ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 98% |
| persoană | 1% |
| persoană | 1% |
| 3 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 676.174 RON | -366.226 RON | 140.148 RON | 166.839 RON | 153.491 RON | 182.104 RON | 5 |
| 2024 | 1.353.149 RON | 196.264 RON | 127.469 RON | 170.010 RON | 451.389 RON | 496.045 RON | 5 |
| 2023 | 1.898.360 RON | 560.577 RON | 224.800 RON | 164.384 RON | 784.976 RON | 725.217 RON | 5 |
| 2022 | 961.371 RON | 95.173 RON | 280.349 RON | 211.338 RON | 283.924 RON | 216.513 RON | 7 |
| 2021 | 990.747 RON | 105.921 RON | 290.520 RON | 193.832 RON | 195.357 RON | 101.120 RON | 7 |
| 2020 | 430.552 RON | -18.095 RON | 268.731 RON | 221.871 RON | 35.228 RON | -11.632 RON | 8 |
| 2019 | 299.490 RON | 16.454 RON | 151.261 RON | 150.282 RON | 4.775 RON | 8.008 RON | 9 |
| 2018 | 280.410 RON | 28.354 RON | 219.673 RON | 64.002 RON | 4.473 RON | -146.986 RON | 9 |
| 2017 | 202.780 RON | -9.923 RON | 280.644 RON | 82.967 RON | 18.125 RON | -175.340 RON | 8 |
| 2016 | 177.880 RON | 1.104 RON | 223.909 RON | 137.744 RON | 845 RON | -81.108 RON | 7 |
| 2015 | 162.638 RON | 16.949 RON | 204.364 RON | 108.227 RON | 8.516 RON | -82.212 RON | 6 |
| 2014 | 105.240 RON | 20.930 RON | 191.688 RON | 84.848 RON | 6.292 RON | -99.160 RON | 4 |
| 2013 | 70.040 RON | -29.851 RON | 193.043 RON | 72.788 RON | 861 RON | -117.554 RON | 4 |
| 2012 | 108.179 RON | -15.466 RON | 190.156 RON | 99.851 RON | 1.648 RON | -87.704 RON | 3 |
| 2011 | 106.497 RON | -36.522 RON | 208.572 RON | 134.313 RON | 1.287 RON | -72.237 RON | 4 |
| 2010 | 74.290 RON | -32.698 RON | 255.847 RON | 188.413 RON | 5.152 RON | -62.282 RON | 3 |
| 2009 | 21.650 RON | -7.883 RON | 114.561 RON | 80.691 RON | 4.286 RON | -29.584 RON | 2 |
| 2008 | 4.850 RON | -13.058 RON | 91.034 RON | 64.699 RON | 4.634 RON | -21.701 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 676.174 RON | 1.353.149 RON | 1.898.360 RON | 961.371 RON | 990.747 RON | 430.552 RON | 299.490 RON | 280.410 RON | 202.780 RON | 177.880 RON | 162.638 RON | 105.240 RON | 70.040 RON | 108.179 RON | 106.497 RON | 74.290 RON | 21.650 RON | 4.850 RON |
| Venituri totale | 681.733 RON | 1.459.013 RON | 1.912.786 RON | 1.015.188 RON | 1.026.104 RON | 631.836 RON | 344.671 RON | 291.579 RON | 218.501 RON | 180.938 RON | 172.896 RON | 114.618 RON | 74.260 RON | 109.032 RON | 116.700 RON | 74.358 RON | 21.650 RON | 20.772 RON |
| Cheltuieli totale | 1.047.959 RON | 1.223.752 RON | 1.334.163 RON | 910.505 RON | 910.309 RON | 644.153 RON | 325.133 RON | 260.318 RON | 226.347 RON | 178.055 RON | 151.067 RON | 90.518 RON | 102.078 RON | 124.498 RON | 153.222 RON | 105.406 RON | 28.066 RON | 33.830 RON |
| Profit brut | 0 RON | 235.261 RON | 578.623 RON | 104.683 RON | 115.795 RON | 0 RON | 19.538 RON | 31.261 RON | 0 RON | 2.883 RON | 21.829 RON | 24.100 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 366.226 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 12.317 RON | 0 RON | 0 RON | 7.846 RON | 0 RON | — | 0 RON | 27.818 RON | 15.466 RON | 36.522 RON | 31.048 RON | 6.416 RON | 13.058 RON |
| Profit net | 0 RON | 196.264 RON | 560.577 RON | 95.173 RON | 105.921 RON | 0 RON | 16.454 RON | 28.354 RON | 0 RON | 1.104 RON | 16.949 RON | 20.930 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 366.226 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 18.095 RON | 0 RON | 0 RON | 9.923 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 29.851 RON | 15.466 RON | 36.522 RON | 32.698 RON | 7.883 RON | 13.058 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 166.839 RON | 170.010 RON | 164.384 RON | 211.338 RON | 193.832 RON | 221.871 RON | 150.282 RON | 64.002 RON | 82.967 RON | 137.744 RON | 108.227 RON | 84.848 RON | 72.788 RON | 99.851 RON | 134.313 RON | 188.413 RON | 80.691 RON | 64.699 RON |
