ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
mun. Bârlad, str. Paloda nr. 11, spaţiu comercial parter
bl. G7, sc. B, parter
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 0,01% |
| persoanăadministrator | 0,01% |
| persoanăadministrator | 0,01% |
| persoană | 99,99% |
| 4 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
În temeiul art. 406 Cod procedură civilă, ia act de cererea de renunţare la judecată formulată de petentul.... Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Judecătoria Bârlad. Pronunţată astăzi, 01.07.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 01.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 19.06.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 19.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 05.06.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 05.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 22.05.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 22.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 08.05.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 08.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 24.04.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 24.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.04.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 09.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 26.03.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 26.03.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.03.2026.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Bârlad nr. 2 din data de 26 august 2025, prin care s-a dispus suspendarea activităţii de judecată, nu se vor lua măsuri în prezenta cauză, la acest termen, urmând ca părţile să fie înştiinţate prin citaţie cu privire la noul termen de judecată.
Amână cauza şi acordă termen la 10.09.2025 ora 11:00 pentru a se comunica intimatei cererea de renunţare la judecată formulată de petentă.
pentru a se efectua comisie rogatorie audiere martor amână judecarea cauzei la data de 04.11.2026.
Pentru lipsa martorului / martorilor, amână judecarea cauzei la data de 06.05.2026. Pune în vedere petentei prin reprezentantul convenţional să asigure prezenţa martorului la termenul următor de judecată, în vederea audierii.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Bârlad nr. 2 din data de 26 august 2025, prin care s-a dispus suspendarea activităţii de judecată, nu se vor lua măsuri în prezenta cauză la acest termen. Măsurile urmează să fie luate în dosar imediat după încetarea efectelor Hotărârii Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Bârlad.
Amanare pentru administrare probatoriu încuviintat in cauza.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17.092.951 RON | 754.767 RON | 5.658.845 RON | 2.315.379 RON | 5.499.608 RON | 2.156.142 RON | 32 |
| 2024 | 15.115.921 RON | 537.048 RON | 3.291.252 RON | 1.958.782 RON | 3.398.511 RON | 2.068.041 RON | 31 |
| 2023 | 10.622.714 RON | 359.844 RON | 3.985.376 RON | 1.233.680 RON | 4.183.401 RON | 1.446.645 RON | 22 |
| 2022 | 6.931.091 RON | 344.507 RON | 2.794.171 RON | 890.621 RON | 3.199.047 RON | 1.295.497 RON | 17 |
| 2021 | 4.859.626 RON | 45.224 RON | 2.723.617 RON | 868.852 RON | 2.848.439 RON | 993.674 RON | 17 |
| 2020 | 5.592.357 RON | 665.588 RON | 1.190.046 RON | 798.067 RON | 1.340.428 RON | 948.449 RON | 16 |
| 2019 | 4.413.977 RON | 310.980 RON | 735.445 RON | 218.270 RON | 1.581.037 RON | 1.063.862 RON | 15 |
| 2018 | 3.686.363 RON | 294.565 RON | 664.905 RON | 353.764 RON | 1.064.023 RON | 752.882 RON | 15 |
| 2017 | 3.430.810 RON | 209.340 RON | 860.603 RON | 162.466 RON | 1.156.454 RON | 458.317 RON | — |
| 2016 | 3.170.185 RON | 285.402 RON | 460.856 RON | 262.547 RON | 967.286 RON | 768.977 RON | 10 |
| 2015 | 2.528.985 RON | 277.702 RON | 288.441 RON | 253.918 RON | 715.828 RON | 681.305 RON | 14 |
| 2014 | 2.057.553 RON | 180.540 RON | 321.432 RON | 211.887 RON | 510.848 RON | 403.603 RON | 13 |
| 2013 | 1.537.496 RON | 51.537 RON | 619.472 RON | 260.205 RON | 581.550 RON | 222.283 RON | 10 |
| 2012 | 1.069.640 RON | 87.507 RON | 563.560 RON | 119.504 RON | 606.546 RON | 162.490 RON | 8 |
| 2011 | 755.390 RON | 33.667 RON | 293.597 RON | 95.294 RON | 274.063 RON | 75.760 RON | 5 |
