ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 64,36% |
| persoanăadministrator | 35,64% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Suspendă judecata apelului cf.art.411 alin.1 pct. 2 Cpc. Cu recurs pe durata suspendării. Pr.cf.art.402 teza finală Cpc.
Respinge cererea de suspendare. Cu recurs în 5 zile de la pronunţare pentru apelanta petentă şi de la comunicare pentru intimate. Pron.cf.art.402 teza finală C.p.civ.
Stabileşte cauţiunea în temeiul art.719 alin.3 Cod pr.civ. în cuantum de 1000 lei în sarcina petentei CNCD Auto Invest SRL care va fi achitată până la tr.din 26.05.2026. Fixeazăp termen ptr.soluţionarea cererii de suspendare la 26.05.2026. Se citează părţile. Pron.cf.art.402 teza finală Cpc.
În temeiul art. 145 alin. 1 lit. C din Legea nr. 85/2014, admite propunerea de deschidere a procedurii de faliment a debitoarei CNCD SA, propunere formulată de administratorul judiciar. Dispune intrarea în faliment în procedura generală a debitoarei CNCD SA. În temeiul art. 145 alin. 2 din Legea 85/2014, Dispune dizolvarea societăţii debitoare. Ridică dreptul de administrare al debitoarei. Desemnează în calitate de lichidator judiciar provizoriu pe administratorul judiciar desemnat, respectiv BIO CONSULT SPRL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din Legea nr. 85/2014, cu un onorariu de 1.000 lei lunar la care se adaugă TVA plătită din averea debitoarei. În lipsa disponibilităţilor în contul debitoarei, se va utiliza fondul de lichidare, plăţile urmând a fi făcute în conformitate cu prevederile art. 37 alin. 4 din OUG nr. 86/2006, pe baza unui buget previzionat. Fixează termen maxim de predare a gestiunii către lichidator împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate după deschiderea procedurii de 10 zile. Dispune întocmirea şi predarea către lichidatorul judiciar, în termen de maxim 5 zile de la data intrării în faliment a unei liste cuprinzând numele şi adresele creditorilor şi toate creanţele acestora la data intrării în faliment, cu indicarea celor născute după data deschiderii procedurii, a tabelului definitiv al creanţelor şi a oricăror altor tabele întocmite în procedură, a oricăror rapoarte de distribuţie, a listei actelor şi operaţiunilor efectuate după data deschiderii procedurii. În temeiul art. 86 din Legea 85/2014, da dispoziţii tuturor băncilor la care debitoarea are deschise conturi să nu dispună de sume fără un ordin al lichidatorului judiciar. Lichidatorul judiciar va comunica de urgenţă băncilor instituirea acestei interdicţii. În temeiul art. 146 din Legea 85/2014, dispune notificarea intrării în faliment în procedură generală a debitoarei, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor/administratorul judiciar, prevăzută la art. 145 alin. 2 lit. e, ale căror creanţe s-au născut după deschiderea procedurii, debitorului şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Argeş, pentru efectuarea menţiunii şi publicării în Buletinul procedurilor de insolvenţă. În temeiul art. 146 alin. 2 din Legea 85/2014, notificarea va fi comunicată creditorilor cu cel puţin 10 zile înainte de împlinirea termenului-limită pentru înregistrarea cererilor de admitere a creanţelor şi va cuprinde: - termenul-limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor, în vederea întocmirii tabelului suplimentar: 09.03.2026, precum şi cerinţele pentru ca o creanţă înregistrată să fie considerată valabilă; - termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare a tabelului suplimentar al acestora: 09.04.2026; - termenul de depunere la tribunal a contestaţiilor, care va fi de 7 zile