ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
parter, nr. ap. 1
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite în parte cererea formulată de reclamanţii BEGE ZOLTÁN, şi BEGE EDIT, reprezentaţi convenţional de avocat Majai László, în contradictoriu cu pârâţii: - SC KERAMIKA S.R.L.; - BETI ANTO S.R.L.; - ALEXIM-GROUP S.R.L.; - NAGY TIBOR şi NAGY ILDIKÓ. - LAZAR ISTVAN. - MOCANU MIRCEA, - SC GEOLEX SRL, prin lichidator SIERRA QUADRANT SPRL, - LUKACS LASZLO ALPAR, - LUKACS ANTAL LEVENTE. Stabileşte în favoarea reclamanţilor un drept de trecere şi, în mod corelativ, obligarea pârâţilor LÁZÁR ISTVÁN, ALEXIM-GROUP SRL, SC KERAMIKA SRL, SC BETI ANTO SRL la permiterea trecerii pe terenul înscris în CF nr. 54472 Miercurea Ciuc, în suprafaţă de 637 mp, aflat în coproprietatea reclamanţilor şi a pârâţilor ALEXIM-GROUP SRL, SC KERAMIKA SRL, SC BETI ANTO SRL şi pe terenul înscris în CF nr. 64073 UAT Miercurea Ciuc, aflat în proprietatea pârâtului LÁZÁR ISTVÁN, în vederea permiterii trecerii către imobilele proprietatea reclamanţilor înscrise în CF nr. 59067 Miercurea Ciuc şi CF nr. 59065 Miercurea Ciuc cu piciorul şi cu mijloace de transport, conform anexei nr. 3 la raportul de expertiză, varianta B (f. 84), care va face parte integrantă din prezenta hotărâre. Dispune intabularea dreptului de servitute în carte funciară, însă, urmează ca dreptul de servitute să fie intabulat după radierea construcţiilor anexă înscrise sub nr. 54472-C1, în suprafaţă de 82 mp (magazie), 54472-C2, în suprafaţă de 140 mp (seră) şi 54472-C3, în suprafaţă de 123 mp (seră). Respinge capătul de cerere nr. 4, constând în rectificarea CF nr. 54472 Miercurea Ciuc, în sensul radierii construcţiilor anexă înscrise sub nr. 54472-C1, în suprafaţă de 82 mp (magazie), 54472-C2, în suprafaţă de 140 mp (seră) şi 54472-C3, în suprafaţă de 123 mp (seră), ca inadmisibil. Obligă pârâţii LÁZÁR ISTVÁN, ALEXIM-GROUP SRL, SC KERAMIKA SRL, SC BETI ANTO SRL la cheltuieli de judecată efectuate de reclamanţi, în cuantum de 5834 lei, în mod egal, fiecare la o pătrime din cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, care se depune la Judecătoria Miercurea Ciuc. Pronunţată azi, 13.07.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 13 iulie 2023.
Amana pronuntarea pentru data de 06.07.2023.
AMANA PRONUNTAREA PENTRU DATA DE 22.06.2023.
pentru achitarea diferentei onorar -expert
PENTRU A SE DEPUNE ÎN SCRIS CERERI ÎN COMPLETARE PENTRU A FI COMUNICATE CĂTRE PÂRÂT, ÎNTRE TERMENE, URMÂND A SE DEZBATE LA TERMENUL URMĂTOR
PENTRU REPETAREA PROCEDURII DE CITARE CU PÂRÂTA, SC GEOLEX SRL
introducerea în cauză a persoanelor: MOCANU MIRCEA, SC GEOLEX SRL, LUKACS LASZLO ALPAR, LUKACS ANTAL LEVENTE.
