.528 RON | 35.529 RON | 34.898 RON | 27.976 RON | 61.198 RON | 61.837 RON | 102.525 RON |
| Creante | 704.926 RON | 993.906 RON | 1.282.140 RON | 684.993 RON | 673.039 RON | 726.941 RON | 50.812 RON | 23.227 RON | 23.227 RON | 23.227 RON | 23.227 RON | 23.226 RON | 23.226 RON | 23.632 RON | 22.882 RON | -12.184 RON | 153.095 RON | 105.539 RON |
| Casa si conturi la banci | 156.916 RON | 466.257 RON | 134.339 RON | 270.991 RON | 107.085 RON | 212.085 RON | 36.300 RON | 66.455 RON | 66.455 RON | 66.455 RON | 66.455 RON | 66.455 RON | 66.455 RON | 73.998 RON | 104.522 RON | 136.112 RON | 4.525 RON | 2.281 RON |
| Cheltuieli in avans | 1.539 RON | 2.536 RON | 4.512 RON | 681 RON | 548 RON | 662 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 1.323.537 RON | 1.738.380 RON | 736.809 RON | 612.046 RON | 261.664 RON | 154.045 RON | 12.673 RON | 228.333 RON | 228.333 RON | 228.333 RON | 228.333 RON | 228.333 RON | 228.334 RON | 230.063 RON | 214.259 RON | 199.110 RON | 230.880 RON | 201.432 RON |
| Capitaluri proprii | 343.934 RON | 356.824 RON | 846.338 RON | 483.936 RON | 628.502 RON | 785.765 RON | 75.049 RON | -102.023 RON | -101.535 RON | -101.047 RON | -100.558 RON | -98.085 RON | -94.617 RON | -85.561 RON | -47.955 RON | -13.984 RON | -11.423 RON | 8.913 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 4 | 12 | 6 | 9 | 13 | 27 | 3 | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | — | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
20 de contracte atribuite, in valoare de 3.916.589 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.513.781 lei.
Achizitii directe
16 contracte
1.513.765 lei
Licitatii publice
4 contracte
2.402.824 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 06:33).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
TOTAL ENGINEERING SRLCUI 24709574 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
DEKAGON STUDIO S.R.L.CUI 34992612 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
INNOVA INTEGRATION S.R.L.CUI 42981304 | 5 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
XFINITY SECURITY SRLCUI 36362834 | 3 | 1 | 1 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
MILBOSTRUCT S.R.L.CUI 40280589 | 9 | ofertant · l-a avut subcontractant | 8 | — | vezi ↗ |
CONSTRUCTIM SACUI 1802843 | 4 | ofertant · l-a avut subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
INNOVA INTEGRATION S.R.L.CUI 42981304 | 5 | ofertant · l-a avut subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
EDS ELECTRIC SRLCUI 18774284 | 4 | subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
EURAS SRLCUI 6661206 | 6 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
ROMVERSIS TOP SRLCUI 17029230 | 6 | co-subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
BICONECT SRLCUI 17361689 | 4 | co-subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
PROFI VENT SRLCUI 30666443 | 4 | co-subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
CBM ELPRO INSTAL S.R.L.CUI 42464596 | 4 | co-subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
FS GREEN CONSTRUCT S.R.L.CUI 44402107 | 3 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 46 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.