PLAYGROUND PRODUCTION S.R.L.
- PINK POSTMASTER SRLdocumentat 2017 – 2023
- POSTMASTER - S.R.L.documentat pana in 2017
- J40/21931/2007BUCURESTIdin 22.11.2007
- J23/5149/2017ILFOVdin 12.10.2017in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
bl. 1, ap. 21
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
În baza art. 174 alin.1 din Legea nr.85/2014 închide procedura insolvenţei faţa de debitor. Descarcă pe lichidatorul judiciar de orice îndatoriri ori responsabilităţi faţă de procedură, debitoare şi averea sa, creditori, titulari de garanţii şi asociaţi, cf. art. 180 din Legea nr. 85/2014. Dispune radierea debitorului din evidenţele ONRC - Registrul Comerţului Ilfov. În baza art. 179 din Legea nr.85/2014, sentinţa de închidere a procedurii va fi notificată direcţiei generale regionale şi administraţiei finanţelor publice Ilfov şi Oficiului Registrului Comerţului Ilfov de pe lângă Tribunalul Ilfov, pentru efectuarea menţiunilor corespunzătoare. Dispune plata către lichidatorul judiciar a sumei de 10000 lei+TVA reprezentând onorariu lichidator şi 233 lei cheltuieli de procedură din fondul prevăzut la art. 39 alin. 4 din Legea nr. 85/2014. Prezenta se va notifica tuturor creditorilor prin publicare in BPI. Cu drept de a formula apel in 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribunalul Ilfov. Pronunţată azi, 23.01.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 23.01.2025. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 09.01.2025.
Admite cererea debitorului. În temeiul art. 145 alin. 1 raportat la art. 71 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune intrarea în faliment prin procedura simplificată a debitorului. În temeiul art. 145 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, ridică dreptul de administrare al debitoarei şi constată dizolvarea societăţii debitoare. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitorul are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al judecătorului sindic sau al lichidatorului judiciar, obligaţia de înştiinţare a băncilor revenindu-i lichidatorului judiciar. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului, în sarcina lichidatorului judiciar. Pune în vedere debitorului că este obligat să depună în 10 zile de la pronunţarea prezentei hotărâri, la dosarul cauzei, actele şi informaţiile prevăzute la art. 67 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. În cazul în care debitorul nu va depune actele şi informaţiile arătate devin aplicabile dispoziţiile art. 82 alin. 2 şi art. 169 alin. 1 lit. d din Legea nr. 85/2014. Fixează termenele limită pentru: a) depunerea opoziţiilor la deschiderea procedurii – 10 zile de la primirea notificării şi termenul pentru soluţionarea opoziţiilor – 10 zile de la expirarea termenului de depunere a acestora; b) termenul-limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului, care va fi de 45 de zile de la deschiderea procedurii, precum şi cerinţele pentru ca o creanţă înregistrată să fie considerată valabilă; c) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în BPI a tabelului preliminar de creanţe, care va fi de 10 de zile, de la expirarea termenului prevăzut la lit. b); d) termenul de definitivare a tabelului creanţelor, care va fi de 25 de zile de la expirarea termenului prevăzut la lit. c); e) data primei şedinţe a adunării creditorilor, care va avea loc în 5 zile de la expirarea termenului prevăzut la lit. c). Numeşte lichidator judiciar provizoriu pe FIDUCIA SPRL care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr. 85/2014, cu o remuneraţie de 6000 lei (fără TVA) din averea debitorului. În temeiul art. 147 alin. 1 raportat la art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca lichidatorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 100 din lege, privind intrarea debitorului în procedura falimentului prin procedura simplificată, ridicarea dreptului de administrare şi dizolvarea acestuia, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor în conformitate cu art. 74 raportat la art. 67 alin 1 lit. c), debitorului şi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asociaţiilor şi fundaţiilor în care debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere lichidatorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitorului, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014, dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii; în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către lichidatorul judiciar. