SFINX NOVA S.R.L.
- SOLEIL CONSTRUCT SRLdocumentat pana in 2023
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge plângerea contravenţională, ca neîntemeiată. Cu apel în termen de 30 zile de la comunicare, ce se depune la Judecătoria Craiova. Pronunţată azi, 14.01.2025 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Ia act de renunţarea reclamantului la judecata cererii.Cu recurs în termen de 30 zile de la comunicare, ce se va depune la Tribunalul Olt. Pronunţată azi, 11.03.2024, conform art. 402 teza a II-a C.p.c.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 721.488 RON | 479.503 RON | 607.204 RON | 197.633 RON | 462.815 RON | -238.405 RON | 1 |
| 2024 | 667.168 RON | -116.791 RON | 1.139.185 RON | 217.595 RON | 543.485 RON | -715.732 RON | 4 |
| 2023 | 3.368.556 RON | -911.816 RON | 1.754.332 RON | 283.129 RON | 1.209.888 RON | -598.942 RON | 23 |
| 2022 | 4.219.287 RON | 149.591 RON | 1.720.695 RON | 447.152 RON | 2.334.162 RON | 531.315 RON | 27 |
| 2021 | 3.561.711 RON | 84.280 RON | 2.845.911 RON | 409.840 RON | 3.459.019 RON | 381.724 RON | 32 |
| 2020 | 2.047.934 RON | 23.031 RON | 1.898.099 RON | 515.443 RON | 2.064.866 RON | 266.693 RON | 26 |
| 2019 | 2.480.299 RON | 56.791 RON | 1.611.924 RON | 668.045 RON | 1.529.979 RON | 243.663 RON | 18 |
| 2018 | 1.841.127 RON | 166.704 RON | 1.250.810 RON | 902.473 RON | 1.204.698 RON | 186.871 RON | 16 |
| 2017 | 1.185.834 RON | 22.190 RON | 840.481 RON | 170.711 RON | 707.324 RON | 37.554 RON | 14 |
| 2016 | 1.165.433 RON | 15.154 RON | 687.366 RON | 289.192 RON | 571.151 RON | 172.977 RON | 7 |
| 2015 | 809.380 RON | 205.253 RON | 289.114 RON | 13.803 RON | 503.641 RON | 228.330 RON | 8 |
| 2014 | 129.685 RON | 11.999 RON | 45.009 RON | 7.660 RON | 60.426 RON | 23.077 RON | 6 |
| 2013 | 125.830 RON | 10.606 RON | 72.735 RON | 6.090 RON | 77.724 RON | 11.079 RON | 3 |
| 2012 | 41.185 RON | -115 RON | 31.722 RON | 5.799 RON | 26.396 RON | 473 RON | — |
| 2011 | 44.560 RON | 378 RON | 33.367 RON | 475 RON | 33.480 RON | 588 RON | 2 |
| 2010 | — | -275 RON | 21.683 RON | — | 3 RON | -21.680 RON | — |
| 2009 | 4.126 RON | -16.758 RON | 21.405 RON | — | — | -21.405 RON | 2 |
| 2008 | — | -4.847 RON | 4.847 RON | — | 200 RON | -4.647 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 721.488 RON | 667.168 RON | 3.368.556 RON | 4.219.287 RON | 3.561.711 RON | 2.047.934 RON | 2.480.299 RON | 1.841.127 RON | 1.185.834 RON | 1.165.433 RON | 809.380 RON | 129.685 RON | 125.830 RON | 41.185 RON | 44.560 RON | — | 4.126 RON | — |
| Venituri totale | 725.750 RON | 696.629 RON | 2.850.590 RON | 5.207.354 RON | 3.696.773 RON | 2.133.252 RON | 3.404.900 RON | 1.851.786 RON | 1.344.394 RON | 1.250.387 RON | 809.383 RON | 130.898 RON | 125.830 RON | 41.185 RON | 44.560 RON | — | 4.126 RON | — |
| Cheltuieli totale | 152.651 RON | 813.420 RON | 3.728.771 RON | 5.019.008 RON | 3.580.779 RON | 2.089.611 RON | 3.323.332 RON | 1.663.949 RON | 1.309.672 RON | 1.218.151 RON | 563.299 RON | 114.972 RON | 111.343 RON | 41.300 RON | 44.110 RON | — | 19.420 RON | 4.847 RON |
| Profit brut | 573.099 RON | 0 RON | 0 RON | 188.346 RON | 115.994 RON | 43.641 RON | 81.568 RON | 187.837 RON | 34.722 RON | 32.236 RON | 246.084 RON | 15.926 RON | 14.487 RON | 0 RON | 450 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 116.791 RON | 878.181 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 115 RON | 0 RON | — | 15.294 RON | 4.847 RON |
