ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
mun. Bistriţa, str. Subcetate nr. 3B, parter, ap. 9
satul Piatra Fântânele, nr. 73B, comuna Tiha Bârgăului
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 33,34% |
| persoanăadministrator | 33,33% |
| persoanăadministrator | 33,33% |
| 3 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Ia act de renunţarea petentei Amicii Building SRL la judecarea plângerii formulată împotriva Deciziei nr. 2556/C4/2935 pronunţată la data de 29.08.2025 de către CNSC. Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune, sub sanc?iunea anulării la Curtea de Apel Cluj
Având în vedere Hotărârea nr. 3/2025 a Adunării Generale a judecătorilor Curţii de Apel Cluj, amână judecarea cauzei şi stabileşte termen de judecată la data de 20.11.2025, ora 10,00, sala 146.
Respinge plângerea, ca nefondată. Definitivă. Pronunţată azi, 23 octombrie 2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de grefa instanţei.
Amână pronunţarea la 23 octombrie 2024. Definitivă. Pronunţată azi, 17 octombrie 2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de grefa instanţei.
Admite cererea formulată de petenta C P B. Completează sentinţa civilă nr. 1245/2024 pronunţată de Judecătoria Bistriţa în dosarul nr. 7044/190/2024. Obligă reclamanta la plata către pârâta C P B a sumei de 3500 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la pronunţare, la Judecătoria Bistriţa. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 31.07.2024.
Respinge ca neîntemeiată cererea de emitere a ordonanţei preşedinţiale formulată de reclamanta societatea D B S.R.L., în contradictoriu cu pârâtele C P B şi societatea A B S.R.L. Obligă reclamanta la plata către pârâta societatea A B a sumei de 3000 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la pronunţare, la Judecătoria Bistriţa. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 16.07.2024.
În baza art. 318 alin. 15 Cod procedură penală, confirmă ca legală şi temeinică soluţia de renunţare la urmărirea penală dispusă prin Ordonanţa emisă în data de 17.04.2024 în dosarul de urmărire penală nr. 1531/193/P/2023 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Bistriţa. În baza art. 275 alin. 3 Cod procedură penală, cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. În baza art. 272 Cod procedură penală, coroborat cu art. 5 alin.1 lit.q din Protocol, onorariul avocatului din oficiu av. Pasc Dinuţa în cuantum de 680 lei, se va achita din fondurile Ministerului Justiţiei. Definitivă. Pronunţată în camera de consiliu azi, 30.05.2024.
A.P. 30.05.2024
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 164.032.611 RON | 16.507.246 RON | 51.537.002 RON | 34.866.417 RON | 67.149.711 RON | 49.847.795 RON | 139 |
| 2024 | 104.309.698 RON | 10.091.003 RON | 27.913.527 RON | 27.411.737 RON | 35.831.607 RON | 34.674.032 RON | 122 |
| 2023 | 87.349.097 RON | 12.840.401 RON | 26.562.536 RON | 16.659.516 RON | 35.573.078 RON | 24.980.803 RON | 102 |
| 2022 | 56.766.082 RON | 3.708.494 RON | 17.128.527 RON | 10.974.916 RON | 20.094.632 RON | 13.208.108 RON | 101 |
| 2021 | 55.557.307 RON | 4.310.156 RON | 17.858.769 RON | 8.860.788 RON | 19.586.786 RON | 9.804.614 RON | 103 |
| 2020 | 47.052.145 RON | 2.009.168 RON | 13.973.429 RON | 5.914.290 RON | 14.403.546 RON | 5.508.938 RON | 101 |
| 2019 | 27.806.455 RON | 895.082 RON | 6.613.617 RON | 3.068.479 RON | 7.931.655 RON | 3.499.770 RON | 79 |