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Pune în vedere lichidatorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. Pune în vedere lichidatorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, cu cel puţin trei zile înainte de termen. Fixează termen de control în şedinţă publică pentru analiza stadiului continuării procedurii la 09.01.2025, ora 12.00, cu citarea părţilor. Executorie. Cu drept de apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, Cererea de apel se va putea depune numai la Tribunalul Ilfov. Pronunţată azi, 10.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 10.06.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 06.06.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | -386 RON | 188.647 RON | — | 4.423.536 RON | 4.234.889 RON | — |
| 2024 | 0 RON | -12.436 RON | 188.647 RON | — | 4.423.922 RON | 4.235.275 RON | — |
| 2023 | 2.393.681 RON | -311.051 RON | 190.528 RON | 0 RON | 4.438.239 RON | 4.247.711 RON | 1 |
| 2022 | 4.373.160 RON | -175.412 RON | 1.111.297 RON | 508.433 RON | 6.046.192 RON | 5.558.762 RON | 2 |
| 2021 | 3.963.209 RON | 215.475 RON | 655.769 RON | 609.257 RON | 5.580.410 RON | 5.734.174 RON | 2 |
| 2020 | 6.333.119 RON | 162.100 RON | 2.019.255 RON | 635.953 RON | 6.854.405 RON | 5.518.699 RON | 1 |
| 2019 | 12.551.931 RON | 257.587 RON | 1.364.961 RON | 671.545 RON | 5.916.210 RON | 5.356.599 RON | 1 |
| 2018 | 16.397.128 RON | 777.983 RON | 2.096.597 RON | 707.136 RON | 6.408.866 RON | 5.099.012 RON | 1 |
| 2017 | 27.907.997 RON | 961.753 RON | 3.430.768 RON | 1.002.483 RON | 6.665.525 RON | 4.321.029 RON | 175 |
| 2016 | 34.250.044 RON | -4.194.456 RON | 6.108.082 RON | 1.553.366 RON | 8.376.417 RON | 3.359.277 RON | 410 |
| 2015 | 34.009.243 RON | -1.830.133 RON | 4.307.034 RON | 1.812.909 RON | 9.847.474 RON | 7.553.733 RON | 755 |
| 2014 | 34.217.413 RON | -187.427 RON | 2.427.734 RON | 1.272.780 RON | 13.893.394 RON | 12.911.706 RON | 657 |
| 2013 | 39.233.432 RON | 37.851 RON | 2.609.932 RON | 2.429.325 RON | 13.047.182 RON | 13.099.133 RON | 1.008 |
| 2012 | 45.802.571 RON | 8.671.629 RON | 1.892.270 RON | 2.049.820 RON | 12.726.708 RON | 13.061.282 RON | 1.302 |
| 2011 | 41.822.495 RON | 4.299.537 RON | 1.755.185 RON | 1.524.783 RON | 6.728.782 RON | 4.389.633 RON | 278 |
| 2010 | 28.143.800 RON | 1.226.759 RON | 3.702.149 RON | 367.720 RON | 4.803.035 RON | 87.796 RON | 78 |
| 2009 | 17.473.079 RON | 2.493.797 RON | 1.356.061 RON | 271.029 RON | 3.390.321 RON | 2.505.494 RON | 49 |
| 2008 | 6.207.303 RON | 604.170 RON | 947.179 RON | 295.182 RON | 1.243.346 RON | 613.691 RON | 31 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | — | 0 RON | 2.393.681 RON | 4.373.160 RON | 3.963.209 RON | 6.333.119 RON | 12.551.931 RON | 16.397.128 RON | 27.907.997 RON | 34.250.044 RON | 34.009.243 RON | 34.217.413 RON | 39.233.432 RON | 45.802.571 RON | 41.822.495 RON | 28.143.800 RON | 17.473.079 RON | 6.207.303 RON |
| Venituri totale | 1 RON | 6 RON | 2.511.839 RON | 4.597.840 RON | 3.998.791 RON | 6.340.536 RON | 12.604.485 RON | 16.688.390 RON | 28.241.189 RON | 34.265.650 RON | 34.070.963 RON | 34.282.613 RON | 39.434.702 RON | 46.029.689 RON | 41.868.932 RON | 28.188.057 RON | 17.959.901 RON | 6.238.204 RON |
| Cheltuieli totale | 387 RON | 12.442 RON | 2.822.890 RON | 4.773.252 RON | 3.783.316 RON | 6.178.436 RON | 12.346.898 RON | 15.910.407 RON | 27.279.436 RON | 38.460.106 RON | 35.901.096 RON | 34.462.746 RON | 39.280.714 RON | 36.266.140 RON | 36.586.111 RON | 26.476.203 RON | 14.991.208 RON | 5.514.780 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 215.475 RON | 162.100 RON | 257.587 RON | 777.983 RON | 961.753 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 153.988 RON | 9.763.549 RON | 5.282.821 RON | 1.711.854 RON | 2.968.693 RON | 723.424 RON |