de la publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă a tabelului suplimentar; - termenul de întocmire a tabelului definitiv consolidat: 11.05.2026. În temeiul art. 151-153 din Legea 85/2014, dispune sigilarea şi inventarierea bunurilor din averea debitoarei şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. În temeiul art. 160 din Legea nr. 85/2014, Dispune lichidatorului judiciar să întocmească la fiecare 3 luni, calculate de la data începerii lichidării, şi să prezinte comitetului creditorilor un raport asupra fondurilor obţinute din lichidare şi din încasarea de creanţe, precum şi un plan de distribuire între creditori, dacă este cazul; raportul şi planul se înregistrează la grefa tribunalului şi se publică în Buletinul procedurilor de insolvenţă; raportul va prevedea şi plata onorariului lichidatorului judiciar şi a celorlalte cheltuieli. În temeiul art. 59 alin. 1 şi alin. 2 din Legea nr. 85/2014, Dispune lichidatorului judiciar să întocmească şi să depună rapoarte lunare cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, inclusiv cele legate de urmărirea operaţiunilor efectuate în baza avizului prealabil, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului, precum şi, dacă este cazul, stadiul efectuării inventarierii. În raport se vor include informaţii privind respectarea obligaţiilor fiscale, referitoare la obţinerea sau necesitatea actualizării autorizărilor/autorizaţiilor pentru desfăşurarea activităţii, a actelor de control încheiate de organe de control şi onorariul încasat al lichidatorului judiciar, cu precizarea modalităţii de calcul al acestuia; să depună la dosar dovada publicării în Buletinul procedurilor de insolvenţă a extrasului raportului de activitate. Executorie. Acordă termen administrativ de control la data de 20.05.2026. Cu cale de atac numai apelul în termen de 7 zile de la comunicarea realizată prin publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Cererea de apel se depune la Tribunalul Specializat Argeş. Pronunţată, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi 21.01.2026, la Tribunalul Specializat Argeş.
Respinge contestaţia, ca nefondată. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare prin publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Cererea de apel se depune la Tribunalul Specializat Argeş. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 10.06.2026
Respinge contestaţia, ca nefondată. Cu cale de atac numai apelul în termen de 7 zile de la comunicare. Apelul se depune la Tribunalul Specializat Argeş. Pronunţată, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi 12.11.2025, la Tribunalul Specializat Argeş.
În temeiul art.396 alin.1 C.proc.civ. amână pronunţarea la data de 12.11.2025. Pronun?area se va face prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, astăzi, 05.11.2025
Respinge apelul ca nefondat. Definitivă. Pron.conf.art. 402 teza finală Cprciv.
Amână pronunţarea la 20.02.2025.
Respinge excepţia inadmisibilităţii cererii. Respinge cererea de repunere în termen. Constată că petenta este repusă de drept în termenul de depunere a cererii de admitere a creanţei. Cu apel în termen de 7 de zile de la comunicarea realizată prin publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Cererea de apel se depune la Tribunalul Specializat Argeş. Pronunţată, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi 22.10.2024, la Tribunalul Specializat Argeş.
În temeiul art.396 alin.1 C.proc.civ. amână pronunţarea la data de 22.10.2024. Pronun?area se va face prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, astăzi, 18.10.2024.