SUSPENDAT ÎN BAZA ART. 242 CPC
pentru a se introduce in cauza părţi
îndeplinire obligaţii; depunerea raportului de expertiză
ALTE CAUZE
comunicare cerere şi înscrisuri către pârâtul nou introdus în cauză
studierea raportului deexpertiza
pentru achitare diferenta onorariu
pentru efectuarea raportului de expertiză
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 106.651 RON | 56.811 RON | 86 RON | -49.754 RON | 0 |
| 2024 | — | -17.777 RON | 106.651 RON | 56.811 RON | 86 RON | -176.197 RON | — |
| 2023 | — | -13.145 RON | 88.874 RON | 56.811 RON | 86 RON | -158.420 RON | — |
| 2022 | 25.000 RON | -30.054 RON | 75.730 RON | 56.811 RON | 86 RON | -145.276 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | -1.675 RON | 74.980 RON | 58.486 RON | 15 RON | -115.222 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | -1.675 RON | 83.296 RON | 60.161 RON | 31 RON | -113.547 RON | 0 |
| 2019 | 0 RON | -1.675 RON | 83.296 RON | 61.836 RON | 31 RON | -111.872 RON | 0 |
| 2017 | 39.027 RON | -23.574 RON | 83.695 RON | 65.185 RON | 449 RON | -108.504 RON | — |
| 2016 | 52.454 RON | 16.603 RON | 167.149 RON | 74.873 RON | 12.789 RON | -84.930 RON | — |
| 2015 | 123.256 RON | -18.450 RON | 142.871 RON | 11.225 RON | 34.721 RON | -101.532 RON | — |
| 2014 | 173.723 RON | 13.195 RON | 147.145 RON | 17.649 RON | 51.856 RON | -83.083 RON | — |
| 2013 | 193.353 RON | -28.890 RON | 159.723 RON | 24.277 RON | 39.168 RON | -96.278 RON | — |
| 2012 | 130.402 RON | -10.593 RON | 128.098 RON | 31.518 RON | 21.261 RON | -67.388 RON | — |
| 2011 | 140.002 RON | -12.198 RON | 133.485 RON | 38.758 RON | 25.968 RON | -56.795 RON | 1 |
| 2010 | 119.250 RON | -25.875 RON | 79.382 RON | 16.370 RON | 18.309 RON | -44.703 RON | 1 |
| 2009 | 110.721 RON | -9.452 RON | 50.150 RON | 18.955 RON | 12.366 RON | -18.829 RON | — |
| 2008 | 5.488 RON | -9.577 RON | 38.800 RON | 24.125 RON | 5.298 RON | -9.377 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | — | — | 25.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 39.027 RON | 52.454 RON | 123.256 RON | 173.723 RON | 193.353 RON | 130.402 RON | 140.002 RON | 119.250 RON | 110.721 RON | 5.488 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 25.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 43.228 RON | 117.454 RON | 123.257 RON | 173.726 RON | 193.354 RON | 130.430 RON | 140.016 RON | 119.251 RON | 110.732 RON | 5.488 RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 17.777 RON | 13.145 RON | 54.304 RON | 1.675 RON | 1.675 RON | 1.675 RON | 65.506 RON | 97.327 RON | 138.009 RON | 155.324 RON | 215.975 RON | 141.023 RON | 152.214 RON | 141.901 RON | 118.192 RON | 15.065 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 20.127 RON | 0 RON | 18.402 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 17.777 RON | 13.145 RON | 29.304 RON | 1.675 RON | 1.675 RON | 1.675 RON | 22.278 RON | 0 RON | — | 0 RON | 22.621 RON | 10.593 RON | 12.198 RON | 22.650 RON | 7.460 RON | 9.577 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 16.603 RON | 0 RON | 13.195 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 17.777 RON | 13.145 RON | 30.054 RON | 1.675 RON | 1.675 RON | 1.675 RON | 23.574 RON | 0 RON | 18.450 RON | 0 RON | 28.890 RON | 10.593 RON | 12.198 RON | 25.875 RON | 9.452 RON | 9.577 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 56.811 RON | 56.811 RON | 56.811 RON | 56.811 RON | 58.486 RON | 60.161 RON | 61.836 RON | 65.185 RON | 74.873 RON | 11.225 RON | 17.649 RON | 24.277 RON | 31.518 RON | 38.758 RON | 16.370 RON | 18.955 RON | 24.125 RON |
| Active circulante | 86 RON | 86 RON | 86 RON | 86 RON | 15 RON | 31 RON | 31 RON | 449 RON | 12.789 RON | 34.721 RON | 51.856 RON | 39.168 RON | 21.261 RON | 25.968 RON | 18.309 RON | 12.366 RON | 5.298 RON |
| Creante | 0 RON | — | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 4.644 RON | 23.610 RON | 27.787 RON | 24.168 RON | 12.797 RON | 20.272 RON | 13.981 RON | 4.150 RON | 24 RON |
| Casa si conturi la banci | 86 RON | 86 RON | 86 RON | 86 RON | 15 RON | 31 RON | 31 RON | 449 RON | 8.145 RON | 11.111 RON | 24.069 RON | 15.000 RON | 8.464 RON | 5.696 RON | 4.328 RON | 8.216 RON | 5.274 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 836 RON | — | — | 7.931 RON | 11.964 RON | — | — | — |
| Datorii totale | 106.651 RON | 106.651 RON | 88.874 RON | 75.730 RON | 74.980 RON | 83.296 RON | 83.296 RON | 83.695 RON | 167.149 RON | 142.871 RON | 147.145 RON | 159.723 RON | 128.098 RON | 133.485 RON | 79.382 RON | 50.150 RON | 38.800 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | 126.443 RON | 126.443 RON | 126.443 RON | 98.743 RON | 90.443 RON | 90.443 RON | 90.443 RON | 5.443 RON | 5.443 RON | 5.443 RON | — | — | 0 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -49.754 RON | -176.197 RON | -158.420 RON | -145.276 RON | -115.222 RON | -113.547 RON | -111.872 RON | -108.504 RON | -84.930 RON | -101.532 RON | -83.083 RON | -96.278 RON | -67.388 RON | -56.795 RON | -44.703 RON | -18.829 RON | -9.377 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
13 contracte atribuite, in valoare de 110 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 123 lei.
Achizitii directe
13 contracte
110 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 20:39).