MIRA PROIECT CONSULT SRL
- EDIL CON - INVEST INSTAL S.R.L.documentat pana in 2008
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorfostă procent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 95.337 RON | 440 RON | 15.481 RON | 0 RON | 79.913 RON | 66.124 RON | 2 |
| 2024 | 113.520 RON | 13.971 RON | 14.911 RON | — | 79.099 RON | 65.616 RON | 1 |
| 2023 | 117.609 RON | 19.184 RON | 13.429 RON | 4.040 RON | 60.744 RON | 51.645 RON | 1 |
| 2022 | 31.830 RON | -104.344 RON | 3.760 RON | 22.157 RON | 13.522 RON | 32.461 RON | 2 |
| 2021 | 392.375 RON | 196.335 RON | 30.736 RON | 48.800 RON | 113.724 RON | 136.805 RON | 2 |
| 2020 | 201.210 RON | 47.912 RON | 142.470 RON | 75.560 RON | 14.168 RON | -59.530 RON | 2 |
| 2019 | 180.438 RON | 39.185 RON | 242.191 RON | 107.420 RON | 21.288 RON | -107.442 RON | 3 |
| 2018 | 52.998 RON | -32.032 RON | 206.653 RON | 39.453 RON | 14.062 RON | -146.627 RON | 3 |
| 2017 | 117.102 RON | 21.284 RON | 185.568 RON | 37.615 RON | 24.190 RON | -114.855 RON | 2 |
| 2016 | 129.933 RON | 1.864 RON | 206.047 RON | 37.760 RON | 28.584 RON | -136.140 RON | 3 |
| 2015 | 112.780 RON | 12.673 RON | 255.586 RON | 33.371 RON | 83.465 RON | -138.003 RON | 4 |
| 2014 | 109.700 RON | -34.409 RON | 236.867 RON | 26.684 RON | 58.621 RON | -150.410 RON | 3 |
| 2013 | 95.186 RON | -40.616 RON | 187.356 RON | 31.986 RON | 46.801 RON | -112.083 RON | 5 |
| 2012 | 94.579 RON | -38.864 RON | 119.215 RON | 21.764 RON | 31.082 RON | -71.066 RON | 2 |
| 2011 | 139.556 RON | 1.825 RON | 84.085 RON | 55.085 RON | 30.912 RON | 2.566 RON | 2 |
| 2010 | 158.070 RON | 1.161 RON | 149.165 RON | 50.835 RON | 104.939 RON | 1.902 RON | 3 |
| 2009 | 242.732 RON | 501 RON | 110.869 RON | 3.244 RON | 99.123 RON | 741 RON | 3 |
| 2008 | 386.445 RON | 53.515 RON | 70.529 RON | 6.110 RON | 65.345 RON | 240 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 95.337 RON | 113.520 RON | 117.609 RON | 31.830 RON | 392.375 RON | 201.210 RON | 180.438 RON | 52.998 RON | 117.102 RON | 129.933 RON | 112.780 RON | 109.700 RON | 95.186 RON | 94.579 RON | 139.556 RON | 158.070 RON | 242.732 RON | 386.445 RON |
| Venituri totale | 95.338 RON | 113.522 RON | 121.609 RON | 31.830 RON | 392.375 RON | 201.211 RON | 180.439 RON | 52.998 RON | 117.105 RON | 129.937 RON | 118.598 RON | 110.009 RON | 96.040 RON | 99.345 RON | 146.097 RON | 161.127 RON | 243.119 RON | 386.472 RON |
| Cheltuieli totale | 94.266 RON | 97.295 RON | 101.269 RON | 135.903 RON | 192.115 RON | 151.468 RON | 139.450 RON | 84.500 RON | 94.649 RON | 126.771 RON | 102.541 RON | 141.118 RON | 133.775 RON | 135.229 RON | 139.889 RON | 155.180 RON | 233.765 RON | 323.246 RON |
| Profit brut | 1.072 RON | 16.227 RON | 20.340 RON | 0 RON | 200.260 RON | 49.743 RON | 40.989 RON | 0 RON | 22.456 RON | 3.166 RON | 16.057 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 6.208 RON | 5.947 RON | 9.354 RON | 63.226 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 104.073 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 31.502 RON | 0 RON | 0 RON | — | 31.109 RON | 37.735 RON | 35.884 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 440 RON | 13.971 RON | 19.184 RON | 0 RON | 196.335 RON | 47.912 RON | 39.185 RON | 0 RON | 21.284 RON | 1.864 RON | 12.673 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.825 RON | 1.161 RON | 501 RON | 53.515 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 104.344 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 32.032 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 34.409 RON | 40.616 RON | 38.864 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 0 RON | — | 4.040 RON | 22.157 RON | 48.800 RON | 75.560 RON | 107.420 RON | 39.453 RON | 37.615 RON | 37.760 RON | 33.371 RON | 26.684 RON | 31.986 RON | 21.764 RON | 55.085 RON | 50.835 RON | 3.244 RON | 6.110 RON |