| Active circulante | 153.491 RON | 451.389 RON | 784.976 RON | 283.924 RON | 195.357 RON | 35.228 RON | 4.775 RON | 4.473 RON | 18.125 RON | 845 RON | 8.516 RON | 6.292 RON | 861 RON | 1.648 RON | 1.287 RON | 5.152 RON | 4.286 RON | 4.634 RON |
| Stocuri | 108.282 RON | 337.594 RON | 363.088 RON | 64.830 RON | 7.358 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.171 RON | — | 3.763 RON | 3.763 RON | 3.763 RON |
| Creante | 1.667 RON | 8.022 RON | 127.071 RON | 58.328 RON | 51.635 RON | — | 500 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Casa si conturi la banci | 43.542 RON | 105.773 RON | 294.817 RON | 160.766 RON | 136.364 RON | 35.228 RON | 4.275 RON | 4.473 RON | 18.125 RON | 845 RON | 8.516 RON | 6.292 RON | 861 RON | 477 RON | 1.287 RON | 1.389 RON | 523 RON | 871 RON |
| Cheltuieli in avans | 1.922 RON | 2.115 RON | 657 RON | 1.600 RON | 2.451 RON | — | 4.212 RON | 4.212 RON | 4.212 RON | 4.212 RON | 5.409 RON | 1.388 RON | 1.840 RON | 953 RON | 735 RON | — | — | — |
| Datorii totale | 140.148 RON | 127.469 RON | 224.800 RON | 280.349 RON | 290.520 RON | 268.731 RON | 151.261 RON | 219.673 RON | 280.644 RON | 223.909 RON | 204.364 RON | 191.688 RON | 193.043 RON | 190.156 RON | 208.572 RON | 255.847 RON | 114.561 RON | 91.034 RON |
| Capitaluri proprii | 182.104 RON | 496.045 RON | 725.217 RON | 216.513 RON | 101.120 RON | -11.632 RON | 8.008 RON | -146.986 RON | -175.340 RON | -81.108 RON | -82.212 RON | -99.160 RON | -117.554 RON | -87.704 RON | -72.237 RON | -62.282 RON | -29.584 RON | -21.701 RON |
| Capital subscris varsat | 137.200 RON | 137.200 RON | 137.200 RON | 137.200 RON | 137.200 RON | 137.200 RON | 137.200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 5 | 5 | 5 | 7 | 7 | 8 | 9 | 9 | 8 | 7 | 6 | 4 | 4 | 3 | 4 | 3 | 2 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
19 contracte atribuite, in valoare de 1.572.604 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.284.619 lei.
Achizitii directe
15 contracte
1.284.604 lei
Licitatii publice
3 contracte
237.000 lei
Achizitii offline
1 contract
51.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 07:32).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
GAFCO CONSTRUCT SRLCUI 21731712 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
EURO EST GROUP SRLCUI 15049525 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
EVALON TRUST SRLCUI 36645695 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
MILAR CONSTRUCT SRLCUI 23041948 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
NEO ROUTE SRLCUI 29498621 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
SERVAL SOLUTIONS S.R.L.CUI 35211337 | 4 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
CONIN SRLCUI 13673823 | 2 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
OVITEC SRLCUI 20922870 | 2 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
VIAPONT AG S.R.L.CUI 43564372 | 2 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
GAMSERV PROTECT S.R.L.CUI 41701309 | 2 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 27 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.