ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Telefon:
Informativ: numarul de telefon provine din datele publice ANAF. Un numar comun nu inseamna neaparat o legatura reala intre firme.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite în parte cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta ORADEA TRANSPORT LOCAL S.A., în contradictoriu cu pârâţii KASZONI S.R.L., şi KASZONI JOZSEF.Obligă pârâţii în solidar să achite reclamantei suma de 2.142,01 reprezentând contravaloarea facturilor emise în perioada 31.10.2022-28.04.2023, precum şi penalităţi de 0,1% pe zi de întârziere, calculate asupra debitului fiecărei facturi, de la scadenţa acestora până la data plăţii efective a debitului principal, fără ca penalităţile să depăşească valoarea fiecărei facturi neachitate. Respinge în rest cererea ca neîntemeiată. Obligă pârâţii în solidar să achite reclamantei suma de 230 lei cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Oradea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei azi, 29.01.2025.
Mai având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 29.01.2025, urmând ca soluţia să fie pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 14.01.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 31.12.2024.
Având nevoie de timp pentru a delibera, în baza art. 396 alin. (1) Cod proc. civ., amână pronunţarea la data de 31.12.2024, urmând ca soluţia să fie pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.504.840 RON | 217.287 RON | 741.822 RON | 270.136 RON | 399.617 RON | -72.069 RON | 6 |
| 2024 | 1.178.480 RON | 246.087 RON | 690.867 RON | 187.138 RON | 214.373 RON | -289.356 RON | 5 |
| 2023 | 793.061 RON | 5.632 RON | 873.595 RON | 82.618 RON | 255.535 RON | -535.442 RON | 5 |
| 2022 | 995.516 RON | 95.387 RON | 861.889 RON | 148.817 RON | 171.998 RON | -541.074 RON | 5 |
| 2021 | 424.909 RON | -156.879 RON | 1.021.155 RON | 264.736 RON | 119.957 RON | -636.462 RON | 4 |
| 2020 | 319.842 RON | -258.508 RON | 965.160 RON | 426.546 RON | 59.032 RON | -479.582 RON | 5 |
| 2019 | 551.735 RON | -94.473 RON | 889.120 RON | 574.433 RON | 93.612 RON | -221.075 RON | 5 |
| 2018 | 397.958 RON | -139.160 RON | 389.838 RON | 169.117 RON | 94.119 RON | -126.602 RON | 5 |
| 2017 | 435.917 RON | -9.672 RON | 150.624 RON | 65.356 RON | 97.826 RON | 12.558 RON | 4 |
| 2016 | 373.360 RON | 11.059 RON | 85.207 RON | 21.769 RON | 90.727 RON | 27.289 RON | 3 |
| 2015 | 376.567 RON | 50.231 RON | 116.113 RON | 5.918 RON | 134.895 RON | 24.700 RON | 2 |
| 2014 | 82.546 RON | -28.502 RON | 91.546 RON | 13.495 RON | 52.519 RON | -25.532 RON | 2 |
| 2013 | 106.222 RON | -20.135 RON | 75.119 RON | 23.371 RON | 54.718 RON | 2.970 RON | 2 |
| 2012 | 93.572 RON | -32.914 RON | 57.001 RON | 23.575 RON | 54.052 RON | 20.626 RON | 2 |
| 2011 | 158.757 RON | -14.405 RON | 46.212 RON | 31.843 RON | 67.909 RON | 53.540 RON | 3 |
| 2010 | 185.490 RON | -7.285 RON | 54.009 RON | 47.373 RON | 74.581 RON | 67.945 RON | 3 |
| 2009 | 340.583 RON | 25.516 RON | 39.830 RON | 10.819 RON | 104.747 RON | 75.736 RON | 5 |
| 2008 | 311.195 RON | 57.501 RON | 23.079 RON | 13.903 RON | 66.887 RON | 57.711 RON | 4 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.504.840 RON | 1.178.480 RON | 793.061 RON | 995.516 RON | 424.909 RON | 319.842 RON | 551.735 RON | 397.958 RON | 435.917 RON | 373.360 RON | 376.567 RON | 82.546 RON | 106.222 RON | 93.572 RON | 158.757 RON | 185.490 RON | 340.583 RON | 311.195 RON |
