ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăadministrator | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.151.393 RON | 597.045 RON | 285.955 RON | 27.057 RON | 855.371 RON | 597.873 RON | 4 |
| 2024 | 605.410 RON | 70.588 RON | 265.728 RON | 16.154 RON | 320.402 RON | 70.828 RON | 5 |
| 2023 | 1.050.847 RON | 564.605 RON | 83.125 RON | 48.198 RON | 629.394 RON | 594.467 RON | 4 |
| 2022 | 561.561 RON | 180.375 RON | 22.930 RON | 75.287 RON | 129.246 RON | 181.603 RON | 4 |
| 2021 | 596.811 RON | 285.409 RON | 70.834 RON | 49.710 RON | 311.043 RON | 285.649 RON | 4 |
| 2020 | 614.696 RON | 298.069 RON | 50.836 RON | 62.279 RON | 403.324 RON | 414.767 RON | 4 |
| 2019 | 396.666 RON | 42.561 RON | 139.453 RON | 2.880 RON | 250.534 RON | 113.961 RON | 4 |
| 2018 | 411.654 RON | 203.644 RON | 59.410 RON | 4.795 RON | 329.659 RON | 275.044 RON | 3 |
| 2017 | 219.195 RON | 79.215 RON | 36.374 RON | 4.994 RON | 159.978 RON | 116.828 RON | 3 |
| 2016 | 247.539 RON | 159.941 RON | 23.885 RON | 26.113 RON | 167.819 RON | 160.141 RON | 1 |
| 2015 | 89.538 RON | 26.724 RON | 5.527 RON | 1.712 RON | 79.924 RON | 64.338 RON | 1 |
| 2014 | 90.122 RON | 9.804 RON | 22.366 RON | 1.989 RON | 69.762 RON | 37.614 RON | 1 |
| 2013 | 55.197 RON | -30.913 RON | 23.992 RON | 1.210 RON | 62.363 RON | 27.810 RON | 2 |
| 2012 | 87.444 RON | 12.738 RON | 28.633 RON | 3.750 RON | 83.606 RON | 58.723 RON | — |
| 2011 | 123.019 RON | 67.203 RON | 32.851 RON | 3.105 RON | 75.731 RON | 45.985 RON | 2 |
| 2010 | 41.388 RON | 7.619 RON | 25.695 RON | 1.362 RON | 3.115 RON | -21.218 RON | — |
| 2009 | 49.454 RON | -21.263 RON | 39.265 RON | 1.089 RON | 9.338 RON | -28.838 RON | 2 |
| 2008 | 12.878 RON | -7.775 RON | 11.055 RON | 1.663 RON | 1.817 RON | -7.575 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.151.393 RON | 605.410 RON | 1.050.847 RON | 561.561 RON | 596.811 RON | 614.696 RON | 396.666 RON | 411.654 RON | 219.195 RON | 247.539 RON | 89.538 RON | 90.122 RON | 55.197 RON | 87.444 RON | 123.019 RON | 41.388 RON | 49.454 RON | 12.878 RON |
| Venituri totale | 1.158.356 RON | 625.705 RON | 1.051.231 RON | 570.811 RON | 596.811 RON | 632.697 RON | 398.466 RON | 420.625 RON | 226.892 RON | 248.329 RON | 89.538 RON | 90.589 RON | 55.594 RON | 87.461 RON | 123.321 RON | 41.390 RON | 49.455 RON | 12.878 RON |
| Cheltuieli totale | 527.453 RON | 540.856 RON | 477.375 RON | 384.931 RON | 305.554 RON | 328.811 RON | 351.939 RON | 212.866 RON | 145.486 RON | 84.178 RON | 60.128 RON | 78.067 RON | 84.839 RON | 72.099 RON | 47.177 RON | 31.870 RON | 69.234 RON | 20.331 RON |
| Profit brut | 630.903 RON | 84.849 RON | 573.856 RON | 185.880 RON | 291.257 RON | 303.886 RON | 46.527 RON | 207.759 RON | 81.406 RON | 164.151 RON | 29.410 RON | 12.522 RON | 0 RON | 15.362 RON | 76.144 RON | 9.520 RON | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 29.245 RON | 0 RON | 0 RON | — | 19.779 RON | 7.453 RON |