| Profit net | 479.503 RON | 0 RON | 0 RON | 149.591 RON | 84.280 RON | 23.031 RON | 56.791 RON | 166.704 RON | 22.190 RON | 15.154 RON | 205.253 RON | 11.999 RON | 10.606 RON | 0 RON | 378 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 116.791 RON | 911.816 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 115 RON | 0 RON | 275 RON | 16.758 RON | 4.847 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 197.633 RON | 217.595 RON | 283.129 RON | 447.152 RON | 409.840 RON | 515.443 RON | 668.045 RON | 902.473 RON | 170.711 RON | 289.192 RON | 13.803 RON | 7.660 RON | 6.090 RON | 5.799 RON | 475 RON | — | — | — |
| Active circulante | 462.815 RON | 543.485 RON | 1.209.888 RON | 2.334.162 RON | 3.459.019 RON | 2.064.866 RON | 1.529.979 RON | 1.204.698 RON | 707.324 RON | 571.151 RON | 503.641 RON | 60.426 RON | 77.724 RON | 26.396 RON | 33.480 RON | 3 RON | — | 200 RON |
| Stocuri | 57.899 RON | 73.136 RON | 62.077 RON | 1.456.259 RON | 1.901.527 RON | 1.060.967 RON | 749.892 RON | 24.942 RON | 157.158 RON | 184.819 RON | 90.060 RON | 43.550 RON | 30.763 RON | 11.558 RON | 8.028 RON | — | — | — |
| Creante | 137.324 RON | 227.079 RON | 1.088.932 RON | 326.076 RON | 1.328.926 RON | 747.238 RON | 638.307 RON | 581.982 RON | 257.055 RON | 88.330 RON | 73.396 RON | — | 28.795 RON | 14.642 RON | 4.446 RON | — | — | — |
| Casa si conturi la banci | 267.592 RON | 243.270 RON | 58.879 RON | 551.827 RON | 228.566 RON | 256.661 RON | 141.780 RON | 597.774 RON | 293.111 RON | 298.002 RON | 340.185 RON | 16.876 RON | 18.166 RON | 196 RON | 21.006 RON | 3 RON | — | 200 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 185.000 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 607.204 RON | 1.139.185 RON | 1.754.332 RON | 1.720.695 RON | 2.845.911 RON | 1.898.099 RON | 1.611.924 RON | 1.250.810 RON | 840.481 RON | 687.366 RON | 289.114 RON | 45.009 RON | 72.735 RON | 31.722 RON | 33.367 RON | 21.683 RON | 21.405 RON | 4.847 RON |
| Venituri in avans | 291.649 RON | 337.627 RON | 337.627 RON | 529.304 RON | 641.224 RON | 415.517 RON | 527.437 RON | 669.490 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -238.405 RON | -715.732 RON | -598.942 RON | 531.315 RON | 381.724 RON | 266.693 RON | 243.663 RON | 186.871 RON | 37.554 RON | 172.977 RON | 228.330 RON | 23.077 RON | 11.079 RON | 473 RON | 588 RON | -21.680 RON | -21.405 RON | -4.647 RON |
| Capital subscris varsat | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | — | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 4 | 23 | 27 | 32 | 26 | 18 | 16 | 14 | 7 | 8 | 6 | 3 | — | 2 | — | 2 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
17 contracte atribuite, in valoare de 3.583.897 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 2.473.543 lei.
Achizitii directe
16 contracte
2.473.527 lei
Licitatii publice
1 contract
1.110.370 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 03:40).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
PLUS ELECTRIC & LIGHTING SRLCUI 33830310 | 3 | subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
BLUE ENERGY INC SRLCUI 36952096 | 2 | ofertant · l-a avut terț | 2 | — | vezi ↗ |
CONDOR SRLCUI 2365852 | 2 | terț susținător | 2 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.