ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
comuna Drajna, satul Drajna de Jos (în incinta Dispensarului Drajna de Jos)
comuna Drajna, satul Drajna de Sus (în incinta Dispensarului Drajna de Sus)
loc. Techirghiol, Bd. Victoriei nr. 6, bloc A2, parter
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorfostă | 80% |
| persoană | 20% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite excepţia perimării cererii de chemare în judecată, invocată de instanţă din oficiu. Constată perimată cererea. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la pronunţare. Cererea de recurs se depune la |Judecătoria Ploieşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 10.06.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 10.06.2025. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 03.06.2025.
Termen preschimbat
În baza art. 242 alin. 1 C.pr.civ., suspendă judecata cererii formulată de reclamant, pentru neîndeplinirea obligaţiilor puse în sarcina acestuia de către instanţă. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării cauzei. Recursul se depune la Judecătoria Ploie?ti. Pronun?ată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 17.04.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17.638.467 RON | 39.474 RON | 5.893.102 RON | 292.431 RON | 5.816.262 RON | 233.687 RON | 41 |
| 2024 | 18.496.392 RON | 193.913 RON | 6.122.249 RON | 442.237 RON | 6.258.771 RON | 603.722 RON | 44 |
| 2023 | 17.558.996 RON | 283.273 RON | 6.237.679 RON | 614.461 RON | 6.286.970 RON | 679.190 RON | 41 |
| 2022 | 17.329.301 RON | 899.409 RON | 6.018.406 RON | 640.285 RON | 6.317.208 RON | 944.172 RON | 42 |
| 2021 | 16.067.308 RON | 489.080 RON | 5.689.569 RON | 403.812 RON | 6.342.716 RON | 1.059.762 RON | 39 |
| 2020 | 15.086.916 RON | 895.342 RON | 4.898.242 RON | 352.226 RON | 5.881.537 RON | 1.335.682 RON | 34 |
| 2019 | 12.681.920 RON | 284.629 RON | 3.953.640 RON | 243.289 RON | 4.665.230 RON | 965.603 RON | 37 |
| 2018 | 11.002.557 RON | 473.465 RON | 3.681.694 RON | 144.149 RON | 4.834.295 RON | 1.307.816 RON | 32 |
| 2017 | 9.733.331 RON | 617.339 RON | 3.448.198 RON | 183.833 RON | 4.318.722 RON | 1.054.357 RON | 29 |
| 2016 | 7.086.765 RON | 515.148 RON | 2.207.025 RON | 235.105 RON | 2.487.358 RON | 515.438 RON | 25 |
| 2015 | 6.252.688 RON | 237.989 RON | 1.775.248 RON | 266.989 RON | 2.914.824 RON | 1.406.565 RON | 23 |
| 2014 | 5.016.910 RON | 280.862 RON | 1.507.232 RON | 302.170 RON | 2.373.638 RON | 1.168.576 RON | 15 |
| 2013 | 3.980.454 RON | 264.939 RON | 1.375.584 RON | 270.001 RON | 1.993.297 RON | 887.714 RON | 10 |
| 2012 | 3.673.851 RON | 233.004 RON | 1.610.444 RON | 268.525 RON | 2.293.562 RON | 951.643 RON | 8 |
| 2011 | 2.878.359 RON | 372.787 RON | 1.062.885 RON | 163.393 RON | 1.618.132 RON | 718.640 RON | 6 |
| 2010 | 1.961.707 RON | 250.974 RON | 954.756 RON | 159.858 RON | 1.140.750 RON | 345.852 RON | 5 |
| 2009 | 1.599.231 RON | 88.035 RON | 480.541 RON | 52.948 RON | 522.471 RON | 94.878 RON | 5 |
| 2008 | 512.842 RON | 6.643 RON | 234.453 RON | 3.107 RON | 238.189 RON | 6.843 RON | 3 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 17.638.467 RON | 18.496.392 RON | 17.558.996 RON | 17.329.301 RON | 16.067.308 RON | 15.086.916 RON | 12.681.920 RON | 11.002.557 RON | 9.733.331 RON | 7.086.765 RON | 6.252.688 RON | 5.016.910 RON | 3.980.454 RON | 3.673.851 RON | 2.878.359 RON | 1.961.707 RON | 1.599.231 RON | 512.842 RON |