| 2010 | 491.319 RON | 27.673 RON | 302.776 RON | 103.651 RON | 236.295 RON | 42.093 RON | 3 |
| 2008 | 21.256 RON | -2.300 RON | 61.923 RON | 45.894 RON | 14.729 RON | -1.300 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 17.092.951 RON | 15.115.921 RON | 10.622.714 RON | 6.931.091 RON | 4.859.626 RON | 5.592.357 RON | 4.413.977 RON | 3.686.363 RON | 3.430.810 RON | 3.170.185 RON | 2.528.985 RON | 2.057.553 RON | 1.537.496 RON | 1.069.640 RON | 755.390 RON | 491.319 RON | 21.256 RON |
| Venituri totale | 17.092.951 RON | 15.116.462 RON | 10.664.732 RON | 6.932.310 RON | 4.894.627 RON | 5.594.706 RON | 4.427.107 RON | 3.720.839 RON | 3.514.521 RON | 3.349.207 RON | 2.618.660 RON | 2.118.266 RON | 1.595.412 RON | 1.125.127 RON | 769.603 RON | 500.060 RON | 48.763 RON |
| Cheltuieli totale | 16.187.813 RON | 14.472.240 RON | 10.236.918 RON | 6.532.382 RON | 4.821.878 RON | 4.876.530 RON | 4.067.336 RON | 3.388.938 RON | 3.258.113 RON | 3.010.172 RON | 2.290.229 RON | 1.905.333 RON | 1.531.771 RON | 1.020.433 RON | 729.622 RON | 466.709 RON | 51.063 RON |
| Profit brut | 905.138 RON | 644.222 RON | 427.814 RON | 399.928 RON | 72.749 RON | 718.176 RON | 359.771 RON | 331.901 RON | 256.408 RON | 339.035 RON | 328.431 RON | 212.933 RON | 63.641 RON | 104.694 RON | 39.981 RON | 33.351 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 2.300 RON |
| Profit net | 754.767 RON | 537.048 RON | 359.844 RON | 344.507 RON | 45.224 RON | 665.588 RON | 310.980 RON | 294.565 RON | 209.340 RON | 285.402 RON | 277.702 RON | 180.540 RON | 51.537 RON | 87.507 RON | 33.667 RON | 27.673 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 2.300 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 2.315.379 RON | 1.958.782 RON | 1.233.680 RON | 890.621 RON | 868.852 RON | 798.067 RON | 218.270 RON | 353.764 RON | 162.466 RON | 262.547 RON | 253.918 RON | 211.887 RON | 260.205 RON | 119.504 RON | 95.294 RON | 103.651 RON | 45.894 RON |
| Active circulante | 5.499.608 RON | 3.398.511 RON | 4.183.401 RON | 3.199.047 RON | 2.848.439 RON | 1.340.428 RON | 1.581.037 RON | 1.064.023 RON | 1.156.454 RON | 967.286 RON | 715.828 RON | 510.848 RON | 581.550 RON | 606.546 RON | 274.063 RON | 236.295 RON | 14.729 RON |
| Stocuri | 5.214.745 RON | 3.338.559 RON | 4.066.636 RON | 3.068.350 RON | 2.596.742 RON | 829.816 RON | 832.412 RON | 696.589 RON | 617.864 RON | 880.277 RON | 527.321 RON | 447.113 RON | 469.352 RON | 543.261 RON | 250.924 RON | 198.029 RON | 6.195 RON |
| Creante | 221.463 RON | 47.543 RON | 52.101 RON | 81.749 RON | 177.506 RON | 107.810 RON | 121.572 RON | 96.813 RON | 111.172 RON | 67.301 RON | 43.943 RON | 41.663 RON | 67.997 RON | 40.284 RON | 22.893 RON | 29.959 RON | 8.309 RON |
| Casa si conturi la banci | 63.400 RON | 12.409 RON | 64.664 RON | 48.948 RON | 74.191 RON | 402.802 RON | 627.053 RON | 270.621 RON | 427.418 RON | 19.708 RON | 144.564 RON | 22.072 RON | 44.201 RON | 23.001 RON | 246 RON | 8.307 RON | 225 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 2.000 RON | 14.940 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.300 RON | — | — | — | 4.923 RON | — |
| Datorii totale | 5.658.845 RON | 3.291.252 RON | 3.985.376 RON | 2.794.171 RON | 2.723.617 RON | 1.190.046 RON | 735.445 RON | 664.905 RON | 860.603 RON | 460.856 RON | 288.441 RON | 321.432 RON | 619.472 RON | 563.560 RON | 293.597 RON | 302.776 RON | 61.923 RON |
| Capitaluri proprii | 2.156.142 RON | 2.068.041 RON | 1.446.645 RON | 1.295.497 RON | 993.674 RON | 948.449 RON | 1.063.862 RON | 752.882 RON | 458.317 RON | 768.977 RON | 681.305 RON | 403.603 RON | 222.283 RON | 162.490 RON | 75.760 RON | 42.093 RON | -1.300 RON |
| Capital subscris varsat | 200.000 RON | 200.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | — | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 32 | 31 | 22 | 17 | 17 | 16 | 15 | 15 | — | 10 | 14 | 13 | 10 | 8 | 5 | 3 | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
29 de contracte atribuite, in valoare de 246.319 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 128.978 lei.
Achizitii directe
4 contracte
128.974 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
25 de contracte
117.345 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 04:39).