| Active circulante | 79.913 RON | 79.099 RON | 60.744 RON | 13.522 RON | 113.724 RON | 14.168 RON | 21.288 RON | 14.062 RON | 24.190 RON | 28.584 RON | 83.465 RON | 58.621 RON | 46.801 RON | 31.082 RON | 30.912 RON | 104.939 RON | 99.123 RON | 65.345 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | — | 3.091 RON | 3.091 RON | 3.091 RON | 3.091 RON | 3.091 RON | 3.091 RON | 3.091 RON | 3.747 RON | 17.125 RON | 4.662 RON | 4.999 RON | 41.791 RON | 33.869 RON | 2.549 RON |
| Creante | 15.638 RON | 13.128 RON | 31.952 RON | 6.971 RON | 6.639 RON | 2.477 RON | 5.806 RON | 2.593 RON | 1.242 RON | 8.971 RON | 62.549 RON | 21.271 RON | 28.631 RON | 22.824 RON | 6.753 RON | 11.113 RON | 51.101 RON | 323 RON |
| Casa si conturi la banci | 64.275 RON | 65.971 RON | 28.792 RON | 6.551 RON | 103.994 RON | 8.600 RON | 12.391 RON | 8.378 RON | 19.857 RON | 16.522 RON | 17.825 RON | 33.603 RON | 1.045 RON | 3.596 RON | 19.160 RON | 52.035 RON | 14.153 RON | 62.473 RON |
| Cheltuieli in avans | 1.692 RON | 1.428 RON | 290 RON | 542 RON | 5.017 RON | 5.562 RON | 6.041 RON | 6.511 RON | 8.908 RON | 3.563 RON | 747 RON | 1.152 RON | 486 RON | 303 RON | 1.054 RON | 293 RON | 13.445 RON | 38.235 RON |
| Datorii totale | 15.481 RON | 14.911 RON | 13.429 RON | 3.760 RON | 30.736 RON | 142.470 RON | 242.191 RON | 206.653 RON | 185.568 RON | 206.047 RON | 255.586 RON | 236.867 RON | 187.356 RON | 119.215 RON | 84.085 RON | 149.165 RON | 110.869 RON | 70.529 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | 12.350 RON | — | — | — | — | — | — | 4.000 RON | 5.000 RON | 400 RON | 5.000 RON | 4.202 RON | 38.921 RON |
| Capitaluri proprii | 66.124 RON | 65.616 RON | 51.645 RON | 32.461 RON | 136.805 RON | -59.530 RON | -107.442 RON | -146.627 RON | -114.855 RON | -136.140 RON | -138.003 RON | -150.410 RON | -112.083 RON | -71.066 RON | 2.566 RON | 1.902 RON | 741 RON | 240 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 | 3 | 5 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
24 de contracte atribuite, in valoare de 87.912 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 86.753 lei.
Achizitii directe
21 de contracte
86.732 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
1.180 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 01:45).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
GLOBAL PROIECT SRLCUI 17590585 | 2 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
| 9 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
TERRA GAZ CONSTRUCT SRLCUI 10376216 | 11 | ofertant · l-a avut subcontractant | 10 | — | vezi ↗ |
POPAESCU & CO SRLCUI 15247573 | 11 | ofertant · l-a avut subcontractant | 8 | — | vezi ↗ |
| 5 | ofertant · l-a avut subcontractant | 5 | — | vezi ↗ | |
VIALIS ENGINEERING S.A.CUI 30929760 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
YARDMAN SRLCUI 28250562 | 5 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
ROMANO ELECTRO SRLCUI 36187 | 9 | co-subcontractant | 8 | — | vezi ↗ |
CONECO ROMANIA SRLCUI 386441 | 7 | co-subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
METRANS ENGINEERING S.R.L.CUI 39543312 | 6 | co-subcontractant | 5 | — | vezi ↗ |
| 5 | co-subcontractant | 4 | — | vezi ↗ | |
| 6 | co-subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 85 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.