| Venituri totale | 1.560.338 RON | 1.178.516 RON | 822.842 RON | 1.007.850 RON | 424.958 RON | 324.767 RON | 621.566 RON | 398.630 RON | 452.591 RON | 375.290 RON | 378.001 RON | 82.746 RON | 106.895 RON | 93.644 RON | 169.718 RON | 188.180 RON | 344.854 RON | 337.396 RON |
| Cheltuieli totale | 1.302.552 RON | 900.670 RON | 809.038 RON | 902.908 RON | 579.267 RON | 580.838 RON | 709.820 RON | 533.809 RON | 457.745 RON | 360.498 RON | 316.462 RON | 108.766 RON | 124.018 RON | 126.558 RON | 181.644 RON | 190.590 RON | 313.209 RON | 268.943 RON |
| Profit brut | 257.786 RON | 277.846 RON | 13.804 RON | 104.942 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 14.792 RON | 61.539 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 31.645 RON | 68.453 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 154.309 RON | 256.071 RON | 88.254 RON | 135.179 RON | 5.154 RON | 0 RON | — | 26.020 RON | 17.123 RON | 32.914 RON | 11.926 RON | 2.410 RON | — | — |
| Profit net | 217.287 RON | 246.087 RON | 5.632 RON | 95.387 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 11.059 RON | 50.231 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 25.516 RON | 57.501 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 156.879 RON | 258.508 RON | 94.473 RON | 139.160 RON | 9.672 RON | 0 RON | 0 RON | 28.502 RON | 20.135 RON | 32.914 RON | 14.405 RON | 7.285 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 270.136 RON | 187.138 RON | 82.618 RON | 148.817 RON | 264.736 RON | 426.546 RON | 574.433 RON | 169.117 RON | 65.356 RON | 21.769 RON | 5.918 RON | 13.495 RON | 23.371 RON | 23.575 RON | 31.843 RON | 47.373 RON | 10.819 RON | 13.903 RON |
| Active circulante | 399.617 RON | 214.373 RON | 255.535 RON | 171.998 RON | 119.957 RON | 59.032 RON | 93.612 RON | 94.119 RON | 97.826 RON | 90.727 RON | 134.895 RON | 52.519 RON | 54.718 RON | 54.052 RON | 67.909 RON | 74.581 RON | 104.747 RON | 66.887 RON |
| Stocuri | 171.888 RON | 164.638 RON | 140.963 RON | 60.453 RON | 13.576 RON | 23.991 RON | 52.901 RON | 12.119 RON | 4.864 RON | 14.848 RON | — | — | 780 RON | 39 RON | 3.953 RON | 385 RON | 9.046 RON | 3.987 RON |
| Creante | 89.766 RON | 38.255 RON | 43.837 RON | 33.402 RON | 82.270 RON | 18.495 RON | 29.273 RON | 13.182 RON | 39.400 RON | 21.285 RON | 78.355 RON | — | 268 RON | 2.479 RON | 3.167 RON | 6.021 RON | 61.868 RON | 45.862 RON |
| Casa si conturi la banci | 137.963 RON | 11.480 RON | 70.735 RON | 78.143 RON | 24.111 RON | 16.546 RON | 11.438 RON | 68.818 RON | 53.562 RON | 54.594 RON | 56.540 RON | 52.519 RON | 53.670 RON | 51.534 RON | 60.789 RON | 68.175 RON | 33.833 RON | 17.038 RON |
| Datorii totale | 741.822 RON | 690.867 RON | 873.595 RON | 861.889 RON | 1.021.155 RON | 965.160 RON | 889.120 RON | 389.838 RON | 150.624 RON | 85.207 RON | 116.113 RON | 91.546 RON | 75.119 RON | 57.001 RON | 46.212 RON | 54.009 RON | 39.830 RON | 23.079 RON |
| Capitaluri proprii | -72.069 RON | -289.356 RON | -535.442 RON | -541.074 RON | -636.462 RON | -479.582 RON | -221.075 RON | -126.602 RON | 12.558 RON | 27.289 RON | 24.700 RON | -25.532 RON | 2.970 RON | 20.626 RON | 53.540 RON | 67.945 RON | 75.736 RON | 57.711 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 6 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 5 | 4 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
91 de contracte atribuite, in valoare de 710.636 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 624.929 lei.
Achizitii directe
67 de contracte
624.862 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
24 de contracte
85.774 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 15:53).