| Profit net | 597.045 RON | 70.588 RON | 564.605 RON | 180.375 RON | 285.409 RON | 298.069 RON | 42.561 RON | 203.644 RON | 79.215 RON | 159.941 RON | 26.724 RON | 9.804 RON | 0 RON | 12.738 RON | 67.203 RON | 7.619 RON | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 30.913 RON | 0 RON | 0 RON | — | 21.263 RON | 7.775 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 27.057 RON | 16.154 RON | 48.198 RON | 75.287 RON | 49.710 RON | 62.279 RON | 2.880 RON | 4.795 RON | 4.994 RON | 26.113 RON | 1.712 RON | 1.989 RON | 1.210 RON | 3.750 RON | 3.105 RON | 1.362 RON | 1.089 RON | 1.663 RON |
| Active circulante | 855.371 RON | 320.402 RON | 629.394 RON | 129.246 RON | 311.043 RON | 403.324 RON | 250.534 RON | 329.659 RON | 159.978 RON | 167.819 RON | 79.924 RON | 69.762 RON | 62.363 RON | 83.606 RON | 75.731 RON | 3.115 RON | 9.338 RON | 1.817 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.417 RON | 2.845 RON | — | — | — | — | — | — |
| Creante | 513.085 RON | 152.530 RON | 219.617 RON | 19.951 RON | 87.934 RON | 60.201 RON | 51.240 RON | 83.162 RON | 40.916 RON | 40.620 RON | 38.813 RON | 49.962 RON | 38.175 RON | 37.300 RON | 44.401 RON | 633 RON | 7.958 RON | 177 RON |
| Casa si conturi la banci | 342.286 RON | 167.872 RON | 409.777 RON | 109.295 RON | 223.109 RON | 343.123 RON | 199.294 RON | 246.497 RON | 119.062 RON | 127.199 RON | 39.694 RON | 16.955 RON | 24.188 RON | 46.306 RON | 31.330 RON | 2.482 RON | 1.380 RON | 1.640 RON |
| Cheltuieli in avans | 1.400 RON | — | — | — | — | — | — | — | 1 RON | 1.865 RON | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 285.955 RON | 265.728 RON | 83.125 RON | 22.930 RON | 70.834 RON | 50.836 RON | 139.453 RON | 59.410 RON | 36.374 RON | 23.885 RON | 5.527 RON | 22.366 RON | 23.992 RON | 28.633 RON | 32.851 RON | 25.695 RON | 39.265 RON | 11.055 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | 4.270 RON | — | — | — | 11.771 RON | 11.771 RON | 11.771 RON | 11.771 RON | 11.771 RON | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 597.873 RON | 70.828 RON | 594.467 RON | 181.603 RON | 285.649 RON | 414.767 RON | 113.961 RON | 275.044 RON | 116.828 RON | 160.141 RON | 64.338 RON | 37.614 RON | 27.810 RON | 58.723 RON | 45.985 RON | -21.218 RON | -28.838 RON | -7.575 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 4 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | — | 2 | — | 2 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
10 contracte atribuite, in valoare de 117.916 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 105.424 lei.
Achizitii directe
8 contracte
105.416 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
12.500 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 09:59).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
SMG INGINERIE ŞI ANTREPRIZĂ S.R.L.CUI 36880534 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
EVIDENT SRLCUI 18312641 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
GENERAL INSTAL COMP SRLCUI 18756792 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
DESIGN STUDIO SRLCUI 19219614 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
COMTELEPREST SATELIT SRLCUI 25685589 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.