| Pierdere bruta | 386 RON | 12.436 RON | 311.051 RON | 175.412 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4.194.456 RON | 1.830.133 RON | 180.133 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 215.475 RON | 162.100 RON | 257.587 RON | 777.983 RON | 961.753 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 37.851 RON | 8.671.629 RON | 4.299.537 RON | 1.226.759 RON | 2.493.797 RON | 604.170 RON |
| Pierdere neta | 386 RON | 12.436 RON | 311.051 RON | 175.412 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4.194.456 RON | 1.830.133 RON | 187.427 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | — | — | 0 RON | 508.433 RON | 609.257 RON | 635.953 RON | 671.545 RON | 707.136 RON | 1.002.483 RON | 1.553.366 RON | 1.812.909 RON | 1.272.780 RON | 2.429.325 RON | 2.049.820 RON | 1.524.783 RON | 367.720 RON | 271.029 RON | 295.182 RON |
| Active circulante | 4.423.536 RON | 4.423.922 RON | 4.438.239 RON | 6.046.192 RON | 5.580.410 RON | 6.854.405 RON | 5.916.210 RON | 6.408.866 RON | 6.665.525 RON | 8.376.417 RON | 9.847.474 RON | 13.893.394 RON | 13.047.182 RON | 12.726.708 RON | 6.728.782 RON | 4.803.035 RON | 3.390.321 RON | 1.243.346 RON |
| Stocuri | — | — | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | 0 RON | 19.481 RON | 11.499 RON | 11.236 RON | 28.261 RON | 2.119 RON | 317 RON | 13.916 RON | 38.163 RON | 795 RON |
| Creante | 4.421.022 RON | 4.421.022 RON | 4.434.458 RON | 6.039.797 RON | 5.578.149 RON | 6.852.013 RON | 5.909.868 RON | 6.398.697 RON | 6.424.380 RON | 7.290.832 RON | 7.753.023 RON | 7.697.064 RON | 6.717.626 RON | 5.683.327 RON | 3.000.613 RON | 3.087.134 RON | 2.294.399 RON | 843.038 RON |
| Casa si conturi la banci | 2.514 RON | 2.900 RON | 3.781 RON | 6.395 RON | 2.261 RON | 2.392 RON | 6.342 RON | 10.169 RON | 241.145 RON | 1.066.104 RON | 2.082.952 RON | 6.185.094 RON | 6.301.295 RON | 7.041.262 RON | 3.727.852 RON | 1.701.985 RON | 1.057.759 RON | 399.513 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | 0 RON | 115.434 RON | 200.276 RON | 47.596 RON | 133.805 RON | 79.607 RON | 83.789 RON | 163.096 RON | 200.384 RON | 173.266 RON | 232.558 RON | 177.024 RON | 378.957 RON | 114.808 RON | 200.205 RON | 22.342 RON |
| Datorii totale | 188.647 RON | 188.647 RON | 190.528 RON | 1.111.297 RON | 655.769 RON | 2.019.255 RON | 1.364.961 RON | 2.096.597 RON | 3.430.768 RON | 6.108.082 RON | 4.307.034 RON | 2.427.734 RON | 2.609.932 RON | 1.892.270 RON | 1.755.185 RON | 3.702.149 RON | 1.356.061 RON | 947.179 RON |
| Provizioane | — | — | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | 625.520 RON | — | — | — | — | 2.487.704 RON | 1.120.000 RON | — | — |
| Venituri in avans | — | — | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 375.618 RON | — | — |
| Capitaluri proprii | 4.234.889 RON | 4.235.275 RON | 4.247.711 RON | 5.558.762 RON | 5.734.174 RON | 5.518.699 RON | 5.356.599 RON | 5.099.012 RON | 4.321.029 RON | 3.359.277 RON | 7.553.733 RON | 12.911.706 RON | 13.099.133 RON | 13.061.282 RON | 4.389.633 RON | 87.796 RON | 2.505.494 RON | 613.691 RON |
| Capital subscris varsat | 2.520 RON | 2.520 RON | 2.520 RON | 2.520 RON | 2.520 RON | 2.520 RON | 2.520 RON | 2.520 RON | 2.520 RON | 2.520 RON | 2.520 RON | 2.520 RON | 2.520 RON | 2.520 RON | 2.500 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | — | — | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 175 | 410 | 755 | 657 | 1.008 | 1.302 | 278 | 78 | 49 | 31 |
8 contracte atribuite, in valoare de 6.404.105 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 40.521 lei.
Achizitii directe
1 contract
40.520 lei
Licitatii publice
4 contracte
6.192.213 lei
Achizitii offline
3 contracte
171.372 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 06:16).