În temeiul art.396 alin.1 C.proc.civ. amână pronunţarea la data de 18.10.2024. Pronun?area se va face prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, astăzi, 09.10.2024
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.695.877 RON | 380.080 RON | 2.517.683 RON | 1.342.370 RON | 2.258.457 RON | 1.088.476 RON | 22 |
| 2024 | 4.686.367 RON | 353.290 RON | 2.128.964 RON | 769.343 RON | 2.400.240 RON | 1.040.619 RON | 22 |
| 2023 | 3.782.456 RON | 838.786 RON | 1.864.137 RON | 460.688 RON | 2.302.735 RON | 899.286 RON | 18 |
| 2022 | 3.390.724 RON | 892.664 RON | 1.936.403 RON | 530.312 RON | 3.889.959 RON | 2.502.143 RON | 18 |
| 2021 | 3.275.743 RON | 170.108 RON | 2.267.500 RON | 696.251 RON | 3.220.765 RON | 1.653.625 RON | 24 |
| 2020 | 3.309.882 RON | -49.069 RON | 2.027.267 RON | 828.902 RON | 2.681.881 RON | 1.483.516 RON | 24 |
| 2019 | 2.894.435 RON | 165.712 RON | 1.332.724 RON | 576.077 RON | 2.289.232 RON | 1.532.585 RON | 23 |
| 2018 | 1.916.377 RON | -143.451 RON | 1.025.354 RON | 607.352 RON | 3.526.304 RON | 3.108.302 RON | 16 |
| 2017 | 1.753.643 RON | 855.736 RON | 990.331 RON | 603.620 RON | 3.638.464 RON | 3.251.753 RON | 17 |
| 2016 | 1.706.143 RON | 796.007 RON | 766.294 RON | 205.070 RON | 2.957.241 RON | 2.396.017 RON | 17 |
| 2015 | 1.529.368 RON | 527.669 RON | 827.963 RON | 108.688 RON | 2.319.285 RON | 1.600.010 RON | 15 |
| 2014 | 1.988.349 RON | 738.077 RON | 762.550 RON | 145.957 RON | 1.619.191 RON | 1.072.341 RON | 13 |
| 2013 | 1.441.123 RON | 114.745 RON | 594.688 RON | 331.287 RON | 597.665 RON | 334.264 RON | 14 |
| 2012 | 992.147 RON | 31.012 RON | 472.679 RON | 348.133 RON | 344.065 RON | 219.519 RON | 10 |
| 2011 | 798.524 RON | 124.251 RON | 588.017 RON | 507.059 RON | 269.465 RON | 188.507 RON | 8 |
| 2010 | 657.581 RON | 121.385 RON | 171.154 RON | 128.442 RON | 106.968 RON | 64.256 RON | 9 |
| 2009 | 324.420 RON | -107.129 RON | 361.588 RON | 216.067 RON | 88.392 RON | -57.129 RON | 6 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.695.877 RON | 4.686.367 RON | 3.782.456 RON | 3.390.724 RON | 3.275.743 RON | 3.309.882 RON | 2.894.435 RON | 1.916.377 RON | 1.753.643 RON | 1.706.143 RON | 1.529.368 RON | 1.988.349 RON | 1.441.123 RON | 992.147 RON | 798.524 RON | 657.581 RON | 324.420 RON |
| Venituri totale | 4.728.882 RON | 4.719.042 RON | 3.818.572 RON | 3.406.217 RON | 3.346.894 RON | 3.309.933 RON | 2.951.986 RON | 1.916.382 RON | 1.921.360 RON | 1.706.206 RON | 1.529.426 RON | 2.146.917 RON | 1.505.623 RON | 1.025.202 RON | 846.929 RON | 689.352 RON | 328.576 RON |
| Cheltuieli totale | 4.230.981 RON | 4.278.270 RON | 2.912.617 RON | 2.483.237 RON | 3.143.976 RON | 3.326.662 RON | 2.756.754 RON | 2.040.663 RON | 1.036.204 RON | 760.110 RON | 903.331 RON | 1.221.432 RON | 1.368.122 RON | 982.221 RON | 698.590 RON | 556.056 RON | 434.239 RON |
| Profit brut | 497.901 RON | 440.772 RON | 905.955 RON | 922.980 RON | 202.918 RON | 0 RON | 195.232 RON | 0 RON | 885.156 RON | 946.096 RON | 626.095 RON | 925.485 RON | 137.501 RON | 42.981 RON | 148.339 RON | 133.296 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 16.729 RON | 0 RON | 124.281 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 105.663 RON |
| Profit net | 380.080 RON | 353.290 RON | 838.786 RON | 892.664 RON | 170.108 RON | 0 RON | 165.712 RON | 0 RON | 855.736 RON | 796.007 RON | 527.669 RON | 738.077 RON | 114.745 RON | 31.012 RON | 124.251 RON | 121.385 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 49.069 RON | 0 RON | 143.451 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 107.129 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.342.370 RON | 769.343 RON | 460.688 RON | 530.312 RON | 696.251 RON | 828.902 RON | 576.077 RON | 607.352 RON | 603.620 RON | 205.070 RON | 108.688 RON | 145.957 RON | 331.287 RON | 348.133 RON | 507.059 RON | 128.442 RON | 216.067 RON |