| 2018 | 15.612.358 RON | 731.117 RON | 5.858.679 RON | 2.362.445 RON | 7.008.418 RON | 2.604.688 RON | 77 |
| 2017 | 11.077.986 RON | 402.573 RON | 6.318.650 RON | 1.939.572 RON | 7.160.145 RON | 1.873.571 RON | 70 |
| 2016 | 6.118.207 RON | 271.292 RON | 2.491.749 RON | 1.515.962 RON | 2.446.785 RON | 1.470.998 RON | 45 |
| 2015 | 6.673.339 RON | 1.027.508 RON | 1.258.196 RON | 1.064.063 RON | 1.831.734 RON | 1.637.601 RON | 28 |
| 2014 | 2.594.458 RON | 307.135 RON | 614.030 RON | 433.792 RON | 790.331 RON | 610.093 RON | 17 |
| 2013 | 1.129.435 RON | 107.256 RON | 278.446 RON | 211.528 RON | 369.877 RON | 302.959 RON | 12 |
| 2012 | 1.169.653 RON | 182.257 RON | 323.056 RON | 165.331 RON | 353.427 RON | 195.702 RON | 12 |
| 2011 | 229.818 RON | 1.212 RON | 130.832 RON | 55.935 RON | 88.342 RON | 13.445 RON | 8 |
| 2010 | 91.539 RON | -33.345 RON | 91.703 RON | 59.370 RON | 44.566 RON | 12.233 RON | 3 |
| 2009 | 135.989 RON | 32.869 RON | 249.093 RON | 234.607 RON | 60.064 RON | 45.578 RON | 3 |
| 2008 | 49.648 RON | 11.210 RON | 13.500 RON | 19.665 RON | 6.545 RON | 12.710 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 164.032.611 RON | 104.309.698 RON | 87.349.097 RON | 56.766.082 RON | 55.557.307 RON | 47.052.145 RON | 27.806.455 RON | 15.612.358 RON | 11.077.986 RON | 6.118.207 RON | 6.673.339 RON | 2.594.458 RON | 1.129.435 RON | 1.169.653 RON | 229.818 RON | 91.539 RON | 135.989 RON | 49.648 RON |
| Venituri totale | 178.370.086 RON | 108.084.176 RON | 93.198.270 RON | 58.649.674 RON | 58.038.646 RON | 50.377.156 RON | 27.303.680 RON | 18.143.682 RON | 11.275.651 RON | 6.741.714 RON | 6.733.516 RON | 2.753.715 RON | 1.137.529 RON | 1.176.924 RON | 231.441 RON | 92.129 RON | 136.003 RON | 49.653 RON |
| Cheltuieli totale | 159.910.659 RON | 96.602.179 RON | 78.595.907 RON | 54.405.388 RON | 53.137.141 RON | 48.088.573 RON | 26.273.942 RON | 17.300.289 RON | 10.804.512 RON | 6.434.257 RON | 5.538.680 RON | 2.386.175 RON | 1.008.567 RON | 959.736 RON | 229.975 RON | 120.409 RON | 96.774 RON | 36.308 RON |
| Profit brut | 18.459.427 RON | 11.481.997 RON | 14.602.363 RON | 4.244.286 RON | 4.901.505 RON | 2.288.583 RON | 1.029.738 RON | 843.393 RON | 471.139 RON | 307.457 RON | 1.194.836 RON | 367.540 RON | 128.962 RON | 217.188 RON | 1.466 RON | — | 39.229 RON | 13.345 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 28.280 RON | — | — |
| Profit net | 16.507.246 RON | 10.091.003 RON | 12.840.401 RON | 3.708.494 RON | 4.310.156 RON | 2.009.168 RON | 895.082 RON | 731.117 RON | 402.573 RON | 271.292 RON | 1.027.508 RON | 307.135 RON | 107.256 RON | 182.257 RON | 1.212 RON | — | 32.869 RON | 11.210 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 33.345 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 34.866.417 RON | 27.411.737 RON | 16.659.516 RON | 10.974.916 RON | 8.860.788 RON | 5.914.290 RON | 3.068.479 RON | 2.362.445 RON | 1.939.572 RON | 1.515.962 RON | 1.064.063 RON | 433.792 RON | 211.528 RON | 165.331 RON | 55.935 RON | 59.370 RON | 234.607 RON | 19.665 RON |
| Active circulante | 67.149.711 RON | 35.831.607 RON | 35.573.078 RON | 20.094.632 RON | 19.586.786 RON | 14.403.546 RON | 7.931.655 RON | 7.008.418 RON | 7.160.145 RON | 2.446.785 RON | 1.831.734 RON | 790.331 RON | 369.877 RON | 353.427 RON | 88.342 RON | 44.566 RON | 60.064 RON | 6.545 RON |
| Stocuri | 27.553.503 RON | 7.659.026 RON | 9.140.903 RON | 5.372.073 RON | 7.656.108 RON | 5.433.304 RON | 3.413.852 RON | 4.191.769 RON | 3.429.132 RON | 711.511 RON | 186.984 RON | 340.133 RON | 311.297 RON | 200.179 RON | 38.864 RON | 15.052 RON | 5.089 RON | 180 RON |
