ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite în parte cererea. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 546,46 lei, cu titlu de debit principal reprezentând contravaloare servicii prestate debitoarei, a sumei de 87,09 lei, cu titlu de penalităţi de întârziere aferente debitului principal, în cuantum de 0,5% pe zi de întârziere, calculate până la data de 20.10.2021, precum şi la plata penalităţilor în continuare, de la data de 21.10.2021 şi până la data achitării debitului principal. Respinge în rest cererea ca neîntemeiată. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 50 de lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Sectorului 4 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 30.10.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018 | 50.512 RON | 18.863 RON | 58.351 RON | — | 26.294 RON | 112.911 RON | 1 |
| 2017 | 57.938 RON | 20.792 RON | 82.799 RON | — | 31.879 RON | 94.048 RON | 1 |
| 2016 | 153.117 RON | 30.350 RON | 131.165 RON | -61 RON | 59.513 RON | 73.255 RON | 1 |
| 2015 | 224.240 RON | 5.843 RON | 148.526 RON | -61 RON | 46.327 RON | 42.905 RON | 1 |
| 2014 | 174.017 RON | -21.544 RON | 135.540 RON | 8.074 RON | 29.829 RON | 37.062 RON | 1 |
| 2013 | 157.660 RON | -20.252 RON | 117.971 RON | 30.713 RON | 19.054 RON | 58.606 RON | 1 |
| 2012 | 155.355 RON | -6.789 RON | 118.156 RON | 54.212 RON | 24.763 RON | 78.859 RON | 1 |
| 2011 | 136.355 RON | -4.249 RON | 120.664 RON | 77.711 RON | 30.148 RON | 85.648 RON | 1 |
| 2010 | 176.594 RON | 3.291 RON | 115.589 RON | 93.258 RON | 16.786 RON | 89.898 RON | 1 |
| 2009 | 228.353 RON | 40.265 RON | 51.123 RON | 22.559 RON | 20.804 RON | 86.607 RON | 1 |
| 2008 | 260.036 RON | 29.182 RON | 45.013 RON | 1.577 RON | 31.122 RON | 46.342 RON | 1 |
| Indicator | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 50.512 RON | 57.938 RON | 153.117 RON | 224.240 RON | 174.017 RON | 157.660 RON | 155.355 RON | 136.355 RON | 176.594 RON | 228.353 RON | 260.036 RON |
| Venituri totale | 50.512 RON | 57.938 RON | 160.984 RON | 224.240 RON | 174.017 RON | 157.660 RON | 155.355 RON | 143.500 RON | 176.594 RON | 228.360 RON | 260.038 RON |
| Cheltuieli totale | 31.143 RON | 36.567 RON | 126.127 RON | 211.670 RON | 190.340 RON | 173.182 RON | 157.483 RON | 143.658 RON | 167.801 RON | 181.193 RON | 224.355 RON |
| Profit brut | 19.369 RON | 21.371 RON | 34.857 RON | 12.570 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 8.793 RON | 47.167 RON | 35.683 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 16.323 RON | 15.522 RON | 2.128 RON | 158 RON | — | — | — |
| Profit net | 18.863 RON | 20.792 RON | 30.350 RON | 5.843 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.291 RON | 40.265 RON | 29.182 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 21.544 RON | 20.252 RON | 6.789 RON | 4.249 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | — | — | -61 RON | -61 RON | 8.074 RON | 30.713 RON | 54.212 RON | 77.711 RON | 93.258 RON | 22.559 RON | 1.577 RON |
| Active circulante | 26.294 RON | 31.879 RON | 59.513 RON | 46.327 RON | 29.829 RON | 19.054 RON | 24.763 RON | 30.148 RON | 16.786 RON | 20.804 RON | 31.122 RON |
| Stocuri | 867 RON | 762 RON | 762 RON | 138 RON | 138 RON | 138 RON | 138 RON | 138 RON | — | — | — |
| Creante | 22.730 RON | 26.812 RON | 20.077 RON | 20.114 RON | 13.537 RON | 11.183 RON | 4.238 RON | 17.412 RON | 8.304 RON | 2.937 RON | 9.601 RON |
| Casa si conturi la banci | 2.697 RON | 4.305 RON | 38.674 RON | 26.075 RON | 16.154 RON | 7.733 RON | 20.387 RON | 12.598 RON | 8.482 RON | 17.867 RON | 21.521 RON |
| Cheltuieli in avans | 144.968 RON | 144.968 RON | 144.968 RON | 145.165 RON | 134.699 RON | 126.810 RON | 118.040 RON | 98.453 RON | 95.443 RON | 94.367 RON | 58.656 RON |
| Datorii totale | 58.351 RON | 82.799 RON | 131.165 RON | 148.526 RON | 135.540 RON | 117.971 RON | 118.156 RON | 120.664 RON | 115.589 RON | 51.123 RON | 45.013 RON |
| Capitaluri proprii | 112.911 RON | 94.048 RON | 73.255 RON | 42.905 RON | 37.062 RON | 58.606 RON | 78.859 RON | 85.648 RON | 89.898 RON | 86.607 RON | 46.342 RON |
| Capital subscris varsat | 500 RON | 500 RON | 500 RON | — | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
6 contracte atribuite, in valoare de 13.919 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 13.925 lei.
Achizitii directe
6 contracte
13.919 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 21:25).