| Active circulante | 2.258.457 RON | 2.400.240 RON | 2.302.735 RON | 3.889.959 RON | 3.220.765 RON | 2.681.881 RON | 2.289.232 RON | 3.526.304 RON | 3.638.464 RON | 2.957.241 RON | 2.319.285 RON | 1.619.191 RON | 597.665 RON | 344.065 RON | 269.465 RON | 106.968 RON | 88.392 RON |
| Stocuri | 28.777 RON | — | 9.039 RON | 8.451 RON | 6.938 RON | 28.916 RON | 1.295 RON | — | — | — | 1 RON | 11.753 RON | 37.866 RON | 120 RON | — | — | — |
| Creante | 2.202.979 RON | 2.305.617 RON | 2.267.259 RON | 2.271.608 RON | 2.294.016 RON | 2.429.929 RON | 2.148.542 RON | 1.932.378 RON | 1.807.396 RON | 1.753.496 RON | 1.668.511 RON | 1.402.004 RON | 552.847 RON | 108.031 RON | 129.585 RON | 91.363 RON | 85.006 RON |
| Casa si conturi la banci | 26.701 RON | 94.623 RON | 26.437 RON | 1.609.900 RON | 919.811 RON | 219.763 RON | 139.395 RON | 1.593.926 RON | 1.831.068 RON | 1.203.745 RON | 650.773 RON | 205.434 RON | 6.952 RON | 235.914 RON | 139.880 RON | 15.605 RON | 3.386 RON |
| Cheltuieli in avans | 5.332 RON | — | — | 18.275 RON | 4.109 RON | — | — | — | — | — | — | 69.743 RON | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 2.517.683 RON | 2.128.964 RON | 1.864.137 RON | 1.936.403 RON | 2.267.500 RON | 2.027.267 RON | 1.332.724 RON | 1.025.354 RON | 990.331 RON | 766.294 RON | 827.963 RON | 762.550 RON | 594.688 RON | 472.679 RON | 588.017 RON | 171.154 RON | 361.588 RON |
| Capitaluri proprii | 1.088.476 RON | 1.040.619 RON | 899.286 RON | 2.502.143 RON | 1.653.625 RON | 1.483.516 RON | 1.532.585 RON | 3.108.302 RON | 3.251.753 RON | 2.396.017 RON | 1.600.010 RON | 1.072.341 RON | 334.264 RON | 219.519 RON | 188.507 RON | 64.256 RON | -57.129 RON |
| Capital subscris varsat | 50.500 RON | 50.500 RON | 50.500 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | — |
| Nr. mediu salariati | 22 | 22 | 18 | 18 | 24 | 24 | 23 | 16 | 17 | 17 | 15 | 13 | 14 | 10 | 8 | 9 | 6 |
149 de contracte atribuite, in valoare de 494.720 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 324.797 lei.
Achizitii directe
143 de contracte
324.654 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
6 contracte
170.066 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 01:24).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
M.S. SECURITY SERVRAPID SRLCUI 30754170 | 5 | ofertant · l-a avut subcontractant | 5 | — | vezi ↗ |
DAROM CONSTRUCTII INDUSTRIALE S.R.L.anterior: HIDRO INDUSTRIAL S.R.L., IDEAL HOUSE INDUSTRIAL TEAM S.R.L.CUI 40089911 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
VECTRUM SOLUTIONS SRLCUI 24297864 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
DAMIR DINAMIC SIMBOL SRLCUI 31883955 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
CEC SOLUTIONS SRLCUI 37978779 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
SILVORA TERA SRLCUI 20996835 | 2 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
PROINSTAL PIPE SRLCUI 11433360 | 1 | terț susținător · aceeași ofertă | 1 | — | vezi ↗ |
LUMIDA SRLCUI 136585 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
MGM UNIC ELECTRO IMPEX SRLCUI 32110176 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
INALDA SRLCUI 8623438 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 44 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.