| Creante | 33.179.339 RON | 23.709.571 RON | 25.382.626 RON | 13.694.284 RON | 11.207.137 RON | 8.550.490 RON | 3.174.456 RON | 2.522.757 RON | 3.687.068 RON | 1.481.110 RON | 1.384.384 RON | 445.219 RON | 48.528 RON | 103.643 RON | 42.823 RON | 28.399 RON | 37.282 RON | 3.452 RON |
| Casa si conturi la banci | 6.416.869 RON | 4.463.010 RON | 1.049.549 RON | 1.028.275 RON | 723.541 RON | 419.752 RON | 1.343.347 RON | 293.892 RON | 43.945 RON | 254.164 RON | 260.296 RON | 4.979 RON | 10.052 RON | 49.605 RON | 6.655 RON | 1.115 RON | 17.693 RON | 2.913 RON |
| Datorii totale | 51.537.002 RON | 27.913.527 RON | 26.562.536 RON | 17.128.527 RON | 17.858.769 RON | 13.973.429 RON | 6.613.617 RON | 5.858.679 RON | 6.318.650 RON | 2.491.749 RON | 1.258.196 RON | 614.030 RON | 278.446 RON | 323.056 RON | 130.832 RON | 91.703 RON | 249.093 RON | 13.500 RON |
| Venituri in avans | 631.331 RON | 655.785 RON | 689.255 RON | 732.913 RON | 784.191 RON | 835.469 RON | 886.747 RON | 907.496 RON | 907.496 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 49.847.795 RON | 34.674.032 RON | 24.980.803 RON | 13.208.108 RON | 9.804.614 RON | 5.508.938 RON | 3.499.770 RON | 2.604.688 RON | 1.873.571 RON | 1.470.998 RON | 1.637.601 RON | 610.093 RON | 302.959 RON | 195.702 RON | 13.445 RON | 12.233 RON | 45.578 RON | 12.710 RON |
| Capital subscris varsat | 1.201.500 RON | 1.201.500 RON | 1.201.500 RON | 1.201.500 RON | 1.201.500 RON | 1.201.500 RON | 1.201.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON |
| Nr. mediu salariati | 139 | 122 | 102 | 101 | 103 | 101 | 79 | 77 | 70 | 45 | 28 | 17 | 12 | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 |
436 de contracte atribuite, in valoare de 548.383.867 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
2 achizitii excluse ca posibil eronate. Vezi tabul in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 22.443.427 lei.
Achizitii directe
235 de contracte
22.443.192 lei
Licitatii publice
160 de contracte
520.910.098 lei
Achizitii offline
41 de contracte
5.030.577 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 01:24).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ARHI BUILD EXPERT S.R.L.CUI 36512044 | 33 | 22 | 4 | — | vezi ↗ |
ARHICRIS LOGISTIC SRLCUI 30880446 | 33 | 21 | 4 | Da | vezi ↗ |
| 22 | 19 | 6 | — | vezi ↗ | |
GRS-CONSTEEL S.R.L.CUI 46532456 | 21 | 19 | 7 | — | vezi ↗ |
MBX BUSINESS STRUCT S.R.L.CUI 44917685 | 25 | 16 | 4 | Da | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 58 de parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
TROMPY PROD COM SERV SRLCUI 6564408 | 91 | subcontractant | 91 | — | vezi ↗ |
| 71 | subcontractant | 67 | — | vezi ↗ | |
INST-NISTOR SRLCUI 566132 | 88 | subcontractant | 46 | Da | vezi ↗ |
BEST ERNST SRLCUI 24993378 | 61 | subcontractant | 40 | — | vezi ↗ |
| 51 | terț și subcontractant | 37 | Da | vezi ↗ | |
CHILIA SRLCUI 5378822 | 2 | co-terț și subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
GRS-CONSTEEL S.R.L.CUI 46532456 | 21 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ROCIP INSTAL SRLCUI 133171 | 5 | subcontractant · aceeași ofertă | 1 | — | vezi ↗ |
ALMA Instal Pro SRLCUI 15687833 | 1 | subcontractant · aceeași ofertă | 1 | — | vezi ↗ |
| 3 | subcontractant · aceeași ofertă | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 173 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.