| Venituri totale | 17.638.812 RON | 18.508.600 RON | 17.563.475 RON | 17.461.493 RON | 16.240.311 RON | 15.173.309 RON | 12.756.474 RON | 11.002.612 RON | 9.733.845 RON | 7.090.125 RON | 6.253.639 RON | 5.022.633 RON | 3.985.612 RON | 3.688.915 RON | 2.932.698 RON | 2.010.337 RON | 1.637.305 RON | 553.301 RON |
| Cheltuieli totale | 17.566.262 RON | 18.248.020 RON | 17.199.436 RON | 16.377.448 RON | 15.670.927 RON | 14.150.731 RON | 12.412.683 RON | 10.445.583 RON | 9.009.088 RON | 6.486.530 RON | 5.968.913 RON | 4.691.625 RON | 3.658.771 RON | 3.417.770 RON | 2.495.234 RON | 1.710.675 RON | 1.531.620 RON | 545.001 RON |
| Profit brut | 72.550 RON | 260.580 RON | 364.039 RON | 1.084.045 RON | 569.384 RON | 1.022.578 RON | 343.791 RON | 557.029 RON | 724.757 RON | 603.595 RON | 284.726 RON | 331.008 RON | 326.841 RON | 271.145 RON | 437.464 RON | 299.662 RON | 105.685 RON | 8.300 RON |
| Profit net | 39.474 RON | 193.913 RON | 283.273 RON | 899.409 RON | 489.080 RON | 895.342 RON | 284.629 RON | 473.465 RON | 617.339 RON | 515.148 RON | 237.989 RON | 280.862 RON | 264.939 RON | 233.004 RON | 372.787 RON | 250.974 RON | 88.035 RON | 6.643 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 292.431 RON | 442.237 RON | 614.461 RON | 640.285 RON | 403.812 RON | 352.226 RON | 243.289 RON | 144.149 RON | 183.833 RON | 235.105 RON | 266.989 RON | 302.170 RON | 270.001 RON | 268.525 RON | 163.393 RON | 159.858 RON | 52.948 RON | 3.107 RON |
| Active circulante | 5.816.262 RON | 6.258.771 RON | 6.286.970 RON | 6.317.208 RON | 6.342.716 RON | 5.881.537 RON | 4.665.230 RON | 4.834.295 RON | 4.318.722 RON | 2.487.358 RON | 2.914.824 RON | 2.373.638 RON | 1.993.297 RON | 2.293.562 RON | 1.618.132 RON | 1.140.750 RON | 522.471 RON | 238.189 RON |
| Stocuri | 3.215.715 RON | 3.554.043 RON | 3.587.495 RON | 3.829.268 RON | 4.042.271 RON | 3.712.431 RON | 2.909.787 RON | 2.819.165 RON | 2.704.511 RON | 1.934.691 RON | 1.568.555 RON | 1.131.681 RON | 806.262 RON | 312.724 RON | 245.955 RON | 285.898 RON | 73.644 RON | 172.248 RON |
| Creante | 2.314.398 RON | 2.647.893 RON | 2.530.285 RON | 2.320.819 RON | 2.080.055 RON | 2.054.142 RON | 1.705.046 RON | 1.878.090 RON | 1.527.951 RON | 298.546 RON | 793.055 RON | 1.026.200 RON | 988.696 RON | 1.644.076 RON | 1.185.385 RON | 835.026 RON | 426.024 RON | 16.207 RON |
| Casa si conturi la banci | 286.149 RON | 56.835 RON | 169.190 RON | 167.121 RON | 220.390 RON | 114.964 RON | 50.397 RON | 137.040 RON | 86.260 RON | 254.121 RON | 553.214 RON | 215.757 RON | 198.339 RON | 336.762 RON | 186.792 RON | 19.826 RON | 22.803 RON | 49.734 RON |
| Cheltuieli in avans | 18.096 RON | 24.963 RON | 15.438 RON | 5.085 RON | 2.803 RON | 161 RON | 10.724 RON | 11.066 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 5.893.102 RON | 6.122.249 RON | 6.237.679 RON | 6.018.406 RON | 5.689.569 RON | 4.898.242 RON | 3.953.640 RON | 3.681.694 RON | 3.448.198 RON | 2.207.025 RON | 1.775.248 RON | 1.507.232 RON | 1.375.584 RON | 1.610.444 RON | 1.062.885 RON | 954.756 RON | 480.541 RON | 234.453 RON |
| Capitaluri proprii | 233.687 RON | 603.722 RON | 679.190 RON | 944.172 RON | 1.059.762 RON | 1.335.682 RON | 965.603 RON | 1.307.816 RON | 1.054.357 RON | 515.438 RON | 1.406.565 RON | 1.168.576 RON | 887.714 RON | 951.643 RON | 718.640 RON | 345.852 RON | 94.878 RON | 6.843 RON |
| Capital subscris varsat | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 41 | 44 | 41 | 42 | 39 | 34 | 37 | 32 | 29 | 25 | 23 | 15 | 10 | 8 | 6 | 5 | 5 | 3 |
3 contracte atribuite, in valoare de 2.464 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
2.464 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 07:02).